Je mi hodně let, jednu doby jsem dělal i účetnictví a tudíž jsem viděl i náklady takových firem. Zjistil jsem spojitost mezi počtem slunečných hodin poklesem nebo nárůstem spotřeby nafty. Ve firmě nebyl nikdo kdo by ji konzumoval na vedlejšak. Česka důmyslnost je nepřekonatelná.
No, myslím to není tak jednoduché. Kontroly z ERÚ používají k výpočtu nyní systém PV-GIS. Je možno spočítat výrobu pro danou lokalitu s přesností 1-2 procenta. Pokud je výroba vyšší, pokutuje to. Vím o takových přípdech.
Co si budeme povídat. Některým solàrníkům, svítí slunce vic než zbytku národa. Agregáty dorovnaji nedostatek slunečního svitu a jiné kulišarny ho plně nahradí
No, na internetu se píší různé nesmysly. Toto je jeden z nich. Pokud víte byť o jedniném prokazatelném případu agregátu, nebo osvícení panelů reflektory (jak se také často zmiňuje), sem s ním.
No, nebyli jsme u toho. Baterka hoří, nevybuchuje. Spíš mne napadá souvislost s bojlerem a ohřevem přebytky z FVE. Pokud je vyřazený havarijní termostat, a ucpe se pojistný venzil (nebo zalehne), stává se z bojleru parní bomba. A těch případů, že to zbořilo barák už bylo více. Že by to zbořila baterka jsem ještě neslyšel. Ale je to jen teorie.
Jak je to s těmi ekonomickými důvody. Zkuste prosím vyslechnout ekonomy, místo prezidenta bez ekonomického vzdělání. Hlavně bod 10. Při vší úctě. Odkaz 1
Když všichni dominantní producenti obilí zdraží pšenici, buďto mlýny nakoupi v zahraničí, nebo zdraží mouku. Stejně tak stoupne cena pečiva, cena masa - to vyvolává tlak na mzdy a pod. Drahé úvěry, resp. drahé peníze, znehodnocují úspory a prodražují veškerou výrobu a služby. Snížení zakladni úrokové sazby na úroveň max 2,5% je jedinou cestou, jak "porazit" inflaci a znormalizovat ceny. Pokud ČNB bude udržovat současný nesmyslný základní úrok 7%, budou ještě více ceny stoupat, inflace neklesne, trh s bydlením se úplně zhroutí a většina vesnic zůstane nejen bez prodejen, ale i bez hospody.
No, netřeba vymýšlet teorie. V Turecku takto postupovali (snižováním sazeb proti inflaci). A výsledek vidíme. Blíží se s inflací ke 100 %
Ekonom Marek je naprosto mimo. Potřebujeme silnou korunu a základní úrokovou sazbu maximálně 2%. ČNB by měla základní sazbu radikálně snížit, jinak se inflace nikdy nezbavíme, úspory lidí se zmarginalizuji, ekonomika spadne do recese a průmysl zbankrotuje. Současnou krizí je třeba se proinvestovat, a to s drahými úvěry nejde.
Ano, přesně takhle postupovali v Turecku. Výsledky vidíme.
Létám do Egypta 2x ročně a na Antinal nedám dopustit. První cesta vede do lékárny, abych byla připravená, kdyby.......Naše léky opravdu nemá cenu vozit, jsou nanic. Faraonova pomsta, je bakteriální onemocnění a nezabrání mu ani dezinfekce slivovicí. Dá se chytit z čehokoliv a není z přejídání. Přeji všem krásný pobyt a nenechte si ho zkazit, Antinal to řeší rychle a kvalitně.
Dobrý den, k diskusím se nevyjadřuji, ale tentokrát mi to nedá 🙂 Při čtení některých názorů se usmívám. V Egyptě jsem byl cca 40 krát. Už jsem tam leccos zažil. Islám je problematické náboženství. Tak k tomu musíme přistupovat. Jezdíme tam hlavně kvůli moři. Potápění a freedivingu. Za tyto peníze a takto blízko nic podobného nenajdete. Potom až v Indonézii a na Filipínách. Tam je to zase jiné, tam je lépe jet s baťůžkem bez cestovky. Nejhodnější lidé jsou na Bali. V Egyptě bohužel pouze ty resorty. Nejlepší se mi zdá Marsa Alam.
Co se týče faraona. Problematické jsou nejteplejší letní měsíce. Když pojedete říjen, listopad, je to v poho.A není pravda, že u nás nejsou léky. Je třeba se dívat na účinnou látku. U nás je Ercefuryl jako alternativa Antinalu. Ale je bohužel na předpis. Ale lékař bez problémů napíše. Lepší je koupit Antinal na místě a nechat proplatit od pojišťovny. Náš Endiaron tam samozřejmě nefunguje. Ale Egypt není pro všechny. Koho nebaví podvodní svět, je lepší alternativa třeba Turecko, nebo Kypr. Tedy šťastnou cestu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
S tou infrastrukturou moc nesouhlasím. Nabíječky má polovina národa doma, zbytek může v práci nebo na veřejných nabíječkách. Jediný, co zatím platí, že jsou EV drahé a to i jako ojetiny. Jenže dřív nebo pozdějc přijdou levnější ojetiny a levnější modely, co jsou levnejší než spalovák. Jen blbec bude jezdit za trojnásobek, lidi si to řeknou.
16 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jo, nabíječky mají doma. Je jestli mají dost dlouhé prodlužovačky, aby jim dosáhly z okna pá parkoviště. Je třeba si uvědomit, že většina národa žije v nájmu a parkuje venku 😀
2 odpovědi