Svou úlohu u "rizika" hrají též média - krachy investic popisuji týdny i měsíce, o rustech uz tolik neinformuji. Takže lidé maji na očích vice 1 krach než dalsich 20 úspěšných investic. Proto je většina ustrašená, věří jen tomu co vidi v médiích. Dostávají více masáže o těch špatných dobách, protože pozitivní informace nezvedaji sledovanost. Další riziko je nechuť se vzdělávat. Mnoho lidí si myslí, že ve chvíli kdy opustí školu tak se už v životě nemusí nic učit, a proto říkají že se ma o ně postarat stát.
Aneb je vidět rozdíl mezi těmi kdo pracují pro peníze a těmi co pracují s penězi. A nejhorší je, když se do vlady dostanou k rozhodovani o miliardach ti, co nejsou schopni v osobnim zivote pracovat se statisici. Za 4 roky ve vládě dostanou na platech tolik peněz, že když je dobře investuji, nemusi pracovat do konce života.
Samotny clanek je psan stejne jako je styl premysleni te generace. Tak moc se vrtaji a popisuji duvody proc maji deprese az nezbyvaji sily a cas hledat reseni. Existuje krasne prislovi, ktereho se snazim drzet - Kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody. V clanku je mnoho duvodu, proc mit deprese (az tolik, ze si v tom svuj duvod najde vetsina), ale ze by tam byl i stejny pocet zpusobu jak deprese nemit? A porad se ty clanky jen opakuji, porad se pise o spatnem dusevnim stavu. Myslim si, jako laik, ze nejvetsim nepritel je NUDA. Ty deti se neumi zabavit sami od sebe. Porad cekaji ze je bude bavit nekdo druhy, ze mozna prijde kouzelnik co jim naplanuje zivot a ony nebudou muset nic vymyslet. Jeden arabský šejk to popsal tak, ze snadna doba tvori slabé jedince, těžká doba pak tvori silne jedince. Lidé rostou tim, ze prekonavaji prekazky, a tomu se generace Z vyhyba. Nechteji hledat reseni na problemy, radeji ty problemy rozebiraji a stoji na miste. Holt bez prace nejsou kolace, kde "prace" neznamena jen ta placena v zamestnani, ale i prace na seberozvoji, myšlení atd. a "kolace" znamenaji vsechny benefity = lepsi zivot, lrpsi podminky, vice moznosti.
Stejně se čeká až umře první fanoušek. Dokud nikdo nezemře nic se nezmění. Udělá se "tytyty", rozdají se flastry, které nikoho nezrujnují, max. se zavře na zápas dva stadion pro diváky a vesele se jede dál... Fotbal jako takový je krásný sport, jen ten na tzv. nejvyšší urovni (rozuměj, úrovni kde se točí největší peníze) je moc často přerušovaný divadlem a operními pěvci.
Mam stejny pohled na negativitu českého naroda. Divim se, ze se u nas netoči katastroficke filmy. Scenar by byl dokonaly, po*ralo by se v nem vse dokonale. Vetsina lidi, které jsem ve svém zivote potkal, mluvi vzdy o tom co se pokazi a proto nedelaji zmeny. Boji se neuspechu. Tedy vstazeno k clanku - boji se, ze by nebyli tak dobri jako soused. Je snadnejsi zadat pohorseni druheho, nez udelat neco pro zlepseni sebe.
Je zajimave postavení maleho auta vůči vozovce, male auto je skoro cele mimo jizdni pruh. kamion trefil primo doprostred. Zajimala by me draha jizdy. V autoskole nas ucili, ze do zatacek a horizontu mame jet takovou rychlosti, abychom zastavili v bode, ktery uz vidime. Tzn. nejet do zatacky naslepo a doufat, ze je prazdna a prujezdna. Za tou zatackou muze byt jakakoliv prekazka (nejen odstaveny kamion) - spadly strom, prevracene auto, vypadnuty naklad, cokoliv.
