Je to o lidech, ale i o té masáži. Jednou jsem četla diskuzi vyléčených alkoholiků a bylo to zajímavé čtení. V podstatě jít do obchodu je každodenní pokušení. Pivo, víno, tvrdý alkohol. Češi patří mezi TOPku v počtu lidí, kteří mají problém s alkoholem. A to i ti mladí lidé.
Naprostá většina lidí, co pijí, nejsou alkoholici. Já piju víno a žádné každodení pokušení necítím. A taky nevychlastám každý patok, který se namane. Tudíž nemusím číst diskuze poléčených vožungrů, feťáků nebo gemblerů. Ale vím, že do toho člověk může spadnout.
Jel jsem vlakem z Itálie do Švýcarska a fascinoval mě průvodčí, který v průběhu cesty mluvil čtyřmi jazyky. S někým německy, s druhými italsky a francouzsky a když jsem se ho zeptal anglicky na přestup, tak odpověděl, (pro mne) zahanbující angličtinou. Zřejmě má slovenská vláda jasno, kam chce směřovat
Jistou vinu mají rodiče. Nebo prostě zvědavost s ohrožením života.
Ale co vidím jako zásadní problém, tak v ČR masáž alkoholem na každém kroku. V letácích je běžně alkohol, na bilboardech, v obchodě v regálu. Je normálně volně dostupný. Alkoholik jde, koupí si co hrdlo ráčí. Na výběr má několik druhů alkoholu, žádný problém. Může se zlískat od rána do večera. Když si někdo kupuje litry alkoholu, nikdo se nad tím nepozastavuje.
Muselo by se něco hodně změnit, ale to nehrozí.
Když bude hůř dostupný, bude pro tuto věkovou kategorii ještě lákavější. Takhle to nefunguje, viz prohibice v USA. Stejně tak reklamy z nikoho alkoholika neudělají.
No pokud si člověk přečte článek celý, nejen nadpis, tak zjistí, že tu dlouhověkost si může ovlivnit i on sám : pravidelný pohyb, převážně rostlinná strava a sociální soudržnost. Nic co by nešlo splnit, pokud to člověk chce řešit. Většinou bohužel nechce. Každého volba 🙂
"Dík této přísné životosprávě a soustavným dechovým cvičením zůstal až do své smrti podivuhodně svěží, o čemž svědčí skutečnost, že zemřel mezi dvěma kliky, provedenými z podporu ležmo za rukama, dosáhnuv stáří 48 let" Zdeněk Jirotka, Saturnin
Jsem masožrout a konzervativec, ale nevidím jediný důvod k povolení porážek halal nebo košer. Ani k dálkovým transportům živých zvířat. O tento trh přijdeme, no a co? V zájmu trhu budeme prodávat panny do harémů, anebo psy na maso do Číny? P.S. jsem veterinář a o problematice jsem celkem podrobně informován, pro případ, že by mi někdo napsal, "ať si o tom něco nastuduji".
nemáte pravdu, netahám všude telefon, karta je pohodlnější, telefon se vybije, nebo ho ztratím, zapomenu někde a malér je na světě
Peněženku s kartami můžete ztratit stejně jako telefon. A ještě s ní může někdo nadělat nákupy po 500, bez pinu. Ale dělejte si to jak chcete, já nikoho nepřesvědčuji, jen jsem napsal, jak to vidím.
Je mi 65 a mobilem, QR kódem nebo PayPalem platím všude, kde je to možné, protože nesnáším nejrůznější vyplňování, hledání brýlí apod., stejně jako počítání hotovosti. Pro starší lidi je to, aspoň podle mne, naopak jednodušší a usnadní jim to život. Musí ovšem chtít, a v tom je asi zakopaný pes. Psát hovadiny na FB nebo přeposílat řetězové maily, to jo. Ale naučit se něco užitečného, to ne. A to stačí říct třeba vnukovi,aby jim to nainstaloval a ukázal, jak se to obsluhuje.
Máte pravdu. Fašismus není nacizmus. Pokud myslel důsledky druhé světové války a důsledky třetí říše, měl říkat nacizmus. Fašismus vznikl (pravděpodobně) v minulosti v Itálii, byl také ve Španělsku, nebo bývalé Jugoslávii (zejména v Srbsku), nebo také v Maďarsku a samozřejmě v Německu. Jisté prvky můžeme spatřovat na Ukrajině, případně i v Polsku.
Správně by se mělo říkat plným názvem: nacionální socialismus. Zažitý zkrácený termín "nacismus" je nešťastný protože z toho ten socialismus vypouští.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Většina kravin, přičítaných EU, existuje jen v podobných článcích.