35let nedá žádná karosérie. A měnit ji je jak nové auto.
Tak já měl 25 let Lantru, a kromě spodku dveří v pohodě. Teď mám 14 let Cruse a ten je tak silně pozinkovanej, že nemá ani stopu po korozi. A nic s ním nedělám, ani dutiny. Je to o kvalitě pozinkování, jak jsou udělaný podběhy a další věci. V tý Lantře jsem mě origo tlumič celej život auta. Nikdo tomu nechtěl věřit. Starší vozy korodovaly a byl to u nich velký problém. Později se to naučily některý firmy dělat. Nikdy jsem auto negarážoval. To považuji za jeden z velkých problémů, který v zimě vše urychlí.
Hoši, Vy mi nerozumíte. Já také mám rád stará auta, ale jen říkám, že je těžké je udržet při životě tak, aby byla použitelná denně. Když pak zjistíte, že díl není, tak řeči o výrobě nového jsou fakt zavádějící.. vyrobte si jen tak z plezíru hrušku do převodovky, píst, kroužek a nebo třeba těsnění..
Tak otázkou je, co je staré auto. A v kombinaci s najetými kilometry. Pokud někdo má 150000 na 25 letém autě, může klidně jezdit dalších deset let (50 000 km) bez shánění dílů. Mám ověřeno, že současné vozy šli s kvalitou hrozně dolu, zatím co 12ti letá auta jsou v pohodě. Brácha po roce v Toyotě v záruce měnil motor. Co se dověděl o ostatních novějších vozech mu radost neudělalo.
Tak je potřeba věci nazývat pravými jmény. On nikdo nevěděl, že soláry zvýší nároky na distribuci? Kolik lidí by si je pořídilo bez dotace? Takže nesmyslné dotace přiměli lidi si pořizovat FVE. Takže soláry za to nemůžou. Může za to vláda, která přerozděluje prostředky nesmyslným způsobem bez promýšlení důsledků. Tady se neustále hledá viník a cílem je rozeštvat lidi proti sobě. Ale skutečný viníci jsou jinde!
I malá změna může v přírodě přivodit katastrofu. Na příčínách oteplování se shodnou všichni klimatologové.
A nejen Evropa, ale téměř celý svět přijal klimatické závazky. Šíříte bludy.
Celý svět přijal klimatické závazky? To je o ničem. Jde o to, kdo co bude plnit. Už teď je zřejmé, že USA odstoupí, Evropa plnit nebude to co slíbila a ostatní , třeba Indie? Na to jsem fakt zvědavej. Nevím, že by se shodli všichni klimatologové a z nepřesných a neúplných dat nic nesložíte. Nikdo není schopen předpovědět ani počasí na víc jak dva dny. A to se bavíme o směšných datech proti klimatu. Ano, bludy o církvi třeba šířil Jan Hus a byl za to upálen! Od té doby všichni mluví jistě pravdu. Vy jste se fakt povedl! Jo a jak plní své závazky třeba Rusko, které bombarduje Ukrajinu a jezdí po ní v naftových tancích? To bude asi premiant. Jakpak asi započítali klimatologové požáry na Ukrajině a rakety od Hamásu. Máte se co učit sám o fungování mocných, tak tady nepoučujte!
Nedávno se jedné ženy, která vyjádřila v rozhlase velké obavy z globálních změn klimatu ptali, co říká na to, že v Česku je velká část veřejnosti klimaskeptická - tedy že popírá vliv člověka na globální oteplování. Ona odpověděla velmi jednoduše:
Také máte pochybnosti o tom, jak jsou poskládány v DNA jednotlivé báze? Nemáte, protože jste molekulární biologii nestudovali a tudíž se k pořadí bází v DNA nemůžete vyjadřovat - věříte vědcům. Proč bych tedy neměla věřit vědcům, kteří se zabývají klimatem? Klima jsem nestudovala, nerozumím mu a proto jim věřím.
