Tak snad jsou oplozená - a pak by to mělo vyjít. Určitě tam jsou šikovní chovatelé.
Třeba vejce varanů komodských jim v plzeňské zoo chytila plíseň doslova pár dnů před líhnutím - a nevylíhlo se nic. Takže nyní je cokoliv předčasné velmi. Pamatuji si tyhle želvy jako mláďata o velikosti pár cm, když je v Plzni měliv sukulentním skleníku doslova "pod stolem".
Pokud se budou opakovat letní vlny veder a Středozemní moře bude mít jako letos o 3 až 5 °C vyšší teplotu, tudíž se bude odpařovat více vody do ovzduší, bude je otázka, kde to spadne za rok, dva, tři. Nic to neovlivní. Ničím se to nedá zvrátit a pouze jedna cesta je funkční. vysázet lesy, obnovit lužní lesy a lužní louky a pokud možno prohloubit významně koryta řek. Nic jiného nás nezachrání a doufat, že se to nebude opakovat je bláhové.
Naprosto zásadní vliv má Amazonie. A tam se pořád kácí. Její stromy chladí/chladily celou planetu. Amazonie je naprosto zásadní a chování lidí v Evropě je jen kapička.
Lev je dost velká šelma. Při umělém odchovu je fixován na člověka, může ho vnímat jako svého partnera. Po spojení s jinými dospělými lvy je tento jedinec v nevýhodě. Necítí se mezi svými. Nechce s nimi být, nechce se s nimi pářit a dost často to končí těžkými zraněními a nekonečnou léčbou. To zvíře se cítí člověkem a mezi lvy trpí (asi tak, jako když necháte psa doma dlouho samotného). Jaksi je škoda, že vám, zcela neznalým, nenabízí dnešní "novináři" pohled odborníka, vyjádření beze zbytku. To by v dnešní omezené době mělo být fixní součástí článku - co, proč a jak. Ano, je možné sehnat umělou náhražku a dělat vše možné - lvíče navíc mělo měsíc přirozené mléko, už bylo povyrostlé. Ale proč? Aby vznikl člověku nebezpečný (fyzicky) jedinec, fixovaný na člověka a nepřivyklý svému druhu? Lvice (matka) šla znovu do říje - příroda jí řekla, že nemá smysl se zabývat jedním mládětem. Příroda ví, že je lepší, když toto mládě pojde a samice rychle znovuzabřezne a dočká se třeba tří, čtyř lvíčat, což by bylo optimální. Tak to prostě chodí. I kachna opustí jediné káče, aby znovuvyseděla třeba 15 kousků. Už takhle veterináři v Hodoníně šli proti přírodě - podávali lvici léky vyvolávající laktaci, tzn. mohlo to ohrozit její říji, schopnost znovuzabřeznout. Lev berberský je silně příbuzensky zatížený - v Africe populace neexistuje, chov v Maroku s Evropou nespolupracuje, takže odchovy se "nedaří" relativně často, i kvůli genetické zátěži, vzniklé inbreedingem. Není umění udělat dalšího "flaškáče". To je dávno přežitá věc. Doby, kdy si zaměstnanci brali šelmy domů, jsou pryč.
Je zajimavé že v Africe, kde je veterinární péči jistě na horším průměru jak u nás, zachraňují lvíčata, geparďata apod. kterým pytláci zastřelili matku, a vypiplají jej. A ZOO která má většinou dostatek veterinárního zázemí toto nemá ? Zajimavé. Ale nejsem veterinář, takže... jen můj hloupý dotaz 🙂 Škoda lvíčete.
Víte, lev je dost velká šelma. A při umělém odchovu je fixován na člověka, může ho vnímat jako svého partnera (pro množení). Tj. při spojení s jinými dospělými lvy je tento jedinec silně v nevýhodě. Necítí se ani mezi svými. Nechce s nimi být, nechce se s nimi pářit a dost často to končí těžkými zraněními a nekonečnou léčbou. To zvíře se cítí člověkem a mezi lvy trpí (asi tak, jako když necháte psa doma dlouho samotného). Jaksi je škoda, že vám, zcela neznalým, nenabízí dnešní "novináři" pohled odborníka, vyjádření beze zbytku. To by v dnešní omezené době mělo být fixní součástí článku - co, proč a jak. Ano, je možné sehnat umělou náhražku a dělat vše možné - lvíče navíc mělo měsíc přirozené mléko, už bylo povyrostlé. Ale proč? Aby vznikl člověku nebezpečný (fyzicky) jedinec, fixovaný na člověka a nepřivyklý svému druhu? Lvice (matka) šla znovu do říje - to příroda jí řekla, že nemá smysl se zabývat jediným jedním mládětem. Příroda ví, že je lepší, když toto mládě pojde a samice rychle znovuzabřezne a dočká se třeba tří, čtyř lvíčat, což by bylo optimální. Tak to prostě chodí. I kachna opustí jediné káče, aby znovuvyseděla třeba 15 kousků. Už takhle veterináři v Hodoníně šli proti přírodě - podávaly lvici silné léky, vyvolávající laktaci, tzn. mohlo to ohrozit její říji a páření a schopnost zabřeznout. Lev berberský je silně příbuzensky zatížený - v Africe populace neexistuje, chov v Maroku s Evropou nespolupracuje, takže odchovy se "nedaří" relativně často, i kvůli genetické zátěži, vzniklé inbreedingem. Není umění udělat dalšího "flaškáče". To je ale už dávno přežitá věc.
Proboha, to se prostě stane. Nikdo nečekal, že tamtudy poběží kůň. Děti prostě nedržíte 24 hodin denně za ručičku. Byly v prostoru, který měl být bezpečný. Hlavně, že všecko dobře dopadlo, vaše mudrování si nechte od cesty, paní chytrá.
Lidé, jako jste vy, máte zásadní zásluhu na tom, proč a jak rychle společnost hloupne. Prostě vaše omluvná reakce je absolutně tupá, jak je dnes módní. Člověk má tolik inteligence, že dokáže situaci předvídat, vyhodnocovat. To video je opravdu důkazem silné degenerace společnosti, tak si ty růžové brýle sundejte.
Spíš mi příjde že prostě dneska není nikdo dominantní a tak ti nejlepší taky tráví hromadu času na kurtu.
Za časů Nadala a Federera vyhrávali Grand slam většinou s tím že soupeři vyhráli něco kolem 50 gemů a dva sety za celý turnaj, ty zápasy byly kratší a ten dlouhý se hrál až jeden na konci kdy potkali někoho z velký trojky.
Taky se podívám do devadesátých let Sampras, Agassi +-15 turnajů za rok.
Loni Sinner 22 turnajů, Medveděv 22 turnajů
Dřív se taky hrálo jen na dva vítězné? Myslím, že většina turnajů byla na tři sety.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Spíše bychom čekali přidat města, jako Plzeň (má vůbec Plzeň takovou vhodnou arénu?), Zlín, Hradec, Budějice.
Takhle je to vlastně nefér k lidem, kteří třeba hodinu čekali ve frontě 55 tisíců zájemců před nimi, koupili různá nevýhodná místa, osamělé sedačky apod.
a nyní vlastně večerní (původní) představení bude "až to druhé".
2 odpovědi