Zásadně se nesázím a nevím, proč mě k tomu nutíte, Tady přeci o to vůbec nejde. Byla bych ráda, kdyby se Dukovany dostavěly. V minulosti když se firmy soudily, tak to trvalo velmi dlouho. Nyní se tento problém významně bagatelizoval a já jsem si říkala, kde se bere ta jistota, že žaloby nic neznamenají. Nakonec čas ukáže, jak to dopadne, ale nevidím to příliš optimisticky. Chápu, že se vám to nelíbí, ale o mě tu přeci vůbec nejde. Co jste na mě tak zaútočil, já vidím realitu, píšete doopravdy nesmysly.
Mne jen zaujalo velmi odvážné tvrzení, že žádnou jadernou elektrárnu mít nebudeme. Vy si pro sebe můžete zvážit v jakém kurzu byste byla za onou větou ochotna stát. Z logiky výroku totiž vyplývá, že jakýkoliv kurz by pro vás měl být výhodný. Naopak věta "nevidím to příliš optimisticky" je z tohoto hlediska o mnoho realističtější. Pokud se vám zdá moje vysvětlení nesmyslné, tak na to zapomeňte.
To se ptáte koho? POkud mě, tak žádám o ženskou koncovku, tedy co byste vsadila.
Tak kolik byste vsadila a v jakém kurzu? Abychom podle vaší poznámky nemuseli čekat hodně dlouho třeba i 100 let, omezme se na podepsání smlouvy do 3 let a navrhuji kurz 1:1. Jsem si vědom, že vaše tvrzení je o dostavbě, takže to můžete modifikovat.
Je to tady. Žádnou jadernou elektrárnu mít nebudeme, to jsem říkala od začátku. To je důsledek těch demokratických výběrových řízení, které buď vedou ke korupci, nebo k tomu, že se nikdy nic nevybuduje. POkud je řízení napadeno soudně, tak Korejci nic nezmohou a veřejnost byla klamána, že oni výstavbu zařídí.
Kolik by jste na to vaše tvrzení vsadil a v jakém kurzu?
Myslím, že článek je poměrně věcný, a také kritizuje výši schodků této vlády.
Na druhou stranu bychom všichni měli sundat stranické brýle a požadovat lepší hospodaření od kterékoliv vlády. ANO dnes vládu za schodky tepe, což je jistě správně, současně požaduje vyšší utrácení. A prý by to dělalo lépe.
Tak proč si potom v době, kdy ještě ANO vládlo, plánovalo ještě vyšší schodky?
-377 miliard 2022
-362 miliard 2023
-343 miliard 2024
Ono je totiž 93% výdajů předem daných, žádná vláda s nimi hned nehne.
Pokud chceme hospodárnější vládnutí, bude to, bohužel, muset bolet. Opravdu to chceme? Anebo se raději pomějeme a po nás potopa?
Tak ono by to tu řadu chtělo natáhnout a dopsat za které vlády to bylo. Jinak je celkový stav špatný (energie, školství, způsob řízení, green deal) a změna je na delší dobu, ale nějak to mnoha lidem vyhovuje.
Anketa na konci je krásným důkazem toho, jak objektivní byl průzkum zmíněný v článku! Pokud denně potkám jednoho, dva řidiče, kteří mě štvou rychlou jízdou, tak potom potkám denně 1000 řidičů, kteří mě štvou pomalou jízdou, přibližně 2000 řidičů, kteří neumí používat blinkry a asi 5000 řidičů, kteří mě štvou tím, že si neumějí srovnat, nebo spravit světla a oslňují. Naopak jsem nikdy za svůj život neviděl, že by někdo projel semafor na červenou. Leda spěchající záchranka... Co se týče jízdy v levém pruhu, tak tu praktikuju sám, protože běžné české tempo 80 km/h na dálnici je dle mého úsudku na sebrání řidičáku, ne na pochvalu! A nechápu, že se někdo může ptát na četnost policejních hlídek. Na českých silnicích je naprostá anarchie, a policie nikde - žádné kontroly, dohled, pokuty... Zipování a přednost zprava vůbec nezmiňuji, protože to nikdo neví úplně stejně jako kdy blikat před kruháčem a kdy ne...