Až na zanedbatelné výjimky, se naprostá většina vědců shoduje na zásadním vlivu člověka na extrémní nárůst teplot planety v posledních desetiletích. Přesně popsali funkci skleníkových plynů, mechanizmus oteplování a jak skleníkové plyny činností člověka vznikají. A vývoj klimatu do puntíku jejich modely potvrzuje.
Při četbě zdejších diskuzí mi přijde, že klimatologii studovala naprostá většina zdejších diskutujících. Nestudovali ovšem nic. Pouze si na internetu, nebo na sociálních sítích našli ty teorie, které potvrzují jejich názor, že se nic neděje, nebo že na to člověk stejně nemá vliv. A je jim úplně jedno, že se jedná o pouhý nepatrný zlomek autorů mezi vědeckými kapacitami, které mají ke klimatu co říci.
Když zde často čtu názor, že většinové studie o změnách klimatu jsou placené, tak se ptám, proč si také nějaké studie nezaplatí nejmocnější lobby na světě, tedy fosilní lobby? Že by byla tak poctivá a nevadilo ji, že přichází o bilionové zisky způsobené poklesem poptávky po jejich produktech?
Možná by jste měl vědět pár faktů. Největší potenciál ze skleníkových plynů má vodní pára a je obsažena od 0,2 až 2,5% (dle podmínek) v atmosféře. Obsah Co2 je cca 0,04 %. Je řada dalších skleníkových plynů. Nejvíc CO2 vzniká vulkanickou činností, požáry, a pak spalováním ropy a uhlí. Pokud se na to podíváte seriozně, zjistíte, že vliv navýšení CO2 na oteplování má minimální dopad. Kdyby jste si udělal koláč, do kterého by jste zanesl výsledný efekt snažení relativně malého procenta populace, dospěl by jste k názoru, že naše snažení nemůže naprosto nic změnit. Zastavte války, zbrojení, přelidnění, kácení lesů a je problém vyřešen. Pokud pouze zdevastujete ekonomiku, budou zde vládnout Rusové a Číňani a my budeme námezdní síla. Pak si můžeme vyprávět, co by kdyby. Planeta se bude měnit neustále a pokud zde chceme žít, musíme se přizpůsobit my. Ne ona. Ale efektivně a ne debilními nařízeními politiků, kteří ani netuší jaké procento CO2 je v atmosféře, a to už vůbec nemluvím od koho.
To jste mě pobavil! Právě za socíku jsme média nebrali vážně, vlastně jsme je ani nesledovali. To spíš dnes mám pocit, že se mladí nechají manipulovat a ovlivňovat sociálními sítěmi a kdejakým youtuberem No u nás nikdo v KSČ nebyl, byli jsme spíš na té opačné straně. Takže u nás se na režim nadávalo celkem běžně. A vy mi nepodsouvejte něco co si nemyslím. My se tu nebavíme o tom, že bych chválila minulý režim nebo dokonce chtěla aby se vrátil. Řeč byla o dětství, které autor článku líčil málem jako peklo na zemi. Přitom většina mé generace prožila krásné dětství.
Tak je fajn, že mluvíte za většinu své generace! Já mezi ně nepatřím! Radši bych byl dítě v současné době.
necestuji jen po Česku, mám sjetou celou Evropu, kus Asie a Afriky. Ke své práci potřebuji počítač, ale dala se dříve dělat i bez něj.
Na televizní zprávy nekoukám, na to je expert můj muž, vlastně na televizi nekoukám skoro vůbec, pokud nejdou pořady o bydlení, které mě baví.
A dohadujeme se spolu asi proto, že nesnáším ty články o tom, jak bylo dřív všechno
špatné, jaký jsme byli chudáci, nic jsme neměli a nic jsme nedělali a jak teď je vše výborné. Není, mám kolem sebe dost příkladů jak někteří lidé takzvaně ryjou držkou o zem, částečně svoji nezodpovědností, částečně i vinou současné situace. Nejsou mi sympatičtí lidé, kteří se živí jen tak, že melou hubou nesmysly ( jako autor článku ), které nemají žádný přínos.
