A to mi má jako říct, jak je strašně chytrá? Že se dostala na 2 školy (z toho na jednu bez přijímaček) a ani jednu nedokončila? Kterou z nich brala vážně a kde si chtěla udržet jen status studenta?
Já jsem také byl semestr na jaderném inženýrství. Mám si kvůli tomu myslet, jaký jsem borec? Do životopisu jsem to raději ani neuvedl. Napíše o mě paní redaktorka také článek?
Později jsem ze školy odešel a biologii na UK na rozdíl od slečny influencerky dostudoval. A z vlastní zkušenosti vím, že přijímačky jsou jen první test a samotné studium je daleko těžší. Je to test osobnosti, disciplíny, schopnosti se učit, pracovat s informacemi a rozlišovat podstatné od nepodstatného.
Čímž slečna evidentně neprošla, ale ve faleši a přetvářce je dobrá.
Že se holčička zkoušela vzdělávat a to ji nevyšlo, tak se upíchla jako ,,influencerka" spíše svědčí o tom, co v životě dokázala...
Její profese je naprosto zbytečná. Je to jen reklama na hezkou tvářičku, nic jiného, hlavou nedokázala vůbec nic. I kdyby na youtube četla pohádky, tak stejně bude mít sledujících dost.
Škoda, docela jsem se těšil na zajímavé srovnávání s dneškem, ale 90% komentářů jsou jen nářky a urážky starších ročníků, které argumentačně nic hodnotnějšího nevyprodukovali.
Na diskuzích socialismus vs kapitalismus se vyrojí vždy stejné skupiny lidí, které bych rozdělil na
1) Absolutní primitivy
Dokáží napsat jen množství urážek na adresu autora, jsou moc líní, nebo intelektuálně neschopní formulovat svůj názor a jejich myšlení je na úrovni dítěte - on pomlouvá mou oblíbenou hračku.
2) Ironici, whataboutisti
Vypíchnou negativa z této doby, protože nedokáží reagovat na srovnání, či kritiku, píší ve stylu, ale dnes je zase špatně tohle a tohle.
3) Argumentačně slabí jedinci
Jsou na úrovni, kdy už dokáží něco zformulovat, ale většinou jen opakují to, co před nimi již někdo napsal - vyráběli jsme tohle a tamto, vyváželi tohle a tohle, měli jsme vyspělý průmysl, dnes je vše rozkradené...
Jejich argumentace nedokáže korespondovat s daty, spoustu věcí si domýšlejí.
Jejich názor jen jen snahou minulý režim ukazát v dobrém a současný ve špatném světle.
4) Kritici minulé doby za každou cenu
Podobní bodu 2, akorát obráceně, napíší jen to, co bylo špatné v minulé době a nezajímají je pozitiva (ač jich mnoho nebylo).
5) Argumentačně silní jedinci
Dokáží si srovnat klady a zápory současné a minulé doby, nemají problém s kritickým nadhledem ani v současnosti, ani v minulosti. Intelektuálně nejhodnotnější skupina.
Článek jako vždy, podle stejného scénáře v zásadě přilákal skupinu lidí o kterých pojednává, tedy dezolátů.
Vyznavače alternativních pravd, alternativních scénářů na vše možné i nemožné. Lidí, kteří rozlišují informace na ty, které si jim líbí a nelíbí, s absencí vzdělání a většinou i morálních hodnot.
Často v zásadě i lidí, kteří jsou na tak nízkém stupni inteligence, že nedokáží ani srozumitelně formulovat svůj názor a jediné, čeho jsou schopni je nenávist. Jako např. Ivan Jireš.
Nejvíce zarážející na tom ale je, že tito lidé ani nejsou schopni přijmout, že výše popsaného jsou součástí a mají pocit o tom, že jsou to strůjci pravdy, že prohlédli nějakou kulišárnu a ti ostatní jsou ,,ovce bez názoru". Ačkoliv jak je dobře popsáno v článku, jim o pravdu nejde. Jo a ještě jedna věc, jsou většinou hodně vidět - mračouny, chechtáky pod smyšlenými, falešnými nicky bez historie komentářů (,,Petrcyne", ,,Jan Eichler") a nebo hodně slyšet s komentáři většinou plnými vulgarit či ,,inteligentními" výrony typu ,,Vemte si prášky".
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Velmi pěkný článek, osobně jsem do oblastí jihovýchodní Asie zavítal teprve nedávno (Filipíny) a mohu slova paní potvrdit, na Evropana tam ti lidé nahlížejí jako na něco víc.
Lidé jsou tam celkově otevřenější a přátelštější, ale také poměrně nespolehliví (typické jsou pozdní příchody na schůzky apod.).
Celkově si myslím, že by si obě kultury navzájem mohly spoustu předat. Hlavně v západní kultuře obecně je silná touha po materialismu a lidé jsou zde většinou nespokojení se svými životy, často je rozhodí úplně drobnosti. Ale je zde na rozdíl od zemí jako jsou Indonesie, Filipíny, Malajsie, či Vietnam silná disciplína a mnohem větší pořádek, organizace, plánování a čistota, bohatství, ochrana práv jedince, zdravotní péče, důchody apod.
Nutno ale podotknout, že i přesto vše jsou západní kultury typické svou asocialitou, je tu obrovské množství singles, lidé hlavně v Česku jsou uzavření, podezřívaví, zamindrákovaní.
Osobně bych ale Islám nemohl přijmout, je to proti mému přesvědčení. A přijmout náboženství formálně není dobré, buď v tu cestu věřím, či nikoliv.
Toxickými názory v diskuzi a odsuzováním ani nejsem překvapen, takoví jsou prostě Češi. Xenofobie, rasismus, odsuzování jiných kultur a jiných způsobů života a hlavně, strašně velké ego.