Definujte dlouhou dobu. Ropa a plyn mají lidstvu dojít za 30-40 let, takže přecházet na jiné zdroje mi předčasné nebo zbytečné nepřijde.
S lidstvem zaviněném oteplováním vás ani zatěžovat nebudu, jelikož tipuji, že na něj navzdory vědeckým důkazům nevěříte.
To tvrdil Římský klub ve své publikaci The Limits to Growth. Psal se rok 1972 a prokázané zásoby ropy byly nějakých 600bn barelů.
V současnosti je prokázáno přes 1500bn barelů, což při současné spotřebě dělá cca 50 let spotřeby. V neprokázaných je dalších cca 3000bn barelů. A je prakticky jisté, že nová naleziště budou ještě objevována.
USA jsou v "přestavbě". Vzhledem k úkolům, které si nová americká administrativa stanovila, je už jasné, že odcházející americká administrativa bude té nové udělat co nejvíce problémů.
Nová americká administrativa potřebuje vyčistit a otočit elitu a washingtonskou byrokracii, která má na starosti mnoho věcí. Je součástí velmi hlubokého státu, o kterém Trump mluví a proti kterému hodlá bojovat.
Trumpovým úkolem je reindustrializovat Spojené státy, aktualizovat fixní aktiva, modernizovat energetický komplex, obnovit mnoho průmyslových odvětví a teprve poté se může pokusit diktovat Rusku.
Trump chápe, že Amerika potřebuje drastické změny, a v této situaci existuje vysoké riziko sklouznutí do chaosu.
Trumpa tentokrát podpořily velmi vlivné síly, které dokázaly zajistit, aby ve volbách nedocházelo k podvodům, a také mu poskytnout určitý tým na nejvyšší a vysoké úrovni, ale problémy mají se střední a nižší úrovní.
Za pozornost stojí počáteční přístupy Trumpova týmu. Jedná se o systémová řešení. Jmenované v těchto dnech lze rozdělit do dvou skupin podle funkčnosti. První funkcí je pomsta lidem. Tradičně je nazývám „Trumpovými gardisty“, kteří přicházejí nejen nějak reagovat na ty nespravedlivé a spravedlivé činy, které byly podniknuty proti Trumpovi v jeho prvním funkčním období i později. Představují to, co v mnoha ohledech znělo jako potřeba odvodnit „Washingtonskou bažinu“. Jedná se o "rekultivační agenty".
Druhá skupina je MAGA-imperials, to znamená, že ve svém přístupu jsou novou generací imperialů. To jsou Sam Di Vance, Eric Schmidt, Pete Thiele.
Když už sdílíte automatické překlady cizích komentářů, alespoň je trochu upravte. Některé výrazy a obraty působí v češtině dost směšně.
Tu slevu na dani má stejnou člověk s příjmem 100000, jako člověk s příjmem 30000. Procentuálně odvádí oba 15%. Jo, pokud odvede jeden víc, protože víc bere, tak jasně že ta sleva pak pro něj nebude dělat procentuálně tolik, co pro toho, co odvede méně. To tak nějak logicky vyplývá, ale to pořád není progresivní zdanění. Progresivní zdanění by bylo, kdyby člověk s příjmem 30000 odvedl třeba 15% a člověk s příjmem 100000 třeba 30% a bylo by to odstupňováno podle výše příjmu.
To je jen slovíčkaření. Matematicky se doberete k rostoucí dani, ať skrze rozdílný zdanitelný základ, nebo rostoucí sazbu.
Ostatně náš daňový systém je celý založený na mlžení. Třeba takové povinné odvody na sociální a zdravotní. Reálně se to chová jako daně, respektive péči dostanou všichni stejnou a v důchodech se to moc neprojeví.
Nebo systém "náklady zaměstnavatele" -> "odvody zaměstnavatele" -> "hrubá mzda" -> "odvody zaměstnance" -> "čistá mzda". Přitom by to šlo zjednodušit na "hrubá -> jeden odvod -> čistá". Ale to by se lidem protočily panenky, kdyby viděli, kolik z celkové mzdy reálně dostanou 🙂
Že máme nespravedlivý daňový systém je dán politikou pravice. Předsedkyně SOCDEM J.Maláčová o tom neustále hovoří, její návrhy podporují odbory , sociologové i řada ekonomů. Přesto se neustále "nadbíhá" nejbohatším a našinec je bit současnou vládou. Kdy tomu bude konečně konec?
Nespravedlivý? Kolik celkem odvede člověk s příjmem 20 tisíc a kolik s příjmem 100 tisíc? Využívá snad ten s vysokým příjmem služby státu násobně více?
