Graf je to velmi zajímavý, ale vždy se orosím, když vidím novináře psát úplné nesmysly o, cituji: >>Trumpově pragmarismu, odmítnutí „politické korektnosti“ a příklonu k silné, jasně definované politice <<
Takže například Trumpovo zcestné blábolení o tom, že uvalí velká cla na čínské zboží, a že tím vůbec nezdraží zboží Američanům, to je pragmatismus? A neustálé Trumpovo lhaní, odmítání nezávislosti soudů a volebních výsledků, to je jasně definovaná politika?
To už se zbláznili úplně všichni? Ten graf to přeci ukazuje úplně jasně. Stručně shrnuto - Harrisovou volí spořádané země, kde si ruská propaganda ani neškrtne, a Trumpa volí ruská svoloč. Rozdíl mezi dvěma kandidáty není v drobných niancích, je to rozdíl mezi pořádkem a chaosem, rozdíl mezi informacemi a dezinformacemi, mezi řádem a rozvratem. Cožpak to ani při pohledu na ten graf není vidět?
To blábolení o Trumpově "jasně definované politice" a pragmatismu, to opravdu někdo může myslet vážně?
Mohu jen souhlasit.
Americký prezident naštěstí zdaleka není všemocný, přesto je nazýván nejmocnější osobou světa (tedy alespoň z pohledu politických postů).
Není zdaleka jedno, kdo vyhraje. Zvolení téměř osmdesátiletého starce u kterého se dost otevřeně projevují známky demence mě popravdě dost znervózňuje. To můžete atomový kufřík rovnou zanést na hraní do nejbližšího domova důchodců a uklidňovat nás, že se nic nestane.
Kromě toho, rozumné korektivy v rámci republikánské strany byly odstraněny. Těch posledních pár rozumných nemá na větší rozhodování vliv - takt teď udává extrémní, částečně extremistické křídlo. A kdo se s nějakým rozumným názorem ozve, tak je okamžitě odstraněn. Když takhle republikáni zachází sami se sebou, jak budou zacházet s lidmi mimo jejich stranu pokud se dostanou k moci?
Už v prvním období Trump hodně institucí poničil. V druhé období se chystá tu skázu dokončit.
Michelle Obama... ale ta nechce. Zatím. Podporu by měla.
Kandidát/ka musí opravdu chtít a jít si za tím dlouhodobě. Michelle je extrémě populární ale ještě nikdy nikde nekandidovala - ani do senátu. A viděli jsme, jak dopadla Hillary, která prohrála volby, která ani nešlo prohrát. Michelle by byla velkou šancí ale i ohromný rizikem a je jí jen ke cti, že tomu tlaku odolává.
Kdo chce psa bíti, najde si hůl. Autor si nutně chtěl nějakou hůl najít a tak hází zbytečným hnojem. Netvrdím, že je Kamala ideální kandidátkou, ale zrovna ty uvedené důvody trochu působí dost opsané od hloupostí šířených republikány. Neviditelnost v době viceprezidenství bych nedával nutně za vinu jí samotné. Svou roli hrál i Biden, který nechtěl mít vedle sebe příliš zářící konkurenci. Téma migrace bylo extrémně nevděčné - skutečně větší opatření by odradilo část elektorátu. Ale i tak se ledacos změnilo - akorát to tak neplní novinové titulky. Trumpova zeď za miliardy nepomohla ničemu ale mediálně se dobře prodávala.
Ano, taky lituji, že si demokraté nebyli schopní v primárkách najít novou charismatickou osobnost. Nového Clintona nebo Obamu. Otázkou je, zda takovou osobnost momentálně mají. Spíš ne. Zpětně vzato - kdyby Biden do prezidentského klání nešel, došlo by k opravdovým primárkám. Akorát by se tam ale všichni ti schopnější kandidáti navzájem roznesli na kopytech a dost možná by Trumpovi ušetřili práci. Někdo by vyhrál, dost možná Kamala. Ale do samotného prezidentského klání by vítěz-ka nenastupovala silný/á ale silně oslabený/á z vnitrostranických půtek. Po odstoupení Bidena ale nikdo jiný než Kamala neměl šanci a proto se těší velmi široké podpoře od všech klíčových demokratů. Naplánované to asi nebylo, ale v důsledku, za dané situace, to bylo pro demokraty lepší.
