Tento komentář byl smazán uživatelem.
A víte že strukturální deficit vzniká dlouhodobě a působí ve všech následujících letech? Př: přidání 300 Kč/měs důchodcům vytvoří dluh 10 mld každý následující rok, hranolka provedla 2 x, zrušení daní z převodu nemovitostí cca 15 mld, zrušení superhrubé mzdy 100 mld, přidání mezd státním zaměstnancům cca 50 mld, zvyšování sociálních dávek 30 mld......(sečteno 205 mld).....To vše zdědila tato vláda po Babišovi a pokouší se to redukovat. Rozdává se za potlesku prostých lidí, sebrat to nelze, upravit za velkého mračení a nadávání.
Proboha odkud autor čerpá? To je snůška nesmyslů. Ty výkupní ceny jsou pořádný blábol!
Celý článek je blábol od "odborníka", který o energetice nic neví. Výkupní ceny jsou cca pětina dodavatelských cen (Eon platí v r.2025 0,7 Kč/kWh). Problém výkonové nestability sítě není ve zvyšování napětí, ale ve změnách frekvence (50 Hz), při vyšší výrobě činného výkonu než je spotřeba a naopak.
AUtor zapomněl na další, věc, která velkou měrou ovlivňuje sotupající cenu eletřiny - a to právě na neregulovatlené zdroje - tedy soláry a větrníky. Protože kvůli nim musí být "najeté" tzv, záložní zdroje: když přestaně foukat nebe přijdou rychle mraky, musí se eeletřina z OKAMŽITĚ nahradit. Jenže normální elektránou "okamžitě nenajedete" - takže musí běžet a být připravená tyhle nespolehlivé zdroje okamžitě nahradit, což samozřejmě stojí opravdu hodně peněz.
A další věc - chytré měřiče. Ví vůbec většina lidí o tom, že tyhle "chytré hodiny" umí nejen to, co je napsané v článku - ale že umí také domácnost odpojit od elektřiny, když je v síti nějaký problém? Takže když přestane foukat nebo svítit a vy máte zrovna zapnutou troubu, myčku a pračku, tak vyhodnotí, že spotřebovávte příliš elketřiny najednou a prostě vás odpojí?? A dá si někdo dobrovolně takový měřič nainstalovat?
Jste poněkud mimo. "Chytrý měřič" jak nazýváte elektroměr průběhového měření typu B vám žádnou domácnost neodpojí. Zatím nohou být odpojovány pouze spotřebiče, které byly řízené HDO (na př. boiler na noční proud)
Z baterek. Mám 2x15 kWh, takže to s přehledem utáhne oba domy na pár dní. Výhledově dokoupím ještě další 15kWh krabici, baví mě to.
Baterie 15 kWh za cca 150000,-Kc X 2 = 300000,-Kc, životnost 15 let tj. náklady 20000,-Kc/rok. K tomu náklady na pořízení a provoz FVE. To se vyplatí. To byste mohl od distributora odebírat ty elektrony pozlacené.
V tom tedy mi vysvětlete, proč při zadávání žádosti o připojení odběrného místa se uvádí celkový příkon. Z toho předpokládám že i podle příkonu vás připojí a částečně i rezervují samozřejmě ne 100% Například z důvodu přímotopného vytápění ten příkon být musí síť pokrýt a podle toho se i dimenzuje... Mohu se zeptat kde jste vzal 10%, tato hodnota mi přijde zcestná nebo asi budete v tomto odvětví odborník a rad se necham poučit.
Příklad:
vesnice 100 přípojek x15kW= 1500 kW, distribuční trafo je ale instalovano pouze cca 150 kW (200 kVA)
Dle všeho jde jen o to podojit všechny, aby se energetici mohli chlubit dalšími rekordními zisky. Pokud budeme selským rozumem přemýšlet mikrozdroje jsou především prioritně pro pokrytí vlastní spotřeby, každá el. přípojka rodinného domu má rezervovaný příkon, který se pohybuje cca 15kW. V současné době pohledem např. naší obce má u nás cca 10% fotovoltaiku (převážně mikrozdroj), takže ostatních 90% je reálná spotřeba v obci a tudíž 10% mikrozdrojů musí snížit zatížení VN trafa v obci a VN sítě v okolí, protože vykryje lokální spotřebu. I kdyby byla 50% nebo 100% obec pokrytá mikrozdroji nikdy nemůže zvýšit náklady distribuce už jen z toho důvodu protože součet mikrozdrojů nepřevyšuje garantovaný rezervovaný příkon domácností v obci. Jde jen o to jak vytáhnout z lidí další prachy a jde jim to výborně... Jediní kdo tu nejvíc zatěžují naklady pro regulaci sítě jsou solární baroni s hektary FVE i když pokud vím správně podmínkou jejich připojení je i jejich náklad povinně investovat do stabilizace a posílení sítě. Samozřejmě regulace sítě je celkově složitá, ale vymlouvat se na posílení DS směšná. Co se týče dotací je pravda, že se to zvrhlo nemluvě o kvalitě montáží. Má zkušenost a odborné vzdělání v elektrotechnice mě vedla k montáži FVE svépomocí, kde náklady bez dotace mě vyšli na polovic jak od některých rádoby firemních odborníků s dotací. Takže kdo nás vlastně okrádá odpovězte si sami..... Toto je můj pohled na celou situaci a prosím nehejtujte mě....
Jste na omylu, každá přípojka technicky umožňuje odebrat příkon podle jističe (podle vás 15 kW), pojem "rezervovaný příkon" je pouze finta na vytáhnutí peněz. Při dimenzování sítí se počítá se soudnosti, na přípojku se reálné počítá cca1,5 kW.