A nechcete si připustit, že anketa ukazuje něco jako výběrový efekt, a to se může týkat i diskuse pod článkem? Ostatně počty uvedených řidičů, které vás štvou jsou na zamyšlení. Jak s nimi chcete spolupracovat na bezpečném provozu, když to tak emočně prožíváte?
Chovatelé byli vždy ti, kteří o přírodu pečovali. Přivedou na svět mnoho života v podobě mladých zvířat, zasazených rostlin atd. Pěčují o krajinu a zvířata okolo sebe a díky tomu také vyrobí spousty potravin bez ekologické zátěže. Prakticky nepotřebují stavby ve stylu velkovýrobny vajíček, skleníkových farem na rajčata a supermarkety, kde si tyto koupí. Obrovské haly na velkovýrobu mléka a ani nepotřebují mrakodrapy a přeplněná města aut. Žijí s přírodou a té dají 1000x víc, než lidé, kteří žijí ve městě, a ty potraviny si musí kupovat. O to víc je úžasné, že tito "tzv. ochránci" diktují, jak pečovat o přírodu. Sedi si na gauči, žerou umělá rajčata, plodí zplodiny a ostatním diktují, jak chránit přírodu. Ty jejich paneláky ji určitě zachrání. O vlcích mají rozhodovat ti, co s nimi žijí. A pokud ti je vedle sebe nebudou chtít, tak hold mají vlci smůlu a musí jít tam, kde budou vítani. Já mám vlky rád, jako každé zvíře a také říkám, že vlk má právo na své teritorium. Ale tam kde není moje a tam kde není teritorium nás lidí. A betonová města opravdu přírodě nepomohou. To je ale asi cílem. Zlikvidovat venkovské chovatele a všechny nahnat do supermarketu pro umělé potraviny.
Je to hezké, ale zřeknou se ti chovatelé výdobytků průmyslu moderními auty počínaje a u PC i léků konče. Tvrdě realizovaná předložená idea bude znamenat, že se všichni změní na chovatele, tedy drobné zemědělce, kteří při současné hustotě populace neuživí ani sami sebe. No hladomor a nemoce to pak v dohledné době vyřeší.
Neuvařené brambory nejsou jedovaté. Respektive brambor, který není jedovatý po uvaření by nebyl jedovatý ani bez uvaření.
Všechny lilkovité rostliny obsahují jedovatý solanin. Ten se vyskytuje převážně v zelených částech rostlin (listy, lodyhy, nezralé plody). Ve zralých plodech a v NEZELENÝCH hlízách (správně skladovaných) brambor je ho ale zanedbatelné množství. Velké množství je ho ale v klíčcích klíčících brambor.
Solanin je vysoce termostabilní, takže se vařením nerozkládá, může se ale částečně vylouhovat do vody.
Vtip kazí fakt, že gorila není opice. To by musel ukrást makaka nebo paviána.
Ale je. I když je to lidoop jako např. člověk, tak gorila i človek jsou opice. Odkaz 1
Ano? Kolik řádků, nebo hektarů vinic máte? Nebo sadů? Váš problém je,že tom nevíte nic a díváte se na to pouze optikou výroby elektřiny. Nemá to s vámi smysl řešit.
