To znám. Objednáno večer (před půlnocí objednáš, druhý den to v boxu máš), nic, nic, nic, čtvrtý den mi přišla nabídka, abych to zrušil (tím by to bylo na mé straně, že to nepřišlo včas). Trval jsem na dodání a teprve šestý den mi přišlo vysvětlení, že to, co jsem si objednal nemají.
Abych nebyl jednostranný - objednal jsem tedy podobnou věc a už za dva dny v boxu byla.
Závidím té dámě, že vždy a všude narazí na skvělý podnik.
Zpropitné je odměna za nadstandardní obsluhu, atmosféru, jídlo a pití.
Zdůrazňuji to "nadstandardní".
Já dávám, cca těch deset doporučených procent, pokud jsem byl spokojen.
Byly podniky, kde jsem zaplatil přesně a i tak mi to přišlo moc, naopak tu a tam jsem byl někde tak spokojený se vším všudy, že jsem dal zpropitné na první pohled nesmyslné.
Ameriku do toho nepleťme, tam je obsluha minimálně placena a jejich "tips" jsou větší částí jejich výdělku. Proto se také velmi, velmi snaží.
Jasně, že jsem laik a vůbec tomu nerozumím. Proto budu rád, když mě někdo vysvětlí toto : 6.11. 2024 Němci zoufale začali shánět , a to akutně, elektřinu. Sehnali ji. Bez předchozích smluv, nakupování. A, my, Češi, si musíme fixovat elektřinu třeba rok, dva předem a ještě jsme ujišťováni, jak je složité, udržet cenu. Když si vzpomenu na to, jak nám Němci zdražili poplatky za distribuci plynu, prodal bych, být to v mé moci, tomu bavorákovi a Fialovi, klobásu pěkně po německy, aspoň za 50 eur.
Fór je v tom, že ji sháněli opravdu zoufale, aby se jim nerozpadla celá síť, takže ji nakupovali za deseti i dvacetinásobek běžné ceny. Ale jen několik dnů. A ty peníze, co to stálo navíc, jsou při pevných cenách rozprostřené do celého roku, tím vznikají ty ceny trvalé.
Tedy někdy platím víc, než je cena na trhu dnes a jindy zase míň.
Fixace cen nebývá obecně pro zákazníky příliš příznivá, jinak by to překupníci nenabízeli.
První zákon kuchařství je: Strávník to CHCE jíst a sní.
Jestliže budou vařit "zdravě" a strávníci to nechtějí, nebo na to nejsou peníze, není to v pořádku.
"Zdravě" je naučené jedno - dvě děti ze třídy. Kvůli nim násilím vnucovat ostatním jejich dietu je přinejmenším nemravné.
Budou-li vařit co vyhláška praví, tak za cenu blížící se ceně v běžné restauraci. Na to většina rodičů peníze nedá.
Vemte si o víkendu směny navíc a za chvíli máte Audi doma taky!
Váš koment je stejně komický, jako rasistický a nad hážete Vietnamce do jednoho pytle.
Zapomněl jste na pracovní dobu od nevidím do nevidím a pomoc celé rodiny. Takhle Češi pracovali ve svých obchodech naposled v devatenáctém století.
I když i dnes je tu a tam výjimka.
V New Yorku vběhne Roubíček pod auto amerického biskupa. "Ajvaj, bolí bolí, do smrti budu mrzák na vozejku", běduje. Vysoudí pět miliónů dolarů.
Po rozsudku se k němu nakloní církevní advokát a šeptne mu: "Je vám jasné, že od teď budete pod trvalým dohledem a jakmile se prokáže, že simulujete, jdete šupem do vězení a vracíte peníze?"
"Jen se nebojej," vece Roubíček, "už mám koupenou letenku do Lurd a takovej zázrak, co se tam stane, ještě neviděli!"
Souhlas s pisatelkou. Dvakrát více práce než fňukalové, stejný plat. Dvakrát jsem měnil práci "ať jde, jen sedí u PC" a po mém odchodu museli přijmout dva lidi, aby to zvládli.
A co se týče těch "zahrada, dům, zvířata", tak o jedny takové známé jsem kdysi přišel (respektive o nic jsem nepřišel), když zase začali mlít, jak se celý den dřou a já jsem důrazně nahlas prohlásil "kdybyste se líp učili, taky byste nemuseli celé dny dřít."
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mně by to zas až tak nevadilo, jenže ukažte mi obsluhu, která dokáže ohřát jídlo v mikrovlnce (byť je to úkol docela jednouchý). A nejen ve vlacích. Všichni dají mikrovlnku na plný výkon a jídlo vytáhnou, když to začne prskat, a místo knedlíků dostanete zkameněliny, v lepším případě tvrzenou gumopryž.