My staří máme kliku, že jsme ho mohli navštívit "za hubičku" včetně kaple, ale je pravda, že ten hrad tehdy nevydělal ani na mzdy personálu a mohl jen prosebně (a marně) napřahovat ruku k jednotnému státnímu hrnci s penězi. Podle toho taky vypadal.
Cena je vysoká, ale kolikrát za život tam půjdete? Jako děti, jako rodiče, jako prarodiče. A třikrát za život se to snad snese.
Doteď jsem nepochopil proč smichovska tatrovka zkrachovala je to myslím škoda
Protože poslední modely (T6, T7) byly poruchové a technickou výzbrojí zastaralé. Mám někde schovaný článek, že DPP má převzatých cca 45 nových tramvají T7 a ani jedna není funkční, takže T3 budou muset ještě dlouho jezdit. Ty T6 a T7 se za babku posílaly na východ, jakmile nastupovaly tramvaje Škoda T14 (taky pěkně vykutálený obchod, myslím i ten prodej, i ten nákup).
Internet, po jakém se mi stýská, skončil po prasknutí bubliny DOT.COM na přelomu tisíciletí.
Představte si, že když jste chtěli něco vyhledat, tak vám to našlo to, co hledáte a zpřesňujícími dotazy jste zjistili přesně to, co chcete.
Dneska zadáte "hledej ..." a ono vám to nenajde co chcete, ale co byste MĚLI CHTÍT najít. Některé věci neukáže nikdy, protože hyperkorektnost.
Nehledá to zdroje, ale názory. Neukazuje to co byste rádi, ale to, co přinese majiteli prohlížeče větší finance.
Wikipedie se zatím drží, i když i v ní je podle mých zkušeností cca 5% informací chybných.
Příklad - hledám obrázky, šestiúhelníkový vzor,.
Tu a tam něco šestiúhelníky připomíná, a mezi tím: osmiúhelník, mapa Chile, biochemie, keramický hrnek, čelo zásuvky, dohoda o provedení práce, jak se rodí míč, osvěžující blok Manifest, meziobratlový kloub, maskáče jehličkové, úplet s beruškami, samopal vz. 58, košiela bílá, atd., atd. (vyzkoušel jsem právě teď).
Oproti roku 2000 je to zhoršení o dva - tři řády.
Kdo si myslí že nic horšího na světě než totalitní Severní Korea na zemi neexistuje tak se podívejte jak to vypadé ve vyspělé demokracii, našem vzoru. Pořád Vám ta Korea připadá tak strašná???
Vzhledem k tomu, že jste za samostatný názor nebyl popraven, tak bych řekl, že pro vás je to tu lepší. Ale pokud tam chcete emigrovat a požádat o politický azyl, máte možnost.
Četl jsem v knize Válka na Ukrajině a eurasijský světový řád od norského profesora Glenna Diesena pohled na konflikt na Ukrajině, který ostře kontrastuje s mainstreamovou západní verzí. Tvrdí, že válku vyvolala agresivní politika USA, nešlo o nevyprovokovanou ruskou agresi. Kniha zasazuje tyto události do širšího kontextu přechodu od americké hegemonie k multipolárnímu světovému řádu, kde moc bude rozložena mezi více globálních hráčů, včetně Číny, Indie a Ruska. Kniha teď vyšla i česky.
No, on Dr. Goebbels taky psal, že válku zapříčinilo Tschechei (Čechounsko) svým bezuzdným terorem na sudetských nevinných mírotvorných Němcích.
V devadesátých letech se i u nás objevily padělky Lego, prodával je obchod v Praze na I. P. Pavlova (už dávno neexistuje). Kostičky nebyly úplně stoprocentní, ale měli tam něco, co Lego tenkrát (30 let zpět) běžně nemělo: bílé kostky. Cena rozpočítaná na kus byla o trochu nižší, nakoupil jsem jich hromadu a dnes už si s nimi hrají vnuci.
Při dnešní duhové paletě barev si už jen my velmi staří vzpomeneme, že pokud to někdo dovezl v šedesátých až sedmdesátých letech, byly jen ty tři klasické barvy červená - modrá - žlutá a dost. Domky byly tehdy menší, na tři řady, a dokonce se k tomu prodávala příslušná autíčka. Až zavedení panáčků vedlo ke zvětšení měřítek ostatních doplňků.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jestli to dobře počítám (a je správně napsán rozsah této generace 1997-2012), tak jejich průměrný věk je dvacet let. Ve dvaceti na tom byly stejně všechny předchozí generace a budou i následující. K vlastnímu bydlení se propracují nejdříve kolem čtyřicítky. Vzhledem k jejich příjmům (a obecně příjmům mladých kdykoliv) nemohou očekávat, že ve dvaceti se zmohou na vlastní bydlení.
1 odpověď