Takže např. vlastnictví vinic vás opravňuje k tvrzení, že fotovoltaické panely nevyrábí nejvíc elektřiny, když na ně dopadá nejvíc světla, tedy jej nejvíc odstíní. Váš problém je, že si do svých argumentů promítáte svoji situaci a své postoje. Já plně chápu to, že když si chcete udělat variabilní stínění pro vinice, že tam ještě přihodíte fotovoltaiku zejména, když je již podle některých lacinější, než normální plot a necháte si to zaplatit z dotací. Na druhou stranu toto stínění bude mít opravdu z podstaty věci tendenci k výrobě elektřiny ve chvílích, kdy ji bude dost a opravdu efektivně se dá použít hlavně na jedoucí klimatizace. Upřímně musím přiznat, že se mi Pálava bez té fotovoltaiky bude líbit víc. Ale musím i připustit, že myšlenka, že by se tím potlačilo noční vyzařování a zmírnily jarní mrazíky, má také něco do sebe 🙂. Ale tu jste neuvedl.
Do KSČ se nejvíce vstupovalo z prospěchu a kvůli kariéře. Dodnes se vlády s tímto nespravedlivým nešvarem nevyrovnaly. Proč? Kde zmizelo více než jeden milion komunistů. Znáte odpovědi? Já ne.
Hodně jich již zemřelo. Mnozí žijí úplně normální život a nikomu neškodí tak jak neškodili ani dřív, protože jejich stranictví je poněkud míjelo. Pak jsou tady vykukové, z nichž mnozí se již napakovali a jsou v důchodu a tráví, co získali. Podstatné je, že samotná nálepka KSČ již mnoho nevypovídá, jelikož v tuto chvílí máme ve společnosti mnoho nových povahových straníků, jen nejsou v KSČ. Ona idea komunismu zas tak na první pohled nevypadala špatně. Jen byla nestabilní, tj. i kdyby jsme jednu generaci lidí, která by ji naplnila měli, tak již jejich děti by ji zmršili do podoby, kterou jsme měli možnost vidět. Je to dáno vlastnostmi člověka a jeho genetickou výbavou. Kdesi jsem četl, že komunismus spoléhal na dokonalé lidi, zatímco kapitalismus staví na skutečných i těch špatných a funguje. No ukazuje se, že i ta demokracie není pro všechny a zádrhel bude v jakémsi sociálním, intelektuálním a genetickém nastavení dané společnosti. To že tady jsou nějaké síly, je vidět třeba na počtu nositelů Nobelových cen mezi Židy. Švýcaři mají také svá referenda a funguje to. To jen namátkou uvádím některá specifika. Konstrukt, že všichni jsme stejní, je evidentně špatně. Liší se lidé, ale i národy a jednotlivé skupiny. Teď se to hodně míchá, ale představa, že to povede jen k dobrým výsledkům by nejspíš šla vyvrátit. Proto se mi zdá podstatnější hlídat přítomnost a budoucnost, než jednoduše kádrovat podle minulosti. V KSČ také rozeznávali původy: dělnický, rolnický, buržoazní a ani takový živnostník neměl zase tolik vyhráno, zejména když "vykořisťoval" celou svoji rodinu.
A na to jste přišel jak? Pro vaši informaci, výroba se dá regulovat nejen natáčením panelů, ale i elektronicky. Stejně jako bezpřetokový, či částečně bezpřetokový režim u střídačů. Pokud bude elektřina levná nebo za zápornou cenu, stačí přepnout do režimu sledování spotřeby a nic, nebo téměř nic z toho do sítě neodejde. Víme? Zjevně ne, soudě dle vašeho příspěvku. Nechcete jít diskutovat třeba o počasí? Tam se tolik nepozná, že vůbec nevíte o čem mluvíte.
Na to jsem přišel vlastní hlavou s trochou znalosti matematiky a fyziky. Ty fotovoltaické panely opravdu vyrábí elektřinu zejména ve chvíli, kdy stíní. Pouštět ji do sítě nemusíte, ale to je asi tak všechno. Můžete si ji pomocí baterek uložit na jiné chvíle, můžete vyrábět vodík, ale musí to vyjít ekonomicky. Je opravdu chybou tu elektřinu nevyužít, když je možné ji vyrobit, ale když si někteří stěžují na záporné ceny elektřiny, tak je tam nejspíš problém v té ekonomice využití. Na druhou stranu ty panely trochu stíní vždy (nejsou skládací). Asi to révě nevadí a nějak to vyjde. Fialky také nemají rády sluníčko a nejsou samy. Rostlin krátkého dne je víc 🙂. Jinak moc dobře vím o čem mluvím, takže se soustřeďte na problém, protože pak argumentace vyzní lacino.
