Připomínáte Káju Maříka, to byla populární postava naší steré generace. Také takový poslušný chlapec. Jenže vy jste z těch, kteří jsou svojí poslušností ochotni zničit celý svět. Ti starší si jistě vzpomenou na film USA Planeta opic (1968), v němž hrdinové na konci zjistí smutnou pravdu, že se jejich předkům podařilo nemožné. Zničili Zem.
Film jsem viděl, ale nejednalo se o předky ale o potomky lidí co vlivem toho , že zabloudili v kosmu, pomalu zestárli.
Bodově stejně, US prezidenta vím, netrefil jsem hymnu a pak volební právo žen. Měl jsem zafixováno, že ženy u nás mohly volit již za CK těsně před 1. světovou válkou.
Je dobré si něco o tomto přečíst!
První zemí na světě, která umožnila ženám volit, byl Nový Zéland v roce 1893. Tento krok byl výsledek dlouhého úsilí hnutí za ženská práva, které vedla například Kate Sheppard. Po Novém Zélandu následoval v roce 1902 Australský svaz (ačkoli některé státy Austrálie umožnily volit už dříve, federální volební právo získaly ženy právě v roce 1902).
V Evropě bylo průkopníkem Finsko, které v roce 1906 jako první země nejen umožnilo ženám volit, ale i kandidovat do parlamentu. Další státy, které brzy následovaly, zahrnovaly Norsko (1913) a Dánsko s Islandem (1915).
Po první světové válce se ženské volební právo rozšířilo do dalších zemí, včetně Německa, Polska, Rakouska a Československa (1918). Spojené státy schválily volební právo pro ženy v roce 1920, a Velká Británie umožnila ženám volit v roce 1918 (avšak zpočátku jen těm nad 30 let, zatímco mužům nad 21 let, s úplnou rovností až od roku 1928).
V některých zemích, zejména v těch s konzervativnějšími tradicemi, bylo volební právo žen zavedeno až po druhé světové válce (např. Itálie 1946, Japonsko 1945) nebo dokonce až v druhé polovině 20. století, jako v případě Švýcarska (1971 na federální úrovni) a Lichtenštejnska (1984).V některých arabských zemích nesmí ženy nejenom volit ale třeba i řídit auto i dodnes!
Pobavila mě odpověď, proč Masaryk přijal jméno své ženy- rozhodně nešlo o úctu, ale jako vše v jeho životě, i toto rozhodnutí byl čistý kalkul.
Nevím co by tím vykalkuloval. Poučte mě.
Tomáš Garrigue Masaryk přijal jméno „Garrigue“ jako výraz úcty a lásky ke své ženě Charlotte Garrigue, Američance, se kterou se oženil v roce 1878. Tento akt byl neobvyklý a symbolizoval jejich partnerskou rovnost, což bylo v té době v české i evropské společnosti velmi pokrokové. Charlotte pocházela z rodiny amerických unitaristů a její životní názory a hodnoty měly na Masaryka velký vliv, zejména v jeho pohledu na demokracii, náboženskou toleranci a práva jednotlivce.
Musím před Izraelem smeknout. Doposud se vždy válčilo tak, že se proti sobě hnali davy lidí na porážku. Začít válku tím, že jako první zlikvidují nejvyšší velení protivníka, to je si myslím historické unikum.
Ty ,,pagery,, to byl od Mosadu ,,majstrštych,,.Teroristi si rozdali komunikátory a bum. Hned Mosad viděl kdo je terorista.
Titulek je dost nadsazený - že bychom ji nepoznali ....no to asi těžko, protože si je opravdu dost podobná. Takže zbytečná senzacechtivost. A ten první snímek má dost brutálně přibarvené duhovky, což ho kazí i co jde o autentičnost. Na co pak něco fotit, když se všechno upraví? Dnes opravdu žijeme v době umělé...
Paní dole na horním snímku je v kroužku ,, i,,. Ťuknete na něj
Ano, Šarbat Gula je slavná afghánská žena, která se proslavila díky ikonické fotografii, kterou v roce 1984 pořídil fotograf Steve McCurry pro National Geographic. Gula byla tehdy mladá afghánská uprchlice v pákistánském uprchlickém táboře Nasir Bagh, kam uprchla během sovětské invaze do Afghánistánu. Její portrét, zejména její výrazné zelené oči, se stal symbolem utrpení afghánských uprchlíků a stal se jedním z nejznámějších obálek časopisu National Geographic.
