Tak snad jsou oplozená - a pak by to mělo vyjít. Určitě tam jsou šikovní chovatelé.
Třeba vejce varanů komodských jim v plzeňské zoo chytila plíseň doslova pár dnů před líhnutím - a nevylíhlo se nic. Takže nyní je cokoliv předčasné velmi. Pamatuji si tyhle želvy jako mláďata o velikosti pár cm, když je v Plzni měliv sukulentním skleníku doslova "pod stolem".
Pokud se budou opakovat letní vlny veder a Středozemní moře bude mít jako letos o 3 až 5 °C vyšší teplotu, tudíž se bude odpařovat více vody do ovzduší, bude je otázka, kde to spadne za rok, dva, tři. Nic to neovlivní. Ničím se to nedá zvrátit a pouze jedna cesta je funkční. vysázet lesy, obnovit lužní lesy a lužní louky a pokud možno prohloubit významně koryta řek. Nic jiného nás nezachrání a doufat, že se to nebude opakovat je bláhové.
Naprosto zásadní vliv má Amazonie. A tam se pořád kácí. Její stromy chladí/chladily celou planetu. Amazonie je naprosto zásadní a chování lidí v Evropě je jen kapička.
Celkově je to i divně napsané. Vzal učitelku za rukojmí a dožadoval se přivolání policie. Proč?? Po zjištění, že byla vytočena tísňová linka, utekl.. Buď mu přeskočilo nebo to souvisí třeba se situací v rodině..spory o dítě atd. Takhle neúplný článek nemá žádnou cenu. Akorát nutí čtenáře domýšlet a fantazírovat.
Stačí znát souvislosti - při autonehodě zemřela jeho dcera, manželka i jeho sestra. Jedno dítě zůstalo, vychovával ho tedy sám. A povodeň mu nyní zatopila dům (Ostrava-Svinov). Je to naprosto jednoduché. A smutné.
Lev je dost velká šelma. Při umělém odchovu je fixován na člověka, může ho vnímat jako svého partnera. Po spojení s jinými dospělými lvy je tento jedinec v nevýhodě. Necítí se mezi svými. Nechce s nimi být, nechce se s nimi pářit a dost často to končí těžkými zraněními a nekonečnou léčbou. To zvíře se cítí člověkem a mezi lvy trpí (asi tak, jako když necháte psa doma dlouho samotného). Jaksi je škoda, že vám, zcela neznalým, nenabízí dnešní "novináři" pohled odborníka, vyjádření beze zbytku. To by v dnešní omezené době mělo být fixní součástí článku - co, proč a jak. Ano, je možné sehnat umělou náhražku a dělat vše možné - lvíče navíc mělo měsíc přirozené mléko, už bylo povyrostlé. Ale proč? Aby vznikl člověku nebezpečný (fyzicky) jedinec, fixovaný na člověka a nepřivyklý svému druhu? Lvice (matka) šla znovu do říje - příroda jí řekla, že nemá smysl se zabývat jedním mládětem. Příroda ví, že je lepší, když toto mládě pojde a samice rychle znovuzabřezne a dočká se třeba tří, čtyř lvíčat, což by bylo optimální. Tak to prostě chodí. I kachna opustí jediné káče, aby znovuvyseděla třeba 15 kousků. Už takhle veterináři v Hodoníně šli proti přírodě - podávali lvici léky vyvolávající laktaci, tzn. mohlo to ohrozit její říji, schopnost znovuzabřeznout. Lev berberský je silně příbuzensky zatížený - v Africe populace neexistuje, chov v Maroku s Evropou nespolupracuje, takže odchovy se "nedaří" relativně často, i kvůli genetické zátěži, vzniklé inbreedingem. Není umění udělat dalšího "flaškáče". To je dávno přežitá věc. Doby, kdy si zaměstnanci brali šelmy domů, jsou pryč.
Je zajimavé že v Africe, kde je veterinární péči jistě na horším průměru jak u nás, zachraňují lvíčata, geparďata apod. kterým pytláci zastřelili matku, a vypiplají jej. A ZOO která má většinou dostatek veterinárního zázemí toto nemá ? Zajimavé. Ale nejsem veterinář, takže... jen můj hloupý dotaz 🙂 Škoda lvíčete.
Víte, lev je dost velká šelma. A při umělém odchovu je fixován na člověka, může ho vnímat jako svého partnera (pro množení). Tj. při spojení s jinými dospělými lvy je tento jedinec silně v nevýhodě. Necítí se ani mezi svými. Nechce s nimi být, nechce se s nimi pářit a dost často to končí těžkými zraněními a nekonečnou léčbou. To zvíře se cítí člověkem a mezi lvy trpí (asi tak, jako když necháte psa doma dlouho samotného). Jaksi je škoda, že vám, zcela neznalým, nenabízí dnešní "novináři" pohled odborníka, vyjádření beze zbytku. To by v dnešní omezené době mělo být fixní součástí článku - co, proč a jak. Ano, je možné sehnat umělou náhražku a dělat vše možné - lvíče navíc mělo měsíc přirozené mléko, už bylo povyrostlé. Ale proč? Aby vznikl člověku nebezpečný (fyzicky) jedinec, fixovaný na člověka a nepřivyklý svému druhu? Lvice (matka) šla znovu do říje - to příroda jí řekla, že nemá smysl se zabývat jediným jedním mládětem. Příroda ví, že je lepší, když toto mládě pojde a samice rychle znovuzabřezne a dočká se třeba tří, čtyř lvíčat, což by bylo optimální. Tak to prostě chodí. I kachna opustí jediné káče, aby znovuvyseděla třeba 15 kousků. Už takhle veterináři v Hodoníně šli proti přírodě - podávaly lvici silné léky, vyvolávající laktaci, tzn. mohlo to ohrozit její říji a páření a schopnost zabřeznout. Lev berberský je silně příbuzensky zatížený - v Africe populace neexistuje, chov v Maroku s Evropou nespolupracuje, takže odchovy se "nedaří" relativně často, i kvůli genetické zátěži, vzniklé inbreedingem. Není umění udělat dalšího "flaškáče". To je ale už dávno přežitá věc.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
vždy první sobotu v neděli - hezké, takové... originální.