Do školky jsem chodil až v 80. letech. A upřímně řečeno, nic z popsaného si nepamatuji. Na mnohé "soužky učitelky" vzpomínám velmi rád. Byly starostlivé a vždy se snažili pomoci jak to bylo možné. Jediná skvrnka bylo takové to kádrování na ty hodné a zlobivé děti, kdy ty hodnější měli možnost si hrát s nejlepšími hračkami. My ostatní jsme si hráli s tím co zbylo. Ani na nějakou politickou masírku pro děti si nevzpomínám, ale možná to je tím, že už byly 80. léta a už se to tehdy tolik neřešilo.
Vzpomínky popsané v článku jsou individuální a řekl bych, že je to jeden možná trochu extrémnější případ vesnické školky, kterých ale nebylo mnoho. I dle diskuze a ankety lze soudit, že většina měla buď neutrální vzpomínky nebo naopak pozitivní. Takže, článek beru jako určitou autobiografii autorky, ale rozhodně ne jako obecný status tehdejších školek.
Na závěr by se dalo říct, že po revoluci s úbytkem porodnosti i financí se valná většina školek zrušila a dnes se pláče, že je přeplněno a dostat dítě do školky dříve než ve 4 letech bývá neřešitelný problém. To se vám zdá lepší?
Králi, dejte si kilo cvrčků, nikdo vám nebrání a přeji dobrou chuť. Nicméně, tyto své výplody (většina je z kontextu vytržený nesmysl a ani parametry neodpovídají realitě) si nechte pro podobně nadšené ekológy. Já zůstanu u hovězího, kuřecího a vepřového. Občas si dám i zvěřinu nebo jiné, ne tak časté druhy, ryby nepočítaje.
Tohle byl hodně dobrý díl. Jako upřímně, nemůžeme se divit Hexin, ona má vlastně pravdu. Je to stejné, jako kdyby nám zprznili naší svíčkovou nudlema a sojovkou nebo třeba knedlo, zelo, vepř by někdo udělal s kečupem.
Na druhou stranu, ani v USA, Austrálii ani jinde na světě se čínská ani jiná národní jídla nedělají stejně jako v zemi původu. Tedy alespoň ne mimo takto zaměřené restaurace. Vezměme si např. pizzu. Kolik verzí ve všech možných zemích světa vzniklo? Přitom se jednalo o jeden jediný originál. A dnes máme stovky druhů a raceptů po celém světě včetně proslaveného pan v USA, tedy pizza nejen pečená, ale zároveň i smažená v pánvi. Asi by měla Hexin trochu více studovat a nelpět na národních dogmatech. Konec konců, Zdeněk má pravdu. Číňani okopírovali kde co tak nevím na co si stěžuje.
Jinak, k původu českého receptu. Mám dojem, že jsem někde četl nebo slyšel v dokumentu, že tento recept je vlastně na české poměry upravenou verzí skutečného kung pao od někdejších čínských kuchařů v ČSSR, kteří začali vařit v první čínské restauraci ve Vodičkově ulici v Praze ještě za hlubokého socialismu. Údajně to přizpůsobili české kuchyni i z důvodu menší dostupnosti některých surovin v tehdejší době k čemuž tehdy patřili i chilli papričky.
Ani jsem to celé nečetl. Od této autorky se nedá očekávat hodně věcí. Cizí slova jsou pro ni solidarita, empatie, duchovno a byť tvrdí opak tak i skutečné rodičovství. Velice lituji její děti, pokud nějaké vůbec má. Vyrostou z nich stejné sebestředné, nafoukané studené psí čumáky jako je jejich máma. Takový lidé bohužel dnes vedou naší společnost. Dle toho to také vypadá...
Zdeňku!!! Byl bych opatrný...znělo to jako pozvání na rande spíš než jako žádost o učení 😄
Dneska to bylo výživné..jídlo i aktéři 😄 Na chleba si budu muset dát pozor..i když u mě už je to jedno, já už mám dvě děti a další neplánuji 😄
Číňanka dnes byla neuvěřitelně tupá. Překvapila dáma z Konga...příjemná žena. No a australanův mozkový trust nijak zvlášť nepřekvapil. Je úsměvné, když vám někdo ze země, kde nejčastějším jídlem jsou v evropě vzniklé hranolky s americkým hovězím plátkem či rybou na grilu řekne, že tam u vás neumíte vařit 😄
Bohužel, Jaguar, který je už mnoho let v rámci spojení s Land Roverem živen doslova z prodejů partnerské značky tentokrát svůj odchod do zapomnění dokonává vskutku důrazně. Já nevím, ale být v kůži představenstva samotného LR, asi bych se této nemocné části zbavil. Už v dávné minulosti se to stalo. LR byl kdysi jediná výdělečná část bývalé automobilové části BL a bylo to tak tristní, že vláda nakonec rozhodla jej jako jedinou zdravou část oddělit. Totéž by vedení LR (potažmo JLR) mělo udělat i nyní jinak jí Jaguar stáhne sebou...
Byť tedy tomu říkáme vánoce, snažím se dodržovat své pohanské zvyky a slavím spíše slunovrat, což je přímý předkřesťanský předchůdce vánoc. Většina lidí to ani neví, že církev vlastně naroubovala své svátky na pohanské aby tak usnadnila přechod lidí ke křesťanství. Nicméně, je to vlastně jedno, kdo co slaví. je důležité jak to slaví. A to, že v posledních dvou dekádách získává stále více navrch konzum spíše než ta symbolika je opravdu tristní. Ale ruku na srdce...získával by navrch, kdyby to tak lidé nechtěli?
14
Sledujících
3
Sleduje
14
Sledujících
3
Sleduje
Stačí si položit otázku..jak dlouho byste těch 300 tisíc šetřili? Takhle jste je dostali pohodlně hned. Jistě že to na bydlení nestačí, ale o to přeci nešlo. Sama dotyčná matka řekla, že je to do startu pokud jsem to dobře pochopil. Ke zbytku se musíte dopracovat, ale když je vám i takový start málo...ano. je to nevděk.