Nešiřte tu Putinovy lži. Dne 13.10.2016 - Ruský prezident Vladimir Putin vůbec poprvé připustil intervenci na Donbasu. O ruských vojácích na Donbasu ale dosud tvrdil, že jsou v důchodu nebo na dovolené, a jednají tedy na vlastní pěst. Lidé však jezdí na dovolenou v karavanech, nikoliv s plnou výzbrojí v tancích.
Resumé: Nejprve tam žádní ruští vojáci nebyli, pak tam byli na dovolené. Třešinkou na dortu je, že pak od Putina dostali medaile „Za návrat Krymu 20.02.14 – 18.03.14.” Konečné datum zní logicky: 18. března ruský prezident Vladimir Putin podepsal ruskou anexi poloostrova. Otázky ovšem vzbuzuje první datum: 20. února. Tou dobou byl totiž v úřadu ukrajinského prezidenta stále Viktor Janukovyč. Medaile tak nevědomky prozrazuje, že akce na obsazení Krymu už začala mnohem dřív a na Krymu se na rozdíl od Kyjeva zdánlivě nic nedělo.
Začalo to ještě dříve.
Velmi vtipný je tento článek, kdy Poláci (jako jediní, dostalo i Maďarsko a Rumunsko) návrh prostě zveřejnili. A to jsme v Roku 2014 a rusáci už tehdá naťukávali, jak vyřešit Ukrajinu...
Ono Krym se ukázal jako velmi snadná kořist bez reakce západu, tak se jelo hned vklidu dále..
Tak pro zajímavost. 12 radiovych stanic vysílajících celoplošně, 14 regionálních. To vážně nepotřebujeme. 2 a hotovo, nazdar 😀
Poplatek tedy stáhněme na 10 Kč.
ČT je taktéž podle mého předimenzované. Řekněme si to na rovinu, sport už není co byval, dnes je to o obrovských penězích, tohle by si měl platit, kdo má zájem, ne každý. Výjimku rozhodně dát nějakým sportům ve kterém máme vysokou popularitu a úspěšnost, třeba hokej. Jinak to klidně zrušte. Mě taky nepouští ČT motogp, přestožeho roky sleduji a je u nás dost populární.
Stanice pro děti je vhodná, ale jen taková, která se nenechá oblbovat trendama jako lgbatd, děti jsou na manipulací náchylné. Takže buď zábavněvzdělávací program, nebo radši nic.
A 3 klasické TV nepotřebujeme (1,2,24), stáhněte to na 2. A nebo nechte část programů placenou.. Ty vaše srandy stojí dost peněz..
A není to tak trochu diskriminace?😀 (to je řečnická otázka).
Spíše důsledek odporné hyperkorektní vlastizrádné politiky. Ptám se, kdo za to ponese odpovědnost? Bude se v Německu řešit i důvod zvyšujících se útoků na ženy? A co všichni ti podvraťáci, kteří nazývali vlastní občany různými rasisty, xenofoby, negrofoby a podobně, jen proto, že tvrdili, že toto a další věci se začnou s rapidní, tajně podporovanou ilegální migrační dít?
No - tak ono se nakonec reálně ukáže že Rusko prostě o mír zájem nemá.
Vždyť se to dalo dočíst už 2 desetiletí zpět, jak ruské expanzivní ambice opět nabývají na síle. Je potřeba to brát v potaz.
Ty pohádky o záminkách proč zrovna napadli nebo obsadili toto nebo tamto, jsou jen mystifikacni řeči na oblbnutí jednodušších
Ono by stačilo bleskovou akcí zničit Rusku všechny jádro střílící ponorky naráz.
Pak už by propagandista jen vztekle prskal a koulel očima.
A do toho všechna jaderné zbraně po pevninském Rusku. No.. Vlastně i po spratelenych zemích, kdo ví co by takoví maniaci jako severokorejci udělali.
