Knihmolko, ty jsi čím dál hloupější. Proč nenavrhneš, aby se hřbitovy úplně zrušily? Mrtvá těla by se mohla jen tak zaorávat do hlíny, protože spalování je neekologické a rakve se jen tak rychle nerozpadnou.
A co je mrtvý člověk? 50-200kg hnijícího masa. Na příbuzné rád vzpomenu a ctím, co jsem s nimi prožil. Ale proč mám dávat květiny na kámen, pod kterým hnije maso, nebo už práchniví kosti?
No ono vypěstovat řezanou květinu asi zanechá opravdu velkou ekologickou stopu - voda, hnojiva, pesticidy, fungicidy, insekticidy. Přirovnal bych to k situaci, kdy nám supermarkety několik let prodávali jen papírové tašky - aby zjistili, že papírová taška je větší ekologická zátěž, než plastová. Spotřeba vody při recyklaci papíru je enormní. Ale jsem mimo problematiku, nikdy jsem nechápal, proč lidé pečují o hroby zemřelých.
Vždyť to píše, koupil jej v makru, takže se teplo uvolnilo někde jinde.
Ano, píše koupit v Makru, ale poté už točit v mrazáku doma. Čili doma si v součtu přitápíte, navíc náklady na elektřinu obrovské. Provizorní řešení maximálně pro toho, kdo má mrazák na dvorku/v kůlně. Obden do Makra pro led nepojede snad nikdo, náklady by byly ještě vyšší. Pokud chcete chladit pouze jednu místnost, přenosná klimatizace se dá pořídit okolo 5k.
To je to nejhorší, co se nám může stát. Banda hlupáků v uniformě. Je jedno, jestli je to osožák, sekuriťák, městský policista nebo klasický policajt. Říkám banda, protože je horší, když je jich víc, než jeden, hlupáci se navzájem mezi sebou hecují.
Přijde vám bezcenná práce lidí, kteří jsou na tom špatně, ale snaží se, udrží si bydlení i zaměstnání, makají za pár korun? Zákony jsou bezzubé, kdekdo se jim vysmívá. Pro mě jsou to lidé, ke kterým mám respekt. Jestli jste na straně těch, co radši leží na nádraží, je to smutné
V Anglii je tato profese /vyhazovač třeba v klubu, ostraha objektu atd/ regulována a dotyčná osoba k výkonu tohoto zaměstnání potřebuje licenci, to znamená, ze musí splňovat určitá kriteria a asi uspěsne složit zkousky. takto by to mělo vypadat i v ČR.
Tak si nastudujte zákony naší země, než se vyjádříte. Asi nebudete místní. Na povolání security potřebujete prodělat zkoušku ze znalosti, chování atd.
Dojde k hrůze když do revíru vleze lůza lůze.
Směšná ochranka- jak vyhodit prachy za netáhla, který si honí triko na ještě větším chudákovi, než jsou sami. Jo tak se hošánci přepočítali. Chtěli hadrovýho panáčka a možná brzo ho budou dělat sami. Hopla
Přijde vám bezcenná práce lidí, kteří jsou na tom špatně, ale snaží se, udrží si bydlení i zaměstnání, makají za pár korun? Pro mě jsou to lidé, ke kterým mám respekt. Jestli jste na straně těch, co radši leží na nádraží, je to smutné.
Mám zkušenosti s práci se security a jsou to chudáci. Většinou práce daleko za hranou zákona. Pracujete za minimální mzdu nebo "načerno" - DPP na 40 hodin měsíčně, v realitě pracujete okolo 250ti hodin měsíčně, abyste si vydělal na základní věci. A kdo za tu mzdu jde dělat? Jen lidé, kteří se nedokázali uchytit na stavbách/ úklidu, lidé se zápisem v rejstříku atp. Téměř proti nikomu nemůžete postupovat fyzickou silou, aniž by to nebylo protiprávní. Takže přicházejí možnosti mimo literu zákona - pokud vám někdo už po páté krade v obchodě (policie je stejně bezzubá jako security), jediné funkční řešení je odtáhnout dotyčného do místnosti, kde není kamera. A tam mu to "vysvětlit". Dělal jsem strážce objektu v centru Prahy přez 3 roky...to, co zažíváte s narkomany bezdomovci ATP., to si nikdo neumí představit. Když denně voláte policii na jednoho výtržníka, police se začne vozit po vás, má na to taky páky. Prostě si dotyčného máte prý "vyhodit" sami, zákon nezákon. Tohle vše pak vyústí v situaci, kdy ostraha někoho dobije, pak ho hodí drážkou na chodník a jde za to k soudu. Kde jsou pravomoce ochrany pozemku a další věci, co naše zákony neumějí řešit? Jen zákon padajícího hovna.
