Ano a tam je problém. Odsouzen může být jen ten komu je trestný čin prokázán a to bylo v tomto případě často sporné (nesouhlas údajných obětí vycházel jen z jejich tvrzení)
Náprstlku, proč lžete?
Kdo poslouchal odůvodnění rozsudku prvního soudu, ví, že na Feriho byla hromada důkazů. Mimo jiné konverzace z doby před medializací, kde se za něco velmi špatného, co provedl, obětem omlouval, a kde obětí psaly věci jako "Jak se můžeš hlásit k MeToo poté, cos mi udělal? Já ti také řekla ne!", svědectví rodičů, kamarádek, bývalých partnerů či dokonce psychoterapetu, kterým se obětí z doby před medializaci sverily a léčily s nimi svá traumata atd.
Baví Vás lhát a vymyslet si?
Tady nejde tak ani o to, že běžnému poplatníku se zvedne poplatek o pár desítek korun. Jde o to, že se zavádí nově povinnost platit poplatek i pro lidi, kteří mají jenom mobilní telefon s internetem, byť televizi ani rozhlas (či auto s rádiem) nemají, ale teoreticky by mohli rozhlas poslouchat a na iVysílání koukat. Veřejnoprávní média by samozřejmě mohla tuto tvorbu, kterou dává na internet, zakódovat anebo jinak znepřístupnit její sledování bez hesla, ale to by - samozřejmě - nemohla pak naříkat, že na to může koukat každý a tak za to též musí platit každý.
Taktéž se ty koncesionářské poplatky dost zvedly firmám (a to mnohem víc než běžným poplatníkům), protože přece zaměstnanci běžně v práci koukají na televizi a poslouchají Radiožurnál. Ehm. Ehm. Nemluvě o tom, jak v současné době krize je tohle takové hezké gesto, jak podpořit byznys v téhle zemi.
Konečně pak vadí, že veřejnoprávní média neprošla žádným auditem, nikdo pořádně neví, jak hospodaří a většina jejich tvorby spadá do kategorie zábavy, která by se mohá komercionalizovat. Takový rozpočet České televize jde z poloviny na zajištění sportovních přenosů a vlastní tvorbu pořadů jako Peče celé Česko nebo Stardance. A jako sorry, ale zajišťovat přenosy kopané není veřejnoprávní služba anebo ona "pojistka demokracie". Podobně jako ten humbuk o opinion podcastu Lindy Bartošové doznívá ještě teď.
O tom, jak mi taková Česká televize připadá jak rodinná firma ani nemluvě.
Já neuměl -R-Ř-chodil jsem na logopedii a moc to nepomohlo. v 15 letech jsem spadl na kole do velké špinavé louže-od té doby mi výslovnost těchto písmen nečiní potíže. Píšu to proto -nic není ztraceno, vše má svůj čas.
Když na logopedii Vám dají spíše návod, co a jak cvičit. A to pak musíte drilovat sám doma s rodiči. Já měl také jaké dítě šílené problémy s výslovností. Naštěstí jsem byl hodně svědomitý a vadilo mi, jak se mi ostatní děti smály. Tak jsem si doma cvičil i sám.
Nevím, jestli Vaše rada je dobrá rada. Pak máme hromadu lidí s vadou řeči, kteří se nerozpakují dělat novináře, byť je poslouchat tahá uši. Jako třeba pana Šídlo. Nemluvě o tom, jaké důsledky to pak pro Vás má v osobním životě.
Stačí si poslechnout nejmenovaného oligarchu z opozice, a člověk hned pozná, že někdo se k logopedovi nedostane za celý život 🙄🤮
Babiš má problémy s jazykem, protože se ze slovenštiny přeučil na čechoslovenštinu. Ale problémy s výslovností nemá. Ale že taková hvězda zdejšího webu pan Jindřich Šídlo ráčkuje, kdy nadto jako novinář furt něco drmolí do médií, to nikomu z liberální strany nevadí.
Jaké je to být pokrytec, pane Šraier?
Problém je v lidech. Pracuješ v Praze, tak proč bydlíš v Kladně??? Lidi se mají za prací stěhovat, ne dojíždět. Chápu, že bydlení je drahé, ale raději zaplatím více, než být dvě hodiny denně v zácpě... Lidí, přemýšlejte a bydlete blízko zaměstnání.
