Být to na mně, tak bych zakázal jízdu na kole, koloběžce a podobných vehiklech v celém širším centru Prahy. Za celé roky se jejich uživatelé nenaučili respektovat pravidla silničního provozu, naopak, jejich neukázněnost rok od roku stoupá. Sám jezdím na kole, nejlépe na přírodních nebo asfaltových cyklostezkách, bez souběhu s automobilovou dopravou. A jak se tam dostanu, samozřejmě autem. Ale v Praze jezdit do práce na kole, s dětma do školy a do jejich kroužků, považuji za hloupost a nezodpovědnost. Můj názor, tak prosím, neurážejte.
V článku se vůbec nezmiňuje možnost, že se můžete v předdůchodu, pokud dál nehodláte pracovat, přihlásit na sociální správě k dobrovolnému důchodovému pojištění a potom se vám řádný důchod nebude krátit o žádná procenta. Měsíční částka je v tomto roce 3260 Kč. Takže to si musí každý zvážit sám, on je ten předdůchod spíš pro lidi, kteří už jsou zabezpečení a jde jim hlavně o to, že nemusí pracovat, v současné době do 65 let, ale bude hůř.
Nechápu, proč to nemůže být v celé EU jako v Německu, 130 doporučená, v problematických úsecích omezená. Stejně by kvůli spotřebě 90% řidičů jezdilo do těch 130 a Turek a jeho parta, ať si jedou kolik chtějí, pokud neomezí a neohrozí jiné. Policie by dohlížela právě nad tím, jestli se někdo na dálnici nechová agresívně.
Připadá mi, že tam má samé lapače prachu, když pominu záclony a závěsy, což se v moderních bytech řeší žaluziemi vnitřními i venkovními. Tak i nábytek, otevřené police, křesla z materiálu náročného na údržbu (proč u malého jídelního stolu hned 4, když žije sám), terasa kvůli množství květin ani jiné využití nemůže mít. Celkově podle stylu bych si tipl, že majitel patří mezi 4% menšinu.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Vždyť podobný zásah byl i v roce 2005 na CzechTechu.
Vzpomínky L.J.:
Nebyl jsem tehdy žádným přítelem akcí zvaných technoparty. Většinou byly svolány pirátsky a stovky až tisíce mladých dredařů obvykle bezohledně obsadily bez povolení cizí pozemek a na něm pár dnů prováděly bezuzdné reje. A že bych musel to jejich tuc tuc, to taky ne. Takže když jsem před deseti lety vyjížděl v tom hrozném vedru do Mnichova a míjel místo činu, moc pochopení jsem pro ty partičky neměl. Blokovaly odbočovací pruh, obsadily poslední benzínku před hranicemi, venčily tam své psy, skoupily pití, okupovaly toalety. A taky si ovazovaly různá zranění. A další zranění. I rány na hlavě. Ti tam teda řádili, říkal jsem si a pokračoval dál.
O pár hodin později už jsem seděl v malém mnichovském pivovaru a do telefonu se mi valila jedna esemeska za druhou. Od velmi informovaných lidí. Jedna hrůza větší než druhá. Tak ne cizí pozemek bez povolení ale řádně najatý se souhlasem majitele. Tak ne pirátsky ale řádně ohlášeni. Ale hlavně: tisíc ozbrojených policistů proti osmnácti, dvacetiletým klukům a holkám, obušky, chvaty, kopání, bití i ležících, nemožnost útěku. A můj postoj k těm technařům se pod tíhou informací měnil, klidně to přiznám.
Byla taková síla použita za posledních 25 let proti jakémukoli shromáždění? Proti demonstraci blokující dopravu? Proti davům demolujícím majetek? Nikdy. Má pár metrů udupané louky někde u lesa takovou cenu, že stojí za to zaplatit miliony za takové manévry?
1 odpověď