Nevím co je na tom divného že kapři byli leklí. Všechny ryby prodávané v obchodech, ať už zmražené nebo konzervované jsou leklé. Nebo si snad někdo myslí, že tisíce ryb vytažených v sítích na mořích někdo usmrcuje? Ty všechny pojdou nasypané do mrazících boxů. Takže v čem je rozdíl.
Rozdíl je v tom, že v těch mrazících boxech je led, navíc většina komerčně lovených mořských ryb se řadí mezi tučné ryby s vyšší hladinou glykogenu v mase, zatímco kapr je středně tučná ryba, kdy do hodiny od smrti nastává rigor mortis a následně do dalšího hodiny již hluboká autolýza, tedy kažení masa.
Nebudu tvrvat na tom, ze hodina ve skole ma 45 minut. 14x4= 56 hodin za mesic To je 534,- za hodinu hrubeho a to neni zrovna malo. Za publikace v odbornych casopisech se urcite take plati. Kdyz si pribere uvazek do beznych 8 hodin, jak pracuji vsichni, pekny balik uz to hodi. 😄
Takze ma dost
Na většině VŠ co znám běžná vyučovací hodina má od 1.5h-3h. Zde paní germanistka nejspíše myslí čistého času. A ano máte pravdu, za články v časopisech se platí. Zrovna nedávno kolega vydával článek a aby ho mohl vydat musel zaplatit 60 tisíc. Normálně to platila katedra, ale vzhledem k šetření si na to musel našetřit sám. Zbytek pracovního času zabere vlastní vědecká činnost, vedení studentských prací, poradenství...
S jednou věcí musím souhlasit. Bylo by vhodné, pokud by společnost snížila spotřebu masa. Nejenom, že by došlo ke snížení množství emisí, ale bylo by to vhodné i pro zlepšení zdravotního stavu. Nemluvím tu o ničem razantním, ale například každý by si vyčlenil dva dny v týdnu bez živočišných produktů. Což by mělo za následek i nutričně pestřejší jídelníček.
Kdo tvrdí, že nedochází ke změnám klimatu, tak má nejspíše zavřené oči a nevnímá realitu. Lze jen spekulovat jakým dílem přispívá lidská činnost, ale nejdůležitější je si uvědomit, že ten problém tady je a musí se řešit. Tyto změny jsou patrné již i výrazně u nás ať už v zemědělství, či ve změnách teplot, množství požárů a celkovému posunu klimatických pásů... A každý člověk dokáže přispět vlastním dílem a rozhodně to má smysl i v porovnání s největšími znečisťovateli jako je Čína či USA. Ať už více řešit chytrou krajinu s udržením přívalových srážek, snížením spotřeby masa(řekněme na 4x-5x týdně, nikdo neříká žít bez masa), používáním hromadné dopravy, celkovým šetřením vodou či elektřinou, snížením "food waste"... a spousta těchto drobných řešení nešetří jen životní prostředí, ale často i vaši peněženku či dokonce může mít pozitivní účinek na vaše zdraví.
Pane Hájíčku, jestli chcete fakta, mrkněte na tohle Odkaz . Jen upozornuju, ze po shlédnutí z Vás možná bude militantní vegetarián.
Zhlédl jsem trailer a nejspíše vím, co očekávat. Před pár lety jsem viděl Odkaz 1 na podobné téma. V ukázce byl patrný nevhodný přístup zaměstnanců, který si ovšem musí hlídat zaměstnavatel a při sebemenším náznaku tohoto chování by mělo dojít k propuštění. Samotná porážka samozřejmě není proces, který by si zvíře užívalo a mělo by být směřováno k co nejmenšímu prodlení od přivezení zvířete na jatka po jeho omráčení a usmrcení. Netvrdím, že všechny chovy se chovají předpisově, ale za posledních pár let došlo k výraznému pokroku, včetně legislativy viz například zákaz klecových chovů.
Nechci tvrdit, že zvířata určená do spotřebitelských řetězců mají nějaký nádherný život, ale je důležité zmiňovat fakta. Život ve stresu by byl značně kontraproduktivní, proto se snaží stres zvířat co nejvíce minimalizovat. Pro snížení úmrtnosti zvířat/vad masa/ produkce. Steroidy byly již dávno zakázány a antibiotika se používají pouze v krajních případech. Při nálezech obou dvou zmíněných hrozí velké pokuty a stažení celých sérií, které nezahrnují pouze jednu farmu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jak již padlo v článku, privátní značky můžou zcela jednoduše zničit výrobce. Přijde za vámi obchodní řetězec a podepíšete smlouvu ohledně výroby jejich privátní značky. Po nějaké době přijde řetězec znovu a řekne vám, že vám dá za každý výrobek o X korun méně. Buď to přijmete, nebo obchodní řetězec půjde za jiným výrobcem, který jim daný výrobek vyrobí za požadovanou cenu se stejným složením a vy náhle můžete vyrábět na sebe, ale zákazník vaši značku nezná.
1 odpověď