A co takhle chytat účastníky protizákonné činnosti než tu blít xenofobní kecy????
U mých rodičů přes rok někdo bral a snad ještě stále bere humanitární pomoc na ukrajinské uprchlíky, na kterou uprchlíci měli nárok, pokud je někdo ubytoval u sebe doma. Co si ujasnili s Úřadem práce, že tam někdo zjevně čerpá neoprávněně sociální dávky, tak to chtěli řešit, protože samozřejmě u mých rodičů nikdo nebydlel. Psáno na MPSV, podáváno trestní oznámení na policii. Nikdy se neobtěžoval odpovědět. Ani policie jako orgán činný v trestním řízení. Prostě naprostá ignorace ze strany orgánů státní správy. Jako rodiče mohou si začít stěžovat na nečinnost, ale copak na tohle má občan čas? Dokopávat orgány státní správy, aby konaly, co konat mají? Navíc i kdyby pachatele dopadli (a prachy i pachatel neskončili kdesi na Ukrajině), tak podle praxe by dostal nenajvýš peněžitý trest. Haha. A když jsem tohle napsal naposledny na internet do komentáře (snad to bylo na iDnes), tak mi to smazali a zabanovali mě na chvíli, že prý píšu údajně hoaxy.
Tato "nespravedlnost" se obrátí v důchodu, kdy si to nízkopříjmoví díky brutální solidaritě důchodového systému vyberou i s úroky. Pro ty, co neví, tak ti nízkopříjmoví z příkladu dostanou důchod až 90% čisté mzdy na rozdíl od vysokopříjmových, kteří skončí okolo 30% čisté mzdy 🙂
Až se současní pracující dostanou do důchodu, tak žádný důchod nebude. Nebo z průměrných příjmů dostanou tak 20 %.
Vůbec nevím, kdo je Linda Bartošová, ale zastávám názor, že oponion podcast nemá na veřejnoprávním médiu co dělat. Veřejnoprávní média by měla svou činnost omezit na publicistiké, zpravodajské a maximálně tak naučné pořady. Zbytek představuje komercionalizovatelný obsah, který by se měl komercionalizovat. Zvlášť za situace, kdy tato média obtížně hospodaří a musí se kvůli nim z koncesionářského poplatku dělat daň z internetu a vlastnictví mobilního telefonu.
Co se týče České televize, tak tam většina rozpočtu jde na zajištění sportovních přenosů a vlastní tvorbu pořadů jako Stardance anebo Peče celé Česko a podobně. A to tedy rozhodně není veřejná služba zajišťovat přenosy, jak lidé tančí nebo pečou. Byť na to kouká řada lidí a má to úspěch.
Kaiser předložil ještě jeden problém. Míru spolupráce s komunisty u Andreje Babiše – a u současného prezidenta Petra Pavla. „Petr Pavel je namočenej víc, protože on nebyl jen spolupracovník, ale ten kádr, který se připravoval na to, že povede nějakého spolupracovníka,“ podotkl Kaiser.
Za to Babiš je ze staré bolševické rodiny, co využil po roce 1989 své známosti a konexe, aby za podivných praktik neskutečně zbohatl.
Ne, koncesionářské poplatky nejsou v pořádku. Minimálně nejsou v pořádku ve stávající podobě.
Není v pořádku, že většina rozpočtu České televize jde na zajištění sportovních přenosů a následně v menší míře vlastní tvorbu. Na publicistiku a zpravodajství jde cca 25 % rozpočtu. Čutaná v televizi anebo pořady jako Stardance, Peče celé Česko nebo genderově neutrální pohádka není veřejná služba. To jsou komercionalizovatelné pořady, na které se nemá vybírat výpalné, ale které se mohou případně uživit samy na nějakém komerčním médiu.
Nadto je nemravné, kdy se po celé zemi chce, aby se šetřilo, tak aby se zvedaly koncesionářské poplatky bez jakékoli hlubší diskuze o tom, jakou roli má Česká televize plnit.
Konečně je nemravné udělat z koncesionářských poplatků de facto daň z vlastnictví mobilního telefonu, kterou budou platit lidi bez ohledu, zda mají televizi či nikoli.
Nebudu říkat, ať jsou veřejnoprávní média k čertu, ale zatraceně by se měla jejich role omezit. Rozhodně co se týče funkce zábavní. Tu by vůbec neměly plnit.
Co mi nejvíce vadí je to odsuzování každého bolševickým ruským nokem, jakmile se proti současnému stavu byt jen trochu kriticky vymezí. Nebo takové ty kecy jakože "Musíme zvedat poplatky, abychom chránili demokracii" a podobně.
