Jsem po operaci rakoviny prostaty 6,5 roku. Vždy před biopsií mi byla jízda na kole zakázána. Dlouholetým namáháním oblasti pánevní, kde je prostata uložena, pravděpodobně může dojít k nádorové změně. V tom je cyklistika riziková. Můj názor.
Cyklistika není považována za rizikový faktor pro vznik karcinomu prostaty. Touto otázkou se zabývala například tato studie (doi.org/10.1177/2051415820915389), která neobjevila žádnou korelaci mezi jízdou na kole a karcinomem prostaty.
Ať naši lékaři naopak vyrazí do zahraničí a něco předvedou... Nejvyšší čas.. potřebují kladné vzory, tady jich mnoho fakt nenajdou...
A až v tom zahraničí něco předvedou a budou jim vycházet vědecké články v nejlepších Q v západní Evropě a USA, tak budeme rádi, když se vrátí, a rádi je zaplatíme za to, že tu předají získané znalosti a zkušenosti... Ale nejdříve musí něco předvést..! Žádné bianco šeky...!
Svými výroky jen prokazujete, že o dané problematice nevíte nic, ale máte na ni jasně vyhraněný názor...
Nejvíc mě pobavil váš výrok, ve kterém naznačujete, že snad odborná kvalita pracovníka souvisí s jeho publikačním výkonem... pokud přistoupím na vaši logiku, tak vy zřejmě taky nebudete patřit mezi těch 25% nejlepších ve vašem oboru 😄 Pokud jste totiž ten, za koho se vydáváte, tak vaše publikační aktivita není nijak zářná. Schválně se porovnejte s některými lékaři z fakultních nemocnic... budete se divit, jak kvalitní publikační činnost spousta českých lékařů má.
Abych vám ale dal i za pravdu, tak zkušenost ze zahraničí je opravdu důležitá a přínosná. (posílám pozdravy ze stáže v nemocnici na "západě") Není to ale něco, co by náš problém ve zdravotnictví vyřešilo.. obviňujete lékaře, přitom to jsou koncoví pracovníci. Problém je v celkovém nastavení a neefektivnosti systému.. za to mohou manažeři a politici, ne lékaři, kteří jsou z daného stavu sami vyhořelí.
Chybovat je lidské, to máte pravdu, ale krást,lhát a něco vysloveně odfláknout, to je neomluvitelné!
To s vámi souhlasím. Takové lékaře bych taky bez milosti odsoudil. Zatím jsem se ale s takovým přístupem nesetkal a to se pohybuji ve zdravotnictví poměrně dost... Není to tak časté jednání, jak se může zdát z titulků článků a neověřených osobních příběhů známých známých.
(a to neříkám pouze jako medik, ale taky jako pacient, který málem přišel o nohu kvůli postupu non lege artis...)
Lékař není zodpovědný vůbec za nic, proto je pojištěný každý špitál. Pokud něco pokazí a dojde to až k soudu, většinou z toho vyleze bez újmy a dál funguje. Nemáte pravdu, ve vězení by skončila většina lékařů. Poctivost a solidnost už dávno vymizela i z medicíny.
To se ale pletete. Lékař je zodpovědný za postup lege artis. Pokud jej nedodrží, tak je potom stíhán oprávněně (viz. příklad primáře pediatrie z Domažlic, který použil nesprávný postup při otravě).
Jinak se může stát, že dodrží postup, ale nestanoví správnou diagnózu (někdo by mohl říct, že to pokazil).. bohužel ale chybovat je lidské a stává se to (a stávalo se to i v minulosti) ve všech profesích... pokud někdo udělá chybu, tak to automaticky neznamená, že je nepoctivý a nesolidní, jak si myslíte. Vy jste vždy 100% při vašem zaměstnání?
Už ani korunu do platů lékařů...!
Ty úplně neschopné (cca 15% lékařského personálu nemocnic a poliklinik) vyhodit, ty trochu lepší (dnes cca 20%) převést na práci sester za mzdu sester, a za ušetřené peníze přidat klidně 20tis měsíčně těm schopným a pracovitým 25% lékařů... tedy pouze a jen těm, co mají výsledky, vzdělávají se celoživotně a slouží služby...
Pan Sláma a jeho další hloupý výkřik do tmy... 😄
Protože není nic rozumnějšího než vyházet doktory z našeho zdravotnictví, ve kterém je nedostatek pracovníků při nynějším nastavení systému..
Nějak jsem nepochopil proč se má při db 2.typu omezovat příjem cukrů. Je to přece problém slinivky že nedělá dost inzulinu a tak by se měla léčit slinivka. Tím že omezíme příjem cukru tak řešíme následek ale ne příčinu.
U cukrovky 2. typu není problém, že slinivka nedělá dostatek inzulinu, jako je tomu u cukrovky 1. typu. U 2. typu je inzulinu dostatek, ale periferie je vůči němu rezistentní. Celá patogeneze tohohle problému je dost komplexní, ale dalo by se zjednodušeně říct, že naopak právě dietními opatřeními cílíme na příčinu tohoto onemocnění. Tudíž omezením příjmu cukru neřešíme následek, ale řešíme příčinu.
Má celkem pravdu. Obecně platí, že jestli se s pacientem smí hýbat by měl rozhodnout lékař (nebo alespoň vyškolený operátor tísňové linky). Předpokládám, že tam nějaký poblíž byl, tak stačilo počkat až přijde. Co tím rychlým přesunem do auta získali?