Asi si to opravdu nepamatujete, ale před revolucí opravdu už nefungovalo normálně téměř nic. Proto to komunisti tak snadno zabalili. Dělal jsem stavbyvedoucího a dostal jsem se i na stavby do Rakouska. Pokud přijeli Rakušáci sem, fakt jsem se hodně styděl za náš způsob výroby. To bylo neporovnatelné pracovní nasazení a čistota u nich a bordel a nemakačenko u nás. Nechci aby se ta doba vrátila a autor článku jako jeden z mála, kdo to popsal celkem rozumně a pokud to mladí pochopí, jeho mletí hubou bude mít vetší cenu než vaše nesmyslná obhajoba socialismu! Co si myslíte vy je už v podstatě jedno, ale prosazující se levicová politika u mladých je průser a takový "pamětníci" jako vy je v tom ještě podporujete! Je mi z toho zle. Mne už se to netýká, ale mých dětí ano!
cestuji po světě, poznávám málo známé kouty naší země, houbařím, sbírám pivní tácky. Mám sbírku slunečních hodin vyfocených po celém světě, chodím na koncerty a festivaly country hudby. Jo a ty ponožky umím taky.
Takže zatrpklej asi nebude z nás ani jeden, já jsem spokojen se svým životem, vy taky, takže nechápu, proč se dohadujete o dětství za socíku. Jedině co mne napadá, z toho co děláte, nepotřebujete pro svou činnost technologie a jestli cestujete jen po Česku, vlastně žijete stejně jako by jste žila za socialismu. A necháváte se výrazně ovlivňovat sdělovacími prostředky a jejich negativismem. Moje žena taky přijde z práce, zapne tel. noviny a začne nadávat. Je zásadní rozdíl co jsme se dovídali za socíku(samé úspěchy) a nyní (samé problémy) .
Šílenej problém - máslo za 70 Kč. Když stálo deset za komančů a výplaty byly kolem 2,5 tisíce a dnes jsou kolem 40 000. Takže jednoduché počty nám ukáží, že za socíku bylo vlastně 2x dražší. Stejně tak je to se vzpomínkami na dětství.
Děti bohužel převážně hrají hry, ti se moc nevzdělávají. A v čem je Merkur úplně jiný? Je to pořád stejná stavebnice. Ale myslím, že to nemá smysl. Vy si myslíte, že dětství za socialismu bylo hrozné, já si to nemyslím. Zažili jsme je oba ve stejné době ale vnímáme to odlišně.
Merkur je mnohem bohatší na různé díly než byl kdysi. To že děti hrají hry je normální. Je na rodičích je motivovat k něčemu jinému. Probudit v nich zájem o něco konkrétního. Ale to musí být v obraze i ti rodiče, co vše lze. No a mimochodem za sociku sdělovací prostředky mluvili pouze o úspěších strany a vlády a jejich plánech. V tomto duchu byla i výchova ve školách. Dnes je to přesně obráceně. Pokud člověk nepoužije svou hlavu, neumí základní počty a nechá se zmanipulovat, je pak logické, že někteří posuzují situaci jinak než druzí. Já nadával na socialismus už v Osmé třídě a to táta byl členem strany a docela kovanej komunista. Ale možná se ještě dočkáte změny. Je to tragedie. Můžete pak oslavovat.
