No, uznávám, že sortiment nealko nápojů je mimo plast velmi omezený, ale kdo opravdu chce, tak se taky dá něco vybrat a to i pro lidi jako já, kteří nemají auto. Jen to chce hledat. Už si ani nepamatuju, kdy jsem něco v plastu kupoval, kupuji jinak vše ve skle. Nealkoholické pivo se dá sehnat ve 0,5l skle snad nějaké všude, ve vratných třetinkách zase odebírá nealko pivo Budvar některé Terno, kde mají nápojovku. S ochucenými pivy je to horší, ale třeba Bernard jejich nealko ochucené variace ve skle jsou taky téměř všude. Hodně řetězců už nyní odebírá Mattoni v 1l vratných lahvích, ochucenou citron i neochucené. V Albertu HM mají u nás Kofolu 1l, taky vratnou, někde možná mají i Rajec a Vineu. Opět u nás v Ternu mají ve skle 0,33 l Mattoni, ta je dokonce ještě balena v těch starých "retro" lahvičkách, kde většina je ještě z 90. let minulého století. Někde v okolí daných měst se možná dá sehnat Koli nebo ZON ve skle. U nás v Kauflandu odebírají 0,33l vratné třetinky limonád od firmy Fritz limo. Objevil jsem eshop, kde mají i jiné německé limonády ve stejných lahvích, tak si objednám nejen limo, ale třeba i jablečný mošt nebo různé čajové výluhy a přivezou mi je v krabici normálně poštou a lahvičky pak vrátím u nás, jelikož jsou stejné. Nějaké vratné limo ve 0.33 l snad odebírá skoro každá restaurace tak kdo má známého, stačí se doptat tam a nebo jistě něco je ve velkoobchodech či Makru. Jediná nevýhoda jen je to, že je to všechno dražší než PET Limo se stáčí i do sudů, tak stačí si sehnat pípu a sud i kolem 30l, který je plně vratný a může být i limonáda doma ze sudu
No, platově mají takovou realitu, kterou má asi většina lidí u nás v ČR, ale mají asi výhodu, že jsou zdraví, spousta lidí musí vyžít ještě s mnohem menším příjmem. Jejich řešení asi je, že budou muset pro začátek slevit z nějakého svého komfortu, protože mi částečně přijde, že si žijí jako bohémové. Ohledně práce, Mirka by mohla zkusit nějakou rekvalifikaci, Marek jako muž by možná taky sehnal nějaké lépe placené zaměstnání. U obou bych zkontroloval ty jejich splátky, a spíš bych byl pro, aby si je vyřešili co nejdřív. Měli by se taky sestěhovat do toho podnájmu, který je cenově taková realita. Její rodiče asi bez toho jejího příspěvku přežijí, jestliže jim občas přispívají na dovolenou. Za danou cenu se jistě dá sehnat byt i s vybavením a nebo je spousta věcí za odvoz do začátku, internet mají, tak stačí hledat a auta mají dvě, tak si snadno plno věcí mohou odvézt zadarmo. Omezil bych nákupy oblečení i kosmetiky, píší ostatně, že téměř nikam nechodí a na benzince jim možná dá pracovní oděv zaměstnavatel. Jídlo, možná dostávají stravenky, jinak vařit společně doma, Mirce by možná mohli pomoci její rodiče do začátku, když u nich bydlí a jsou v důchodu a mají čas na vaření, někde to tak bývá. Nakupovat ve slevových akcích, využívat slevové aplikace. Využívat benefity nabízené benzinkou, možná mohou mít levnější benzin a další věci. Až se sestěhují, tak mít jen jedno auto, druhé prodat. Smířit se s tím, že budou v nájmu, protože mi při vší úctě přijde, že k práci kolem domu moc nejsou, tak to pro ně bude tak lepší. Využít internetové srovnávače pro lepší cenu pojištění, netu.
JJ, v Broumově jsem byl kdysi na exkurzi a je to tak jak říkáte, ale je to malý pivovar a pivo tak není moc rozšířené.
