Za svůj, relativně dlouhý život jsem se vždy snažil pochopit události, které se
vymykaly tomu, čemu se říká "zdravý, lidský, rozum." Musím uznat, že mnohdy to nebylo možné. V současné době se nemohu zbavit pocitu, že ta stupidita a absurdnost se stává téměř epidemickou. Něco nedobrého se děje s lidskou myslí.
To nejmoudřejší, co mě v tomto konkrétním případu napadá je rčení :"Oko za oko, .zub za zub." Ty mládence by měli vyznamenat a ne trestat.
Vážím si každého, kdo pomáhá, i když z různých důvodů, jiným. Já jen, že jsem, asi před měsícem vedl takový, téměř sousedský rozhovor v čekárně, u lékaře. S jedním Ukrajincem, seniorem, který žije v česku téměř 30 let. Celá jeho široká rodina se nachází na západě Ukrajiny a není, tedy, bezprostředně ohrožována.
Říká, že jsme všichni neskutečně naivní. I kdyby Ukrajina vyhrála, nebude mír. Vypukne občanská válka a protože kalašnikov je téměř v každé rodině, začnou se srovnávat staré křivky. Pod záminkou hledání a trestání kolaborantů. Protože, myslet si, že všichni Ukrajinci myslí stejně, je velmi naivní. Říkal, válka je hrozná. Já se, ale víc děsím toho míru, pokud nějaký přijde.
Nejsem egyptolog, ani jiný odborník na vědecké teorie. Jsem jen chlap, který se kdysi, když byl dostatek sil, věnoval zpracování kamene. Při letmém pohledu na kvádry kamene ležící na úpatí pyramid se ptám, jak dokázali tak dokonalého opracování pouhým mechanickým postupem, když navíc, jak tvrdí egyptologové, železo bylo velmi vzácným kovem. Tvrzení, že to vše dokázali měděnými nástroji je úsměvné a tvrdit to mohou opravdu jen lidé, kteří nedrželi v ruce železný špičák. To, že patrně při transportu potřebovali něco, jako kladky, které, pochopitelně musely mít nějaké hřídele, které také asi nebyly z mědi. Jak dlouho asi trvalo opracovat takový kvádr do použitelné podoby ?
Kolik takových kvádrů bylo použito. V jakém časovém horizontu ?Jsou pro to nějaké, rozumné teorie ?
Jsem ekonom, analfabet. proto bych prosil o vysvětlení, co v dnešní době
znamená dlouhodobě a krátkodobě. Přirovnání k pádu Říma mě poněkud mate.
Úpadek Říma, jak nám historická literatura říká, trval, s malými přestávkami asi 100 let.
Z nedávné historie se také dá odvodit, že s tím úpadkem Ruska to asi nebude zase tak "divoké". Chápu, že propaganda "musí být, to jinak nejde." Nicméně,
někdy ty historické paralely nevychází, podle přání. Jak figura ukazuje, tak vážné ekonomické problémy bude mít spíše ta "opačná strana."
2
Sledujících
12
Sleduje
2
Sledujících
12
Sleduje
Kdysi dávno se stalo. Když se Dolfíkovi nepovedl jeho Mnichovsko pivní puč, tak jeho partaj také zakázali. A jak to nakonec dopadlo, víme všichni. Historie se mnohdy opakuje.
2 odpovědi