S takovým názorem znám už jenom jedného pomatence, premiera Fialu.
Jakkoliv si myslím, že snahy zastavit ten mlýnek na maso jsou žádoucí a chválihodné, musím současně souhlasit se sentimentem "hledáš-li pomocnou ruku, najdeš ji nejspíše na konci své vlastní paže".
Nejsem si jistý, proč by americký daňový poplatník měl chtít platit válku ve východní Evropě.
Nejsem si jistý, proč někdo očekává, že to tak bude, a pak se rozčiluje, když z druhé strany zazní - STAČILO.
Současně to naznačuje to, co říkají někteří (konzervativní) političtí komentátoři: a to je fakt, že Americe jde v první řadě o její vlastní zájmy, a pokud válka někde na světě není v jejím zájmu (respektive v zájmu těch kdo jsou zrovna u moci) tak bez mrknutí oka svého spojence obětují.
War is a racket. Doporučuju najít si knihu s tímto názvem, přečíst si ji. Není to žádný dlouhý elaborát. Leccos objasňuje.
Není to vítězství demokracie.. Trump není zosobněná demokracie.
Je to demokratické vítězství Trumpa. Stejně tak by bylo demokratické kdyby vyhrála Kamala.
Ale to ve finále nic neznamená... Svýho času demokraticky zvítězila i NSDAP v Německu. Aneb to že je kdokoliv zvolen demokratický, to ještě neznamená, že to ta demokracie přežije.
A my odpůrci Trumpa to akceptujeme... Na rozdíl od MAGA pomatenců který 4 roky blábolí o volebních podchodech.
Jistě. Protože nějak takhle vypadá naprosto vyvážená a rozumná reakce člověka, který to akceptuje.
Strčte si ty řeči o pomatencích za klobouk.
.... tedy .... pokud není woke progresivistická 😉
ono zrovna teď na výročí 17. listopadu je dobré si uvědomit, že převrat tehdy do značné míry táhli studenti . . . komouši jim tehdy říkali to samé.
I nad tím jsem se zamýšlel, ale stejně si myslím, že politika na univerzitu nepatří.
A pokud patří, pak nejspíš ne formou výtržností, podle článku se mi zdá, že to tam mělo přesně tento rozměr.
Diskutovat o věcech je v pořádku. Vykřikovat nějaká hesla s cílem narušit chod té instituce podle mě v pořádku není, pokud existuje ona možnost diskuze.
"Trump promluvil z volebního střediska v Palm Beach až ve chvíli, kdy bylo téměř jasné, že získá většinu volitelů. Své příznivce nechal několik hodin čekat."
A kdyby je čekat nenechal, psalo by se v novinách něco jako:
Vážení. Trump vyhrál demokratické volby. Je to vítězství demokracie. Nejspíš je na čase to akceptovat.
1) V Česku platí potrat na žádost matky do 12. týdne těhotenství, ze zdravotních důvodů ale až do 20. týdne. V případě podezření na ohrožení života matky se v případě nutnosti potrat prostě provede, protože ZATÍM je u nás život dospělé ženy víc než život nenarozeného plodu.
2) Chápu, že 6. týden a 12. týden těhotenství nevypadá z pohledu laika jako velký rozdíl. Potraty do 6. týdne těhotenství nebo do začátku srdeční akce jsou ale faktickým zákazem potratů.
Abych mohla podstoupit případný potrat, musím nejprve vědět, že jsem těhotná. Vstupní těhotenské vyšetření se u nás obvykle provádí v 8.-10. týdnu těhotenství, protože dřív na ultrazvuku nemusí být nic pořádně vidět. Těhotenství se potvrzuje například tím, že ultrazvuk prokáže srdeční akci plodu. Takže před počátkem srdeční akce vám ani nemusí vystavit těhotenskou průkazku.
Další možností je těhotenský test (ať už ten domácí nebo z krve, fungují prakticky stejně). Ten ale funguje až po zvýšení hladiny hormonu hcg. Jeho hladina stoupá kolem šestého týdne, takže když máte štěstí, objevíte pozitivní těhotenský test den nebo dva před uplynutím lhůty šesti týdnů. Za ty byste se v česku ale pořádně nezvládl ani objednat na prohlídku k lékaři, natož aby se stihl lékařský zákrok na vlastní žádost.
Pro zajímavost: týdny těhotenství se počítají od poslední menstruace, takže oplodňující sex se obvykle uděje mezi 2. až 4. týdnem, v té době "těhotenství".
Tyto informace jsou veřejně dostupné, takže příště nemusíte čekat, jestli vás náhodou někdo z vaší nevzdělanosti zachrání.
Díky za názor a asi i za ten štulec na konci 🙂
Lékaři, kteří odmítli dívce pomoci, se řídili tamním zákonem, který potraty zakazuje. V případě, že by ukončili srdeční činnost plodu za účelem záchrany matky, riskují až 99leté vězení.
Opravdu?
Texas’s abortion ban threatens prison time for interventions that end a fetal heartbeat, whether the pregnancy is wanted or not. It includes exceptions for life-threatening conditions, but still, doctors told ProPublica that confusion and fear about the potential legal repercussions are changing the way their colleagues treat pregnant patients with complications.
Mě to tedy zní spíše jako selhání lékaře, ne jako chyba na straně zákona.
Mimochodem, jak je to u nás?
Srdeční tep plodu je - domnívám se - možné změřit někdy kolem šestého týdne těhotenství. Z toho plyne že v Texasu je zákon o něco přísnější než u nás, tady jde o legální zákrok do dvanáctého týdne těhotenství.
Princip, podstata zákona je však dost podobná: snad chránit dosud nenarozenou lidskou bytost, současně s uznáním existujících výjimek kdy má život matky přednost.
Pletu se?
Tahle "konspirační feorie" byla šířena už za Obamova prezidentství jeho vlastními lidmi.
Milý řetězáku: článek vyznívá tak, že to celé je nesmysl. Jako obvykle, pravda je někde mezi. Považuji za ironii osudu fakt, že ten, kdo "bojuje proti dezinformacím" je sám šíří.
Jsem zklamán, nevysloužil jsem si nálepku "sporný obsah".
25
Sledujících
1
Sleduje
25
Sledujících
1
Sleduje
vy nejste středobod vesmíru a aby jste se jednou nedivil
1 odpověď
3
Sledujících
1
Sleduje
3
Sledujících
1
Sleduje
Jistě, překvapení může přijít v mnoha podobách. Ne nadarmo se říká, že člověk spřádá plány, a bůh se směje.
Ale sakra, jednou člověk je rodičem, a má na světě nějakou roli, přece na ní nebude rezignovat protože "to je moc práce" a protože "za to může Trump a Musk a jemu podobní". Ne? Pletu se?
1 odpověď