No raději bych snad nebyl. Do studeného moře nejdál po kolena, dál se prostě nedalo, připlacený balkon v hotelu s výhledem na pláž pro zimu a vítr zcela nepoužitelný, hotelový pianista v zahradní restauraci obalený obrovskou šálou, hostům k dispozici deky na zabalení a puštěný plynový zářič! No ale byl červenec, možná to je v prosinci lepší😂. Vilu si tam v té době koupil i Kellner. Utekl odtamtud úplně stejně.
V té době byl docela boom nákupů nemovitostí v Portugalsku u moře. Tuším si všichni naběhli, zřejmě i proto vila zmizela, v Portugalsku se u moře vegetovat nedá - zima, studené moře, neuvěřitelný vítr.....Tuším i na fotce si pan prezident drží před větrem vlasy:-). Atlantik prostě Středozemní moře nikdy nebude.
Vy jste zjevně nikdy do Paříže na de Gaulla neletěl. Cesta na Ruzyň 3/4 hodiny. Dnes máte být na Ruzyni 2 hodiny před odletem, jinak za nic neručí. Kde jsou ty časy, kdy bez zavazadla k odbavení a vytisknutou palubní vstupenkou stačilo 40 minut. Včetně rolování 1,5 hodina let, 3/4 hodiny než se z de Gaulla vymotáte a pak do centra 3 hodiny taxikem. Metrem, s černochama a Arabama, jsem jel jednou a se všema přestupama to stejně byla 1,5 hodiny. A nikdy víc. To máme celkem 8 hodin. V extrémním nepohodlí.
Ještě jste zapomněl na sice nutné, ale neuvěřitelně otravné letištní bezpečnostní prohlídky a fronty u nich.
A kudy ten vlak jede? Dle mapy.cz je vzdálenost autem 1213 km za 10,5 hodiny.
Omlouvám se, pan Košulič má pravdu, viditelně už stárnu, správně mělo být Hongkong-Peking, přesněji je to cca 2250 km a cca 8 hod.
Trať Peking-Shanghaj má skutečně jen 1318 km, rychlost max 380 km/hod, čas 4,5 hod. Takže můj původní údaj odpovídal cestě Peking-Šanghaj a zpět:-). V obou případech se tak ale průměrná rychlost pohybuje okolo 280 - 290 km/hod, trochu rozdíl proti německým 110 km/hod. Děkuji panu Košuličovi za upozornění.
Záviďte nám tady na Moravě....prý kus cesty z Brna do Břeclavi pojede za čas rychlovlak, těch 30 km si užijeme....kdepak nèjaká Pařiž, Břeclav to je terno.
Do Ruzyně už dávno mêlo jezdit metro, daleko rozumnějši řešení než vlak.
Jak dlouho těch 30 km pojede? V Šanghaji 30 km letiště - centrum 7 minut, max 431 km/hod
Vždy se mi líbí, že odborníci perfektně vědí proč se něco stalo ex post , ale zjevně tápou při předpovědích , co se stát má a proč.
Navíc i tvrzení v článku je zavádějící , méně osvětlené regiony=nestabilita režimu .
Článek je zcela zavádějící a založený na úplně nesmyslných základech. Neporovnává celkové osvětlení, ale vzestup osvětlení od roku 2020 do roku 2024. Zcela logicky autorovi muselo vyjít, že před rokem 2020 zcela zničené Aleppo a další regiony na severu po obnově v posledních letech začaly svítit mnohem více a musely tak dle jeho logiky zaznamenat velký nárůst, zatímco válkou nedotčeny Damašek a další regiony svítily stále stejně dostatečně a autorova tabulka logicky neukázala žádný růst. Odvozovat od toho, že se někdo stará o své regiony lépe nebo dokonce že svým hospodařením se vzdaluje ostatním oblastem je neuvěřitelná blbost. Podle stejné logiky by Praha (2020 - 2024 stejně svítící) měla být výrazně zaostalejší za dodnes válkou zničeným Aleppem, kde se za stejnou dobu osvětlení 5x zlepšilo= z nuly na pět lamp:-)
pred 10 lety jsem delal urednika (asi 4 mesice), bral jsem 16tis hrubeho, pozadavky byly vysokoskolsky titul, znalost zakonu, pak jsem presel do soukromeho sektoru a bral 30tis hrubeho
No, jo, to ale bylo před deseti lety. Dnes je to obráceně! Dnes lepší odpočívat ve státním za vyšší plat (a zaručený), pět týdnů dovolené atd. Znáte dnes někoho, kdo by šel ve Vašich stopách a odešel ze státního do soukromí????