Bydlí kousek pod ministerstvem obrany. Chodím s nimi nejčastěji na Letnou pokud jdeme na hřiště. Sami by tam v tom provozu určitě jít nemohli . Jinak ano, počítače,což když vidím, tak mi nepřijde zrovna super. Lego je skvělá stavebnice to jistě, ale za nás byl stejně skvělý Merkur, ostatně ten je i dnes, nejstarší vnuk si ho přeje k Vánocům. Vnuci hudebně nadaní nejsou,vlastně nikdo z rodiny, ale kamarádka klavír měla, spojit se s kamarády? No tak to jsme my jsme se s kamarády určitě spojovali víc a reálně, ne přes video a telefon. Vždyť dnes už spolu ty děti ani nemluví. Když jedu pro vnuky do školy nebo do školky, tak vidím jak sedí v tramvaji a civí do mobilů. Podívejte já netvrdím, že socialismus byl ráj na zemi, ale zrovna dětství jsem tedy měla mnohem zajímavější. A to si mohu dovolit vzít vnuky kamkoliv, protože na tom finančně nejsme zrovna nejhůř.
Počítače vám nepřijdou super, ale já nemluvím o PC, ale o tom, k čemu lze využít a ve vší úctě o tom nemáte představu ani z 5%. To mi věřte. Do těch mobilů v MHD čumí skoro všichni. To není jen o dětech. Ale každý v tom dělá něco jiného. Pozoruji lidi a někdo poslouchá hudbu, někdo hraje stupidní hry, ale jsou i lidé, co čtou, nebo se vzdělávají, či řeší práci. Nemůžete odsoudit oheň, můžete odsoudit člověka, co zapálil seník. Nemůžete odsoudit kladivo. Ale člověka co s ním rozbil okno. Jiný s ním stavěl most. Merkur je dnes úplně jiný, než byl za nás. Peníze moc nerozhodují ani dnes. Vždy šlo především o znalosti, fantazii.
Ano, nudí a prakticky se neumí sami zabavit. Mám 3 vnuky,( 3,4, 8 let) žijí v Praze,jezdím za nimi velmi často. A jistě. chodí na angličtinu, na plavání, do nějakého cvičení. Jistěže jezdíme na výlety. Ale to se dřív jezdilo také, a co speciálního je ve cvičení než běhání, a hraní různých míčových her což jsme dělali také. Na kole jezdí také, samozřejmě mnohem méně. I toho pohybu mají méně,protože v Praze se bez rodičů nedá jen tak pobíhat, což jsme my samozřejmě mohli. Takže mi řekněte, co tak super navíc mají?
Proč by se nedalo po Praze pobíhat? Záleží na místě, ale pokud je dítěti 7 a víc, může kamkoli se mu zachce a co mu rodiče dovolí. Já bydlel v Braníku a je to tam stále až na jedno sídliště stejné na akce v parcích. Co mohou děti navíc. Tak to fakt nedokážu krátce popsat. V rc modelech a miniaturizaci elektroniky na ovládání těch modelů. Za nás ovladač stál 8000 Kč. Naprosto nedostupný při tehdejších výplatách. Výroba - 3d tiskárny, modelování a vlastní realizace.... Dostupnost informací o čemkoli - za nás nic. Teda kromě knihovny, kde bylo prdlajs. Tu jsem fakt prošmejdil. Možnosti rozvoje v elektronice, mikroskopy, dalekohledy... to za nás neexistovalo. Různé simulační hry v PC, které rozvíjejí schopnosti uvažování, rychlého rozhodování a velmi rychlých reakcí na podněty. Lego - naprosto skvělá stavebnice, umožňující tvořit své fantazie, dostupnost hudebních nástrojů - kytary, elektrické klávesy za pár korun - já na klavír se učit nemohl - nebyl kam dát a byl šíleně drahej. Možnost nahrávat své písničky a prezentovat. Natáčet videa svých akcí, spojit se okamžitě se svými kamarády, jako fakt jsem schopen popsat a vše rozebrat na mnoho stránek textu. Prostě svět pokročil. Nestěžuji si, ale dokáže mne vytočit, když si někdo stěžuje na dnešní dobu a chválí socialismus - zvrhlý autoritářský systém. To už není o diskuzi, ale demenci. Nemluvím o tom, že mladí nemusí na vojnu. To bylo asi největší vymývání mozků a ztráta dvou let života.
a mě je líto Vás. Jste zatrpklý starý dědek. Já mám zájmů pořád mraky a nejsem ten kdo potřebuje vedení, většinou organizuji já.....
