Taky jsme se toho mohli chytnout už před několika lety. Tomu se říká krátkozrakost. Kovid stačí k ekonomickým rozvratům desítek zemí. Tuším, že v Beskydech máme ropu. Tedy jenom vrt a asi nic moc, ale z nouze cnost??? Je to v chráněné oblasti a zapečetěné z doby socialismu. Neberte to vážně, to by nás určitě nezachránilo. 🙂
Před rokem 1989 byla ČSSR velmoc ve výrobě polovodičů.
Byla jedním ze 4 státu na světě, které vyráběly polovodiče.
Tak to je pochopitelne, že se ekonomicky zrujnujeme. Histere covidu nabírá na obrátkách,je jiste 100% že covid skončí v okamžiku, kdy dojdou státu peníze. Ještě pár lockdownu a ekonomika bude na hubě.
Bohužel pan Babiš se pasoval do ochránce důchodců, ale na kolik nás všechny ta ochrana důchodců přijde, toto je otázkou. Budeme žebráci všichni.Budeme se mit, ale všichni stejně o to neomraxistum jde. Konstatuji, že lidé se rodí a umiraji je to koloběh zivota a to nezmění ani Babiš.
Celý dluh jde za kapitalismem, který za své období cca 100 let způsobil řadu krizí. Ta největší 1929 stála za II WW.
Dnes už je to jenom o gigantickém dluhu z konzumu a mamonu.
Celkový dluh kapitalismu je neuvěřitelných 450 % HDP.
Já osobně jsem měl z této technologie, největší stres, tak v osmdesátých letech, kdy se to vše zavádělo, kdy jsem musel odvádět, tu svoji práci, po staru, tedy písemně a pak to nadatlovat do té bedny, kde se to ještě k uložení na " Disketu", muselo přetahovat, z jedné " Šachty" do druhé"! Pamětníci jistě vědí, o co tu vlastně " GO"! A pak milou disketu sebrat a odnést, k " Sálovému počítači"!
Myslím, že se od té doby příliš mnoho nezměnilo, co se týče státní správy.
Tam jsou asi technostresování úplně všichni, podle toho, jak to tam "funguje".
A to je jich tam asi 4x více než před hadrákem i s pokročilou technologii.
... no Rusko má ještě nevyčarpané, zásoby přírodního bohatsví. A o to především jde... Osvědčilo se staré britské rozděl a panuj. V jednotné zemi se začne podporovat a nelegálně ozbrojovat nějaká protivládní frakce.. (lidí schopných pro peníze zradit vlast, se najdou všude..), vyvolá se konflikt jednotný stát se rozdrobí.. S vítězem se naváže pod hesly demokracie spolupráce a pomocí dodávek zbraní, aby udržel ostatní v poslušnosti a odměnou za to se čerpají levné suroviny... Přitom není nemožné hodit přes palubu i bývalé spojence, nejdůležitější je zisk... Proto se budují základny co nejblíž k Ruským hranicím, nejlépe ze všech stran....
Norsko a Holandsko nedodává nasmlouvaný plyn,
USA upřednostnily stlačený plyn do Ásie. A EU nemá žádné zdroje.
Putin místo aby investoval do zvýšení životní urovně vlastních obyvatel,tak cpe peníze do zbrojení.No v totalitních režimech je vždy nepřítelem vlastní obyvatelstvo.A v Rusku to platí dvojnásob.Který stát povraždil víc svých lidí než Rusko?
Já si taky raději koupím nějakou zbraň na svou obranu.
Jenom málo inteligentní Čech Novotný si koupí novou TV.
Rusko už z historie zná, co dovede západ, když je v krizi.
V roce 1930 v Německu 50% nezaměstnanost a 40% úmrtnost novorozenců dalo vyniknout Hitlerovi. Ta krize z USA v roce 1929 stála následně život 60 mio populace ve II WW.