To už je většinou úděl menších pivovarů, že jejich piva jsou dostupná jen kolem "komína". Taky mám Broumov na hony vzdálený, ale asi hlavně kvůli těm jejich ochuceným pivům je výhoda, že je odebírá snad skoro každá pivotéka. Ať už kamenná prodejna nebo eshop. Když byla u nás ve městě ještě pivotéka, měli tam Broumov pravidelně, pak bohužel zavřeli. Já objednávám třeba z pivoteka.cz a od Broumova mají piv dost. Doprava je možná přes Messenger přímo na adresu nebo asi posílají i poštou. Klasické 0.5 lahve mají. Piva i doprava jsou sice dražší, ale tak jednou za čas jejich pivovar rád podpořím. Jelikož je to "církevní" pivo, tak se myslím dá objednat i na stránkách církev.cz.:-)
Tak Budvar je sice nejpoctivější, ale je nevýhoda, že když se vaří jen z hlávkového chmele, tak pivo není skoro vůbec hořké, což ne každému vyhovuje. Proto ostatně taky začali vařit Pardála, kde se naopak hlávkový chmel nedává žádný a dávají se tam jen chmelové granule, které jsou hořčí. Jinak extrakty používá skoro každý menší pivovar. Nevýhoda je, že ta hořkost z těch extraktů naopak hodně ulpívá v ústech a pivo je hnusné. Doporučím v tomto směru třeba Konrada Vratislavice, to je doslova extraktová bomba. Ale šidí se i slad, hodně menších pivovarů přidává cukr, některé i upravený sladový výtažek. V nealko pivech bývá zase často kyselina mléčná. Některé pivovary používají i kyselinu askorbovou (vitamin C). O tmavém pivu ani nemluvím, tam často u menších pivovarů bývá karamel/kulér jako barvivo, cukr a někdy i umělý sacharin. Málokteré pivo taky leží ve sklepích dlouho, většina pivovarů má dnes CK tanky na všechno. Vlastní sladovnu má taky už jen minimum pivovarů, i když ji v areálech pivovarů starou mají. Z malých průmslových pivovarů je fajn pivovar Opat Broumov, jako jeden z mála chmelí jen chmelovými granulemi, mají vlastní sladovnu/studnu, a tmavé pivo vaří jen z tmavých sladů a i tak je skoro neprůhledné. Odbourali i donedávna používanou kyselinu askorbovou, nabízejí i spoustu ochucených piv. I když poněkud zvláštní u nich je, že piva pasterizují, ale nefiltrují, takže jsou dost zakalená.
A jak to mají kupovat, když je to zboží tak balené?
Jedině hledat alternativy, jinak to nejde. Třeba u nás v Ternu balí u pultu uzeniny normálně do papíru. Dokonce je na něm napsáno, že je 100% recyklovatelný. To je tedy trochu paradox a nevím, jak je to myšlené, protože ten papír je pak od toho dost mastný a všude se píše, že do tříděného papíru mastný papír nepatří, tak nevím. Jídlo když si chodíte do nějaké místní vývařovny, tak se dává do vlastního nerez jídelního nosiče, taky žádné plasty. A nápoje si holt trochu připlatit a koupit si třeba 1l Mattonku nebo Kofolu ve vratném skle, i když nejsou všude. Nebo někde jsou třetinky limonád ve skle, třeba u nás v Kauflandu, alespoň toho cukru pak člověk nevypije tolik. Problém je, že pro hodně lidí je hlavní cena a množství, tak to různě pokulhává, ale dá se.....
Mikroplasty v mozku jsou patrné hlavně u nás, u českých občanů, sleduji to už delší dobu podle jejich chování. Ani se nedivím, nevím jestli i jinde na světě tahají lidé ze supermarketů tolik nápojů v petkách jako u nás. Jestli nosí a kupují tolik jídel a pochutin v plastových krabičkách jako u nás. Mikrovlnku jsme už dávno vyhodili, plastové prkýnka nepoužívám, nápoje v petkách nekupujeme. Vím že se těm mikroplastům úplně neubráníme ,ale je aspoň omezíme.
