Hádají se o prdu. U nás většina matek strčí do školky a jdou na kávičku.
"U vás většina matek strčí do školky a jdou na kávičku." ... zatímco jinde nemají školky kapacity ani na děti starší tří let, takže rodiče musí platit soukromé školky. To je pak jedna "radost" pořizovat si děti, když si stát těchto rodičů takto "váží". 🙂
a proto republikáni vyhráli vše co šlo. Dobrý rozvrat republikánské strany přivedené k totálnímu vítězství.
... až na to, že to (už) není republikánská strana, ale Trumpova strana. Jak jinak si vysvětlit, že nikdo z republikánských těžkých vah (neberu v potaz oportunistické celebrity) ho nepodpořil, ale spíš se od něj distancovali?
Parametry u ČS jsou: vstupní poplatek 4 %, při nákupu přes IB 3,6 %. Minimální investice je 5 000 Kč u Fidelity.... Tedy bylo by možné spočítat investici 12 000 Kč jako u Fio jednou ročně. Škoda, že ČS nesnížila 5 000 na např. 1 000 Kč. U vlastních fondů má cca od 500 Kč a tak se lidé dostanou i na slevu za pravidelnou investici. To u Fidelity bohužel v tomto scénáři nejde. Za mne stále platí, že indexové fondy nejsou v Česku stejně dostupné jako ETF. Je to škoda.
Já jsem opakovaně zaznamenal informace, že minimální investice jsou 3 000 Kč a také že slevy za pravidelné investice platí i pro zmíněný indexový fond. Pravda je taková, že tato problematika je příliš nová, mnoho informací není dobře dostupných a ty které jsou si někdy i odporují.
Fondee použila ve strategii Odvážný investor ETF Invesco S&P 500 EUR Hedged, které má vysoký podíl 34 % a nákladovost 0,05 %. Společně s ostatními je vážená nákladovost 0,134 %. Proto primární TER je nižší než Fio (0,2%). K tomu je pak účtováno dalších 0,5 %. Proto celkově je Fondee dražší než Fio pro standardizované hodnoty (20 let, 1000 měsíčně atd.)
Který DIP nabízí pasivní indexový fond se vstupním poplatkem 2 %? Nevím o něm, koho jsem přehlédl?
Vstupní poplatek 2 % jsem uvedl jako nějakou "průměrnou" hodnotu, protože záleží na zprostředkovateli a pak jsou také bonusy za roky využívání služby. V tomto případě mám na mysli už zmíněný Fidelity MSCI World u České spořitelny.
Pod svícnem je největší tma? A co sekta působící v Česku, kterou založil jeden nejmenovaný slovenský oligarcha, a ve které jako užiteční idioti působí důchodci, kteří přes sociální sítě a řetězové e-maily šíří totální bludy a nesmysly?
To je samozřejmě pravda, akorát že Babiš ničí jen ČR, kdežto tito podrývají globálně, tedy jsou obecně větší hrozbou.
Já se nehádám, asi mám tedy štěstí. Jako SVJ jsem skončil před 14 dny cyklus na spořícím účtu MONETA za 6% p.a. A jak víte v současné době úroky klesají. V minulých letech to bylo jiné! A máte pravdu, výnos je daněn. Jo že penzijní fondy se starají jen o svoje náklady a příjmy je známé. Já musím skládat účty. Tedy jednou tam, podruhé vložit jinam. Bezrizikově, samozřejmě. A pouze do stávající výše dlouhodobých záloh SVJ.
Nevím jakou nabídku měla MMB pro právnické osoby, ale pro retail za posledních 10 let nikdy nenabídla víc než 6 % p.a. a to ještě na velmi krátkou dobu. Vím to protože jsem "optimalizátor", který průběžně sleduje nabídky všech na českém trhu.
Těm lidem je nejspíš jasné, že Trump nevrátí staré dobré časy a poměry z období před 2001, či dokonce 1986. Co tak vím, tak těm lidem by pod pojmem "do pořadku" stačilo i to, aby se zastavilo zavádění těch nových nesmyslů zmíněných v článku a především, aby se jim nikdo neměl potřebu montovat do života víc, než je zdrávo.
Problém je, že zpět se prostě vrátit nejde i kdyby se Trump postavil na hlavu. 🙂
Patria: ano, sama Patria říká, že pro DIP je nejlepší použít ETF, protože tam mají frakce a nemají fixní minimální poplatek za nákup. U akcií by to vyšlo jinak.
Fio DIP: Sporoindex počítá i s nákladovostí daného ETF (je to vyladěný na maximum:) Použité ETF má nákladovost myslím 0,2 % Takže i při inveestici do Fio máte průběžný poplatek na straně podkladového aktiva, platíte iShares v ceně ETF.
Pasivní fondy: námět na samostatný článek. Blbě se k nim dostává, Spořka má minimálně 5 000 investici a vstupák, Amundi platforma někdy i předplacený poplatek a distribuci jen přes poradce, on-line nelze. Pak to prostě musí vycházet hůř než DIPy s ETF v článku, to je prostě matematika. Samostatný článek by to vše hezky popsal, tip pro Vidláka na příště.