Škoda jen, že se tady nepíše jestli tenhle pán, když jel do Soulu, byl v té době členem KSČ. Takové výsady jako měl on, ostatní nečlenové většinou nemívali.
V KSČ tehdy bylo hodně lidí. Jenou z nepěkných vlastností této organizace bylo kádrování a jak je vidět, sklony k němu mají i současní "nestraníci".
Panely jsou natáčecí, takže se dá automaticky řídit podle toho, kdy je třeba vyrábět a kdy stínit. Tj když je potřeba,lze je natočit tak,aby téměř nic nebo nic nevyráběly. Takže zemědělci velmi dobře ví co dělají, zato vy se vyjadřujete k něčemu, o čem víte kulové, že? Hlavně že jste použil stupidní slovo a mohl tam zaplantat dotace.
No z podstaty to bude vyrábět ve chvíli, kdy to bude stínit. Tedy nejspíš špička ve špičce, tedy ta "nejcennější" elektřina na klimatizaci.
Za mě by se bodový systém měl vztahovat na každého účastníka silničního provozu. Jak na cyklisty a koloběžkáře, tak i na chodce. Vstoupil na přechod na červenou? 2 body.
Jel opilý na kole? Stejný postih jako kdyby jel autem. A na kola speciálně pro pokud se pohybují na komunikaci, povinné ručení. Když ho musí mít i blbej zahradní traktůrek, proč ne cyklisté.
No nejlepší je se vybodovat jako chodec. To pak již můžete chodit akorát po polích a lesech.
To mi připomíná rezervaci "Na bahně" poblíž Bělče nad Orlicí. Rostla tam masožravka rosnatka okrouhlolistá. Jednou jsem tam přijel s dětmi a chtěl jim tuto rostlinku ukázat. Rezervace byla obehnána plotem a poblíž probíhal čilý stavební ruch. Údajně to koupil nějaký synovec Lubomíra Štrougala - to jsem neověřoval. Fakt je ten, že dnes už to není rezervace ale pouze přírodní památka. Rosnatky už tam pravděpodobně nejsou, protože přes plot je vidět, že se to tam hodně změnilo.
Má dcera se tam naučila plavat a těm masožravkám přítomnost lidí vůbec nevadila. Také jsem zapochyboval, jestli ten plot situaci zlepší. Jen si myslím, že se to jmenuje Bělečský písník.
Jasně, ostrovní systém. Pokud nejste zrovna milionář a nepostavíte si 50kWhp, tak můžete tak maximálně buď zapnout pračku, nebo rychlovarnou konvici a televizi a to ještě jenom přes den, pro jistotu. 🙂
A právě jste přesně popsal problém fotovoltaiky. Ona je ve skutečnosti většinou strašně drahá pokud se to udělá, jak by se to dělat mělo. A dotace ji nezlevní, jen to zaplatí někdo jiný.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
"Baterie každého smartphonu vyzařuje určité množství radioaktivního záření." Proboha odkdy jsou baterie typu li-ion, li-pol a pod. radioaktivní? Mobil vyzařuje neionizující elektromagnetické záření, kde fotony mají menší energii než světlo a tepelné záření vysílané samotným tělem. Z mobilu jsou nejenergetičnější právě tepelné fotony. Ano při určité intenzitě toho elektromagnetického záření prakticky stejného jako v mikrovlnce může nastat problém, ale od toho jsou mobily dost daleko. Ostatně baterka není bezedná.