Žena tam přecházela silnici mimo přechod pro chodce
sama byla strůjce svého osudu . . .
No smutným strůjcem svého osudu by byla, i kdyby šla přes přechod. Nehledě na to, že i na přechod podle zákona chodec nesmí vstoupit bezprostředně před přibližujícím se vozidlem, tak svěřit vlastní život do rukou kohosi neznámého, spoléhat na druhé a vstoupit do vozovky bez rozhlédnutí (i na světly řízené křižovatce) a spáchat sebevraždu může jen neuvěřitelný důvěřivec a naiva. Je to taková práce se před přechodem i na něm stále dívat, jestli se někdo neblíží? Pro mnohé ano, není snad den, aby někdo přede mnou nevstoupil na přechod bez rozhlédnutí v jakémsi pomateném přesvědčení, že na něm má přednost a my řidiči asi umíme naše vozidlo přišpendlit k silnici na dvaceti centimetrech. Případné kritiky mého názoru upozorňuji, že na přechodech jsem pouštěl chodce dávno před tím, než to začal určovat i český zákon (to příjemné překvapení chodců, ten následný pohled na SPZ, odkud asi jsem, to další překvapení, že SPZ byla česká...).......Tak ohleduplný den všem
Dlouho se pracovníci v soukromém sektoru dívali těm státním na záda, co se platů týče. Dnes se to srovnává. Rozdíl je v tom, že soukromý sektor přidá, když na to má. Státní si na to půjčí.
Politici s neuvěřitelnou vypočítavostí až drzostí neustále vymýšlejí vzorce platů pro sebe a státní zaměstnance tak, aby stále mohli přidávat ne podle objektivního vývoje platů ve společnosti, ale mohli si své nárůsty platů určovat sami. Tak politici nepočítali svoje platy k průměrům v soukromém sektoru, ale ve státní sféře (kterou sami navyšováním ovlivňovali), srovnáváním k soukromé sféře se bránili jak mohli, nyní čteme, že se platy politiků i státních zaměstnanců opět nebudou řídit objektivními platy v soukromé sféře, ale budou se počítat k minimální mzdě. Tu ovšem určují oni sami, tak si jejím prostřednictvím budou "objektivně" navyšovat své platy. Tak předpokládám, že minimální mzda do dvou let stoupne tak na 30 tis. Zato důchodcům snižují, jak mohou. Důchodci, je vás 2,5 milionu, ukažte se u voleb a sdělte politikům váš názor na to.
Proč zmiňujete české objekty nevím, sám píšete, že prezidentům nepatří, díky!
Že měl Asad od nás lustry má potvrdit, že jeho rodině nepatřilo několik objektů? Myslete si, co chcete, ale odpusťte si, že něčeho chci dosáhnout lživými informacemi. Žádné jsem nenapsala. Co chcete vy, je jasné, přece nedovolíte, aby se někdo jen otřel o kámoše Putina! Že to byl diktátor, teror v zemi, že miliony Syřanů přišli do Evropy, vězení politických vězňů jako středověká mučírna. No, je mi vás líto.
Logika a závěry Vašich argumentů jsou tak neuvěřitelné, že jediné místo, kam patří, je učebnice psychiatrie. Přeposílám na UK.