Do Prahy se každé ráno v pracovní den stěhuje půlka Středočeského kraje za praci či do škol. Kdyby se měli všichni tito lidi prestehovat do Prahy na trvalo, tak tam.budou lidi bydlet jak v Solženicinovi - více rodin v jednom bytě oddelenem závěsy.
Já nejsem žádný radikální potírač automobility. Nicméně paní Iveta bydlí a pracuje doslova nad dvěma stanicemi metra linky B, mezi nimiž souprava projede cca za 10 minut. Ta motivace strávit tři čtvrtě hodiny v kolonách musí být neskutečně silná a já ji nechápu.
Hodně mi to připomíná mou kolegyni z doby, kdy jsme pracoval před pěti lety v Praze na Andělu. Kolegyně bydlela někde v Libni nedaleko Invalidovny a misto toho, aby jezdila do práce 10m metrem, trávila radši hodinu každé ráno v kolonách okolo nábřeží, protože prostě dámičká jako ona nepojede "sockou." A samozřejmě ráno co ráno si stěžovala na dopravu. Kdyby po práci jezdila pro děti na kroužky nebo něco převážela, tak by si člověk řekl "Dobrá." Ale ona tím autem vozila jen kabelku.
Protože politický systém přestal sloužit občanům.Všechny politické strany fungují pro svoje vlastní blaho.Tak to dopadá,když nemají žádnou trestní ani majetkovou odpovědnost.
Spíše je to o tom, že politici napříč stranami nechtějí řešit podstatné problémy, které tuhle zemi trápí. Desetiletí víme, že napříč zdravotnictvím, důchodovým systémem, vzděláním a vším možným musíme udělat reformy, aby tahle země byla konkurence schopná. Není-li již pozdě na něco takového. Jenže do toho se žádné straně nechce, protože by to bylo extrémně náročné a hlavně nepopulární, protože to je do velké míry o tom kousnout do kyselého jablka. A tak se řeší zástupné a pro většinu lidí nepodstatné kraviny, které nemají žádný podstatný dopad na lidských život.
Jedním slovem pan komentátor říká, že by měli veřejnoprávní média točit pořady i akvarijních rybičkách, druhým dechem dodává, že jsou veřejnoprávní média pojistkou demokracie. Jakože pořady o akvaristice jsou pojistkou demokracie? Právě že vůbec nejsou.
Jsme ve fázi, kdy veřejnoprávní média utrácí většinu svých rozpočtu za zabavní tvorbu. Zastánci tohohle molochu, kteří většinou pochází z řad veřejnoprávních novinářů nebo lidi s nimi spřízněnými, které erar živí, nám rikaji: "Veřejnoprávní média musí dělat zabavni tvorbu všeho druhu, jinak by na to ČT 23 nikdo nekoukal!" Jenže já si nějak nemyslím, že to takhle funguje ...
... podivejte se oproti Ceskoslovensku je v soucasnem CR o neco vice policistu.
Za Ceskoslovenska byly v poctech policistu i estebaci.
Dnes v poctech policistu pracovnici BIS a podobnych slozek nejsou a presto je zde srovnatelny pocet policistu.
Vubec uz nehovorim, ze mnoho prace policejnich slozek z doby Ceskoslovenska preslo na tzv. obcanske pracovniky ale ta mista, z kterych odesla zrusena nebyla.
Jenže BIS nedělá policejní práci. BIS monitoruje činnost zahraniční rozvědky na našem území. To nepostihuje běžnou kriminalitu.
Odpověď předsedy největších policejních odborů je už 7 let pořád stejná. Co ty největší odbory vyjednaly nic a nic. Dvakrát do roka jednání o platech. Bohužel většina kolegů neodchází kvůli "špatným" platům, ale právě pro to co napsal p. Červenka. Byrokracie, tisíckrát nic umořilo vola, práce bez vděku, bez cíle, služby pořád dokola v neustálém stresu. Neustále kontroly od lidí, kteří ve finále nic nedělají. Úplně tragický kariérní ne-řád. Absolutně nefungující výběrová řízení a pak velí, loajální a mnohde a mnohdy velitelé, kteří na to zkrátka nemají. A to pořád dokola 15 let. Ani jeden p.prezident ani jeden ministr neprovedl razantní reorganizaci. Ano, za p. RAKUŠANA se udělaly ze sekretářek policisté!!! A těm co pořád melou že máme nejvíc policistů na 1000 obyvatel, tak Vás chrání a pomáhá sotva půlka. Ostatní zajišťují servis, prevenci, tělocvik, vzdělání a kontroly ty však u nehody, u krádeže ani u rvačky nepotkáte. Vládo ty si necháš zdecimovat bezpečnostní sbory!! Vzpamatovat, Vzpamatovat se.