Máte naprostou pravdu. U nás je problém sehnat nějaký jiný nápoj než pivo ve vratném skle. Koupit si basu limonád ve vratných lahvích je v našich obchodech utopie. Když už, dodávají se jen ve velmi malé míře do restaurací a k tomu se běžný člověk nedostane. Navíc každý výrobce má svoji láhev a pak je problém s vracením. Na rozdíl třeba od Německa, kde jsou zřejmě v obchodech normálně nejen limonády ve třetinkových bílých lahvičkách, vratných, co jsem zjistil, funguje to asi jako svazový obal, používá je více výrobců. Jsou tedy dražší, ale alespoň toho člověk nevypije tolik, nemluvě ale o mnohem lepším složení. U nás najít výrobce limonád, který používá na limonádu minerální vodu nebo sladí jen cukrem, to aby pohledal. U nás v Kauflandu začali odebírat německou Fritz kolu a limo, tak kupuji ty, i když jsou dražší, ve třetinkových vratných lahvičkách. Taky se mi do rukou dostala i vratná sklenice od německého mléka, to je u nás taky utopie. U nás se to snaží vzkřísit Mattonka s vratnýma 1l a Kofola, ale ty stále taky nikde skoro nemají. Jinak nic. Minulý rok zrušili i asi po 60 letech sirupové lahve 0,7l firma Jupí, tak už ani sirup ve skle se nedá sehnat. Takhle si člověk koupil tu sedmičkovou vratnou láhev a měl to na týden s kohoutkovou vodou. Když jsem se u nich ptal na důvody, tak se vymluvili na to, že prý s plastem se lépe manipuluje dětem a něco v tom smyslu, že o sklo by se snad pořezaly....výmluvy, dřív bylo ve skle všechno. Tak co chcete, I pivo se balí čím dál víc do plastu a plechovek, vratných lahví je rok od roku míň...i vinou řetězcou, nechtějí to vykupovat.
Zaplatíme za to že oni to proberou a budou prodávat. Takže je jasný že je to jenom o tom vytáhnout z lidí další peníze,aby jejich život se vic přiblížil životu otroka
Vidíte to moc černobíle. Lidé, co ten textil přebírají, jsou většinou zdravotně znevýhodnění, bývají to chráněná pracovní místa. Tak alespoň dáváte práci nějakému invalidovi, který alespoň v rámci možností se snaží si něco přilepšit a nevybírá jen dávky od státu, byť jsou tyto pracovní pozice mizerně placené. Jinak je pravda, že často se vyhazuje hodně oblečení jen z důvodu, že vyšlo z módy. Kdo to nechce podporovat, klidně může nosit jedno oblečení třeba deset let a kdo si musí pořád kupovat nové oblečení, tak ať si holt ten poplatek zaplatí. Jinak vůbec není nutno tento systém podporovat. Na internetu je spousta míst, kde si můžete oblečení zadarmo sám prodat a získat nějaké peníze nazpět jejich vlastním prodejem. Jen to chce trochu více aktivity a ne jen pasivní vyhození věcí do kontejnerů......
A jak budou textil recyklovat? To by mě zajímalo. A znovu použít? Já odkládám jen to, co už opravdu nelze použít. Kdo si vezme „proprděný" trenky, děravý ponožky a podobně?
To byste se divil, jaká je u fetišistů poptávka po pronošených trenýrkách, ponožkách a podobně....rádi za to ještě zaplatí. Cenu má dnes všechno.:-)
Minulý týden jsem se synem táhla do oranžového kontejneru 4 obrovské pytle, boty a oblečení (cca 15 balíčku).
Zavedete poplatek a budu vám to házet do komunálního smesneho odpadu, vydřiduši! Kdybyste raději naopak zavedli sběrný systém s odměnami než zdimat lidi! V době technologií se stydte za tyto reprwsivni antireseni pro obyvatelstvo!
Tak ono v podstatě ale platíte za svoji pohodlnost. Kdo Vás nutí ty věci dávat do těch kontejnerů? Můžete je darovat adresně svým příbuzným a známým, kteří mají děti, které oblečení ještě unosí. Nebo si můžete dát inzerát na sbazar, bazoš a podobně, že oblečení darujete třeba za sladkosti pro děti, a budete mít alespoň sladkosti. Nebo si můžete vše nafotit a prodávat na bazaru sama, jako to dělá takto spousta lidí a část peněz dostanete prodejem zpátky. Jen to zabere trochu čas, ale alespoň adresně víte, komu pak věc jde.....
To bude zase bič na mladé rodiny s dětmi. Všichni víme, jak děti rychle rostou a stále musíte kupovat nové a větší oblečení. Mít dítě je pro mladé lidi dnes trest.