V roce 2002, téměř 18 let po pořízení fotografie, McCurry našel Šarbat Gulu znovu a potvrdil její totožnost. Její životní příběh je příběhem velkých obtíží, jako mnoha jiných afghánských uprchlíků. V roce 2016 byla Gula zatčena v Pákistánu za nelegální držení pákistánského průkazu totožnosti, ale poté byla propuštěna a repatriována zpět do Afghánistánu.
Ta první fotka je podle infa vygenerována IA. Tadruhá fotka vlevo je z roku 1984 a je to ta co byla v magazínu Geograf a ta vpravo je z roku 2002 a to je skutečná Šarbat Gula. Tak není co řešit.
a co takhle syndrom 70+ s absencí legislativy jak tu blbost "korigovat" ?? 🤪
V normálním rozložení platí následující:
* Průměr (střední hodnota) IQ je 100.
* Přibližně 68 % lidí má IQ v rozmezí jednoho směrodatného odchylky od průměru, tedy mezi 85 a 115.
* Asi 95 % lidí má IQ v rozmezí dvou směrodatných odchylek, tedy mezi 70 a 130.
* Přibližně 99,7 % lidí má IQ v rozmezí tří směrodatných odchylek, tedy mezi 55 a 145.
Z toho vyplývá, že 2,5 proc. je tak debilních, že internet jim nic neříká IQ pod 55. Ale 16 proc. IQ mezi 0-85 , a 13,5proc. má IQ 55-85. Věk v této statistice nerozhoduje. IQ 55-85 má v republice 1350000 lidí. Tak tito lidé jsou pro podvodníky k nevyčerpání!
Reakce super...ale potom..nepřišlo mi, že by se nějak více zajímali o zdravotní stav dítěte, případně řidiče. Jenom tam povstávají a koukají okolo sebe. Zase palec nahoru ostatním kolemjdoucím, kteří hned přiběhli napomoc řidiči.
Prohlédni si znovu to video. Matka ihned zjišťovali co je dítěti pak se otevřely dveře ale otec je vidět, že se také zajímal o dítě. Pak instinktivně se vzdálili od toho auta, protože přednost mělo jejich děcko. Když se seběhli lidé k autu , určitě po tomto byli v šoku. Byli by u auta již zbyteční.
Ten pohled je zhora z vyhlídky. Labe úplně v levo v pravo je Vltava a naproti je laterární kanál s Hořínským zdymadlem. V roce 2002 při stejném pohledu bylo vidět jednu rozlitou plochu. Bydlel jsem v Mlazicích měl jsem v domě 2 m vody. Výška hladiny za soutokem byla tehdy 10,3 metru. To bylo více jak dnes.
Když počítám tak byli řidič+ spolujezdec+ tři v nákladním prostoru, to je 5 osob, tudíž by měli být potrestáni všichni a ne jen řidič a dva zloději.
Na Moravě je to běžné že večer je na poli rušno, protože dělají zloději nájezdy na úrodu. Brambory, cibule, česnek, kořenová zelenina a taky mák. A když začne sklizeň hroznů tak je to o zdraví, protože nikdo z těch co vinohrady hlídají neví kolik jich tam naběhne a jestli nedostane něčím po hlavě.
Může Vás napadnout , že ten třetí byl mladistvý a o něm se nemůže psát ani mluvit. Ten se teprve učil na zloděje!
Když počítám tak byli řidič+ spolujezdec+ tři v nákladním prostoru, to je 5 osob, tudíž by měli být potrestáni všichni a ne jen řidič a dva zloději.
Na Moravě je to běžné že večer je na poli rušno, protože dělají zloději nájezdy na úrodu. Brambory, cibule, česnek, kořenová zelenina a taky mák. A když začne sklizeň hroznů tak je to o zdraví, protože nikdo z těch co vinohrady hlídají neví kolik jich tam naběhne a jestli nedostane něčím po hlavě.
Může Vás napadnout , že ten třetí byl mladistvý a o něm se nemůže psát ani mluvit. Ten se teprve učil na zloděje!
Máte pravdu, bohužel. Do Třeboně jsem na kole jezdil už v 80. letech, mám to tam 50 km. Cyklistu jsem skoro nepotkal. A ted' - hrůza , ale nebýt elektrokol, bylo by to lepší. Kam to povede....
Postavíme v Třeboni pár chemiček a nějakou elektrárnu , těžký průmysl a chtělo by to i nějakej důl otevřít. A bylo by po problémů z nějakejma kolama.
1
Sledujících
4
Sleduje
1
Sledujících
4
Sleduje
To je jako žalovat výrobce aut, protože mladík si od táty půjčil klíče k autu a v tom autě se zabil!
1 odpověď