No vida, a Němci u nás budou zas. Ani to dlouho netrvalo. Utíkají před jinými Němci a Holanďané utíkají před potopou, když se zvedá hladina světových moří. To je docela jiná migrace, panečku! Ani se nedivím, když pozoruji co se děje v dnešním Německu a v Holandsku mi běhal mráz po zádech, když jsem stál na hrázičce, která dělila moře od souše, která byla značně pod hladinou moře.
Najednou budou Češi dobří.
Budu radši, když sem imigranti přinesou trochu toho Německa a pracovitosti než kus Ukrajiny.
Copak Vám provedli Ukrajinci , pane domácí ? A mluvte jen za sebe.
Je jich na naši velikost moc. Mění charakter této země tím, že sem kus té Ukrajiny s sebou přitáhli. Vím, že se Vám to asi těžko chápe, ale pokud se tu během několika málo let najednou objeví statisíce lidí z jiné země, tak to ti domácí citelně pociťují. Lidé si mysleli, že už ruštinu/ukrajinštinu na ulicích neuslyší, když odtáhli statisíce okupantů i s rodinami zpátky. A už ji kolem sebe slyší znovu.
Jen okrajove by mne zajimalo kolik zde prispivajicich ma vyrovnany rozpocet, nebo dokonce plus.
Ze vlada vari z vody je jen odraz spolecnosti.
Za rok bude varit ta dalsi, protoze tady si neumi nikdo nic odrict, ani neumi druhym rict ne.
Trvale minusovy rozpocet se stihne a tvrde jeste propsat do duchodu nejsilnejsich rocniku.
Tak furt je podle mě v této zemi ještě převažujícím standardem, že většina lidí žije tak, aby jejich roční příjmy převyšovaly roční výdaje zahrnující i splátky nějakého úvěru, třeba hypotéky.
Klasicky přeceňujete vliv člověka na klima. Nízká porodnost v rozvinutých zemích naopak problémem je. Zvlášť v průběžných důchodových systémech. Myslím, že se celkově ve všem fatálně mýlíte.
To je ale přece čistě zástupnej problém, kterým se přehnaně straší. Holt bude důchodovej systém odpovídat změněné demografické struktuře. Menší důchody, větší podíl vlastního spoření, třeba nějak státem zvýhodněným. Po staletí žádný státní penze neexistovaly a taky se nějak žilo.
Normální není, když ten kdo má děti, nežije pro ně, ale pro falešný blahobyt. Drahé auto, obrovský dům, bazén, atd., takže je stále v práci aby to všechno splatil a na děti nemá čas.
Přesně tak, furt se poukazuje na to, že prý singly honěj peníze a kariéru. Je to přesně naopak. Táta od rodiny se musí otáčet, aby ji uživil. Singl to dělat může, ale taky nemusí.
Calhounův experiment v praxi. Blahobyt zabíjí společnost. Zažíváme pád Říše euroatlantické v přímém přenosu. Ti co přicházejí, mají děti a proto zvítězí.
To, že se tak děje, není důsledkem nízké porodnosti, která aktuálně klesá v podstatě celosvětově. Je to důsledek liknavosti, možná dokonce záměru, evropské politické reprezentace. Kontrolovat a regulovat, kdo v zemi může a nemůže žít, není neřešitelný problém (Japonsko, Austrálie, emiráty, ...).
Nevím, jak ostatní, ale já třeba nemám děti, protože mám rád ticho a peníze.
Zcela v pořádku. Tady se pořád hledají nějaké ekonomické důvody, ale podle mě je jenom dost lidí, kteří prostě děti nemají rádi, nerozumí jim nebo s nimi jenom nechtějí sdílet bydlení. Takoví lidé byli vždycky jenom dnes prostě existuje větší odvaha i možnosti si to přiznat a žít si život po svým.
Víte, tohle říkají všechny generace. Problém je v tom, že každá další generace nemá MÉNĚ znalostí, ale JINÉ znalosti. Moje maminka také znala z gymnázia latinu a řečtinu, ale měla daleko nižší znalosti z matematiky, fyziky a chemie než já, z gymnázia za socíku. A moje dcera zase má horší znalosti z fyziky a chemie, ale daleko lepší z živých jazyků a z informatiky apod. A co myslíte že je pro současného člověk důležitější - znalost řečtiny nebo jazyky a programování?
Bohužel si myslím, že postupně klesající úroveň vzdělání je potvrzený a měřitelný fakt. Existují na to mraky výzkumů a mezinárodních srovnání. Nevěřím, že Vaše maminka měla horší znalosti z přírodních věd než Vy. Musíte si také uvědomit, jaká byla úroveň tehdejšího poznání v přírodních vědách. Jasný, latina a řečtina jsou dnes na nic, ale to, že dědeček až do své smrti ovládal plynně 3 jazyky (němčina, francouzština a latina), i když je v podstatě aktivně od gymnázia nepoužíval, přece o něčem svědčí.
Samozřejmě, že mělo reálné osmileté gymnázium vyšší úroveň než za komunistů. Gymnázium před válkou byla výběrová škola, na které studoval zlomek tehdejších dětí. Můj dědeček, absolvent z roku 1937, měl neuvěřitelné znalosti latiny, němčiny, matematiky, přírodních věd, ... Kam jsem se na něj, jako absolvent gymnázia konce 80. let, hrabal. Ovšem já zase strčím znalostmi a všeobecným přehledem do kapsy absolventy současné.
Až se všichni vrátí domů, tak se u nas přestane stavět, uklízet a vařit. Zkuste se někdy zeptat podnikatelů z těchto oboru co Vám řeknou. Co není žádná pravda, že odvádí do rozpočtu víc než dostávají. No jako správný dezole to musíte vědět.
Před příchodem statisíců Ukrajinců se tu nic z toho nedělalo? Pokud si dobře pamatuji, tak ekonomika šlapala líp než dnes.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Větší podíl lidí s VŠ v populaci než tomu bylo v minulosti - pokles hodnoty VŠ vzdělání oproti minulosti. Na to nestačí selskej rozum? Na to se musí dělat výzkum?