Já mám opačnou zkušenost s přechylováním. Když jsem pracoval v Německu, naše malá dcerka tam chodila do školy. Podle rodičů i učitelů jsem byl samozřejmě Herr Brachova. Manželka od otce zase nedostala dopis, protože na schránce jsme měli jenom moje jméno. A aby toho nebylo málo, občas mě někdo v dopise oslovil Frau Bracha, protože podle koncovky se domníval, že jsem žena. A z jiného soudku. Dcera si vzala muže s řeckým příjmením, které má mužskou koncovku -s a jako taková je i zapsaná do občanky, přestože ženy v Řecku ten ocásek, to -s, u sebe nemají - viz třeba Marta Elefteriadu. Získané příjmení dcery neuvádím, ale kdyby si vzala třeba pana Papadopulose, podle České televize by se jmenovala Papadopulosová, což je stejný nesmysl, jako v úvodu jmenovaný Herr Brachova. Jsem pro, aby se cizí ženská jména zásadně nepřechylovala, zatímco u našich žen bych zakázal užívat mužský tvar.
Já žádného prezidenta nechci. Tato funkce je nadbytečná, stejně jako nadbytečný Senát. Vnitřní i zahraniční politiku ovlivňuje vláda, parlament řeší hlavně zákony. Nedávná historie ukázala, že si stejně každý dělá co chce, a každý si myslí, že je ten nejdůležitější. Funkce prezidenta i Senát by se měly zrušit. Stejně mezi občany nemají moc velké zastání. To by se ušetřilo peněz, panečku! Promiňte, paničko!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já říkám svojí ženě denně, že se musí modlit za to, že se narodila a žije tady, a že si vzala za manžela mě. Také ji často vidím jen ve spodním prádle, ne-li vůbec nahou, a nebiju ji za to a ani neudávám mravnostní policii. A džiháb taky nosit nemusí. Myslím, že by to tak měly dělat všechny naše ženy a neohlížet se po cizokrajných.
1 odpověď