Jak je vidět nebyl u STB a Slovensko si uvědomilo, že by soud prohrálo a náhrady by jim narušily rozpočet. Chápu, že fialoví dezoláti jsou zoufalí . Nejprve čapí hnízdo teď stb - jak budou plnit volební program antibabiš ?
Jestliže Babiš nebyl v StB, tak proč se k tomu u Krause přiznal, ty tupá kobliho?
Babiš u Krause sám tvrdil, že StB donášel.
Navíc je Babiš evidován ve 12 svazcích, kde bonzoval na ostatní. Když mu lidé to jeho stbáctví začali vyčítat, začal členství v StB popírat s tím, že si to tehdejší estébáci údajně vymysleli a psali na něj hlášení, že on jako synek z protekční komunistické rodiny bonzuje, i když údajně nebonzoval. Haha.
To, že ted za vlády Fica na Slovensku uzavře nějaký smír má asi takovou hodnotu, jakoby Německo uzavřelo s nějakými neonacisty smír, že Hitler nikdy žádnému Židovi nezkřížil vlas na hlavě.
Ale koblihám to stačí.
Babiš by měl teď všechny co ho lživě pomlouvali zažalovat.
Bylo by veselo.
Babiš u Krause sám tvrdil, že StB donášel.
Navíc je Babiš evidován ve 12 svazcích, kde bonzoval na ostatní, a když mu lidé to jeho stbáctví začali vyčítat, hájí se tím, že si to tehdejší estébáci údajně vymysleli a psali na něj hlášení, že on jako synek z protekční komunistické rodiny bonzuje, i když údajně podle těch Stbáků nepráskal. Haha.
Navíc u Krause sám tvrdil, že StB donášel.
To, že ted za vlády Fica na Slovensku uzavře nějaký smír má asi takovou hodnotu, jakoby Německo uzavřelo s nějakými neonacisty smír, že Hitler nikdy žádnému Židovi nezkřížil vlas na hlavě.
A my tady nemáme ještě armádu Celní policie a městské policie ???
Pane Brejcho městská policie je policie více podle názvu a se státní policii má společné málo. Jedná se o bezpečnostní sbor zřizovaný obci a náklady obce, který má hlídat dodržování vyhlášek a veřejného pořádku na území obce a postihovat vás může nanejvýš co do urovne přestupku. Kdyby se řešil nějaký čin na úrovni trestného činu, tak to jde hned za policií statní.
I v řadě jiných zemí najdete takové pořádkové sbory. Proto ostatně píši ve svém komentáři, že je třeba zkoumat pravomoci, co odpovídá čemu, a ne co se jak jmenuje.
Já vlastně nevím, proč mi píšete, když ani tohle nevíte.
A to prý máme nejvíce policistů na počet obyvatel v EU. A ve Vodňanech nedávno postavili novou služebnu, asi zbytečně...
Ty statistiky, které říkají, že máme nejvíce policistů na počet obyvatel v Evropě, nejsou tak docela pravda. Respeltive jsou zavádějící. Problém je, že v řadě zemí mají ozbrojené sbory (ve Francii četnictvo, v Itálii karabiňéros), které sice fakticky vykonávají činnost policie, ale historicky se tyto sbory vyvinuly z vojenských struktur a dodnes organizačně stojí mimo policii. Takže když někdo dela tyhle srovnávací statistiky, porovná jen tupě počty policistů, ale málokdy do toho zakalkuluje další ozbrojené sbory, které by tam fakticky patřit také měly.
Kdybyste udělala inteligentní statistiku, kde si vezměte v každé zemi všechny bezpečnostní sbory, co tam mají (nehledě na to, jak se jmenují a kdo je jejich ústředním organem), nastudovala si jejich pravomoci a podle těch pravomoci si je rozškatulkovala do příslušných kategorii nehledě, jak se ten sbor jmenuje, a že se třeba nejmenuje policie, vyjde vám, že policistů máme v Evropě tak průměrně.
Statistika poctu policajtu:
Řecko: 500–550 policistů na 100 000 obyvatel (jedna z nejvyšších hodnot v EU).
Kypr: 450–500 policistů na 100 000 obyvatel.
Itálie: 450–470 policistů na 100 000 obyvatel.
Španělsko: 360–400 policistů na 100 000 obyvatel.
Portugalsko: 400–450 policistů na 100 000 obyvatel.
Francie: 320–350 policistů na 100 000 obyvatel.
Německo: 300–340 policistů na 100 000 obyvatel.
Česká republika: 370–380 policistů na 100 000 obyvatel.
Polsko: 250–300 policistů na 100 000 obyvatel.