A zase přes daně to chce nekdo řešit. Větší problém je v zákoně (vztah najemnik/najemce) a nepružnosti soudů. Majitele mají oprávněné obavy ze soudni tahanice o pravosti výpovědi z nájmů, tahnou se měsíce. A každým měsícem tak majitel přichází o najem a musi platit sluzby. Takze z dvoumesicniho neplaceni je rok i vice, kdy najemnik zije zadara a neplati. Majitel vse plati ze sveho a ma doufat, ze to po soudnim rizeni dostane zpetne od neplatice? Radeji byt nepronajmou, o starost méně.
Po precteni serie článků musim rici - WAU. Tento jiny zpusob jak se dostat k bytum je famozni. Sice je potreba parta lidi, ale je to realne. Nemusi jit ani o novostavbu. Myslim si, ze by se takto dal poridit i starsi malý činžovní dum o par bytovych jednotkach. Druzstvo by tak melo 100% kontrolu nad domem. Tim, ze budou vsichni u zacatku druzstva mohou si nastavit jak chteji druzstvo vyuzit - tedy zda se cíli na budouci prevod do os.vlastnictvi, i zda je pro investory - tedy od zacatku povoleni podnajmu. Navic kdyz si uver na dum bere druzstvo, mohou si druzstevnici na clensky vklad vzit obyc pujcku.
A zase se to řeší přes daně (pro mnohé jednodušší řešení). Když se zvýší daň tak se zvýší nájem. A náklady ponese nájemník, ne majitel. Rešte problém, tedy zákonné vztahy nájemce/nájemník. A budou k pronájmu tisíce bytů. Stát má vytvářet povzbuzující podmínky (ochrana majitele) a ne restriktivní (danit úspěšně hospodařící).
Neni se cemu divit. Kolik obcanu ČR je pripraveno na mimoradne udalosti ve svych vlastnich zivotech? Vzdyt ti politici se rekrutuji z techto obcanu, nevolime mezi temi, kteri jsou odborne a zkusenostmi vhodni. Volime z tech, kteri to chteji delat. Ikdyz na to voleni vubec nemaji kvalifikaci, pouze to umi pred volbami obkecat. Zmena ale musi prijit zespoda, bezni obcane musi byt pripraveni svou vlastni iniciativou, pak bude mit stat vice prostredku na pripravu a i mezi uchazeci o politiku pak muze byt vice zkusenejsich jedincu.
Vláda (všechny vlády) by spíše měla zvážit nový bič na gramotnost - to je většinou hlavní příčina ekonomických potíží. Lidé gramotní, co chápou aspon význam matematiky a ekonomických jevů a pojmů, jsou odolnější vůči podvodům. Jedno přísloví říká "Za blbost se platí". Stát by měl vytvářet podmínky, aby těch "blbostí" ubylo. Místo toho řeší následky těch blbostí (a kdo je více zaplatí - zda tvůrce, ten co je zaplatil či stát). Ale pořád je se co učit, jenže mnozí se neučí, jelikož nemají na čem stavět. Raději ať se na školách učí více matiky, češtiny (ve smyslu porozumění obsahu textu) a logika (ve smyslu porozumění vztahu příčina-následek). V životě jsem nepochopil na co mi do hlavy tlačili co je největší vývozní artikl jižní ameriky, jména velkých řek v Asii, vnitřní orgány žab či koho zabili v roce 1632 a proč.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jsme to ale národ. Na jedné straně nadáváme, že banky mají ohromné zisky a vyvádějí je pryč z republiky. Na druhou stranu se dožadujeme, abychom mohli všude platit kartou. Pokud z každé platby kartou si banky naúčtují 2% tak po stech platbách zůstane v oběhu pouze 13,26 % původní částky (tzn. z původní 1000 Kč zůstane 132,60) Zbylých 86,74 %, tedy z příkladu 867,40 Kč zůstane bankám a půjde z republiky. Při platbě v hotovosti však celou částku dostane podnikatel, který ji zase celou může utratit v ČR a tím se nevyvádí tolik na ziscích. I většina zaplacených daní se protočí zpět do naší ekonomiky.
1 odpověď