Tak zrovna právě na dětském oblečení se dá velmi ušetřit. Jednak nechápu, proč kupovat nové, když z toho děti stejně za chvíli vyrostou. V domácnostech, které měly více dětí, bylo běžně zvykem, že mladší nosil oblečení po starších. Já takhle nosil oblečení i po bratrancích. Jinak právě věci pro děti jsou v těch nebo u těch kontejnerů na textil vyházené nejvíce. Stačí si objet v městě tyto kontejnery, když jsou přeplněné a vše se válí všude kolem. Navíc v dnešní době, kdy většina domácností má auto, takže si to naloží do auta a vezme pěkně domů. Já musel všechny ty věci odtahat domů ručně, protože nemám ŘP a jsem invalidní důchodce. A věci jsou tam skutečně často jako nové. Takže zrovna oblečení je položka, na které se dá u dětí velmi ušetřit a mít vše v podstatě zadarmo. Stačí přikoupit snad občas nějaké boty, ale oblečení určitě ne.....
Před tím, než se dostal uran v kalech do Mydlovar, byl vytěžen na jiném místě v přírodě...
Na uzavřeném cyklu se už paracuje: Podle informačního dokumentu Světové jaderné asociace o reaktorech s rychlými neutrony „reaktor rychlých neutronů BREST o výkonu 700 MWt, 300 MWe má jako primární chladivo olovo o teplotě 540 °C a generátory superkritické páry. Je přirozeně bezpečný a používá směsné palivo z nitridu uranu a plutonia... nelze vyrobit plutonium vhodné pro zbraně, protože neexistuje žádná uranová pokrývka - veškeré množení probíhá v aktivní zóně ... palivový cyklus se uvádí na 5-6 let s částečným doplňováním paliva asi za 10 Počáteční aktivní zóny mohou obsahovat plutonium a vyhořelé palivo – tedy nabité štěpnými produkty a následně radiologicky „horké“ jakékoli přebytečné plutonium, které není v čisté formě, může být použito jako aktivní zóny nových reaktorů nitridové palivo bylo úspěšně testováno v reaktoru BN-600 na vyhoření 7,4 %.
Final tier of containment installed for Russian fast reactor
08 August 2024
The third and final tier of the reactor containment structure has been installed at the construction site of the BREST-OD-300 lead-cooled fast neutron reactor at the Siberian Chemical Combine site in Seversk, in the Tomsk Region of Russia.
Ano, pracuje, ale česká koncepce pokud vím zatím s přepracováním nepočítá. Navíc nyní vybrali pro dostavbu dukovan Korejce, kdežto Francouzi snad nabízeli možnost právě reaktoru, který by uměl přepracovat použité palivo, to ten korejský asi umět nebude.
využívám nízký tarif, platím 18000 měsíčně inkaso ,kde není za počítáno voda,popelnice a doplacim v průměru 1500 Kč. Velice čekám na další volby.
To tam máte asi překlep, že? My platíme kolem 1 800 Kč zálohu jen na elektřinu ve třech lidech měsíčně. Plus nějaký drobný doplatek na konci roku. Nízký tarif máme.
Tak jezero Karačaj je poměrně známá věc. Nicméně ohledně smrtelného dědictví si nemůžeme moc co vyčítat ani u nás, co zbyde po našich jaderných elektrárnách. Sice to bude asi mnohem lépe zabezpečené, ale hlídat něco tisíce let je nemožné. České hlubinné úložiště má být údaje ještě jednou tolik velké jako to finské, proč? Údajně bez možnosti opětovně vyndat zabetonované vyhořelé palivo. Místo aby se peníze nalily do kvalitního pokračujícího výzkumu, jak toho odpadu mít co nejméně a hlavně snížit podstatně jeho aktivitu, aby nebylo jej třeba hlídat tak dlouhou dobu, tak se řeší nějaké velké hluboké úložiště. A to tedy prakticky ve všech zemích, co mají jaderné elektrárny. Vymlouvají se, že přepracování se nevyplatí vzhledem k ceně nového uranu, ale tak bezpečnost by snad měla být na prvním místě v tom smyslu, jak se toho odpadu co nejdříve zbavit a hlavně by měla být vyřešena dávno před tím, než se postaví nová jaderná elektrárna. Navic když se měnilo onehdy americké palivo za ruské, tak se vyvezla z reaktoru celá vsádka paliva, ačkoli jistě nebyla úplně vyhořená....takhle hospodaří, místo aby nechali veškeré palivo alespoň co nejvíce vyhořet. Vyhořelené JP z výzkumných reaktorů posílají na přepracování do Ruska, ale už nikde samozřejmě moc nepíší, že odpad z přepracování nám Rusové vrátí. Při odporu těch obcí si stejně myslím, že nám to palivo nechají navézt k nám do krásné krajiny jižních Čech do lokality Janoch, tady se moc neprotestuje. Ostatně to už tu máme jinou jadernou zátěž, odkaliště u Mydlovar. Takže si i u nás říkám, že jsme v řešení tohoto odpadu také zaostalí...
