Těch máme doma hodně. Býval jsem z nich dost špatný, ale poté, co jsem v Nepálu ve sprše o velikosti asi 1,5x1,5 metru viděl tři pavouky velikosti rozevřené dlaně současně, jsem je začal brát jako maličké neškodné tvory, které zvládnu vynést ven. Většinu z nich tedy vyhazuji ven pomocí skleničky a pohledu. Jedinci, kteří se ale dostanou do vany, mají smůlu. Ty nezachraňuji.
Nespletl
Prosím o odkaz střely Irán 25000 km / hod
Na seznamu dokonce prezentovali dostřel a nejblíž udávali 700 km z Iránu což je blbost
Prosím odkaz 25000 km/hod
Děkuji
Zjevně asi spletl. Jasně, nejkratší vzdálenost mezi Íránem a Izraelem může být těch 700 km, ale zdokumentované odpaly byly z měst,které jsem napsal. Je potřeba asi vědět, co je balistická střela, že nelétá rovně jako střela s plochou dráhou letu, ale po parabolické křivce s jednou fází letu vysoko ve vesmíru. Cokoliv s dostřelem přes 1000 km (jako třeba íránský shahab-3) už má víceméně stejné charakteristiky. Ten odkaz, který jsem vám dal předtím se týkal primárně blízkovýchodních střel,takže i těch z Teheránu. Standardní rychlost hlavice mezikontinentální střely (které Írán zatím nemá,ale to jsem ani nepsal) je 5-7 km/s, což je 18-25 tisíc km. Shahab-3 má maximální rychlost 2.5-3 km/s, což hrubým vynásobením dělá 8-10 tisíc km/h. Snadno dohledatelné kdekoliv s použitím klíčových slov, které jsem taky napsal už dříve.
Ty střely letěly odhadem 1000 km a trvalo jim to 20 minut
3000/hod maximálně 4000/hod
Střely nad 5000 až po 15000 už má jen pár státu na světě a Irán tam fakt nepatří
To asi bude správný výpočet 🙂 Tabriz-Tel Aviv je 1200 km napřímo, Shiraz-Tel Aviv dokonce 1700 km. Rakety se určitě střílely s tím, že potřebují nějakou rezervu v dostřelu, takže 1500 minimum. Letěly ne 20 minut, ale něco málo přes 10. Írán má střely s dostřelem 2000 km, takže tohle je pohoda. Možná si něco ještě zjistěte o návratové rychlosti hlavic balistických raket. Klíčová slova budou re-entry velocity a ballistic missile, případně impact velocity. Můžu vás odkázat i na analýzu (Odkaz )
Mezikontinentální balistické střely mají maximální "výšku" několik tisíc kilometrů a mají dopadovou rychlost kolem 7 km/s (tedy cca 25000 km/h). Nejspíš jste si spletl rychlost a vzdálenost.
Žádné otázky nezbuzují. Írán použil balistické střely s doletem asi 1500 km, takže hlavice padaly z výšky cca 300 km. Na zem dopadají rychlostí téměř 10 000 km/h. Pro mě je těžko představitelné, že jich dokázali sestřelit tolik. Zachytit něco tak rychlého ve finální fázi letu je těžké. A proto i pořád funguje odstrašení mezi USA a neoSSSR. ICBM a MRBM v množství vyšších stovek střel na zem dopadnou vždycky.
Rusové vyhráli dvě světové války a teď mají za sebou Činu a Indii a to jsou velmoci. Z vašich úvah jde strach. Jsme malá země a ještě západem přehlížená, co chcete? Já jsem proti každé válce. Nám to nic nepřinese.
A jak vyhrálo druhou světovou? Tím že z 50 % ruská armáda (zbytek tvořili Ukrajinci, Bělorusé a ostatní) přijela do spojenci rozbombardovaného Německa v amerických jeepech, v amerických botách a uniformách, dovezených na frontu americkými vlaky, v tancích z americké oceli, amerických letadlech a to vše napájené americkým benzinem a kerosinem. No tomu teda říkám ryze ruský úspěch...
Vypadá to, že už zabili Ukrajinců dost i na poměry českých gaučů, plných nadšených chciválků. Tak nevím, zda nenastává chvíle uvažování.
Jak si představujete tu svoji "chci mír" iniciativu? Tak, že Ukrajina přestane bojovat a rus řekne, "Da, eto si necháme a už nikdy na nikoho nezaútočíme"? Stejně jako to řekli po válce v Čečensku? Jako po okupaci části Gruzie? Jako po obsazení Krymu? Stejně jako to rus řekl a podepsal například v případě Charty OSN, Charkovského paktu, Budapešťského memoranda, smlouvy o rusko-ukrajinském přátelství, minské dohody nebo třeba smlovy o likvidaci raket středního doletu?
Pokud se sama sebe ptá, jestli jich neměla moc, tak vnitřně asi tuší, že jich měla moc. Ale mělo by to být na každém, ne dané očekáváním ostatních. Na druhou stranu, když vidím nějaké rozhovory s mladými holkami, v Americe, a ty v devatenácti letech mají "bodycount" třeba 10, 15, tak tam už podle mě jde o matraci bez jakékoliv hodnoty.
Jak pro koho. Takovych lidi je mnohem mene, nez tech, kteri delaji webove aplikace a mozna je casem nahradi AI.
Ano, webové aplikace, kde se jede podle šablony, všechno je na jedno brdo a stránka nemá žádnou složitou logiku, jsou asi předurčené k automatickému generování. Software se složitou vnitřní logikou se kompletně tak jednoduše nenahradí. Teda aspoň si to pořád myslím :)
Ale sledují, každé tři dny je snimkuji. A i když není žádná chyba, žádný problém, snimky ok, tak vám pak přijde kontrola na stejný pozemek ze SZIF Brno, UKZUZ Brno a pak ještě SZIF Tábor. Jj. výlety státních úředníků
Sledují pole! Text i vyjádření vypadá tak, že sledují traktory a zemědělce. Snímek určí, že sedí výměra a plodina. Odběry na místě ověří, že sedí postřiky a hnojení. V pořádku ne?
Satelity je nesledují. Jedině pokud jim dalo vedení GPS jednotky a i potom to vidí jenom to vedení podniku. Samozřejmě ale musí nahlásit, kolik hnojiva a kolik prostředků na ochranu rostlin se na pole aplikovalo a jaká plodina je osetá. Vzhledem k tomu, že byli někteří zemědělci schopní orat kolmo k vrstevnici, mít tam nonstop širokořádkové plodiny a dohánět všechno kvanty hnojiv, je to jedině dobře. Doby, kdy někdo na pole naházel pětkrát víc pesticidu, než bylo možné, jsou holt pryč. Kromě toho se párkrát do roka nafotí snímky polí a kontroluje se, jestli ta fotka sedí na nahlášenou výměru a plodinu. Za mě taky v pořádku.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Všude jsou fotky, ze kterých je patrný, že letadlo bylo sestřeleno,a tady se pořád řeší ptáci... Trup byl plný děr který mířili zvnějšku dovnitř. Trigger happy rusák zase úřadoval
1 odpověď