Taková blesková akce to by bylo něco, jakože to ještě nikoho nenapadlo😄
Jasně, a linka na balení čaje je zadarmo a doprava je zadarmo a další doprava do obchodu je zadarmo. Jste fakt ekonomický expert.
Mě je to naprosto jasné. Jen poukazuji na fakt, jaká je cena v obchodě oproti cenám, za které to tam pěstovatelé dodávají za regovanou zvýšenou cenu😀 vy jako ekonomický expert určitě ty náklady spočítáte snadno. Doprava jednoho kontejneru do EU vyjde tak na 12.000 hrubym odhadem podle ceny z Číny, která stojí 9. Do malého kontejneru vleze přes 30m3, což může být třeba 6 tun čaje, pokud litr váží 200gramů odhadem, což prodraží kilo čaje o neuvěřitelné 2 koruny. Další náklady jsou doprava na loď a různé manipulace se zbožím, skladování, které budou podle zdejší kupní síly nízké, cla a zdanění v EU, distribuce pro výrobce sáčkových čajů, distribuce do jednotlivých řetězců a posléze do jednotlivých obchodů. Samozřejmě nejvyšší "náklady" potom vznikají v EU, obzvláště v podobě marže 😉
Člověk si třeba říká, za jakou cenu se musí vykupovat od producentů takové banány, když cena v obchodech je klidně 20 korun za kilo😀
Nadpis o Muskovi, ale článek se točí kolem Číny..
Říkám to už roky - Evropa by se měla radikálně zaměřit na soběstačnost, nikoli na neustále se prohlubující závislost na Číně.
Zatímco čína neustále obrovsky ekonomicky a vývojově vzrustá, Evropa se utápí v nákladech na greendeal a importu (tajně podporovaném) importu migrantů.
Kolik let toto může ještě fungovat, než skončíme úplně v bahně a úpadku. Vyperte pro společnost nebezpečné cizince, kteří jen vysávají státní kasy, změřte se na nenahraditelné zdroje po světě, abychom měli jejich přísun zajištěn i mimo Čínu, vyřešte (dávno je pozdě, nechali jste padnout technologické společnosti, které to mohly řešit) výrobu pro kritickou infrastrukturu zde v EU, evropskými firmami(sítě, počítačové systémy, software, elektronika, obzvláště pro výrobu a distribuci elektřiny, dopravu(včetně Elektrobazmeků), státní správu, systémy, Mobily, pc, sítě atdatd) a konečně pochopte, že ani USA, ani čína, ani nikdo jiný nebude zpřátelená země na vždy, štěstí přeje připraveným.. Protože v případě konfliktu to může dopadnout hrozně a hrozně špatně
Ono třeba na to programování je AI vynikající. Jde totiž o striktně logickou záležitost a není limitován ideologií. (ne že by i tak nedělala nějaké blbosti, ale prostě je až k nevíře co za pár vteřin dokáže).
V čem mě datové databáze s AI jako chatgpt enormně zklamaly jsou věci týkající se lidstva.
Prostě bude lhát, překrucovat a vyhýbat se odpovědi, ať už se ho zeptáte na nejoblíbenější barvu vlasů u žen(za to udělá přednášku za každým dotazem o tom, jak je důležité aby žena měla sebevědomí), náboženství,jakkoli citlivou historii, statistiky, a dokonce ani "neví", které země mají jaderný arzenál. Zato ví, že by je měly mít jen země co je mají a tečka.
Prostě cokoli jakkoli by se mohlo kohokoliv dotknout, tak informace nepodá. Což považuji za ohromnou škodu, protože kdo jiný než strojové učení dokáže podat neucelenější reálný obraz věcí, stav vývoje a predikci směřovaní třeba (čehokoliv).
A na některá témata je donucen mít vyhraněný názor, prostě co je podle některých špatné, musí být špatné v každém případě i pro AI, a co musí být dobré, to zas bude AI obhajovat do skonání světa (taky citlivá témata).
