Tato varianta zrovna u tohoto případu není možná, jelikož ten dům sousedí s jiným domem, jakože řadovka ....
Jo u řadovky to je jasný, jen jsem zažil požár kdy dům stál bokem, hasiči přijeli když už byla střecha komplet v plamenech, propadly se stropy. V podstatě hořelo vše co šlo....a do toho tam napustili několik cisteren vody. Ten člověk po letech sám říkal, že to měl nechat shořet a postavit nový, stejně mu zůstali jen zdi, který mu do konce života smrděly dehtem. Stále větral.
Otázka do diskuze, má smysl hasit dům který je celý v plamenech? Krov a podkroví zničeno ohněm, přízemí ohněm určitě výrazně poškozeno. Hasiči tam pustí dvě tři cisterny vody, tedy cca 15-20 kubíků. Co nezničil oheň, zničí voda. Omítky, fasáda, to všechno musí dolů protože to bude smrdět dehtem který spláchla voda. Zdivo totálně nasátý vodou i pod polystyrenem, tedy nevyschne a z vlastní zkušenosti vím že i to zdivo smrdí léta po požáru.....co myslíte?
Oltcit 11R ani RL nikdy 5-stupňovou převodovku neměl, pouze model 12TRS který se sem myslím ani nedovážel. Verze RL měla rumunskou převodovku s "delším" 4-tým stupněm a jinak řazenou zpátečku. Jejich problémem bylo hlavně to, že se dělali v Rumunsku. Továrnu jim tam postavil citroen, na svoji dobu celkem moderní ale personální obsazení pastevci dělalo své.
OMEZENCI jsou ti, kteří mnohamiliardovými dotacemi podporují výstavbu fotovoltaiky a větrníků s minimálním energetickým přínosem pro občany.
Prostě vývoj potřebuje finance, bez nich to nejde. I ten Tesla si svými vynálezy na život nevidělal, nechával se dotovat. US vesmírný program vydělal z každého investovaneho dolarů cca 9 dolarů zpět... obrovský technologický skok - materiály, PC, zdravoveda a přesto se najdou tací kteří by řekli že investice do vyzkumu vesmíru jsou na nic...
OMEZENCI jsou ti, kteří mnohamiliardovými dotacemi podporují výstavbu fotovoltaiky a větrníků s minimálním energetickým přínosem pro občany.
Tak určitě, každopádně tím že se to postaví a provozuje tato technologie se vlastne financuje vývoj, získává spousty lidí práci a práce jsou peníze. Tyto peníze se dále dostávají do ekonomiky tím že je lidé mají a mohou si dovolit je utratit. Ve finále se jako společnost posouváme dále. Z okna se dívám na vrtule cca 800m od baráku, konkrétně Gruna, Starý Maletín. Obec díky nim financuje kanalizaci, SDH, spolek rybářů, fotbalisty a spousty jiného. Bez těchto příjmu by zde bylo h... o, díky nim máme pohodu, hluk žádný. A k té zvěři, je zde přemnoženo srnci, žije tu chrastal, každý rok se vrací čáp a chodí mi po louce. Najdou se i volavky, dudek.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Provozoval jsem leta kotel Viadrus s aku nádrží, spaloval jsem pouze dřevo. Pravdou je, že když kotel dosáhnul horní provozní teploty, tak se přivřel a venku to bylo cítit i když z komína viditelný kouř nešel. Popel jsem vybíral max cca 1x týdne., spíše tak 1x za 2KT. Mám dva roky montovaný kotel zplynovací, Blaze Comfort. Kouř je cítit výrazně méně ale jde, popel vybírám tak max 1x za měsíc. Realita je ale taková, že v komíně mezi vybíracími dvířky u podlahy a vstupem kouřovodu do komína se popel usazuje. Je to popel který ventilátor vyfouká do komína. Ten prostor je vysoký asi metr a vložka má pr.200mm. Za sezonu je tento prostor takřka zaplněn popelem. Z toho je jasné, že za minimem popelu v kotli nestojí ani tak kvalita spalování, ale ventilátor který popel vyfoukne z komína do vzduchu. Osobně si myslím že se do ovzduší dostává mnohem více jemného poletavého popelu než provozem klasického prohořívacího kotle. Ohledně spotřeby dřeva jsem si nepolepšil, myslím že ten rozdíl bude s ohledem na investici 160tis(bez aku nádrže kterou jsem už měl) naprosto marginální. Z toho mi plyne, že pokud je spotřeba paliva za zimu +- stejná, pak účinnost kotle zplynovacího vs prohořívací klasiky, za podmínky použití aku nádrže, bude vzájemně na +- stejné úrovni. Jen podotýkám že nejsem odborník v oboru, ale pracuji jako strojní konstruktér výrobních linek, tedy jakýsi nadhled do problematiky mám, celkem dost jsem toho načetl. Máte někdo podobnou zkušenost?