Jasně, zatrpklý starý dědek, co jedí na kole, kanoi, staví si velké modely RC letadel, peče si chleba a pravidelně cvičí. A zatrklý jako proto, že tvrdím, že dnešní mládež má mnohem větší možnosti než jsme měli my? Není náhodou zatrpklá ženská, která vzpomíná na dětství za socialismu? Mohu vědět co máte za zájmy? Zahrádku a procházky? Nebo pletete ponožky?
No vidite! A já dnešnim dětem nezávidim a vůbec by.mi nevadili narodit se ještě dřiv. Vyrůstala jsem na vesnici a ani vteřinu jsem se nenudila.
A ony se dnešní děti nuděj? Kdyby jste tehdy vyrůstala ve městě, viděla by jste to jinak. Já současným dětem závidím jejich možnosti hlavně neomezené možnosti vzdělávání a poznávání světa. Pokud vám stačilo se poflakovat po vesnici a lézt po stromech s kamarády, tak to mě nestačilo.
já jsem ročník 1960 a moje dětství bylo pěkné a ne nemám selektivní paměť. Vychovávala mě babička s dědou, peněz jsme moc neměli, ale o penězích dětství není. Naopak moc peněz ho kazí. Rodiče si děti kupují, ale v podstatě se jim nevěnují. A to, že nebyla možnost vyžití - no já například chodila cvičit do sokola, na stolní tenis do pionýráku, na kroužek mladých filatelistů, na kroužek vaření a taky do pionýra. A babičku s dědou to nestálo nic.
A když už jsme u toho pionýra, tak ano při některých událostech jsme museli být v krojích, ale to bylo minimum. Jinak jsme hlavně hráli hry, chodili na výlety, jezdili na tábory. Učili se morseovku, uzly, vařit v přírodě apod.
O těch rodičích co si kupují děti, to máte z vlastní zkušenosti, nebo se chovaj takhle vaše děti? Já osobně nikoho takového neznám a že mám kolem sebe asi 15 rodin, co velmi dobře znám! Jezdí s dětmi na hory, na výlety do přírody převážně po Čechách, na vodu na kanoe, na kola a podobně. Děti mají řadu zálib a milion možností co dělat. My se s bráchou střídali o jedno kolo a když se jelo na výlet, jel jsem já, nebo brácha. Celé prázdniny se o nás starala babička a kromě pár dovolených naši byli stále v práci. Zdarma nikdy nic nebylo! Vždy se na to složili ostatní. Je to stejné jako s dotacemi, které platíme všichni, ať je dostaneme, nebo ne. Pokud se vám stýská po socialismu nejspíš je problém ve vás. Potřebujete vedení a organizování svého času. Jinak se nudíte. Je mi vás líto.
2
Sledujících
1
Sleduje
2
Sledujících
1
Sleduje
Jsou to jen další daně odůvodněné nesmysly. Kdo je hlavní akcionář Čezu? Stát. Komu jde většína peněz? Státu ! Stát tím kryje naše potřeby? Ne, pokrývá své nehospodárné chování. Chtěli jsme kapitalismus a konkurenci a máme co ? Pseudosocialismus. Dotační systém, který výrazně podkopává samotný základní princip kapitalismu. Každému podle jeho zásluh již dávno neplatí. Tady platí jseš u koryta ? Tak se nažer a na ostatní neber ohledy. A aby to nebylo tak jednoduše vysledovatelné, tak se v tom udělá co největší bordel a prachy se přerozdělej. Není důležité co umíš, ale kde máš kontakty. Kdyby platba za hodiny byla o rezervování příkonu, byla by možnost rezervovat i jenom omezené období. Zdražení hodin o cca 33% je nehoráznost. Nejde o soláry. V létě se netopí a jsou přebytky a nízké spotřeby a v zimě nejedou soláry, takže není co regulovat. Jsou to jen kecy pro ovčany.