A jak to posoudí pojišťovna, když v zimě způsobím pojistnou událost na celoročních pneu? A tam kde je značka zimní výbava na celoročních asi nemohu, že?
Skoro všechny celoroční mají znak sněhové vločky na pozadí horského štítu, jinými slovy, v očích zákona (a jak vidíte v článku i svými parametry) jsou to plnohodnotné zimní pneumatiky.
Přijde mi to vtipné srovnávat zimní či letní s celoročními pneu které mají právě ty ústupky aby vyhovovali celoročně na jízdu kolem koimína . Zaplacené testy a komerce je jedna věc a realita druhá. Celoroční nejsou vhodné do mínusových mrazů na zledovatělé vozovky nebo nedej bože na hory a opačně na léto kdy na cestě je pomalu se topící asfalt. Tak dlouho už jsem se nezasmál hloupému článku. Ano hloupému , protože tohle může být i nebezpečné , v zimě stabilita a v létě brzdná dráha a trakce. Zimní pláště mají smysl kdekoli kde se blíží teplota nule a na nečekanou změnu povrchu v zimě ať už les či jiná meně udržovaná cesta a na dálnice určitě taky . Celoročky jsou tak výhradně pro lidi co jezdí pomalu na rovině a sotva do obchodu a nazpátek, jinak je to docela hazard. Článek se nepovedl a divím se že je někdo za tohle dokonce placený !
Takže myslíte, že ta čísla jsou zfalšovaná?
Blábol na entou, docela nebezpečný článek. Je potřeba si uvědomit, že je to ta plocha gumy, co vás s vozem drží na silnici, a pokud nechcete vyjet ze silnici nebo jinak bourat, nebo se zabít, je dobré mít kvalitní gumy. Celoroční guma je guma s kompromisy v zimě a v létě, tudíž vždy špatně. V zimě to není jen o ježdění na sněhu, možná tak někde na severu v Švédsku, Finsku apod., ale je to o teplotách. V mrazu vám zimní guma neztvrdne, protože se dělá měkčí. A jelikož v našich zeměpisných šířkách na silnici sníh až tak často není, dejme tomu max do 5% ze všech jízd, je dobrá kvalitní zimní guma na sucho, např. Bridgestone Blizzak.
Ale ušetřit pár stovek na gumě je blbost, protože pak riskujete bouračku, kde škoda mnohonásobně přesáhne to ušetřenou částku, anebo něco daleko cennějšího a tím je váš život.
Vy jste asi ten článek nečetl nebo jste nepochopil ta čísla. Viděl jste ty brzdné dráhy za sucha? Celoroční jsou lepší než zimní. Takže když jedete třeba 150 km na hory, tak 145 km jedete za sucha, kde jsou lepší celoroční a 5 km na sněhu, kde jsou lepší zimní. Já tedy raději pojedu těch 145 km na lepších gumách a posledních 5 km trochu zvolním než naopak.
Je vtipné číst jak chcete 150km/h a klidně i víc a pak člověk jede po dálnici a potká auto které to dokáže dlouhodobě z prstem v nose tak cca co 50km jinak to tam lita samý naturbený litr který má maximální rychlost 100km/h. Pak to auto už jen brečí jak se trápí v otáčkách a o spotřebě a emisích nemluvě a nedej bože potkat kopec. Se to tam plází 90 a je to rádo že to jede ale řidič je frajer bo trápí křečka. Tak trochu IQ prosím
A co tím chcete říct? Pokud se maximální rychlost zvýší na 150 km/h, tak to přece neznamená, že touto rychlostí musí jet každý. Kdo chce jet 100 km/h, nechť touto rychlostí klidně jede (v pravém pruhu).
100%souhlasd,mám stjnou zkušenost nezatočil jsem ani ve 30km/h,takže na letních v zimě :NEDOBRZDÍŠ,NEZATOČÍŠ,NEROZJEDEŠ SE!! A co dělá zle zimní v létě ,pokud jezdíš jako člověk tak prakticky NIC!!