Zítra se uvidí, zda to na vítězství bude stačit.
Je to právo mladých, nastavovat starším zrcadlo. Pokud se za ně postavil ředitel, tak věřím, že se to událo v rámci mantinelů základní slušnosti. Kritika od ministra zapleteného do vraždy novináře je naprosto drsná výhrůžka. Poklona řediteli školy za jeho charakter. O jeho budoucnost mám ale větší obavy než o ty mladé - ti v nejhorším vystudují v zahraničí.
na parkovací místo můžu zajet popředu a pak musím při výjezdu vycouvat anebo naopak
Ano. Ale tady nejde o individuální parkovní místo. Tady jde o celé parkoviště (nad 4 auta). Na svém pozemku si lidé mohou couvat kam chtějí. Jde o to, aby se parkoviště opouštělo v místě křížení s chodníkem či cyklostezkou popředu.
Soudruhu Nováku asi vás zklamu. Nemám k Rusku a hlavně SSSR vůbec kladný vztah. Putin je obyčejný totalitář, který těží ze své bolševické minulosti. Stejně tak těžila z této minulosti soudružka Merkelová, která byla léta jako svazačka školena právě v SSSR. To, co naordinovala jako kancléřka Německu, potažmo celé EU je krásný příklad, když si někdo hřeje hada na prsou. To, že vám vadí důsledky této migrační politiky dáváte najevo jasně. Vy nechcete vidět realitu a obviňujete za to druhé. Prostě to nezvládáte😉
Nikoli. Jen se bráním tomu, jak naprosto překrucujete mé výroky.
Ty migranty jste do doho vtáhlul vy sám. Z toho jsem jen učinil závěr, že je to pro vás důležité. Článek, kde se porvou migranti, je pro vás veledůležitá informace. Zpráva o jiné velmi drsné jiné rvačce vám nestojí ani za zmínku. Nehodí se do vašeho černého pohledu na svět dokola. A namísto argumentů mě nazýváte soudruhem a jinými "lichotkami".
Vaše objektivita mě nezajímá. Pláčete na špatném hrobě a stěžujte si Seznamu. Že se vám zpráva nelíbí a tak z ní děláte bulvár není můj problém, ale váš. Aspoň jste konečně napsal, kde je skutečně problém, Vám vadí, že se píše o migrantech. To je celé. Díky za zasmání. Jste pěkný pokrytec. Co se nehodí do vašeho pojetí světa, to je špatně. Čest práci soudruhu😉
Překrucovat napsané umíte dokonale. To vás asi naučila Putinova garda.
Než vám zlostí zčerná před očima tak bych doporučil se zhluboka nadechnout a trochu se zamyslet. Z mého pohledu jsou zásadní dvě otázky: proč? A co vlastně bylo navrženo.
Proč? Mnoho měst v Evropě (většinou ty, která mají spokojené obyvatele... Kodaň či některá nizozemská města) si dala za cíl nula mrtvých v dopravě. Zní to utopicky ale oni to mají jako dlouhodobý cíl, nečekají, že to bude zítra ale postupně. Kiel se snaží o něco velmi podobného.
A couvání z pozemků je nebezpečné, hlavně ve městech, kde lidé rádi jezdí ma kole a chodí pěšky. Proto se ten návrh v Kielu potká s větším pochopením než v Česku. Je to zelené město a lidé si za tím stojí.
A samotný obsah návrhu? Nejde o malé pozemky. Jde o parkoviště nad 4 místa k stání. Jde o parkoviště větších bytových jednotek. A tam je to většinou vyřešeno. A pokud ne, tak je k tomu nové pravidlo donutí a městu-veřejnému prostoru-to prospěje. Chtějí to ještě přepracovat, uvidíme, jak to bude ve finále vypadat. Ale za mě výborný nápad.
Už příští rok budeme dovážet a prý to bude ekonomicky výhodné, tak nevím....
Jak to odhaduje ČEPS je např. tady
Jaká ta cena bude za dva roky nikdo neví. Ale jak se říká, čeho je málo, to je drahé. Proto ohledně cen nejsem optimista. Ty naplánované a nepostavené větrníky zmíněné v článku budou bolestivě chybět.
Posledních pár let bydlím v krajině plné větrných elektráren, na severu Německa. Výkon OZE tu je nad 100% vlastní spotřeby, takže se většinou vyváží na jih.
