Takzvané "zdigitalizování" pozemkových map přineslo akorát chaos do té doby platících hranic.Byly určeny nejen nové , mnohdy staletí platící,hranice pozemků,ale mnohdy i katastrů.A protože v době,kdy k tomu docházelo, dostupnost internetu byla nulová,mnozí majitelé se toto dozvěděli v době,kdy již nemohli žádát nápravu.Katastrální úřad pouze při námitkách konstatoval,že doba pro podání námitek již uplynula a přes digitalizované mapy "vlak nejede".V praxi to pak znamená,že to co se mnohdy nepovedlo komunistům za čtyřicet let,proběhlo tiše pomocí digitalizace (vyvlastnění části či celého pozemku).
V roce 1989 stálo 100g kávy cca 24 Kčs. Po přepočtu na dnešní ceny by to bylo jako 3100,- Kč/kg.
Takže se vůbec nedivím, že spousta lidí mlátila do automatu jako vzteklá, káva byla velmi drahá legrace.
Zdroj: Odkaz 1
Pane Pištěku,Vámi uvedený odkaz má podobnou vypovídací hodnotu, jako Vámi uvedená cena kávy.100 gr. kávy Standard stálo nikoliv 24 Kčs,ale toliko 8 Kčs.
Ceny začaly stoupat až v příštích létech a to dost raketově.Dost podobné je to i s cenou chleba,kdy 1200 gramový chléb stál 4,20 Kčs a tudíž je třeba porovnávát stejnou gramáž,nikoliv jen bochník.A cenu bydlení bych raději úplně vynechal.
Ten odkaz by byl možná mnohem pochopitelnější,kdyby místo procent byla uvedena konkrétní čísla a odpovídající množství.
Jako už mnohokrát v podobných článcích,autorka srovnává nesrovnatelné věci.Například léky byly bez doplatků a co se energií a základních potřeb týká,tak to už vůbec srovnávát nelze.Jen namátkou:elektrika 30 hal./KWh a to byla konečná cena i distribuci,plyn asi 1 Kčs/m3 a cena vody se pohybovala ve stejné výši.Takže tvrdit že "Náklady na bydlení a energie často spolykaly většinu důchodu" může opravdu jen člověk neznalý.
2
Sledujících
2
Sleduje
2
Sledujících
2
Sleduje
Je to samozřejmě svinstvo všech zúčastněných stran.Ale neabsolvovali třeba výcvik v ABÚ GHRAJBU ?