Při takové situaci musí ochranka co nejdříve dostat zájmovou osobu z místa nebezpečí..
Sice nejsem Ševčíková fanoušek, ale když se studentům nelibi poměry na VSE, tak at jdou prostě jinam. Dvacetiletý kluk/ holka bez vzdelani a zkusenosti nemá co kecat do toho, kdo ho bude učit.
Oni ale nekecají do toho, jestli je Ševčík bude učit nebo ne. Ševčíka ani nikdo nevyhodil ze školy a může učit dál.
Tady se jedná o volenou funkci děkana, o které rozhoduje akademický senát, v němž mají své zástupce i studenti. Prostřednictvím těchto svých zástupců samozřejmě mají plné právo kecat do toho, kdo danou fakultu povede. Takhle to chodí na všech vysokých školách.
Komu by uškodilo, kdyby pacient mohl zvolit sám experimentální léčbu?
To je ročně dobrá desítka článků o nových báječně úspěšných způsobech léčby rakoviny a potom se o nich už nikdy nikdo nic nedozví.
Experimentální léčbu ale můžete zvolit i u nás. Jen je potřeba, aby zrovna běžela nějaká studie a vy jste splňoval kritéria pro zařazení. Taková léčba je pak financovaná od zadavatele studie/z grantu. Pojišťovna hradí pouze schválenou léčbu a je to tak správně.
Jinak není pravda, že se o úspěšných léčivech potom už nikdo nedozví... divil byste se, kolik se jich zavádí do praxe. Jen o tom již nikdo neinformuje. Navíc je to mnohdy léčba cílená a není tak pro každého. Ono slovo "rakovina" označuje šílené množství diagnóz.
Vycházíme-li z předpokladu, že jsou tyto události součástí evoluce, nabízí se otázka: "Proč k dané události dochází?" Proč má příroda "potřebu" podobnou situaci vytvořit? A až poté nastává otázka, jak "zrychlit evoluci" a využít pro blaho člověka.
Vím, že to máme každý jinak, ale tento výzkum je pro mne 15726 krát významnější, než průzkum Marsu a jiných přilehlých končin.
"Zrychlit evoluci" už umíme. Dokonce na to díky obdobným výzkumům máme ještě lepší metody, než níže zmíněné šlechtitelství. Slyšel jste už o metodě CRISPR? To je teprve něco!
Vy jste neúspěšný manipulátor a lhář. Proč jste zatajil tuto větu ohledně operací? "tento zákrok přenechám mužům, kteří takovéto řemeslo provádějí." Nehledě jste morálně pokleslý, když jste napsal zjevnou lež, nepravdu a manipulaci, že zakazoval operovat. Možná vám na to lidé lhostejní skočí, ale u mě jste člověk povrchní a vědomostně zanedbaný a ještě se s tím chlubíte. To je vážně trapné.
Trapný jste vy, když zde kritizujete lékaře za to, že se neřídí 2000 let starým dokumentem, ze kterého si vybíráte jen pasáže, které se vám líbí. Ten zákaz operací platil pro všechny LÉKAŘE úplně stejně, jako pro ně platil zákaz interrupcí.
.
Těmi muži, kteří takovéto zákroky prováděli, nebyli v té době lékaři, jelikož se chirurgie považovala za podřadnou práci. Raději si doplňte vědomosti vy. Pokud stejně přistupujete k informacím o potratech, tak se nedivím, že zastáváte středověké názory.
Není součástí našeho právního pořádku skutečnost, že máme v platnosti podepsanou Úmluvu práv dítěte, kde se zaručuje právo dítěte na život? Neznají snad naši lékaři Hippokratovu přísahu? „Nepodám nikomu smrtící prostředek, ani kdyby mne o to kdokoli požádal, a nikomu také nebudu radit (jak zemřít). Žádné ženě nedám prostředek k vyhnání plodu,“ Nebo to u nás lékaři ignorují a odmítají? Já jsem vždy žil v přesvědčení, že lékaři u nás chrání lidský život a nyní se mnozí chlubí svým podpisem, že to odmítají. Už v pohanském antickém Římě, byl v platnosti zákon, že co bylo počato, je zákonem chráněno. A nyní je zde skupina lékařů, která bojuje za to, aby obhájci života a respektu k právům dítěte, byli vyhnáni z jejich "odborné" konference. Hrůza. A diví se někdo za stav politické destrukce, když lékaři bojují proti občanům, hájícím právo dítěte na život. Listina práv a svobod po odpůrce života konstatuje toto: Článek 6
Lidský život je hoden ochrany již před narozením.
Baví mě, když se někdo ohání více než 2000 let starou Hippokratovou přísahou, která mimo jiné zakazuje pacienty operovat… a která je dokonce tak pokroková, že zakazuje tak aktuální téma, jakým je pohlavní zneužívání otroků 😄
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Vaše vzdělání, povolání?!
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A vaše? 😄 Pán má pravdu, cyklistika není rizikovým faktorem pro vznik karcinomu prostaty. Výše jsem k tomu sdílel studii, která se tomu věnovala, popř. si můžete výčet všech rizikových faktorů přečíst v urologických doporučených postupech. Jízda na kole tam nefiguruje.
1 odpověď