Ono je třeba rozlišovat "na sněhu" a "v zimě". Kolikrát za zimu jede člověk na zasněžené silinci? Pokud nebydlí na horách (ale ani tam v posledních letech ne), tak snad 1-2x za zimu. Myslím, že za našich klimatických podmínek jsou celoroční pneumatiky ideální volba. Mám je, a i na sněhu dobrzdím, zatočím, rozjedu se. A na suchu mají kratší brzdnou dráhu než ty zimní, v létě i v zimě.
Ve Švýcarsku jsem byl 4x. Ceny potravin nejsou v obchodech o tolik dražší jak u nás. Oběd v centru Curychu měl vyšel na 45 franků na osobu, což jde. Ubytování na noc v pěkným a dobře vybaveným apartmánu nás vyšlo vždy na jednu osobu na noc cca kolem 1000 Kč. Akorát vlaky mají dost drahý.
Oběd za osobu za 1200 Kč? To tedy moc nejde.
Také jsme letos byli ve Švýcarsku. Projeli jsme Německo, Lichtenštejnsko, Švýcarsko a nejvíce jsme za hotel zaplatili v Garmisch - Partenkirchenu (DE). I když jsme si na vrcholu Gornergratu přímo proti Matterhornu dali v restauraci v 3.100 m. n m. bilinkové fondue, bylo to levnější než smažák ve Špindlu. O kvalitě surovin vůbec nemluvím. Srovnávejte, prosím, ceny švýcarských Alp s cenami luxusních horských středisek u nás, a ne s cenou v Horní, Dolní. Za ty zážitky to stálo a všude to bylo voňavé od kvetoucích petůniích v truhlíkách. A když na to člověk nemá, může být nádherná dovolená i pod stanem na Slapech. Jaký si to uděláš, takový to máš ...
To musí být zážitek, ty bilinky 🙂
u nás je draho fest, já jsem teď se ženou na dovče ve vietnamu a dobrý jídlo v hospodě 60 korun plus pití dvacku... akorát dávají malý porce, pro evropany je to k smíchu, to abyste si objednali dvakrát...a taky to vedro by nemuselo bejt takový, to víte, to bysme nebyli my češi, abysme si furt na něco nestěžovali
Ale kolik Vás stály letenky?
Uf, tak polopaticky: Autorka si stěžuje, že nejeli do zahraničí, protože chtěli ušetřit. Doma se hodlali stravovat v restauracích a navštěvovat památky. Jenže kdyby to samé dělala v zahraničí, tj. jezdila na výlety, stravovala se v restauracích a navštěvovala památky, vyjde ji to ještě mnohem dráž než u nás. Dovolená v cizině vyjde levně, pokud je od cestovky, která má s daným resortem nasmlouvané ceny, které jsou nižší než ty nabízené na webu. Ale třeba mě by taková dovolená nebavila.
Jak kde. V Rakousku a Německu máte v mnoha oblastech k ubytování karty, na něž je vstup zdarma do bazénu, muzea, na lanovku, máte zdarma i místní busy či vlaky. Taková dovolená pak vyjde výrazně levněji než u nás. Jen ty restaurace jsou tam dražší, ale můžete si přece uvařit v apartmánu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ono pomyslné "A" bylo řečeno v článku. Nyní pomyslné "B:"
Vítězné zimáky vs. jedny z nejlepších celoroček v porovnání ceny:
Pirelli Cinturato All Season SF2 185/65 R15: 2 645 Kč/ks
Continental WinterContact TS 870 185/65 R15: 1 833 Kč/ks
Suma sumárum - aby se celoročky skoro vyrovnaly v zimě zimákům, tak musíte připlatit 45 % ceny. A to se vyplatí.
1 odpověď
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pokud přezouváte sám, skladujete sám, vyvažujete sám, pak se to nevyplatí. Ale to asi většina lidí nedělá.