Ten mýtuš o tom, že máme nejvíce obyvatel na počet obyvatel v Evropě vznikl špatným porovnáním dat. Respektive vznikl tím, že někdo vzal počty lidé spadajících pod policii v různých zemí a vyšlo mu tohle. Jenže kamenem úrazu je, že v jiných zemí Evropy totiž mají útvary, které fakticky provádí provádí bezpečností a pořádkovou činnost, ale historicky se vyvinuly z jiných institutů než z policie a tak jsou administrativně řazany nikoli k policii. Namátkou zmiňme třeba francouzské četnictvo nebo italské karabiniéry, které vzniklo z vojenských útvarů, dále to jsou v jiných zemích evropy pak různé útvary bojujících proti kriminalitě bílých límečků (daňové, dotační a jiné podvody), kde pracovníci (právníci, ekonomové a analytici) nejsou policisté, ale státní zaměstnanci. Když pak uděláte nějakou inteligentní komparaci zaměstnanců v různých sborech zajišťující veřejný pořádek a bezpečnost bez ohledu, kam je v rámci státní správy řadíte, vyjde vám, že policistů na počet obyvatel v Evropě máme tak průměrně.
Byl jsem na zdravotnickém kurzu pořádaném armádními mediky a tohle bylo přesně to, co nám říkali. Povídali jsme si o tom, jak fajn jsou polní nemocnice (takové ty nafukovací), které se nafouknou a mohou hned fungovat. A daný zdravotník nám tam oponoval, že v případě živelných a jiných pohrom super, ale v případě války je to dost k ničemu. Protože Rusové na zdravotníky a polní nemocnice střílí přednostně (jsou to pro ně nejvíc šťavnaté cíle), že na Ukrajině se proto nemocnice schovávají do stodol nebo bývalých opuštěných továrních hal či nákupních center, a že díky tomu NATO musí změnit svou armádní doktrínu.
Pan Martin Cvrček v uplynulých dnech podal žádost podle zákona o informacích, kolik činili náklady na honoráře za výrobu 6 dílů podcastu slast. Podle jeho uveřejněných informací náklady na honoráře za 6 dílů činily 212 000 korun. Jenom honoráře. O nákladech na výrobu ani nemluvě. Položte si sami otázku, občané, zda tenhle opinion podcast plní funkci veřejné služby, a zda je to to, co očekáváte od veřejnoprávního média za vynucené placení "daní z internetu a vlastnictví mobilního telefonu".
A co takhle chytat účastníky protizákonné činnosti než tu blít xenofobní kecy????
U mých rodičů přes rok někdo bral a snad ještě stále bere humanitární pomoc na ukrajinské uprchlíky, na kterou uprchlíci měli nárok, pokud je někdo ubytoval u sebe doma. Co si ujasnili s Úřadem práce, že tam někdo zjevně čerpá neoprávněně sociální dávky, tak to chtěli řešit, protože samozřejmě u mých rodičů nikdo nebydlel. Psáno na MPSV, podáváno trestní oznámení na policii. Nikdy se neobtěžoval odpovědět. Ani policie jako orgán činný v trestním řízení. Prostě naprostá ignorace ze strany orgánů státní správy. Jako rodiče mohou si začít stěžovat na nečinnost, ale copak na tohle má občan čas? Dokopávat orgány státní správy, aby konaly, co konat mají? Navíc i kdyby pachatele dopadli (a prachy i pachatel neskončili kdesi na Ukrajině), tak podle praxe by dostal nenajvýš peněžitý trest. Haha. A když jsem tohle napsal naposledny na internet do komentáře (snad to bylo na iDnes), tak mi to smazali a zabanovali mě na chvíli, že prý píšu údajně hoaxy.
