A koukám, že taky kompletně rezignovali na sestavování PC podle požadavků a už fakt dělají jenom obyčejný prodej.
Zničili czc kompletně, včetně dalších hromada výhod co obchod nabízel. Nemá smysl se tím moc zabývat. Bohužel. Tržby holt případnou konkurenci, na tom šmelinářském polském aliexpress nakoupí málokdo..
To bylo bohužel naprosto jasné, že budou tyto podmínky neustále zhoršovat a tím likvidovat trh s normálními vozidly.
Trochu úsměvné, když některé automobilky řekly, že radši zaplatí "pokutu" za CO2, než aby prodávaly EV. Tedy jako myšlenka v pořádku, ale zcela evidentně bylo jasné, že EU to jen tak nenechá...
To jsou strašné řeči, vážně.
Když státník řekne, že oni by se v případě invaze jiného státu nebránili, a je známo že ten stát expanzivní ambice má a neštítí se ledasčeho, je to jako by zvali jejich armádu přímo k sobě domů.
Strašné kecy každopádně celkově, normálnímu člověku musí být špatně, když neco takového čte...
Však to je dobře. Pozoruji v Kauflandu poslední dobou, že brutálně nastřelí cenu některých produktů, aby sleva vypadala posléze vyšší.
Včera myslím to bylo nějaké pomazánkové máslo, žervé nebo tak(sice větší, myslím 200g balení.. Najednou cena 59, nebo snad i více. Očekávám na to slevy příští týden 😄
Je ať jim ty praktiky zatrhnou..
Jako celkově je to zajímavé. Mall, CZC - Poláci, ORLEN (dříve Benzina) - Poláci, MOL - Maďaři. Pokračovat by se dalo docela obsáhle. Připadám si jak v nějaké kolonii....
No zvlášťe s tím benzínem je to docela průszer. Nemáme vlastní rafinerie na benzín, důvod proč je o tolik dražší než nafta, a v krizi obzvláště 😀
To je taková ta uplatnost a kratkozrakost českých politiků bez jakékoliv národní hrdosti. Všechno zaprodat. Jenže u těchto kritických věcí se to ukazuje jako sakra peoblem(stejně tak jak prodávali vodu francouzum obce, jestli si vzpomínate, taky obrovský problém...)
Člověk si až říká, jestli potřebovali utratit 23 miliard za to, aby zrušili celý pokročilý eshop, Brand, recenze, vlastní czc produkty, video návody, perfektní detailní vyhledávání produktů, skvělý zákaznický servis, pobočky a zároveň ultimátně nakrkli věrné zákazníky... Protože zrušili všechno, zůstal jen možná dodavatelský řetězec a nějaká záložka czc na alegru. Namísto toho zůstala nabídka zboží smíchaná s nějakým pochybným odpadem s Číny a falzifikatama.
Komedianti.. To si mohli sehnat jen ty dodavatele, udělat nějaké oddělení v alegru zaměřené na elektroniku a vyšlo by je to asi tak zhruba na setinu nákladů 😄😄🤦 a lidi by je možná mnohem méně nenáviděli 😄
Osobně bych tam elektroniku (dražší) prostě nekoupil, už z principu..
Jak na Google play rozlisim duveryhodne a neduveryhodne aplikace?
V článku je zmiňován právě adware jako "takyskorovir". Ten není v podstatě vir, je to jen způsob jak co nejvíce monetizovat aplikaci-zasekat telefon reklamama. Ty můžou být ještě z různých pochybných zdrojů, takže klikání na ně může být riziko. To jen pro doplnění. Jedná z věcí, co pochybnější aplikace "nabízí".
Jak poznat...obecně to jsou třeba aplikace vyžadující neuměrné množství oprávnění v porovnání s tím co dělají. Velmi často úplné kraviny typu wallpapery, nějaké aplikace na barevné upozornění kolem foťáku když přijde upozornění byly myslím kdysi dost problémové, některé hry a podobně. Z valné většiny nemají moc stažení. Hodnocení bývá povodně zvýšeno často, na to se koukat úplně nedá. Taky vývojář je nejčastěji Čína...
Speciální kategorie jsou pak aplikace duvěryhodné, které však historicky nebo i nyní mají tendenci sbírat co nejvíce uživatelských dat je jen možné, přestože jsou jinak legitimní. a záleží vyloženě na vás, jestli vám to vadí nebo ne. Nejdál je v tom asi opět čína, takže třeba temu (vyvaroval bych se však řečem o tom, že je to vir, jak píšou někteří odborníci), Facebook není o moc lepší třeba. Záleží taky na uživateli, co vše aplikací dovolí používat..
