Mě se zdá, že vy byste měl vylézt že své bubliny a rozhlédnout se po světě. Pak byste zjistil, že se momentálně nacházíte v zemi, kde je ve světovém měřítku lehké spokojeně a v bezpečí žít. Samozřejmě, že se u nás po revoluci vše nepodařilo jak bychom si všichni přáli ale pokud jste zdravý a dostatečně rozumný pak si nemůžete stěžovat ani na to bydlení. To byste musel slézt z gauče a začít se starat. A o ty, kteří jsou postižení mentálně nebo fyzicky je v této zemi v porovnání se světem postaráno dobře.
Nejde přece o mně, ale o důvody, které jsem již z části vyjmenoval. Vlastní bydlení máme a investice se nám podařily, jenže jsou věci, které ovlivnit již přímo nemůžeme a tak bychom měli na problémy upozornit. Ono je tady dobře postaráno také o ty, co mohou pracovat, ale systém jim umožňuje čerpat sociální dávky, často bohužel vyšší částky, než pokud by pracovali. Zvláště, pokud jsou v nájmech a pracují na černo. Je potřeba to od základu překopat. Sociální podpora nesmí být vyšší, jak slevy na poplatníka a děti. Výplaty pak budou už jen navíc.
Ano, podpora rodin s dětmi opravdu schází. Je potřeba pro ně udělat takový systém, aby rodiny mohly žít bez obav, že nebudou mít jistotu zázemí. Zavést systém bezúročných půjček a nájemních bytů pro pracující rodiny.
V článku byla zmínka o druhé světové válce a vysoké porodnosti. Jedním z důvodů bylo se tehdy vyhnout totálnímu nasazení u obou rodičů, kteří tak mohli zůstat a pracovat v místě bydliště. Muži tehdy na rozdíl od první světové války zůstali většinou doma, tak zde nebyl téměř žádný propad porodnosti, ale dokonce asi díky hrozbě umístění do výroby někde v říši a velmi početným ročníkům z kraje dvacátých let, vykazovala dokonce nárůst.
Vaše úvaha je založena na subjektivních pocitech. A nezmiňujete také, z jakého základu odvíjíte své porovnání. Tvrdit, že člověk, který nevlastní bydlení se má hůře než člověk zadlužený hypotékou na 30 let.... to chce odvahu. Jde spíš o stále nevyřešený problém sociálního bydlení zřizovaného obcemi.
I za socialismu byli někteří "rovnější", ale byli i tací, co byli perzekvováni a zavíráni do kriminálu.
Napsal jsem, že většinou ti, co nemají vlastní bydlení. Ale jistě se k nim dají přiřadit další, například platící na svůj příjem vysokou hypotéku nebo i vlastníci bez půjček, jenže ti, by byli v nájmu již úplně mimo.
O jaké chudobě je řeč ? Jurečka je hlupák . Tak to pokaždé musí někdo přepracovat .
Řeč je především o lenosti a nepřizpůsobivosti. Sociální dávky by neměly nikdy převyšovat slevy na poplatníka a děti. Pokud půjdete pracovat, budete mít vždy jenom více. Zároveň se zaměřit na práci na černo a s tím spojené daňové úniky.
Jaká ztráta lokální a Národní výroby, co to melete? Vám už vážně Hrabe.
Samozřejmě do toho počítám firmy na našem území, žádné znárodňování. Velké nebo vývozní firmy, počítám jako národní a místní produkci, jako lokální. Pokud tyto firmy zkrachují, brzy nebudeme umět to, co naši předci a budeme dovážet. A dráze dovážet, pokud Asie přetlačí zbytek Světa.
zkuste konkrétní případ. Nejak si nemohu ve fantazii představit, jak se dostat do exekuce zcela bez svého přičinění.
Úplně jednoduše, dříve to byly například rozhodčí soudy, které rozhodovaly ve prospěch zadavatele zakázek. Mohou to být občansko - právní spory, rodina, které jste chtěl pomoci, jenže Vás jen využila. Může to být sofistikovaný podvod, zdravotní důvody a mnoho dalších.
Spíš byste měl doložit, že se někteří nemají lépe než se měli za socialismu. Řekla bych, že i sociální politika a služby jsou na daleko lepší úrovni než za komoušů.
Sociální politika je na takové úrovni, že se někomu ani nevyplatí pracovat. Hůře se mají určitě některé profese a pak také většinou ti, co nevlastní bydlení.
23
Sledujících
2
Sleduje
23
Sledujících
2
Sleduje
Pořád jsou naši fotbalisté na tom statisticky lépe, než basketbalisté z NBA.