Kéž by již letáků nebylo. Každý, i senioři, mají možnost si je nechat posílat elektronicky, případně je mají v aplikaci. Když umí rozesílat řetězové emaily, tak tohle také dají. Sám jsem senior a zvládám to bez problémů... 🤭
Takoví senioři opravdu jsou. Moji prarodiče mají jen tlačítkový telefon, neumí poslat ani sms. Jen zavolají. Ani si neumí vyzvednout zmeškaný hovor. Internet odmítají. Já jsem mladý, jenže taky invalidní důchodce a dotykové věci se mi špatně ovládají, tak alespoň počítač. Jenže nemám stejně jako prarodiče auto a ŘP ze zdravotních důvodů a když nakupuji jen do tašky nebo batohu, tak se mi věci otřískají. Takhle si je alespoń v prodejně zabalím do letáků....
Tak se holt naučí na mobilech nebo počítačích. Jsem skorodůchodce (pravda, dělám skoro celý život na počítači) ale už mě fakt nebaví, jak se pořád vydávají senioři za nějaké duševně neschopné. Pokud je takový důchodce schopný "běhat" po marketech, tak by mohl zvládnout zapnout počítač a kliknout na leták svého oblíbeného marketu... Tohle je na úrovni zapnutí televize a přepnutí kanálu... Nebo na mobilu... A nevykládejte mi nic o cenách počítačů - skoro všude se válí výběhové PC, které nejspíš skončí ve šrotu - na prohlížení letáků by stačit mohly. Respektive starší tablety apod. Většina seniorů má děti, vnoučata, kteří této technice hoví a mohli by se rodičům či prarodičům trochu věnovat. A pokud je někdo na tom zdravotně opravdu tak špatně, tak už většinou ani neběhá po obchodech. Nejsem nějaký šílený ekolog, ale ty tuny letáků mi opravdu připadají zbytečné...
Tak ono to máte těžké, je spousta lidí, kterým nikdo nenakoupí a nemají auto a ŘP. Taky to tak mám. Tak nakupuji do tašky a batohu. Jenže tam se mi věci otřískají. Takhle si je alespoň zabalím v prodejně do letáků a donesu je domů v použitelném stavu. Novinový papír se hodí na zátop do kamen. Horší je ten lesklý, ten se nehodí k ničemu a ještě obarví někdy potraviny v něm zabalené. Nosit si do prodejny vlastní letáky na zabalení je nepraktické.
Letáky bych nechal jen v obchodech. Je zbytečné je doručovat. Pokud jde o seniory, tak snad mají čas si do daného obchodu zajít osobně a leták si odebrat přímo ze stojanu. Taky to tak dělám. Takže bych jen snížil jejich objem. Horší je, že na prodejnách často nejsou k dostání. Jinak se dají využít i na balení potravin, nemám auto a ŘP a když si člověk nakupuje jen do batohu, tak se mu věci otřískají. Vše si balím do letáků, zejména skleněné lahve a podobně a tím pádem to donesu domů v pořádku. Je nepraktické si s sebou do prodejny nosit vlastní letáky na balení, když tam nejsou k dispozici. Mnohem horší je spíš papír, který se na ně používá. Nechápu, proč řetězce nepoužívají ten klasický novinový, který by měl v posledním stadiu recyklace a navíc je praktický i na zatopení do kotle. Ten používá dnes snad už jen Globus. Jinak ostatní řetězce používají ty lesklé plné barev a to je problém. Ty se nehodí k ničemu, naopak když s nimi člověk listuje, tak se o ně někdy i "pořeže", jak jsou ostré....
