Pochvalovat si to může někdo, kdo prošel tak maximálně ZŠ a nějakou střední školou a věří, že byl stejně jenom hlupák a pan učitel bůh. Realita je taková, že drtivá většina učitelů nerozumí tomu, co učí a jejich kvalita je otřesná, logicky to pak u žáků či studentů pocházejících z různých zázemí nemůže dopadnout dobře. Prošel jsem všemi stupni vzdělání a hrůza to byla prakticky všude, včetně univerzity. Kolik do systému dáváme peněz, takový ho pak máme. Nedivme se pak ale důsledkům.
No, na druhou stranu je cynismus bavit se o strachu z nepracování v zemi jako ČR, kde jsou tak nízké výdělky, že 2/3 lidí mají problém s nenadálým výdajem 10 tisíc korun, každý druhý pytlíkuje 2-3 úvazky. Ono možná taky nebude problém tolik v nepodmíněném příjmu, ale v tom jaká je výše mezd. A ano, pokud dostanete 1000 Euro nepodmíněný příjem a 20 tisíc výplatu za 8 hodin týdně, tak tady něco nehraje. A hlavně. Proč se tyto výzkumy dělají není z nějakého akademického plezíru, ale protože práce do budoucna jako taková spíš nebude než bude a myslet si, že teda ti jakože schopnější, rozumějme, lépe zahákovaní ve svých sociálních sítích daných narozením, rodinou atd. práci budou mít a ti neschopní ne. Jenže těch v uvozovkách neschopných budou třeba 4-5 milionů a to pak asi něco jako nepodmíněný příjem hrazený z nových typů daní budete muset vymyslet. Nečekají nás lehké úvahy, ale je potřeba nevylívat s vaničkou i dítě.
V zemi, kde ročník 97 půjde do důchodu v 70 a musí pracovat 35 let jinak nedostane ani korunu, to je opravdu sranda. I v sousedním Polsku máte povinných jen 25 let. Ani nemluvím, jak je v mnoha profesích těžké dostat normální HPP, protože se to zaměstnavateli nechce platit. A nevím, co má šéf firmy co kecat do důchodového systému, ať se stará o svoje a systém nechá odborníkům.
Docela zábavné mi přijde, jak se kdekdo hned dokázal omezit na to, že vlastně studenti humanitních a sociálněvědných oborů můžou dělat dvanáctky v dole. To se pak té úrovni ale nedivte. Tolik co ti technici apod. věnují cvičením a příkladům, to by měl student humanit a socialních věd věnovat knihám, jazykům apod. To, že to školy někde nevyžadují je problém institucí, ne však těchto věd jako takových.
To je hodně odporný článek. Klasická česká vědkyně, která do zjištění automaticky projektuje svoje osobní přesvědčení. Nevím, jak někdo, kdo pracuje jen aby měl z čeho žít, což je většinou pohostinství bez vazby na studovaný obor, si tak ozkouší co chce a nechce do budoucna dělat. Pragocentrická slátanina. Jestli na tohle madam studovala, tak potěš. Ale z IES FSV nic pozitivního už dlouho do veřejného prostoru nevyplulo. Janského horování za zdanění a zvýšení záloh pro všechny nebohaté je už legendární.
Dravá investiční skupina je hezký eufemismus. Co je PPF zač snad každý ví. Baví mě horování pro dovoz a exploataci lidí z třetích zemí, to je asi zatím nejzvrácenější věc tohohle modelu kapitalismu. I země, které mají nezaměstnanost okolo 5-8% horují pro dovoz, aby hlavně někdo nemusel být moc zaplacen. Kde už tomuhle bláznovství bude konec.
Nevím jestli je víc nepovedený článek nebo průzkum Eurostatu. Spíš článek s jeho bombastickou, pologramotnou interpretací. V zemi s takovou cenou nemovitostí i nájmy a s takovými mzdami tohle nelze říct. Kde si mladí nemohou stěžovat je tak třeba Finsko, kde dostanete ke studiu bezpodmínečnou každoměsíční finanční podporu od státu a vzdělání zdarma, tam asi není co řešit. Ale pokud nemáte sociálně dobře zajištěné rodiče, tak co vám zbyde? Brigády v lepším případě za 150 na hodinu, do toho studium nevalné kvality a bydlení drahé i na kolejích, na to co to je. Heslo, kdo pracuje ten má, rozhodně neplatí. Nemají všichni povinnost studovat informatiku, i když ani tam nikdo negarantuje důstojný plat. Nedávno Národní knihovna poptávala knihovníka na plný úvazek v centru Prahy za něco málo přes dvacet čistého. Jestli tohle někomu přijde v pořádku, tak se asi není moc o čem bavit, to prostě v pořádku není, a nemá každý povinnost jít do soukromého sektoru ťukat v korpíku do klávesnice. Taky k tomu Slovinsku, tam je velký trend rodinných vícegeneračních domů, takže opět, ano, pokud máte bydlení, tak v pohodě, to se asi máte relativně dobře, ale pokud ne, vaše úroveň jede rapidně dolů a v tom je ta česká nepsravedlnost, kterou stát odmítá vidět.
Aneb vydírání zaměstnanců už se chystá. Jak to bude vypadat v praxi? Přesně takhle, zaměstnavatel si bude vymýšlet cokoliv a když zaměstnanče nesplníš, tak se pakuj, docela dobrý gulag. Uděláme opatření z Dánska, ale už nemáme to Dánsko no. Taky posté dodávám, těch dvěstě tisíc pracovních míst neexistuje! Jsou z velké části fiktivní nebo pro lidi se ZŠ za nulovou mzdu, proboha.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Solidní školství a zdravotnictví? Wtf...
2 odpovědi