"Fio DIP: Sporoindex počítá i s nákladovostí daného ETF (je to vyladěný na maximum:) Použité ETF má nákladovost myslím 0,2 % Takže i při inveestici do Fio máte průběžný poplatek na straně podkladového aktiva, platíte iShares v ceně ETF."
<= Jak lze potom vysvětlit, že nejnižší "nákladovost roční" má (opticky) Fondee, které krom poplatku správci ETF (kterému se nejde vyhnout) má i poplatek za správu, který Fio v případě nákupu ETF a akcií nemá?
Vstupní poplatek v případě pasivního fondu v řádu kolem 2 % nemusí být při dlouhodobém pravidelném investování žádná tragédie, "tragédie" je poplatek za správu, resp. jeho výše.
Já těm argumentům docela dobře rozumím, nicméně tito lidé musí být velmi naivní když si myslí, resp. jsou přesvědčeni, že právě Trump je řešení, které povede k tomu, že se vše vrátí "do pořádku" ... 😎
PS: Trumpovi záleží jen na něm samém a na tom, aby byl stále v "záři reflektorů", zůstal bohatým a na svobodě. Všechno ostatní je mimo jeho rozlišovací schopnost.
Patria Finance DIP: Uvedené platí jen pro případ pravidelné investice do ETF, v případě jiné strategie jsou náklady pochopitelně odlišné.
Fio DIP: Co znamená v tabulce nákladovost roční? Protože poplatek za nákup a za směnu CZK do cizí měny jsou v jiné kategorii. Podle mého toto může platit jen v případě nákupu Fio podílových fondů, kde však pro změnu nejsou poplatky za nákup a směnu, resp. jsou již zahrnuty v roční nákladovosti (za správu), ne ... ?
"Žádný z nejlepších DIPů logicky nemá předplacený poplatek, naopak vstupní poplatek je často i nulový (Fondee, Portu, Cyrrrus on-line, Prosperita)."
<= V dlouhodobém horizontu nejvíc stojí průběžný roční poplatek (za správu), který má v tuto chvíli nejnižší Fio (nulový, navzdory té tabulce).
Na konci je zmíno povzdechnutí nad nízkonákladovými fondy, které jsou pasivní a kopírují index, ale reálně tu máme Fidelity MSCI World, který nabízí ČSAS s poplatkem kolem 0,3 % p.a. ročně a dále Amundi MSCI North America, nevidím důvod proč je zde neuvádět.
Dokáže to obyčejný jezevčík. Dělám něco obdobného. Svěřené finance dávám střídavě na vkladový nebo spořící účet. Zatím to jde cca 6%p.a.. Za 7 let by Janoušek měl 23 milionů a to nepočítám úroky z úroků. A to je absolutní jistota. Tedy do potvrdí každá banka. Jenom musíte hledat, kde to je výhodnější. Toť vše. Kdyby investoval rizikově byly by to sakra jiné peníze.
Depozita jako jsou spořící / vkladové účty a termínované vklady nejsou investice, ty jsou bezrizikové a za posledních 10 let byl průměr sotva na polovině vašich 6 % p.a., krom toho hrubého (bez daně). Druhá věc je, že toto je dostupné retailu, ne právnickým osobám (firmám), které mají tyto produkty hůř dostupné.
Kdyby to bylo tak jednoduché (jak výše píšete), tak by penzijní fondy dávaly vklady stradatelů do transformovaného fondu na spořák a klienti by měli 5 % jistých, jenže reálně jsou rádi za 1 % a není to protože by byli správci neschopní ...
Evidentně toho nechápete trochu víc, Tohle jsou vysoce specializovaní pracovníci. To nejsou žádní dělníci ze škodovky. Je to raketa i na USA, ale vyhodit je, můžete zavřt krám, protože nahradit ty lidi je velice problematické.
Zaměstnanci Boeingu jsou bezesporu vysoce specializovaní pracovníci, ale i oni by měli chápat, že pokud firma pro kterou pracují neumí jejich práci prodat tak aby na tom vydělala, tak není dlouhodobě udržitelné zaměstnancům dramaticky navýšit mzdy a zároveň i ozdravit "nemocnou" firmu. Právě protože jsou vysoce specializovaní, tak by mohli chápat, že když nebudou u Boeingu tak moc jiných možností ve stejném oboru nemají.
Tržby Boeingu v letošním roce - předpoklad 70 mld dolarů! Vynásobte na koruny a zkuste to číslo jen přečíst. Tržba samozřejmě není nikdy zisk. Podívejte na kapitálové trhy, kde je hodnota akcií Boeing a těch našich firmiček. Jsou-li vůbec obchodovatelné.
Boeing je v problémech a nic na tom nemění skutečnost že je X-krát větší než největší veřejně obchodované firmy z ČR.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Prdlačky ...
Thematic ETFs (are Terrible Investments) => Odkaz
Investing in Technological Revolutions => Odkaz
... chceš-li spekulovat (a ne investovat) jdi do toho ... 😉