otázka, existence státu něco podmiňuje, co se týče pojmenování kopců, údolí, řek atd.?
Indiáni a Eskymáci si vlastnictví nějakého konkrétního jasně definovaného území jistě nenárokovali. Oni žili jiným způsobem, takové právní kategorie v našem smyslu jim byly cizí. O nějakých základech státní správy na Aljašce lze hovořit až v období Grigorije Šelechova.
U nás se také najde pár pamětníků, kteří si pamatují pár českých náměstí přejmenovaných po Hitlerovi. Změna pojmenování je mnohdy ku prospěchu ve společnosti. Přesto vždy při přejmenovávání čehokoliv se najde dost nepokojených lidí a dost lidí výtajících změnu, případně nápravu. Zavděčit se všem je nemožné.
Navíc pojmenovávat horu po člověku, který rozpoutal útočnou válku proti Mexiku, je opravdu nevhodné.
Víc než sto let měla hora název, který byl známý milionům lidí po celém světě. Před deseti lety se ho progresivisté rozhodli změnit na název, který znalo pár stovek místních. Ač nejsem Trumpův fanoušek, připadá mi návrat k názvu Mount McKinley správný.
McKinley nese odpovědnost za rozpoutání útočné války proti Mexiku, pojmenovávat po něm horu ve chvíli, kdy USA za obdodné chování kritizují Rusko, by bylo opravdu hodně nevhodné.
Trump, zdá se, přijde k hotovému. Rusáci mají šanci získat celý Donbas, což byl náhradní plán poté, co se jim nepodařilo ovládnout celou Ukrajinu, a na víc teď stejně nemají.
Ukrajině dochází vojáci, nechce hnát na frontu osmnáctileté, tak už se smiřuje se ztrátou území.
Západ, včetně USA, jsou zbabělci, kteří v tom nechali Ukrajince samotné.
Výsledkem bude nejspíš příměří, které bude Trump vydávat za svou zásluhu, ačkoliv pro něj nic neudělal. Pouze se zúčastní jednání.
Jestli ale chce být nějak užitečný a mírotvorný, měl by zajistit na oplátku za ztracená území Ukrajině vstup do NATO, aby měla alespoň jistotu že to tím skončí, že jí za dva roky rusák znovu nerozfláká to, co mezitím opraví.
Takhle to dopadá většinou, podobně tomu bylo v Koreji, na Kypru, v Bosně, na území Západní Sahary. Zamrazení konfliktu není ideální řešení, ale patří k těm nejméně špatným. Svět není ideální, to přece vidíte všude.
Ano, označit cokoliv za pitomost máte právo, dokonce i názor jiného, s nímž nesouhlasíte. Nepochybně korektnějším přístupem je však uvést svoji argumentaci pro Váš opačný názor. To abyste nepůsobil za pitomce.
Napsal jste naprostý nesmysl. O čem chcete proboha diskutovat??? S vaší logikou by se například nikdy nestali sportovci Švýcarska Christian Stucki, Nino Schurter nebo Fabian Cancellara. Prize money je samozřejmě v tenisu vyšší, ale ta anketa opravdu není o tom. Jiné vidění světa, máte leda tak vy, nikdo jiný. Když píšete, o věcech, o kterých nic nevíte, není divu, že působíte poněkud neobratně. Jako pitomost jsem označil pouze váš názor na tuto konkrétní věc, je mi jasné, že v jiných tématech (než ve sportu) můžete být naopak zcela v obraze.
Souhlasím s Bárou. V žádné jiné zemi by se nemohlo stát, aby v takové anketě vitěz Wimbledonu prohrál s kanoistou, byť vítězem olympiády. Konkurence v těch sportech a celosvětový dosah těch úspěchů jsou nesouměřitelné ve prospěch tenisu. Holt v ČR máme jiné vidění světa.
Není to pravda, píšete pitomost.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ehm, Grónsko patří Dánsku a už tedy je v EU...
2 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
V Grónském referendu o Evropských společenstvích v roce 1982 se 53 % voličů vyjádřilo proti zapojení Grónska do Evropského hospodářského společenství. V roce 1985 následovalo přerušení tohoto zapojení.
Historie
Grónsko bylo k tehdejším Evropským společenstvím připojeno spolu s Dánskem v roce 1973, a to navzdory faktu, že se 70 % obyvatel Grónska tehdy vyslovilo v příslušném prvním referendu proti připojení. První volby do nově ustanovené Grónské samosprávy vyhrála euroskeptická strana Siumut a grónský parlament schválil konání konzultativního referenda. (wikipedie)