Mám zkušenost, že lékaři se vždycky chovají slušně, ať moje praktická lékařka, pediatrička mých dětí, nebo lékař v nemocnici, kde jsem byl na zákroku (ten byl až neskutečně hodný a příjemný, muž středního věku, primář, který dělal jednu operaci za druhou a zároveň po operaci vždy zašel za pacienty zeptat se, jak se jim daří a popřát jim brzké a snadné uzdravení), ale velmi nepříjemné jsou sestry. Chápu, že jich je málo, mají hodně služeb, ale já taky pracuji s lidmi a nemůžu si dovolit chovat se podobně.
Bohužel tuto zkušenost nemám, naopak. Léta už kvůli tomu vyhledávám mladší lékaře - sice mají méně zkušeností, ale nejsou vyhořelí, jsou empatičtí. Zažil jsem, když mě vyřvali na interně v Krči, co tam chci, když jsem měl v ruce papír z jiného oddělení, že tam mám jít. Zažil jsem 7h čekání na kontrolu sádry, plánovanou na konkrétní hodinu. Chirurgie v téže nemocnici. Podotýkám, že jsem podobné povahy jako autorka článku - u lékařů si nestěžuji, rozhodně ne na jiné lékaře - to vám dají "sežrat"...Jinak řečeno, i když si zlomíte vaz (myšleno s nadsázkou), je lepší se kousnout a jet na Budějovickou nebo do Motola a říct, že jste si úraz způsobili poblíž, proto jdete tam..
Loni jsem na dovolené v Rakousku musel v hotelu zaplatit hotově a jinou možnost jsem neměl, podobně jako moji spolucestující. Týž problém mám u holiče, přestože se ceny pohybují v úrovni hrubé nad stokorunu. A znám několik lidí, kteří nemají kartu ze zásady, protože se boji sledování co, kde a za kolik nakupuje ...
Zcela přesně. Též se setkávám s místy, kde kartu neberou - většinou jde o stánkový prodej (od lidových jarmarků po gastrofestivaly). Cizinu navštěvuji jednou za pár let, tak nemohu posoudit. Sledování útraty bankou je další zásadní věc. Už při sjednání hypotéky/leasingu kdekomu spadne čelist, když zjistí, kolik údajů o něm banka eviduje. Třeba kolik zhruba měsíčně utrácíte za kulturu, atd, položka po položce. A to jsme v mantinelech toho, co banka dobrovolně přizná.
Obecně je to určitě právo provozovatele restaurace, jak si to zvolí. Dokázalo mě zaskočit, když poloviční porce několikrát odmítali udělat kamarádce, která, ač dospělá, měří cca 155cm a váží ne více než 50kg. To pak porci pro dospělého opravdu nechcete. Vyhazovat jídlo je neštěstí a když kamarádka pokutovala, kdo to po ní dojí, je trapně všem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
S autorem nesouhlasím, v malých vesničkách je tohle pochopitelné. Ale jiné nešvary vesnických obchodů mne dostávají do kolen. Rád trávím čas v přírodě ráno nakoupím a zmizím v lese. Proč má ale COOP na vesnici běžně otevírací dobu 8:00-16:00, pro koho? Ráno je vždy živo první 1-2 hodiny, pak tam celý den nikdo nejde. A všichni, co přijedou z práce, z výletu atp, musejí sednout na autobus a jet do města, protože COOP už má zavřeno. Většinou bývá město 10-20 min daleko, ale autobus jede jednou za hodinu. A to mluvím o všedním dnu. O víkendu není problém jeden autobus za 3 hodiny, případně 2 autobusy ráno a 2 večer.