Argument co nedává smysl ... Vy o tom mluvíte, jako kdyby za bídu v té zemi mohla nová vláda. Ta tento stav zdědila. Reformy bídu sice prohloubili, ale nejsou příčinou. Jejich životní úroveň poroste, jakmile se Argentina dá do pořádku a začnou se efekty reforem projevovat v dlouhodobějším horizontu.
Váš názor nechápu. Nic takového jsem nenapsal. Reagoval jsem na příspěvek p. Štechera, tak si ho laskavě přečtěte a to tak, že pravicová politika nemusí být jedinou cestou proti bídě.
Tvrdá pravicová politika je jedinou cestou proti socialismu a bídě. Toto bychom potřebovali u nás na uřvané odboráře, učitele, doktory, policisty, samoživitelky, neziskovky a lidi, kteří jen tahají peníze ze státu aniž by vyvinuli nějakou snahu své problémy vyřešit.
Neříkám, že nemáte v něčem pravdu. Jen proti té bídě bych měl argument, že přes 50 procent obyvatel v bídě jsou.
Jak již píší diskutující přede mnou. Ono je sice hezké, že zlevňují energie, ale pokud připočteme ke zlevnění i zvýšení regulované složky - ek, tak se bojím, že to moc slavné nebude. Možná budeme rádi, že jsme na stejno.
Troufám si tvrdit, kdo z Vás může, snižujte energie co to jde. Mám obavu (může být neoprávněná), že přijde čas, kdy ten bude chtít mít rodinný dům, tak bude muset mít ostrovní FVE na elektřinu, pasivní dům, krb a nádrže na vodu.
Stát moc nepomůže 🙁 - bohužel
To je přesně to v čem je problém. Přijde vláda a řekne snížíme počet státních zaměstnanců. Nakonec se z toho vyklube, že sníží počet úředníků a pak se s tím chlubí.
Jak bylo řečeno snižovat z 16 procent žádné velké úspory nepřinese. Matematika příklad zjednodušeně:
Z 100 000 je 16 procent 16 000. Když ušetříme deset procent, tak jsem ušetřil 1600 . Z 100 000 i kdyby propustili 50 procent lidí tak je to stále ušetřeno 8 000 ze 100 000.
Já nechápu jednu věc. Rozumím tomu, že pokud má někdo televizi má platit poplatek, když stát respektive ČT není schopna zavést paywall. Je to podovihudne ve 21. století a o něčem to vypovídá.
Nechápu, proc bych měl platit z přístroje jako je notebook a mobilní telefon? Na internetu staci zavést paywall jako mají konkurenční televize. Nechápu
Tak přemýšlím, že ideální je zjistit kdo pro novelu zákona hlasoval a v říjnu příštího roku jim to vrátit i s poplatky:)
Všimněte si, že náhrada 2000,- měsíčně odpovídala běžnému platu. Ale byla to náhrada, ne mzda.
Dnes má třeba Pekarová měsíčně cca půl milionu i s náhradami.
Otázku, kolik politici berou nevyřešíme v této diskusi, ale jedině tím, že v říjnu příštího roku pljdeme k volbám nebo vytvořit iniciativu pro níž získáte podporu, kterou budou politické strany brát na zřetel.
Odpověď na Váš poslední komentář asi paní Adamová bere, ale proč? Poněvadž může a nikdo neprotestuje a není tady vůle od občanů dostatečně hlasitá.
Ano, to je normální, že při výkonu čestné funkce nedostáváte nic za tu funkci, ale pobíráte jen svůj běžný plat podle zařazení a výkonu běžného zaměstnání. Náhrady však byly mnohem menší než dnes a nebyly paušální, musely se dokládat.
Poslanci nesedí ve sněmovně nepřetržitě (Odkaz ), mají k ruce asistenty a poradce, mohou žádat expertní stanoviska, nemusí dělat všechno sami.
Pak je otázka, zda zhlediska nákladů by se ušetřilo. Ty náhrady nevím,našel jsem jen z roku 1990, kde se píše:
(1) Poslanci náleží diety v paušální výši 2000 Kčs měsíčně, a to počínaje prvním dnem měsíce, kdy složil ústavním zákonem předepsaný slib
Nevím, jak to bylo v roce 1989. Vyhlášku mi nelze dohledat, ale možná tam je něco obdobného.
Ano, nyní poslanci jsou ve sněmovně nepřetržitě, ale je otázka kolik mají řádných a mimořádných schůzí. Dále je problém, že je umožněno jednomu poslanci mluvit třeba i 10 hodin = neproduktivní čas.
Dokument Federálního shromáždění ČSSR 1986-1990, V.funkční období:
Zákon o poslancích FS ČSSR:
§ 23
(1) Poslanec vykonává svou funkci bezplatně.
Má to, ale jeden háček. Jak se píše v paragrafu 22 nenáleží mu plat poslance, ale je v pracovním poměru u jiné organizace za kterou dostává mzdu. Dále ve Vašem zmiňované dokumentu má právo poslanec na odměnu, náhrady a nocleh viz citace:
"Předsednictvo Federálního shromáždění stanoví usnesením podrobnosti o poslaneckých náhradách, stravném a nocležném, funkčních odměnách a funkčních platech poslanců Federálního shromáždění, zejména též o jejich výši a rozsahu a o dalších náležitostech; může též stanovit, že náhrada podle § 24 odst. 1 poslanci nepřísluší, vykonává-li též jinou funkci, anebo nevykonává-li svou funkci po delší dobu a bez náležité omluvy."
Pod slovy funčkní odměny a platy tudíž nic čestného tam není. Jen jednoduše dostávali místo platu jednou za čas odměnu, která jistě byla vysoce nad průměrem tehdejší platů. Plus jistě přístup k poukázkám atd... Co tam máte dále?
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
To není iracionální. Mnoho diktátorů jako Asad, Hitler, Ugandský řezník a další bojují až do konce a pak utečou nebo spáchají sebevraždu, což je ten lepší případ.