Škoda. Doufám, že se jednou dostaneme dál, než do hyperkorektní podoby AI, svět by si to zasloužil. Cenzury a překrucování je už tak dost(až moc)
Takže mají nadále brzdit výuku normálně chrápajícím dětem? V pomocné škole by na tom byli všichni stejně a učitel měl na výuku potřebný čas. Když na to nemají, tak si to musí přiznat a ne se jen rozčilovat. Pokud prokáže dostatečnou inteligenci, tak ho určitě nikam nepřeřadí.
Ten překlep v první větě je v kontextu vašeho příspěvku vcelku vtipný 😄
Ta unie je už vyloženě k smíchu. V mnoha evropských zemích ze kterých tyto nesmysly pochází, se jim školství úplně rozpadá, protože si natahali migráčky, jsou porušovány ve velkém základní lidská práva, učitelé mají strach, vyhrožuje se, šikanuje, atdatd.. Ale jejich obrovská starost je, že někteří naši krajně nepřizpůsobilí jsou segregováni ze škol.
Fajn myšlenka, ale když bude nějaký spotřebič poruchový, tak mu jen přelepí štítek a už je to jiná, vylepšená řada. Vaše vize by zase všechno prodražila a lidi by si za to stejně mohli sami nevhodným používáním.
Díky. Tak je to taková myšlenka, která by se rozhodně dala ještě vypilovat.
Jiná vylepšená řada by musela ovše mít vylepšené poruchové díly, jinak by nemohla mít vyšší odhadpvsnou životnost, treba🙂
Nevhodným používáním, to je také sporné. Jak třeba televize lze nevhodně používat? Přesto každou chvíli vidím v zájmové skupině jak odchází na televizích třeba podsvícení, pár měsíců po záruce klidně. Staré vydržely neskutečně.. I tak lidé používají nevhodně všechny značky +- stejně, podmínky by byly stejné.
A prodražilo by se to? Ano i ne. Samotný systém by za mě bůhví kolik nestál. A se stoupající kvalitou výrobků by rozhodně stoupala i cena, nicméně aspoň by bylo lépe odhadnutelné, zda se jedná o naleštěnou bídu, nebo platíte opravdu za kvalitu při vyšší ceně. V podstatě to nevylučuje prodávat pořád levné šunty, jen by v tom bylo více jasno. Mimochodem, výrobci moc dobře ví odhadovanou životnost jednotlivých dílů, jen to tak nějak logicky nechtějí zveřejňovat
Tady je velký prostor pro zlepšení. Nové věci mají fakt mizernou životnost a spotřebitel nemá velkou šanci odhadnout jak dlouho věc vydrží, protože už to kolikrát není ani otázka značky či ceny.
Možná by nebylo špatné donutit výrobce (např. u spotřebičů) udávat očekávanou životnost při běžném užívání, která by posléze měla víceméně kolerovat se statistikami.
Také by se mohla za mě zavést evropská databáze poruchovosti(povinnost autorizovaných servisů tato data dodávat), případně nějaká centrální databáze, kde by spotřebitel mohl vyplnit jak dlouho mu výrobek vydržel až do nerentabilní opravy.
Čím více dat, tím ucelenější obrázek, a tím větší tlak na kvalitu produktů výrobců..
19
Sledujících
0
Sleduje
19
Sledujících
0
Sleduje
A přitom. By se to dalo tak elegantně vyřešit. Rezervace hezky za poplatek(plácnu) 200 za místo a tuto částku odečíst od útraty. Když by člověk koupil sklenku vína nebo vody, holt by do 200 doplatil i tak.
Chce to trochu kreativity, než brečet na sociálních sítích. Takové chování mi přijde krajně nevhodné, nicméně musím říct, že i chápu provozovatele, jestli mu do miniaturní restaurace chodí lidi akorát na pivo😄