To opravdu nebylo fair play, on si s ním ani neťukl, jen jako nastavil rukavice, ale zatímco soupeř se snažil ťuknout, tak on už začal kopat. To je asi stejně fér jako někam ukázat, zakřičet "střelec" a pak rozhozeného soupeře vypnout. Vyhrál legálně (čas běžel), ale tímto neprokázal, že je lepší bojovník, což asi má být cíl klání.
Ahoj Zetko, tak jsem ti včera deset minut po práci volal, že jsi tam nechal puštěnou vodu. Nedovolal jsem se a vím, že nesnášíš, když ti někdo vstupuje do tvých záležitostí. Tak tam máš k vyčerpání deset kubíků a náhradu věcí ve vytopeném patře.
Jasně, že i Z jsou zcela různí stejně jako generace před nimi, skvělí i lehkoživkové, tak mne napadlo nadpis převést do absurdní reality. Jen náhlý infantilní nápad :-)
Necelý týden nazpět, zrovna pršelo. V Penny jsem měl na zboží na pásu, paní přede mnou rozdělila nákup na dva, první namarkován, terminál nebral karty. Nebral ani platební terminál na vedlejší pokladně, někde mimo obchod to kleklo. Hotovost neměla, tou šlo zaplatit, na vedlejší pokladně se řešilo to samé. Restart počítače, asi po čtvrthodině konečně zaplatila kartou. V tu chvíli bych lidi bez hotovosti... (dosaďte si dle naturelu). I ti preferující elektronické prostředky by měli nosit nějakou hotovost, tisícovku zasunutou v obalu mobilu, předešlo by se potížím.
Že se autoři článku Ciroková a Valášek nestydí, na pozadí této tragédie si přihřívat jejich osobní polívčičku averze k alternativním metodám. Lékařka postupovala jako plnohodnotná lékařka s atestací, TČM zde nehrála žádnou roli. Narozdíl od autorů, kteří možná mají nějakou "soft" VŠ typu žurnalistika, tak podstoupila mnohem těžší klasické lékařské studium a nese mnohem více zodpovědnosti.
Slaná voda vypařila kofein? Myšleno vylouhovala, extrahovala? Etylacetát je také chemická látka vyráběná reakcí kyseliny octové s etanolem, opravdu se ve větším množství nevyrábí z ovoce (pokud autor neuvažuje tak, že výchozí suroviny lze z ovoce vyrobit). Silná pára? Podle nadpisu paní začala vyrábět, podle popisků zkouší najít náhražky za kávu. Uff, na sympatickou paní je hezký pohled, ale číst popisky je náročné. Káva je vždy z plodů kávovníku.
Původně jsem tento komentář psal jako reakci k jednomu příspěvku, ale dám jej samostatně. Reakce byla na příspěvek, který doporučuje ponechat dětem mobily a svobodnou vůli, protože doba je už taková, že mobil přeci každý používá, tak proč by ho nemohly používat i děti ve škole?
Chcete domů řemeslníka, instalatéra nebo truhláře, který bude každý krok, každé napojení vyhledávat na mobilu jak se dělá, protože nedával ve škole pozor? Dovedete si představit chemika, který si vyhledává, zda se lije voda do kyseliny nebo kyselina do vody? (v případě špatné volby už třeba na mobil nikdy neuvidí). Který si z hlavy neuvědomí rozdíl mezi KClO4 a KClO3, protože nedával pozor při názvosloví, tak klidně začne třít explozivní sloučeninu místo té stabilní? Každé řemeslo vyžaduje rutinní znalosti, který vyučený/vystudovaný zná z hlavy. Pokud ve výuce paří Minecraft nebo je na TikToku (a že určitě to bude přitažlivější než většina výuky, i kdyby se učitel přetrhl), tak ty základy nebudou pevné. Přínos vyhledávání informací na internetu je doplňkový, sice užitečný a důležitý, ale doplňkový. Pokud je výuka, kde je pro mobil vhodný prostor, nechť je využit, jinak ať zůstane vypnutý v tašce klidně i o přestávce. Bohužel, realita je taková, že většina žáků se o přestávce ani nezvedne, (s výjimkou potřeby na toaletu nebo do bufetu), vezmou telefony a ať už v nich dělají cokoli, předchozí učivo bleskově vymazávají z paměti. Doufám, že alespoň tací nebudou dělat třeba řidiče v hromadné dopravě s mobilem v ruce...🙂
Souhlasím. v 15ti jsem byl na brigádě u zemědělců, skládání balíků slámy a lnu, byla to dřina, ale fyzicky mi to dalo hodně. Navíc jsem zjistil, že klidně mohu s těmi dospěláky diskutovat kolik ještě dneska zvládneme udělat, pochopil jsem, že jak si to zařídím, tak to budu mít. Že jsem si za peníze z téhle brigády koupil první kytaru byl bonus.