Kdyby raději ta expertka poradila Fialovi a spol. jak nakládat s finančníma prostředkama, takovéto zadlužení Česka nemá v historii obdoby a o vyrovnaném rozpočtu jako měl Babiš si může nechat jen zdát. To je právě to, že chytří lidé na správných místech dokáží vytvořit ekonomický růst a bohužel Ti rádoby odborníci zase ekonomický propad. Ale už je vidět světlo na konci tunelu a v roce 2025 po volbách to snad bude zase vše v pořádku.
Máte v hlavě pěkný chaos, platete si příčiny s následky.
Nepadne nic, protoze bude problem s distribucni siti, ktera neni stavena na to, ze si lidi posilaji elektrinu pres pul republiky, takze myslenka krasna, prakticka realizace blizka nule.
Kde to bude ok tak je sdileni vyroby v bode vybory, tedy typicky panelaky, tam to fungovat muze.
Z vašeho příspěvku do diskuse je zřejmé, že nerozumíte technické podstatě sdílení el.e.
Pokud Franta v Aši vyrobí 10 kWh, spotřebují je jeho sousedé (podle Ohmova zákona), současně jeho syn v Ostravě spotřebuje 5 kWh, odebere je od výrobců v sousedství (i z FVE - výroba i spotřeba musí být současná) administrativně přes datové centrum to bude zuradovano a syn zaplatí pouze za distribuci. Energetické síti to naopak uleví, žádné červené elektrony vyrobené Frantou se nikam přes celou republiku posílat nebudou.
Mě by ještě zajímalo, jaké náklady budou když střecha doslouží, co dělat když praskne taška pod panelem - výměna, cena. A hlavně až solár doslouží. Kam s tolika nebezpečným odpadem a kolik za jeho uložení??????
Aby náklady na likvidaci nepohltily zisk
Je zřejmé, že nevíte jak FV panel vypadá. 95 procent je
recyklovatelný materiál - sklo, hliník , měď, zbylá část není nebezpečný odpad. Navíc po nátlaku podobných mudrců si stát nechal řadu let dopředu za likvidací panelů zaplatit (přestože likvidace bude zisková)
Vy jste asi nesledoval dosavadní dění.
ČEZ vyrábí elektřinu za 0,25 Kč.
To jsou výrobní náklady za které má prodávat lidem. Ne jí dávat za tuto cenu na burzu a pak jí kupovat za 10 kč
To vám příjde normální? Mě ne!!!
Máte v tom chaos. Takto se šíří lži. 0.25 Kč/kWh je tak na palivo, k tomu připočtete náklady na údržbu,modernizace, mzdy, odpisy....... El.e. prodává ČEZ na burze za tržní ceny,proto má tak velký zisk, kdyby neprodával na několik let dopředu, měl by zisky v současnosti ještě vyšší.
Přesně tak... Topíme el. kotlem. Celou zimu máme v domě minimální teplotu s časováním na hodiny, kdy nejsme doma. Pokud doma jsme přitápíme v krbu. Pereme, žehlíme a dokonce i vařit se snažíme jen na levný tarif, neplýtváme zbytečně, zkrátka maximálně se snažíme nejen šetřit, ale zkrátka neplýtvat. Mohl to udělat každý, problémy s cenami energií začaly už vloni na podzim. A dnes mi někdo řekne, že ti co jim to bylo jedno a neudělali nic, protože nepřemýšleli nad budoucností (vyúčtování, které teprve bude muset lidi motivovat, nám začne chodit v těchto dnech), mám "solidárně" dotovat? Vždycky se najde skupina, která se bude chovat na úkor ostatních, proto takový návrh nemůže fungovat. Pokud nemám nic, co mě donutí zaplatit nedoplatky za zbytečné plýtvání? A těchto lidí bude přibývat. Takže se postupně budou snažit zase jen ti, kteří už to dávno dělají...
Váš problém je v používání el kotle jako primotopneho spotřebiče tj nejdražšího zdroje tepla. Pořiďte si tepelné čerpadlo a ušetřete násobně i bez omezování tepelného komfortu. Při využití dotace se vám investice vrátí do několika let.
Instalovany vykon je tabulkovy vykon panelu nebo realny vykon panelu?
Kdyz se bude brat vykon panelu z realneho vykonu, tak za jake obdobi se bude pocitat?
Mezirocni rozdil ve vykonu fotovoltaickeho panelu muze byt i 40%.
Kdyz hodne sviti slunce, tak se panely ohrivaji a vyrazne klesa vykon cele soustavy.
Kdyz v roce 2021 moc slunce nesvitilo a relativne dost prselo, tak vykon cele soustavy byl nadprumerny.
Vykon akumulatoru se bere z ceho, z tabulkove kapacity akumulatoru nebo ze skutecne kapacity akumulatoru?
Zkuste si zopakovat fyziku a rozdíl mezi el. výkonem v kW a el. prací v kWh, pak se vám alespoň trochu rozjasní.
Opět je tu viditelná asymetrie, s jakou média informují o obou táborech. Deno denně tady čteme výsměšné histoky o hlouposti "odpíračů a s gustem se informuje o tom jak "dojeli" na svou pýchu.
Ovšem chybí mi tady i ta druhá strana. Kde jsou příběhy fanatických udavačů, rouškařů a jiných covidových kazatelů, kteří se nakazili a podlehli i přesto, že se obsesivně chránili? Kde jsou příběhy vakcinačních nadšenců, kteří skončili na JIP? Bylo by to neetické, že? Holt co je dovoleno Němci, není dovoleno Židovi...
Jestli to není tím, že moc takových příběhů není-
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To je zase blábol -".. přílišná voltáž..., směs jaderné, fosilní a obnovitelné energie..." odborník se diví lajk žasne.
1 odpověď