Tedy ano, nespravedlivý je. Ale k těm s vyššími příjmy.
2A4 je prostě starý model. Potřebujeme minimálně 2A6. U letectva jsme se nespokojili s ničím jiným, než s tím nejlepším co je k dispozici a u tanků zase kupujeme ojetiny z druhé ruky. To mě prostě štve, jak se na těžkou brigádu kašle.
Chápu to tak, že 2A4 pořizujeme hlavně na trénink, aby pak šel hladce přechod na 2A8. Až je budeme mít, 2A4 dostanou AZ a Téčka se vyřadí.
A k čemu tady budou dividendy, když nebude ochota je zde investovat?
No jo, no. Na montovnu jsme už moc drazí a na "mozkovnu" tu máme příliš mnoho překážek. Tak tu ty dividendy snad aspoň budou utrácet za spotřebu.
Já jen obdivuju ten třicetiletý posun, kdy Češi kupují strategické firmy v USA a řeší nás i Kongres. Ještě nedávno úplné scifi.
Levné energie, menší byrokracie, stabilní vyhlídky a po příchodu Trumpa to bude ještě lepší, ten rozjede těžbu fosilní a energie půjdou ještě dolů, navíc chce snížit daně. Naše vláda a Evropa dělá pravý opak. Více byrokracie, dražší energie špatné vyhlídky a vyšší daně = smrtelná kombinace pro ekonomiku.
Nůžky mezi EU a USA se pomalu rozevírají už nějakých 20 let. Teď to bohužel ještě zrychlí.
A není to jen o energiích a "zelené". Zatímco USA vyvíjí umělou inteligenci, EU ji reguluje. O vesmírném výzkumu nemluvě.
Kdepak. Ono memorandum, které se snažíme postavit na úroveň smlouvy USA prostě neratifikovaly. Mimo jiné jednou z podmínek byla neutralita Ukrajiny.
Měl byste vědět, že např obchody s diamanty se neztvrzují podpisem, ale podáním ruky a i náš právní řád uznává doložitelnou ústní dohodu za platnou.
Prostě tak to je. Sami nedodržujeme co se nám nehodí do krámu, ale po druhých to vyžadujeme. USA bez jakéhokoliv mandátu okupují kus Sýrie a je to v pohodě. Stejně se tak chová Turecko které tam vraždí Kurdy. Ale co ti mohou. Jsou to naši spojenci.
Nejdříve se chovejme tak abychom sami byli vzorem a teprve potom to vyžadujme od druhých.
Jo a ještě bych vás poprosil o odkaz na ustanovení Budapešťského memoranda, která hovoří o neutralitě Ukrajiny. Nějak to tam nemohu dohledat. Děkuji.
Kdepak. Ono memorandum, které se snažíme postavit na úroveň smlouvy USA prostě neratifikovaly. Mimo jiné jednou z podmínek byla neutralita Ukrajiny.
Měl byste vědět, že např obchody s diamanty se neztvrzují podpisem, ale podáním ruky a i náš právní řád uznává doložitelnou ústní dohodu za platnou.
Prostě tak to je. Sami nedodržujeme co se nám nehodí do krámu, ale po druhých to vyžadujeme. USA bez jakéhokoliv mandátu okupují kus Sýrie a je to v pohodě. Stejně se tak chová Turecko které tam vraždí Kurdy. Ale co ti mohou. Jsou to naši spojenci.
Nejdříve se chovejme tak abychom sami byli vzorem a teprve potom to vyžadujme od druhých.
Ach jo. Už nějaký pátek se pohybuju v byznysu, abych si všelijakými přísliby mohl vytapetovat obývák. Kdybych se je snažil vymáhat, každý soud by se mi právem vysmál.
Něco jiného je ústní uzavření smlouvy, například přes telefon se záznamem. Analogií by bylo veřejné jednání představitelů států a společné prohlášení. K ničemu takovému ale nedošlo.
Budapešťské memorandum je označením mezinárodních dohod, podepsaných prezidenty Ukrajiny, Ruska, USA a premiérem VB. Porušilo ho Rusko ve vztahu k Ukrajině, tak vážně netuším, jakou roli má hrát případná ratifikace USA které ho dodržují.
148
Sledujících
0
Sleduje
148
Sledujících
0
Sleduje
Tak oba dva jsou dobrá volba.
Soukromě bych dal přednost Sikorskému.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Odvádí dobrou práci na Zamini. Trio Tusk-Sikorski-Duda to rozjelo ve velkém stylu. Tak snad se to nepokazí. Evropě by nová mocnost jedině prospěla, Francie a Německo už nějak ztrácí dech.