Rakousko: 300–350 policistů na 100 000 obyvatel.
Finsko: 150–200 policistů na 100 000 obyvatel (jedna z nejnižších hodnot v EU).
Dánsko: 180–200 policistů na 100 000 obyvatel.
Švédsko: 200–250 policistů na 100 000 obyvatel.
Nizozemsko: 300–350 policistů na 100 000 obyvatel.
A odkud jste vzal tu statistiku?
Spousta statistik uvádí, že máme údajně nejvice policajtů na počet obyvatel. Jenze tyhle statistiky jsou zavádějící v tom, že jinde v Evropě mají často ještě jiné bezpečnostní ozbrojené sbory, které vykonávají prakticky agendu policie, ale které se historicky vyyvinuli z vojenských sborů a organizačně tak stojí mimo policejní struktury. A tak se do těhle statistik nepromítnou. Jako příklad uveďme třeba cetnictvo ve Francii anebo karabiňéros v Itálii. Kdybyste udělal statistiku, kam zahrnete i tyhle sbory, tak zjistíte, že tohle tvrzení o tom, že tady máme nejvic policajtů v Evropě na hlavu, ve skutečnosti pravda není.
Máme fízlů, že bychom jimi mohli topit.
Průměr EU je 332 policajtů na 100.000 obyvatel, v ČR 371, tedy o nějakých 11% víc.
Jenže tyhle statistiky jsou zavádějící v.tom, že jinde v Evropě mají často ještě jiné bezpečnostní ozbrojené sbory, které vykonávají prakticky agendu policie, ale které se historicky vyyvinuli z vojenských sborů a organizačně stojí mimo policejní struktury, a kteří se tak do téhle statistiky, kterpu se všichni oháníte, nezapočítali. Jako třeba cetnictvo ve Francii anebo karabiňéros v Itálii. Kdybyste udělal statistiku, kam zahrnete i tyhle sbory, tak zjistíte, že ten kec s těmi nejvíce policisty v Evropě je jen kec.
Kdybyste udělal nteligentní statistiku, kde si vezměte v každé zemi všechny bezpečnostní sbory, co tam mají (nehledě na to, jak jsem jmenují a kdo je jejich ústředním organem), nastudoval si jejich pravomoci a podle těch pravomoci si je rozškatulkoval do příslušných kategorii nehledě, jak se ten sbor jmenuje, a že se třeba nejmenuje policie, vyjde vám, že policistů máme v Evropě tak průměrně.
Hodně důchodců nemá za celoživotní práci ani na základní živobytí !!!
Průměrný důchod je vyšší než výplata těch, o kterých se mluví. Pokud nějací důchodci mají málo, tak si měli naspořit anebo více makat.
Důchodci jsou ekonomicky neaktivní lidé, ostatní se musí skládat na jejich živobytí. A největší nespravedlnost je, že současné důchody platí pracující, kteří žádný důchod nikdy neuvidí.
36.916 Kč pro nějakou podržtažku u soudu jsou velmi slušné peníze.. Kolik by chtěli?
Jedná se o průměrný plat, který se týká i vyšších soudních úředníků či justicnich asistentů, kteri jsou pravou rukou soudců, potřebují mít odborné vzdělání, dělají hodně odborné práce a aspirují na to být jednou soudci. Ty Vámi zmíněné "podržtašky" jako jsou třeba protokolující úředníci či paní z infocentra či kanceláře soudce berou v průměru tak o deset tisíc korun méně.
Lidský odpad.... nic víc, obraz s tím má pramálo společné a ničit jedinéečné dílo a tím zachránit planetu? logika mi asi uniká...
No, oni ti aktivisti tímhle chtějí ukázat jakože "Věnujete pozornost uměleckému dílu, ale už vás vůbec nezajímá, že brzy celá planeta bude díky klimatickým změnám neobyvatelá a s ní i tohle umělecké dílo shoří. Věnujte radši takovou pozornost, jako věnujete galeriím, planetě." Nebo tak nějak.
Jako v nějakém jádru tu myšlenku chápu.
Ale faktem zůstává, že takový stupidní protest lidi spíše popudí.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pan Martin Cvrček v uplynulých dnech podal žádost podle zákona o informacích, kolik činili náklady na honoráře za výrobu 6 dílů podcastu slast. Podle jeho uveřejněných informací náklady na honoráře za 6 dílů činily 212 000 korun. Jenom honoráře. O nákladech na výrobu ani nemluvě. Položte si sami otázku, občané, zda tenhle opinion podcast plní funkci veřejné služby, a zda je to to, co očekáváte od veřejnoprávního média za vynucené placení "daní z internetu a vlastnictví mobilního telefonu".