Tato "nespravedlnost" se obrátí v důchodu, kdy si to nízkopříjmoví díky brutální solidaritě důchodového systému vyberou i s úroky. Pro ty, co neví, tak ti nízkopříjmoví z příkladu dostanou důchod až 90% čisté mzdy na rozdíl od vysokopříjmových, kteří skončí okolo 30% čisté mzdy 🙂
Až se současní pracující dostanou do důchodu, tak žádný důchod nebude. Nebo z průměrných příjmů dostanou tak 20 %.
Vůbec nevím, kdo je Linda Bartošová, ale zastávám názor, že oponion podcast nemá na veřejnoprávním médiu co dělat. Veřejnoprávní média by měla svou činnost omezit na publicistiké, zpravodajské a maximálně tak naučné pořady. Zbytek představuje komercionalizovatelný obsah, který by se měl komercionalizovat. Zvlášť za situace, kdy tato média obtížně hospodaří a musí se kvůli nim z koncesionářského poplatku dělat daň z internetu a vlastnictví mobilního telefonu.
Co se týče České televize, tak tam většina rozpočtu jde na zajištění sportovních přenosů a vlastní tvorbu pořadů jako Stardance anebo Peče celé Česko a podobně. A to tedy rozhodně není veřejná služba zajišťovat přenosy, jak lidé tančí nebo pečou. Byť na to kouká řada lidí a má to úspěch.
Kaiser předložil ještě jeden problém. Míru spolupráce s komunisty u Andreje Babiše – a u současného prezidenta Petra Pavla. „Petr Pavel je namočenej víc, protože on nebyl jen spolupracovník, ale ten kádr, který se připravoval na to, že povede nějakého spolupracovníka,“ podotkl Kaiser.
Za to Babiš je ze staré bolševické rodiny, co využil po roce 1989 své známosti a konexe, aby za podivných praktik neskutečně zbohatl.
Ne, koncesionářské poplatky nejsou v pořádku. Minimálně nejsou v pořádku ve stávající podobě.
Není v pořádku, že většina rozpočtu České televize jde na zajištění sportovních přenosů a následně v menší míře vlastní tvorbu. Na publicistiku a zpravodajství jde cca 25 % rozpočtu. Čutaná v televizi anebo pořady jako Stardance, Peče celé Česko nebo genderově neutrální pohádka není veřejná služba. To jsou komercionalizovatelné pořady, na které se nemá vybírat výpalné, ale které se mohou případně uživit samy na nějakém komerčním médiu.
Nadto je nemravné, kdy se po celé zemi chce, aby se šetřilo, tak aby se zvedaly koncesionářské poplatky bez jakékoli hlubší diskuze o tom, jakou roli má Česká televize plnit.
Konečně je nemravné udělat z koncesionářských poplatků de facto daň z vlastnictví mobilního telefonu, kterou budou platit lidi bez ohledu, zda mají televizi či nikoli.
Nebudu říkat, ať jsou veřejnoprávní média k čertu, ale zatraceně by se měla jejich role omezit. Rozhodně co se týče funkce zábavní. Tu by vůbec neměly plnit.
Co mi nejvíce vadí je to odsuzování každého bolševickým ruským nokem, jakmile se proti současnému stavu byt jen trochu kriticky vymezí. Nebo takové ty kecy jakože "Musíme zvedat poplatky, abychom chránili demokracii" a podobně.
Jak je vidět nebyl u STB a Slovensko si uvědomilo, že by soud prohrálo a náhrady by jim narušily rozpočet. Chápu, že fialoví dezoláti jsou zoufalí . Nejprve čapí hnízdo teď stb - jak budou plnit volební program antibabiš ?
Jestliže Babiš nebyl v StB, tak proč se k tomu u Krause přiznal, ty tupá kobliho?
8
Sledujících
1
Sleduje
8
Sledujících
1
Sleduje
Špatnej názor - vinen.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Málem je zabil, ty vole. A ještě do nich bodal zezadu, což jaksi implimuje, že nešlo o rvačku, ale zákeřný útok.
O co ti jako tímhle názorem jde?
Chceš tady relativizovat bodání do lidí?
1 odpověď