Tento komentář byl smazán uživatelem.
Souhlasim s tim kolabujicim státem. Stát už několikrát ukázal jak umí měnit podmínky za pochodu. Peníze občanů v těch produktech zaváže na dlouhá desetiletí ale sám pak mění podminky k horšímu (stavebko, penzijko, atd.) Ve stát nemám důvěru právě v oblasti neměnnosti podmínek.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Ono to k tomu směřuje, jen ne cestou zhora ale zespoda. Tzn. že část lidí si na důchod investuje sama mimo státem podporované výběrčí poplatků a statni duchod pak budou mít jako kapesné. Ale už je na čase, aby udělal někdo opravdovou reformu důchodového systému a ne jen kosmetické úpravy parametrů.
Souhlas, pokud má někdo potřebu velkého baráku s bazénem, tří aut at. tak zkráta musí počítat, že díky takto nastavené životní úrovni, se sám zotročí kvůli spoustě věcí, které ke štasnému životu nepotřebuje.
Kolega tomu říká "nejlepší jsou peníze, které NEMUSÍM vydělat". Jak píšete Vy, tak i konám. Čím méně věci v životě potřebují tim vice casu si v budoucnu koupím.
V akumulacnim obdobi (doba kdy si tvorim majetek) do akcií. Osobne jsem z ruznych podilovych fondu presel do celosvetoveho etf (cca 3700 akcii). jen timto prechodem kazdy rok vydelam pres 2% na usetrenych poplatcich. V dobe az budu vybirat rentu (doporucuje se cca 4% rocne z naakumulovaneho majetku) je dobre pridat min 25% dluhopisoveho etf (Hodnota zainvestovane castky mene kolisa v case). Je to strategie zkoumana na historickych datech.
Na to nepotřebují ani vyšší vzdělání. Zvednout důchodový věk,nad hranici dožití opravdu pracujících ovčanů. Duchod bude jen iluzorní věc,na kterou se budou mladí těšit,ale nikdy se nedožijí ,nebo velmi malé procento ano.
Nekteri mladi pujdou do důchodu ve 40, jini v 50. Hlavne ti, kteri pochopi, ze se o sebe musi postarat sami financne. Budou investovat, zit skromně a diky tomu ziskaji financni svobodu. Například hnuti F.I.R.E.
Tyhle byty nejsou na bydlení ale na investice jako Bitcoin. Kdo potřebuje bydlet , nekupuje byt v centru za 10 miliónů. A výstavba je především o luxusních bytech,
Startovací byty, nebo základní byty, nájemní byty pro bydlení se nestaví. Staví se jen investiční bydlení pro ty co už byty a domy mají. Zhodnocení investičního bytu stoupá stejně jako bitcoin, Ten si taky nikdo nekupuje proto, aby s ním platil.
Stavi se jen honosne byty, jelikoz jsou stavitele omezeni mnozstvim, ktere muzou postavit. Oni by staveli i ty startovni byty, ale nemaji dost povoleni.A kdyz jsou omezeni poctem, vyberou si ty byty kde je vyssi zisk.
Zkuste si o BTC něco přečíst a edukovat se. Není to žádné letadlo a peníze nejdou z peněz nových kupců vy blázne. BTC se obchoduje na burzách.
Mohu poprosit o zdroj, z ktereho se můžu edukovat? Víte co je to burza? To je misto, kde se střetávají kupujici a prodávající, tedy i ti novi kupci. A pokud již majitel BTC přikupuje další BTC za vyšší cenu než za jakou nakoupil prodávající dává do ekosystému nové peníze.
Tohle je naprosto základní princip u všeho, ať už to jsou akcie nebo nemovitosti - vždycky musí někdo prodělat aby jiný vydělal. Jinak by to pochopitelně nefungovalo.
Akcie i nemovitost může přinášet zisk i při jejím držení - nemovitost pronajmete a máte zisk. Akcie je podil na existujici firmě. Když je firma v zisku tak zvětšuje svou hodnotu (např. koupi nove vybaveni, vyvyne novy program, atd.). nektere vyplaci dividendu. Takže si na držení akcií a nemovitosti můžu vystavět pasivni prijem a nemusim nic prodávat, staci vlastnit.
Kde jsou místní ekonomové, aby nám vysvětlili, že BTC je letadlo?
Nedivim se, ze je prirovnavano k letadlu. Aby investor realizoval zisk, musí najít někoho komu prodá. Takže zisk těch, kteří nakoupili dříve, je z peněz tech, kteří nakoupí později. Stejně jako u letadla. Dokud do ekosystému bitcoinu proudí nové peníze tak bitcoin roste. Držením bitcoinu nikdo nic nevydělá, vydělá až když prodá za víc než nakoupil.
co to je z anesmysl? " Pokud z každé platby kartou si banky naúčtují 2% tak po stech platbách zůstane v oběhu pouze 13,26 % původní částky (tzn. z původní 1000 Kč zůstane 132,60) Zbylých 86,74 %, tedy z příkladu 867,40 Kč zůstane bankám a půjde z republiky." Když mně zák.zapltí stovku kartou, tak mně přijde 97kč a tím to končí. Snad ale jedno procento jde VISA a MASTER společnostem, s tím žádné banky nic společného nemají
"tak mě příjde 97 kč a tím to končí". No a Vy těch 97 Kč nepošlete dále do světa? Nejdete si koupit třeba jídlo? Zaplatíte 97 Kč kartou a víte kolik zůstane restauraci? 94,09 Kč. Už po druhé platbě se na poplatcích zaplatilo 5,91 Kč (při sazbě 3% z platby). A takhle pokračujte dále a dále. Jestli poplatky dostanou banky nebo vydavatelé karet je v mé myšlence méně důležité, banky byly jako příklad, hlavní náplní myšlenky je odliv peněz z ČR přes poplatky při platbách kartou.
Jsme to ale národ. Na jedné straně nadáváme, že banky mají ohromné zisky a vyvádějí je pryč z republiky. Na druhou stranu se dožadujeme, abychom mohli všude platit kartou. Pokud z každé platby kartou si banky naúčtují 2% tak po stech platbách zůstane v oběhu pouze 13,26 % původní částky (tzn. z původní 1000 Kč zůstane 132,60) Zbylých 86,74 %, tedy z příkladu 867,40 Kč zůstane bankám a půjde z republiky. Při platbě v hotovosti však celou částku dostane podnikatel, který ji zase celou může utratit v ČR a tím se nevyvádí tolik na ziscích. I většina zaplacených daní se protočí zpět do naší ekonomiky.
Všechny tady ty řetězce zabývající se interiéry jen ničí české výrobce a trh. O kvalitě nemluvě ... Dobře jim tak,
To je ta krása české nátury. Na jedné straně chceme chránit domácí výrobce, ale jakmile jde o naše peníze tak volíme cenou, nikoliv vyrobcem. A proto ty levné řetězce likvidují místní firmy, které jsou kvalitnější ale taky dražší.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ne, bylo to 1:2
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mám na mysli zapas z 20.02.2002, ten skoncil 3:4.