Starý kotel měnit nebudeme, nevidím důvod měnit věc, která spolehlivě slouží - vymění se, až začne téci. Nový určitě nevydrží 35 let. Navíc jako invalidní důchodci na nový ani nemáme finance. Nevím, jak mi někdo doloží, že topím zrovna v tomto nevyhovujícím kotli. Mám v každém patře rodinného domu buď klasický krb, kamna nebo kuchyňský sporák na dřevo - na ty se zákaz nevztahuje a kouř z nich vycházející je jistě prakticky stejný jako z kotle, topím v tom ostatně stejné palivo. Tyto věci rád při kontrole ukážu, ale do kotelny nikoho vpouštět nebudu. Nepamatuju si, že by někdo doposud kontroloval, zda mám revizi na kotel či na komín od kominíka.
10) Fotky jsou taky relativní, já třeba nemám chytrý telefon, takže fotím jen přes klasický fotoaparát a fotky jsou nic moc, i když jsou vlastní. Focení na různých místech je logické z důvodu, že inzerující má doma věci na různých místech. Taky mám něco doma v jednom patře, něco ve druhém, něco v domku na zahradě. Snažší je přinést fotoaparát tam než fotit stále na stejném místě a věc přenášet - zároveň pak vím, kde tu věc mám hledat. 4) Záloha předem je alespoň motivace, aby kupující potvrdil reálný zájem. To se jinak pak zboží smaže z nabídky, čeká se měsíc a nikdo se dál neozve. Ale je to problém i pro prodávajícího, protože to musí nosit v hlavě a když toho inzeruje víc, tak hrozí, že tu věc někam zatím založí a pak se nenajde. Lepší je řešit vše hned a nemyslet na to....
No, to máte složité, všechno má své pro i proti. 1) Pokud se hned někdo ozve, tak to podvod být nemusí, i já hledám denně inzeráty věcí, které sháním, takže kdo si sleduje "své" věci, tak pak snadno reaguje, nebo když je tam ten hlídací pes.2)Objednání zásilkovny či balíkovny podvod být nemusí, protože spousta lidí jako já má jen tlačítkový telefon, takže si to prostě neobjedná a spousta zájemců chce víc věci levnější, tudíž je lepší si je objednat od sebe. Při podání zásilky na sběrném místě je možnost si vyžádat číslo balíku, takže můžete i jako odesílatel sledovat, kde je. Pak je spousta lidí, co nechtějí posílat, ale když nemám auto a ŘP, tak si prostě od sebe objednám tu dopravu přes DPD a oni si vyzvednou zásilku u nich doma. Platbu posílám za zboží předem prodávajícímu. 3) Okamžitá platba má výhodu, že se platba připíše hned, jinak když posílají lidé peníze přes poštovní poukázky, tak to jde 3 dny, má to tedy svou logiku 5) Osobní předání dělám výjimečně, lidé si pak nepřijedou. Je rychlejší to zabalit a vzít na poštu cestou, když jdu do města. Adresu rozhodně nesděluji, nemám rád lidi, co vyslídí adresu a pak se dál neozvou. Člověk pak neví, zda ho nechtějí vykrást. Scházím se zásadě na neutrálním městě ve městě, když už 7) Nízká cena nemusí být podvod, je typická pro věci, které hodně spěchají, typicky když někdo potřebuje něco vyklidit, tak to dá výrazně pod cenou, aby se toho zbavil co nejrychleji.9) Platba za poštovné předem je kompromis, taky to tak dělám, lidé si zásilky jinak nevyzvedávají.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Za mě se mají celkem dobře. Ten plat kuchařky bude realita, ale ta částka za jídlo mi přijde hodně, to by se dalo srazit tak na polovinu. Jako kuchařka má jistě obědy v práci, může vzít s sebou na večeři pro manžela a ještě zbyde i na víkend. Mají trochu mezery, že bydlí v bytě, kdyby měli domeček, mohli by si přikrmit i domácí zvířata, naši si třeba ze zbytků z kuchyně vykrmili prase, kachny, králíky, slepice. Ještě když mají auto, kterým si může paní všechno svézt domů, babička musela vše tahat v ruce nebo na kole.🙁 Nemluvě třeba o dalším deputátu, typu sklenice na zavařování, těch se vyhazuje v jídelnách plno, takže zadarmo a zavařit si všechny věci ze zahrádky. Na tom se dá taky hodně ušetřit. Určitě by se dalo ušetřit za kadeřníka, dovolená za rok za 50 000 je taky pěkný úlet, to musí být ze zlata....jistě mají tedy mezery, které mohou využít a jinak si žijí velmi dobře.🙂 Oceňuji ale, že si nestěžují.
3 odpovědi