"Energetický regulační úřad v pátek zveřejnil cenu regulované složky pro rok 2025. Češi by se v příštím roce měli dočkat zlevnění elektřiny i plynu i přesto, že meziročně úřad regulované částky u většiny navýšil."
Kdo se dočká zlevnění? Zákazník z fixací ne, tomu naskočí vyšší poplatky, cenu mu rozhodně nikdo nesníží.Zákazník s fixací jen na měsíc nebo na spotu? Tomu se koncová cena také zvedne.
Dochází zde ke zdražení poplatků a celé je to počlivě zabaleno tak, že to je vlastně strašně fajn. Přitom drahé enegrie jsou tím, co decimuje ekonomiku.
Před několika lety známému z ČEZu poradili, aby fixoval. Půl roku na to šla cena razantně dolů, takže to měl dražší než bez fixace. Další období mu sdělili, že by to měl výhodnější bez fixace a cena chvíli na to vyletěla o 100%. Nevěřte odborníkům z těchto společností. Jejich prioritou je zisk, ne zákazník.
Nevěřte odborníkům... Pokud Vašemu známému volal někdo od ČEZu, tak to byl nahaněč a ne odborník. Mimochodem, na těchto telefonních linkách běžně sedí i muklové, co si to odbývají v rámci trestu. Nevím, jestli i pro ČEZ, ale pro telefonní op. to dělají.
Problém je v tom, že ve spoustě státu si lidé platí sami zdravotní pojištění, doplácí daně a to my v ČR nemáme. Není tedy úplně objektivní srovnávat hrubou mzdu. Zatímco v ČR člověku z hrubé mzdy zůstane 80 až 90 procent jako čistá mzda. V jiných státech jsou odvody 40 až 50 procent a když má někdo hrubého 3,5 tisíce eur, dostane v čistém 2100 eur. Známí bydleli v Holandsku a platili si privátně zdravotní pojištění, které mělo určitě krytí a když to člověk ten rok vyčerpal, musel si další péči hradit sám. Plus na začátku roku člověk musel podat daňové přiznání a někdy byly nemilé překvapení doplatkem daně z příjmů. Takže když si to po roce člověk sečetl, kolik si vydělal čistá ruka, resp kolik ušetřil poté, co zaplatil i náklady na bydlení a život tam, až tak velká hitparáda to nebyla. A to člověk opravdu nehýřil po večírcích. Rozhodně to nebyl trojnásobek toho, kolik by ušetřili tady v ČR. Bratranec byl v Anglii, kamarádka ve Švýcarsku a nikdo z nich na tom nezbohatl. Ve Švýcarsku to hodně dělá sezónní práce, kdy tam spousta lidí je zaměstnaná na půl roku během zimní sezóny. Celoroční práci tam seženete hodně obtížně.
80 až 90 %? Jo, za předpokladu, že má dotyčný minimální mzdu. A ani tady to moc nesedí, protože protože toho spoustu odvede už zaměstnavatel (24,8 %). Takhle se kouzlí s odvody, aby to na papíře vypadalo lépe. No a jak se zdá, spousta lidí jim to baští.
Hlavně aby bylo také co jíst v economy pane řediteli Váňo. Je dost tristní, když letíte s dětmi s vaší společností a jídlo dojde po prvních a posledních 4 řadách sedadel, ikdyž jsou za to lidé ty peníze ochotni platit....
Jidlo se dá objednat dopředu a překvapivě není tak drahé. Potíž je, že tohle lidem, kteří letí přes cestovku, nikdo nenabídne. Ono, když si jednou člověk zkusí dovolenou kompletně bez cestovky, teprve přijde na to, kde všude se s cestovkou šetří. A je toho hodně.
No to se neděje, protože náklady na léčbu a řešení následků jsou mnohem vyšší, než příjem z daně z neřesti, takže to stejně dotujeme všichni
Já myslím, že je to trochu složitější. Někdo si ničí zdraví, chlastem, někdo drogama, někdo tabákem, cukrem, tučným jídlem, někdo sezením za počítačem a špatným spánkovým režimem. Tohle smíšlení vede jen k tomu, že si zakážeme nebo alespoň zdaníme vše (a užitek z toho mít nebudeme). Můj názor je, ať si každý dělá co chce. Když se odpraví v předdůchodovém věku, jeho příspěvek na sociálním nebude malý a z důchodového fondu zbyde víc na ostatní.