Vážený pane, II. světovou válku zahájili pouze a jedině Němci. Neznalost neomlouvá. Že se obsazení Polska po 14ti dnech podíleli i sověti, neznamená, že by zahájili válku. Sověti napadli Finsko, ale zahájení II. světové války byla záležitost pouze Němců.
SSSR nenapadlo Finsko.
To vzniklo poprvé v historii v roce 1917.
Tato oblast patřila do 19 století Švédsku, které po prhrané bitvě s Ruským carem u Poltavy, toto území postoupilo Rusku.
Po říjnové revoluci Sověti v roce 1917 uvolnili území pro Finy a vzniklo Finsko, které se okamžitě stalo spojencem Německa. V roce 1939 byla v Laponsku dislokovaná 500 000 Německá armáda k podpoře Finska na útok na SSSR. Finsko bylo spojencem Německa, jejich výzbroj nesla hákové kříže a Velká Británie vyhlásila válečný stav Finsku v roce 1941.
SSSR musel z toho důvodu změnit hlavní město z Leningradu (Petrohrad) do Moskvy. Leningrad byl vzdálen 140 km od Finské hranice, kde se Finsko společně s Německem připravovalo k útoku na Leningrad.
SSSR si mohlo území Finska ponechat a nemělo by ze severu problém.
Finsko, stejně jako Maďarsko, Rumunsko, Itálie a Japonsko byly spojenci Německa a patřily do "Osy zla".
No vítali se na řece Bug wermacht s rusama kdyz kazdy z jedne strany přepadli Polsko
Sověti se vrátili po 20 letech na řeku Bug, protože oblast na východ od Bugu okupovali Poláci od roku 1923.
Kdybys náhodou neznal zeměpis tak Bug je hraniční řeka Polska s Běloruskem a Ukrajinou.
Prostě Němci zabrali Polsko až k území SSSR.
Výroba s nízkou přidanou hodnotou se už u nás nevyplácí. Dělník stojí nákladově běžně 50.000,- Kč (včetně odvodů placeného zaměstnavatelem státu), tj. 2.000,- EUR.
Němec si výrobu přesune z části domů (kde dostane dotace) a část (tu co nechce dělat) do ještě levnější desitance EU nebo Číny..
Bude podobných stěhování výrob přibývat....
Od kdy je Čína levnější destinace?
Průměrný plat v Číně je větší než v ČR.
Google - average wage in China
Je to přesně naopak. Za socialismu museli lidé čekat 10 let v pořadnících, zatímco dnes si byt můžete prakticky ihned koupit. Pokud ovšem nemáte obě ruce levé.
Ihned si můžeš maximálně jít půjčit na hypotéku.
A to musíš mít dostatečnou bonitu.
Více jak 60% všech krajských měst tvoří výstavba před rokem 1989.
Každý ne jenom ten co hrbil hřbet komouši nesuď podle sebe
Asi jsi neviděl, ty sídliště, které dodnes stojí v každém městě.
Celé nové města, jako například Kopřivnice.
Sídliště včetně občanské vybavenosti - školy, školky, mateřské školky, polikliniky, nemocnice... atd to vše za pouhých 40 let.
A teď mi napiš co se tady udělalo od 1989 - 32 let.
Kromě dluhu a výprodeje.
10
Sledujících
17
Sleduje
10
Sledujících
17
Sleduje
Dělám v oboru a vy jste hodně mimo mísu. Velmoc možná ve výrobě lokomotiv
2 odpovědi
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ani se nedivím, že děláte na páse v montovně.
Tesla Rožnov vyrábějící elektronky, byla schopna vyrobit v roce 1957 první germaniové diody a transistory, v roce 1959 první křemíkové transistory a vytvořila tak základnu rozvoje tehdejší čs. elektroniky. Od konce šedesátých let již byly vyráběny jednoduché integrované obvody a v průběhu 70. a 80. let byl osvojen široký sortiment bipolárních technologií.
2 odpovědi