Otázka do diskuze, má smysl hasit dům který je celý v plamenech? Krov a podkroví zničeno ohněm, přízemí ohněm určitě výrazně poškozeno. Hasiči tam pustí dvě tři cisterny vody, tedy cca 15-20 kubíků. Co nezničil oheň, zničí voda. Omítky, fasáda, to všechno musí dolů protože to bude smrdět dehtem který spláchla voda. Zdivo totálně nasátý vodou i pod polystyrenem, tedy nevyschne a z vlastní zkušenosti vím že i to zdivo smrdí léta po požáru.....co myslíte?
Oltcit 11R ani RL nikdy 5-stupňovou převodovku neměl, pouze model 12TRS který se sem myslím ani nedovážel. Verze RL měla rumunskou převodovku s "delším" 4-tým stupněm a jinak řazenou zpátečku. Jejich problémem bylo hlavně to, že se dělali v Rumunsku. Továrnu jim tam postavil citroen, na svoji dobu celkem moderní ale personální obsazení pastevci dělalo své.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Provozoval jsem leta kotel Viadrus s aku nádrží, spaloval jsem pouze dřevo. Pravdou je, že když kotel dosáhnul horní provozní teploty, tak se přivřel a venku to bylo cítit i když z komína viditelný kouř nešel. Popel jsem vybíral max cca 1x týdne., spíše tak 1x za 2KT. Mám dva roky montovaný kotel zplynovací, Blaze Comfort. Kouř je cítit výrazně méně ale jde, popel vybírám tak max 1x za měsíc. Realita je ale taková, že v komíně mezi vybíracími dvířky u podlahy a vstupem kouřovodu do komína se popel usazuje. Je to popel který ventilátor vyfouká do komína. Ten prostor je vysoký asi metr a vložka má pr.200mm. Za sezonu je tento prostor takřka zaplněn popelem. Z toho je jasné, že za minimem popelu v kotli nestojí ani tak kvalita spalování, ale ventilátor který popel vyfoukne z komína do vzduchu. Osobně si myslím že se do ovzduší dostává mnohem více jemného poletavého popelu než provozem klasického prohořívacího kotle. Ohledně spotřeby dřeva jsem si nepolepšil, myslím že ten rozdíl bude s ohledem na investici 160tis(bez aku nádrže kterou jsem už měl) naprosto marginální. Z toho mi plyne, že pokud je spotřeba paliva za zimu +- stejná, pak účinnost kotle zplynovacího vs prohořívací klasiky, za podmínky použití aku nádrže, bude vzájemně na +- stejné úrovni. Jen podotýkám že nejsem odborník v oboru, ale pracuji jako strojní konstruktér výrobních linek, tedy jakýsi nadhled do problematiky mám, celkem dost jsem toho načetl. Máte někdo podobnou zkušenost?