Tady se míchá několik věcí dohromady. Problém není cena elektřiny samotná, ale džungle poplatků a celková nepřehlednost na trhu. Když se podíváte do ceníku, má přes dvacet řádek. Já si tabulku pro výpočet udělat umím, ale kolik takových je? Tvrdím, že průměrný zákazník ani netuší, jak si přesně spočítat konečnou cenu, v lepším případě si vyžádá kalkulaci a věří... To konkurenčnímu prostředí a tlaku na koncovou cenu moc nepomůže.
K té ceně - já mám například kWh za 2,75Kč. Ale veškeré poplatky a daně na tom udělají další 2,3Kč. Ptáte se, kdo za to může? Ptejte se, kdo na tom vydělává. Ptejte se, kolik procent z toho jde celkem státu - daně, poplatky, výnosy z akcií ČEZu atd.
Vy vždy končíte výkřikem o nesmyslu. Ale jak to tedy bylo? To jako Gorbačov po jednáních s Reaganem, aniž by se dohodli na nějakých podmínkách, stáhl všechna vojska z Evropy s tím, že do uvolněného prostoru postoupí NATO? Nevidíte tu absurditu?
Tak svůj výrok doložte. Tento: "Ale Sověti se stáhli po dohodě, že bude zrušena Varšavská smlouva i NATO, jak potvrdil Havel. "
Kde to ten Havel potvrdil? Rád si počtu.
Nacistické Německo atomovou bombu vlastnilo. Na konci války se dostala do rukou Američanům a ti jí zdokonalili a vylevšili do podoby té, kterou svrhly na Hirošimu a Nagasaki.
Pracovali na ní, nějaké výsledky měli, ale rozhodně ji neměli hotovou. Ale rád se nechám poučit. Neváhejte Vaše tvrzení něčím podložit.
Je to zvláštní, proč na příspěvek, kterým reaguji na připomínku Mladého k zoufalým činům UA, že svou roli sehrála jejich nenávist k Rusům za hladomor, jste si vybral smlouvu účelově sepsanou z důvodů oboustranných výhod. Také po podpisu oba, Hitler i Stalin věřili, že druhého doběhli. Bezcharakterní Hitler ji po 2 letech porušil a napadl SSSR, Stalin naopak, jak bylo jeho zvykem, smlouvu dodržoval, jak mnozí často kritizují. Přesto uhrál alespoň ty 2 roky, aby snížil zbrojní deficit. Ale vzhledem k tomu, že nejste ověřený uživatel a jméno nemusí být pravé, dovolím si ho "přeložit" jako nebuď heil, čili člověk, který plně nechápe, je důvěřivý naiva, kterého není těžké oklamat. Tak si dejte pozor až budete zase psát. Třeba o tom hladomoru jak mi doporučil Malý. Zatím nikdo jiný svůj názor nenapsal. A to je škoda.
Chápu, že někdo s takovým názorem může existovat. Nechápu, že se za něj nestydí a veřejně jej troubí do světa.
Na příspěvek o zoufalých činech UA napsal Mladý, že je nutné říci i B, měl pravdu. Tady je: "V nově vzniklém SSSR bylo nutné budovat průmysl. Jednání se Západem nevedlo k cíli a Stalin prosadil plán, aby modernizaci zaplatili rolníci. Obilí bylo klíčové a sovětská vláda až pět milionů tun ročně, vyvážela na západní trhy na nákup strojů a odměny západním poradcům a inženýrům. Když se rolníci bránili ožebračování, rozhodl Stalin nahradit jejich soukromá hospodářství mechanizací, zemědělskými družstvy, kolchozy. Vláda kolektivizaci prosadila prostřednictvím policejních represí, deportací a poprav. Špatné hospodaření kolchozů a rekvizice obilí vyvolaly hladomor a následkem bylo šest milionů obětí. 1925 Sovětské vedení opustilo představy o světové revoluci a rozhodlo se pro přednostní vybudování těžkého průmyslu. 1928 Byla zahájena první pětiletka s centrálním plánováním. Klíčovou roli hrála výstavba průmyslových podniků. Na dodávkách technického vybavení se podílely americké a německé firmy. Peníze na investice byly čerpány ze zemědělství. Soukromá hospodářství musela ustoupit kolchozům." To je velice stručné, ale představu, že bez toho všeho protivenství by SSSR v tom světě, kde Hitler vyřvával svůj sen zničit SSSR a s ním komunismus to dát zájemcům může.
A proto se s Hitlerem v roce 1939 spojil a zaútočil na Polsko.
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
Když jednou ty demokratické volby nevyšly tak, jak bylo potřeba, zkusíme to podruhé. Když ani pak, tak potřetí. Oni si to lidé rozmyslí, koho volit.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To by se v Rusku stát nemohlo, že ;)
1 odpověď