No pokud vezmu ten jeho ekonomický model, tak vstupní náklad na sedačku vyjde okolo 128.000CZK (4,5 mld / 35.000 míst). Pokud budu chtít aspoň 10% zpět ročně, tak potřebuji na sedačku výnos okolo 12 800CZK. Nebudu teď uvažovat náklady spojené s provozem a údržbou stadionu. Ale pokud prodám každou sedačku aspoň 20x za rok s výnosem 650,- CZK tak to mám doma. Navíc se mi zhodnocuje cena té nemovistosti (stadionu) implicitně. Za mě dobrý business case. Byť by se ta 4,5 mld určitě dala investovat ekonomicky výhodněji :)
Jsme země chytrých Pepíků. Protože v českém Pepíkově je mnoho chytrých Pepíků přisáto na statní rozpočet a Pepík přišel na to, že každá politická strana mu nadbíhá, aby jí Pepík dal hlas. A běda těm, co by to chtěli změnit a omezit. A tak Pepík nemá vůbec potřebu, proč by zrovna v jeho Pepíkově se mělo něco nového stavět, měnit, rozvíjet, byť třeba on sám toho nevyužije, když Pepík chce mít hlavně svůj klid.
Pouze nejsilnější evropské týmy dokázaly v minulosti Slavii přehrávat. Ale Slavia byla jalová v útoku a do obrany občas udělala chybu, dostávala hloupě góly a stálo ji to minimálně dva tituly. Tohle se Trpišovskému podařilo změnit. Chyby v obranné fázi dělá výjimečně. Z těch mnoha šancí dává konečně i góly. Tak uvidíme. Jestli Slavii tahle forma vydrží, tak má zaděláno na pořádnou sezonu.
O tom není sporu. Na Ukrajince ve službách minimálně v Praze člověk narazí skoro všude a velká spokojenost. Co mě zaráží je to, že vůbec není vidět na růstu HDP skutečnost, že tu pracuje, podniká a žije a tudíž utrácí několik stovek tisíc lidí navíc. HDP stagnuje a nikam neroste. Jinými slovy - bez Ukrajinců bychom na tom byli hůře?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Dříve či později někdo bude muset řešit problém, který byl řešen už v minulosti. Naposledy za vlád Thatcherové, Reagana, Gorbačova. Deregulace, snižování státu v ekonomice, zjednodušení a snížení daní, omezení byrokracie a státního aparátu bude ono řešení. Bude si tím muset projít i celá slavná EU. Tak jako si tím prošly i všechny bývalé komunistické centrálně plánované ekonomiky. Dnešní hospodářské politiky založené na subvencích, přerozdělování, regulacích, poručíme větru - dešti, celkově naivní společenské lenosti a představě více a více digitálních užvaněnců, že za pár let si budeme zadky vozit v ekologických elektroautech a energii budeme levně vyrábět ze slunce, za komunismu stejně jako dnes prostě nefungují a nemohou fungovat.