Dříve (na konci minulého tisíciletí) jsem víckrát viděl, kdy třeba cca 13tiletá dcera hospodských roznášela a evidentně jí to bavilo a užívala si to, najednou byla důležitá a hosté jí to usnadňovali. Asi to nemůže být standard ani povinnost, ale pokud je možnost něco si v mládí vyzkoušet, nemělo by se tomu překážet (samozřejmě tím nemyslím děti nutit nebo je strhat).
"Kromě babek kořenářek pacientům pomáhali léčitelé – zvlášť homeopatií a vodoléčbou" - z textu článku.
Jen pro doplnění: V tu dobu homeopatii dělali výhradně lékaři, většinou v nemocnicích. Cholera se léčila zejména (nikoli výhradně) homeopatiky Cuprum (křečovité stavy s promodráním rtů, vystřelující průjmy, zlepšení studenými nápoji), Veratrum album (pocity ledového chladu, vystřelující průjmy a zvracení, kolapsové stavy, zlepšení ledovými nápoji) a Carbo veg. (nedokysličení organismu s promodráním, kolapsové stavy - používáno i za Španělské chřipky a covidu ze stejných symptomů).
Dr. Quin měl v deseti Londýnských nemocnicích statistiku úmrtnosti 9 % v době cholerové epidemie 1831-32, obecná mortalita byla okolo 50 %
Dr. Roth, lékař Bavorského krále, udává při epidemii 1830-32 mortalitu 7%
Admirál Mordoinow z Ruské říšské rady udává v té stejné době pod homeopatickou léčbu pod 10 % úmrtí nemocných.
Dr. Joseph Pulte při cholerové epidemii v Cincinnati 1849 neztratil jediného pacienta.
1854 Londýn, epidemie cholery, mortalita pod homeopatickou léčbou 9%, pod klasickou alopatickou léčbou 59,2 % (celkem zemřelo 10 738 osob)
Daň z nemovitosti není trest za vlastnictví, ale získání prostředků na údržbu záležitostí spojených se soukromým vlastnictvím nemovitostí, které se platí ze státního a obecního rozpočtu. Přístupové cesty se musí vybudovat a udržovat, veřejné osvětlení něco stojí, veřejné služby jako hasiči, správa zeleně v okolí nemovitosti apod. Tohle si vlastníci nemovitostí (až na výjimky) neplatí a neudržují ze svého, ale využívají. Proto daň z nemovitosti.
Pokud se bude za byt v ceně 4 mega platit daň asi 2000 Kč, tedy 0,05 % ročně, tak to není nepřiměřené.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Pár jednotlivostí se mi líbilo, Melíšková byla ostrá a věrohodně zlá, mladý Trojan hrál fajn, vlastně i Isteník ušel (za mne nemusí tyhle poťouchlé postavy být), přechod z pěkného království do zničeného "Českého Švýcarska" byl sám o sobě luxusní. Naopak "šišlání" vypravěčky a zejména infantilně pojaté postavy hezké princezny, mne vyloženě rušilo. V idealizovaném světě princezen bych také jako lepší variantu viděl zakrytí mateřských znamének (pih) u všech tří princezen. Heslo tří mušketýrů mi přišlo otravné jak "dřepkins" ve dvojce Sněženek.
Dneska jsem chvíli spíš poslouchal než viděl Co takhle svatba, princi? Krásná artikulace, krásné zvonivé i melancholické písničky, radost jen poslouchat, ani jsem se nemusel koukat. A pokud bych měl posoudit emancipaci, tak Andrlová ji měla víc a vlastně všeho dohromady než Tři princezny.