Jinak používejte klidně co potřebujete, rizikové jsou spíš různé blbosti. Všechny známé velké používané aplikace jsou obvykle bezpečné, není se čeho bát.
Komu je tento článek určený? Myslím, že nejohroženější jsou ti, kteří moderním technologiím ani za mák nerozumí. Pak jim vykládat cosi o softverech a fišingu naprosto nemá smysl. I já k nim patřím a pokud chci s někým komunikovat, užívám srozumitelný jazyk. Forse capite se io lo scrivessi italiano? Quanti di voi? Allora dobbiamo parlare ceco!(Snad to chápete, když to napíšu italsky? Kolik z vás? Tedy musíme mluvit česky.)
Proto je většina podobných článků psaná naprosto obecně a doporučuje naprosto obecné věci. Právě kvůli uživatelům, kteří tomu prd rozumí (ikdyž realita je pak samozřejmě mnohem složitější).
Obecné rady pro běžné uživatele tedy vždy budou, aktualizuje systém, nepoužívejte zastaralé zařízení, aktualizuje aplikace, používejte silná unikátní hesla, nestahujte aplikace mimo obchod a pochybné aplikace, nechoďte na pochybné weby, neotvírejte pochybné přílohy v emailech..
Tohle se píše už desítky let a další desítky let se to psát bude, je to obecný základ pro neznalé uživatele.
Slabe zabezpeceni neni o starych ci zastaralych telefonech a systemech, ale o zabezpeceni a svedomitosti uzivatelu. Presvedcovani jakehokoli "odbornika" ze strany operatoru k inovaci je jen tlacenka k nakupu a jejich vetsimu zisku. Jejich profesni znalosti se bohuzel omezuji na prectene specifikace vyrobcu a dal nesahaji.
Kazdopadne, chcete-li mit chraneny mobil, nestahujte zadne voloviny a neoverene aplikace a vsem co jsou stale online doporucuji spolehlivy AV software, 300kc/rok neni tak moc.
Soudě podle té reklamy na o2 tam je myslím snadno odhadnutelné odkud vítr vane...
Máte "chytrý" telefon? Tak s tím musíte počítat. Stahujete si do nich všelijaké aplikace. Ale věřte mi, lepší je ho nemít. Odpadne vám spousta starostí. A určitě kvůli tomu, že ho nemáte, neumřete.
Jenže produktivní člověk se většinou bez něj v dnešní době těžko obejde. Nejde v podstatě o telefony ale o kompaktní počítač, fotoaparát, diktafon, překladač, kalendář, komunikátor na všech možných službách, úložiště, kreditku, budík, poznámky, přístup na internet, navigaci a podobně v jednom kompaktním balení. +dalších milion personifikovaných aplikací a funkcí podle potřeby
Takže ano, lze bez toho samozřejmě žít, ale má to svoje ALE
Sice nějaké riziko vždy existuje, nicméně řekl bych, že se to dost přehání.
Kolikrát se opravdu stalo že někdo byl napaden nějakým zeroclick exploitem, který je opravdu nebezpečný. Mockrát to tu za ty roky nebylo. (zeroclick exploit je vir, který nepotřebuje žádnou akci uživatele, třeba když měly iphony zranitelnost že vám někdo poslal zprávu a to stačilo pro napadení telefonu, něco podobného měl i android).
Dále pak staré neaktualizované systémy(android) trpí na úniky telemetrie a může se stát, že aplikace získají více informací, než měly dovoleno. Aplikace musí zaprvé záměrně být napsaná tak, aby to dělala, a zadruhé polovině lidí si troufám tvrdit je úplně šumák, že z telefonu mají špízlovací zařízení.
Obecně si myslím, že i na aktualizovaném zařízení nebo na zastaralém je hlavně důležité stahovat pouze duveryhodne aplikace(i na Google play jsou neduveryhodne), nechodit na pochybné weby, a hlavně v žádném případě a nikdy neinstalovat pochybné aplikace stažené z internetu(častý trik útočníků je vystrašit vás že máte třeba vir v telefonu a donutit vás stáhnout pochybnou zavirovanou aplikaci někde z webu.
Riziko že váš telefon někdo napadne existuje naprosto vždy a je přímo úměrné tomu, jak moc zajímavá osoba jste. Na nějakého Frantu z horní dolní nikdo nebude plýtvat velké zdroje, aby mu napadl telefon, jen obecné hromadné, většinou primitivní pokusy o útok(nebo naprostá ignorace bezpečnosti ze strany uživatele, který se zaviruje sám). Pokud je člověk ale nějakým způsobem významný, může to být o dost horší. Ten ale nepoužívá Huawei p30 lite...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Co to má sakra s prstama😄
1 odpověď