Odpusťe, že Vám odporuji, ale tak to není. Podle zákona nejdříve musíte auto z provozu odhlásit, abyste nemusel platit povinné ručení. Pokud máte auto přihlášené, tak i když nejezdíte, povinné ručení platit musíte bez ohledu na to, kde máte auto odstavené. Jestli je to veřejný prostor nebo Váš pozemek, je z hlediska zákona jedno.
Ano. Nebo dáte značky do depozitu, případně ho nikdy nepřihlásíte. Na vlastním pozemku ho ale můžete provozovat podle libosti.
Otázkou je, proč vůbec jsou autoři placeni za svoji práci opakovaně když stejné opakované platby za práci nejsou jinde. Nebo snad znáte projektanta, návrháře, architekta, ... kterému by šly pravodelné poplatky z každého vyrobeného kusu, nebo z každé návštěvy stavby atd?
Není náhodou načase tento nesmyslný systém zrušit?
Protože ČT má svoji aplikaci zdarma a její pořady může sledovat každý.
Může ale nemusí. Nechť si svůj stream zakódují a umožní jeho sledování až po zaplacení poplatku nebo prokázání, že poplatek už platí. Technicky to je hračka, ale to by se mohlo ukázat, že to skoro nikdo nevyužívá. On by to ostatně nebyl problém ani u rádiem šířeného vysílání.
K tomu se připojuji. Proč platit za něco dvakrát, to je jako s těmi starými CD a DVD, někteří je opravdu používali k ukládání dat nebo výhradně svých natočených souborů. A stejně platili poplatek.
Hodně CD a DVD sloužilo k ukládání a archivaci dat, jako instalační média nebo záloha jejich originálů, pro zálohy z kamerových systémů atd. Paměťové karty zase do foťáků (včetně těch v mobilech), kamer atd. |Troufám si tvrdit, že takto byla využita většina všech prodaných médií. O harddiscích ani nemluvě.
OSA se tím pádem neoprávněně obohatila.
Úplný nesmysl jsou pak poplatky za tiskárny a materiál do nich.
Vzhledem k tomu, ze je to na namesti nepredpokladam, ze by se jednalo o obeti z divokych devadesatek, jelikoz to neni uplne nejlepsi misto, kam uklidit tela...lezi tam nejmene 30 let, coz nevylucuje variantu, ze by se mohlo jednat o daleko starsi ostatky, k cemuz se priklanim...zaroven vsak nevylucuji ani prvni moznost, dost se tehdy riskovalo a dely se veci vselijake😅 Pohrebiste se tam v roce 94 nenachazelo, alespon ne to oficialni😅
Pokud se tam v té době prováděly výkopové práce, mohlo to být naopak skvělé místo. Prakticky se zárukou, že tam nejbližším desetiletí nikdo kopat nebude ani to někdo náhodou nevyhrabe.
Tady ani tak nejde o samotnou výši poplatků. Jde o rozšíření na pakticky všechny a dualitu zpoplatnění. Viz rpzšíření o internet a platbu firem dle počtu zaměstnanců.
Za něco, co se za ty poplatky snaží konkurovat komerčním TV na poli zábavy. O objektivitě a nezávislosti lze také pochybovat.
Máte dojem, že skutečně potřebujeme 6 kanálů TV a 12 celoplošných rozhlasu? Není náhodou úlohou veřejnoprávní TV vytvářet hlavně nezávislé zpravodajství?
Denní světla hlídat nemusím. Jak se zhorší viditelnost, upozorní mne palubovka ztmavením budíků. Myslím, že to má většina novějších aut. Ignorovat to dost dobře nejde.
Zrovna na tohle nejspíš spoléhá hodně řidičů. Jenže ono to nefunguje dokonale snad u žádného auta. Senzor vyhodnotí intenzitu světla jako dobrou viditelnost ale, že je pořádná mlha, to už nepozná. Pak takové auto svítí denními vpředu a vzadu nesvítí vůbec.
Je to marný denně potkávám řidiče, řidičky se zapnutými mlhovkami, zadní, i když není mlha, ve městě v koloně a u závor stojící 15 min. na brzdě. O telefonech u hlavy ani nemluvím. Stát jen straší, ale skutek utek, lidi to mají na háku, nebo jsou úplně blbí 🤔
Telefon u hlavy mě ani tak nevadí, pokud dotyčný zvládne auto normálně ovládat (může mít automat). Vadí mi telefon na klíně, do kterého někdo vyťukává příspěvek na FB a pod. Z osobáku to není moc vidět ale např, z dodávky (koukám víc z výšky) to vídám hodně často.
Další kapitolou jsou rozsvícená světla na přejezdech, kdy řidičům nepřijde divné osvětlovat kabinu protějšího vozidla, i když je upozorníte probliknutím.
Souhlas. Většina řidičů jsou ignoranti a je jim to jedno. Na druhou stranu jsou auta, která neumí svítit pouze obrysovkami. Buď nesvítí vůbec nebo svítí potkávacími. Např. některé Fiaty.
Cena elektřiny 4 Kč za 1kWh je pouze cena za silovou část. Připočteme-li regulovanou složku, tj. distribuce plus podpora obnovitelných zdrojů, dostaneme se na víc než dvojnásobek. Reálné by tedy bylo počítat 8 Kč za 1 kWh.
Což odpovídá ceně nabíjení u pomalé AC nabíječky. U rychlé DC to může být klidně i 20 Kč/kWh.
4
Sledujících
1
Sleduje
4
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Řeč byla o energii... Však ropa není nic složitého - směs několika alkanů (teda když se bavíme o lehké ropě). Myslím, že i tam by se našla, resp. hledá cesta, jak to umět efektivně...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Energie snad nějak nahradit jde ale např. výroba plastů, maziv, asfaltu atd. z ropy nebo hnojiv, močoviny, vodíku atd. z plynu lze nahradit dost těžko.
Značná část spotřeby jde právě do výroby.