Omráčení před zabitím je to nejmenší, co pro ta zvířata můžeme udělat. Představte si, že vezmete svého starého psa k veterináři, a on ho "v souladu s náboženskými předpisy" bez umrtvení podřízne.
Transporty živých zvířat jsou samozřejmě hrozné, ale nedává smysl přidávat k nim ještě halal porážky v Česku.
Zakázat by se měly všechny ty falešné reklamy, které doteď pouštěl Albert do světa, a ne ty reálné záběry. Tady je vidět, na čem ten byznys staví - na manipulaci zákazníků a ohýbání reality 🙁 Každý by si měl rozhodnout sám, co chce nebo nechce podporovat, ale bez informací není žádná svobodná volba.
Dřív by řezník takovouhle obludnost na regál nedal, ale v dnešní době je možné všechno. Když už po těch kuřatech chceme, aby umřela pro náš oběd, tak se k nim aspoň chovejme s nějakou minimální úctou.
Ten klíč k relativně rychlé změně drží v rukou řetězce. Dlouhodobě pak standardy Evropské unie, ale tam mají dlouhé prsty agrolobbisti.
"Za mě už je to za hranou možností jejich organismu." Je hezké, že i samotný chovatel chápe ten problém a upřímně ho popíše.
Vyřešit ho můžou jedině řetězce, které si kuřata objednávají. Zákazník by měl mít garanci, že kamkoli na regálu sáhne, nebude podporovat absurdní utrpení. Nelze očekávat, že se deset milionů lidí stane agroexperty a budou přesně vědět, jak který výrobek vznikal, aby se mohli opravdu informovaně rozhodnout.
Standardizované násilí na zvířatech je horší než osamocené případy, kdy jeden vyšinutý jedinec týrá zvířata. O to více je třeba ty standardy zvýšit, tak jako to už Albert udělal na Západě. Když zákazníky do chovu nepustí, ani jim neukážou realitu, tak by se aspoň měli snažit, aby ty podmínky nebyly jak z hororu.
Je to opravdu zvrácený systém, ve kterém jsou kuřata vyšlechtěna tak, aby se sotva dožila své porážky 🙁 "Legální" neznamená bohužel v žádném případě správné. Jestli Albert mluví o lepším stravování, tak by měl jít příkladem, a ne se schovávat za "možnost výběru" zákazníka, který věří jeho marketingu.
Pan Pilčík pláče sice hezky, ale úplně neoprávněně, velkochovy v ČR dostávají každý rok 5 miliard korun z našich kapes... z našich daní tak platíme za kácení deštných pralesů v Amazonii (kde se pěstuje krmivo pro česká zvířata).
A platíme i za to, aby se kravám sebrala telata hned po porodu, aby se selátka kastrovala bez umrtvení, atd. atd... je třeba nastavit na jakékoli potraviny prodavané v Evropě určitě standardy, pak se tu žádné maso z Jižní Ameriky prodávat nebude moct.
Přijde mi absurdní, že se lidem sypou peníze, a přitom nikdo neřeší jejich motivaci šetřit..
Zákon defacto říká, že šetřit dává smysl jen o 20% pod průměr bytového domu. Pokud někdo ušetří 90% oproti průměrné spotřebě domu, tak za vytápění neušetří víc než ten, kdo má spotřebu o 20% pod průměrem domu. Za mě by se ten zákon měl upravit, aby se vyplatilo šetřit až na nulu. (se zachováním spotřební a základní složky..popsaný výpočet se týká jen spotřební složky) Odkaz 1
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Etnické kuchyně umí s luštěninami pracovat skvěle, možná chvíli trvá si na ně zvyknout, ale např. indická jídla jsou vynikající. Děti obvykle nemilují ani maso, není třeba ho do nich cpát násilím tak jako dříve. Není to zdravé pro ně, planetu a už vůbec ne pro zvířata ve velkochovech.