Náš prezident místo svého bydlení nevlastní! V tom je drobný rozdíl. Kromě toho tu nemáme X paláců pro potřeby prezidenta.
Vaše poznámka, že se nechcete zastávat, je zbytečná, každý si sám udělá obrázek, co že chcete.🤷🏻♀️
Nemáme tu X paláců pro potřeby prezidenta? My nemáme rozlehlý Pražský hrad s nekonečnými pozlacenými sály? My tu nemáme víkendové sídélko zámek v Lánech s obrovskou zahradou a ještě větší loveckou oborou? Paní, kde to žijete? A že to našim prezidentům nepatří, no ale ony zmiňované Asádovy paláce mu také nepatřily, jsou to úplně stejné vládní objekty jako náš Pražský hrad a Lány. Jak jste přišla na to, že to jsou paláce ve vlastnictví Asádů, není to tak ani se to nikde nepíše, zjevně si sama vymýšlíte. Oba paláce vystavěla syrská vláda, palác Tišrín dokonce s českou pomocí - krásné skleněné lustry jsou z Česka. Já jen uvádím informace na správnou míru. Tak se mohu zeptat já Vás - co že chcete svými lživými informacemi dosáhnout Vy?
Účelem článku je zjevně poukázat na rozmařilost bydlení prezidenta Asáda. Rozhodně se ho nechci zastávat, je ale třeba uvést, že sídlo našeho dnešního prezidenta není o nic méně monumentální. Je třeba uvést, že zmiňovaný krásný palác Tišrín sloužil svými třemi oddíly jen pro reprezentativní ubytovávání zahraničních delegací a nikdy nesloužil jako sídlo nebo dokonce bydlení prezidenta Asáda. A podle fotografií prezidentského paláce je zřejmé, že i on sloužil hlavně na reprezentaci, žádná z uvedených nafocených prostor k bydlení kohokoliv zjevně nesloužila. Navíc oba moderní posledně jmenované paláce se vystavěly už za otce Hafíze Asáda v minulém století. Ale opakuji, tím se nechci nijak zastávat režimu Bašára Asáda.
"Až do pádu režimu v listopadu 1989 udržovala Československá socialistická republika vřelé vztahy s mnoha arabskými vůdci."
Co je na tom špatného? ČR udržovala v té době oboustranné vztahy a diplomatické styky s mnoha zeměmi světa. Se kterými zeměmi udržujeme oboustranně přátelské vztahy a diplomacii dnes?
Jasně, nešlo jen o bratrské soudružské poplácávání, šlo o pěkný byznys pro obě strany. Do Sýrie šlo neuvěřitelné množství zboží i technologických celků včetně velké rafinerie v Homsu plus velké množství zbraní. Ostatně naše cvičné L39 jsou i na fotografiích ze Sýrie z minulého týdne.
Dolar roku 1950 byl trochu jiný dolar než dolar roku 1989 a v roce 1989 byl dolar trochu jiný dolar, než dolar roku 2024.
Euro dnešních časů není žádná "pořádná" měna...
Dolar v roce 1989 jsem uvedl jen proto, že euro v té době ještě neexistovalo. Nešlo o porovnání dolaru, ale ochotu přistoupit k světovější měně, než je korunka.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Historický několikátý článek o drobných chybách ve filmu. Já vždy upozorňuji na jinou chybu, která nikde uváděna není a přitom je snad nejviditelnější. To když se otec rodiny v podání Jiřího Kodeta rozčiluje u sváteční večeře, jestli se říká noky nebo knedlíky a má přitom pečlivě uvázánu kravatu, pak je v dalším záběru s kravatou povolenou a košilí rozepnutou, aby byl hned v dalším bezprostředně navazujícím záběru zase s kravatou pečlivě uvázanou.........Jinak film boží a žádná z chyb mi požitek z něho nekazí.