„Chudý pracuje, bohatý ho využívá a voják chrání oba dva. Plátce daní platí všem třem. Tulák odpočívá za všechny čtyři a ochmelka pije za všech pět. Bankéř okrádá všech šest a právník se pře se všemi sedmi. Lékař zabíjí všech osm. Hrobník pohříbá všech devět. Politik žije ze všech deseti.“ — Marcus Tullius Cicero
A jinak to nebude ...
Co se týče medvědů na Slovensku, kolem roku 1982 byl jejich početní stav 300-400 a toto množství bylo pokládáno za maximum z hlediska únosnosti. A v současné době je odhadován na 1200 kusů. Při rozloze jejich revíru, kolem 30 000 ha, i hlupáka napadne, že takové přemnožení není únosné. Prostě všechno má své limity. U vlků to platí stejně. Ochrana přírody nemá za úkol jen návrat velkých šelem. Jde hlavně o udržitelnou, zdravou krajinu a přírodu jako celek. Medvědů se tedy bude muset odstřelit na Slovensku časem ne stovky, ale tisíce. A jak to bude s pomatenými rádoby ochranáři, to se ještě neví...
Pro představu autor neuvedl, že ke zničení světa postačí zhruba ⅓ všech jaderných hlavic. Civilizaci však neuvrhne do pravěku ani tak jaderný spad nebo masivní destrukce infrastruktury, ale miliony tun vyvrhnutých sazí a prachu do atmosféry - ty způsobí globální ochlazení planety. Návrat do skutečné doby ledové, kdy ledovcový příkrov byl 1500 až 1700 km od svých hranic, a dosahoval až na území České republiky, je potřeba uvolnit do atmosféry 75 milionů tun prachu a sazí. Takovou hodnotu dokáže uvolnit jen polovina jaderného arzenálu Ruska a Západu.
První osudovou propagaci Lenina zajistilo Německo.
Únorová revoluce v Rusku přiměla cara Mikuláše II. odstoupit. Lenin ji propásl, pobýval tehdy ve švýcarském exilu a cestovat do Ruska se neodvážil.
Pomoc přišla ze země, se kterou bylo Rusko ve válce.
Německá rozvědka nabídla, že ho odtud dostane, uzavřeli dohodu, podle níž Lenin se skupinou dalších ruských revolucionářů nasedl do vagonu, který byl zaplombován a přejel přes celé Německo až k Baltskému moři, potom přes Skandinávii se Lenin dostal v dubnu do Petrohradu.
Německo se tímto manévrem snažilo posílit svou pozici ve válce, s nadsázkou ale zaplatilo Leninovi revoluci.
Ve světě podle OSN narůstá počet hladovějících lidí, kteří přesto dál udržují nejvyšší míru porodnosti. Článek popisuje Egypt. Ale problémy jsou všude. V subsaharské Africe, konkrétně v Nigeru, se rodí v průměru 7 dětí na ženu. V roce 2020 vyhodnotila OSN Niger jako nejméně rozvinutou zemi na světě.
Celkové se v Africe do roku 2050 narodí skoro dvě miliardy dětí
Celkový počet obyvatel Afriky se do roku 2050 pak údajně více než zdvojnásobí. Polovinu populace budou tvořit děti. Vzhledem ke klimatickým změnám se rovněž snižuje prostor, na němž je možné pěstovat plodiny, ubývá voda, rozšiřují se pouště.
Tedy žádná velká pomoc zahnat hlad, ale jen nekonečná sisyfovská práce, které nikdy nebude dost. Jen snížení populace a to za každou cenu může dávat naději. Stále jsme součástí přírody (sice tou nepovedenou), ale jsme. A příroda si přemnožení vždy regulovala, aby život (podle zdrojů a dosažitelnosti potravy) mohl jít dál.
Co se týče medvědů na Slovensku. Kolem roku 1982 byl jejich početní stav 300-400 a toto množství bylo pokládáno za maximum z hlediska únosnosti. A v současné době je odhadován na 1200 kusů. Pri rozloze jejich revíru kolem 30 000 ha i hlupáka napadne, že takové přemnožení není únosné. Prostě všechno má své limity.
To nevadí. Evropa bohatě disponuje zase něčím jiným. Máme výstavní síně, galerie, divadla, přebujelý evropský i státní aparát s politiky bez odpovědnosti, neziskové organizace všeho druhu, Green Deal, plno lidských práv bez vyžadování i nějakých povinností pro všechny, nadutost a neprozíravost. A můžeme to začít i vyvážet. To přece musí stačit ...
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Fialova vláda je jeden velký šach mat. Vtipnost nahrazuje bohužel jen naprostá neznalost. Co více však čekat ...