Esteticky se mi v krajině líbí. Ano, novodobá podoba větrných mlýnů. Pomalé otáčky atd. V noci mi spíš vadí to divoké poblikávání ale I tomu má být konec protože už je zákon a nová technika.
Ano, nikdo to nechce mít přímo u domu. Pod vrtulí je určitý hluk (ačkoliv každá frenkvetovanější silnice je mnohem horší) a blikavý stín je nepříjemný, pro epileptiky nebezpečný. Proto to nikdo u domu nemá, vždy je to dál někde na poli.
Ty nejstarší vrtule jedou už skoro 30 let a vyměňují se jen proto, že ty nové jsou násobně účinnější.
Ano, i tady se to občas někomu nelíbí ale naprostá většina to nijak nevnímá. Je to součást kulturní krajiny, jako obdělávaná pole, silnice, železnice, elektrické vedení. Je to mnohem více akceptováno než uhelná či dokonce atomová elektrárna v podstatně větší vzdálenosti. Potud estetika.
Ohledně smysluplnosti:
Vítr dobře doplňuje soláry. Od listopadu do února je výkon solárních elektráren podstatně nižší. Není zdaleka nulový, i za zamračeného počasí nebo pod tenkým sněhem energie teče. Když je ale deštivo a vůbec na podzim a v zimě fouká hodně vítr. I v noci.
Přesto i to severní Německo má své uhelné a plynové elektrárny na pokrytí tzv. Dunkelflaute. A rostou exponenciálně nová bateriová úložiště v řádu stovek MW, investice do přenosové soustavy jsou 4x vyšší oproti 2021...
Češi s tím nemají zkušenosti a tvrdě jim ujíždí vlak. Za 2 až 3 roky se bude muset energie ve velkém dráze dovážet.
Vaše objektivita a neobjektivita mě vůbec nezajímá. V Německu právě po osmi letech končím pracovat. Zdaleka se nepíše objektivně ani tam, ani zde. Situace se mění a lidem jako jste vy se to nelíbí a to mě baví. Pláčete tu a fňukáte, ale realitu nezměníte. To, že nechcete něco vidět, neznamená, že se to neděje. Ideologii zdar, té migrační zvlášť. Malujte si svět dál na růžovo. Pravda vždy zvítězí...
Pokud považujete za to, že mě o Německu zajímá více než nějaké články o rvačkách, za fňukání, tak to vypovídá spíše o vašem pohledu na svět. Vybíráte si ze svého okolí jen to černé. Z vašeho pohledu pak všichni ostatní mají růžové brýle.
Vaše "pravda" je, že jste si našel téma migrantů, které vidíte jako naprostou zkázu všeho. A proto vás zajímá jen to, co se vám k vašemu pohledu hodí.
Kriminálních věcí se děje poměrně hodně. Když už vás tak zajímají bitky v Německu, tak jste asi slyšel o přepadení vlaku u Rostocku minulou sobotu. Fanoušci FC HansaRostock násilně zastavily vlak s fanoušky Rot-Weiss z Essenu jedoucí do Rostocku na zápas. A ten vlak přepadli a poškodili. Několik fanoušků z Essenu bylo zraněno. Útok přerušil až zásah policie a samotné utkání kvůli tomu začalo s velkým zpožděním....
Proč je ta zpráva o Berlíně důležitější? Ahh.. no jo. tam byli migranti. V Rostocku to byli Němci a to se nepočítá. Ve své první větě se odhalujete - nějaká objektivita vás nezajímá. Mě ano.
To se dalo čekat, že dojde na Wikipedii🤣 Vám pořád jaksi nedochází, že rvačka stovky lidí není běžná věc. Berlín není provinční, ani tu nikdo nedělá paniku a skandál. Pokud někomu připadá rvačka stovky lidí povrchní, mluví to především o něm. Jaká je tu zákulisní interpretace a co z té zprávy je drb?! Kde je nějaká celebrita, která se k tomu vyjadřuje nebo je do rvačky zapojena nebo by díky tomu mohla celebritou být?! Pokud nestačí na takový zásah Policie a musí přijet zásahová jednotka, je to velice vážná věc, která se neděje každý den. Vám se pletou hodně pojmy a bulvár a zpráva mezi ně patří. Vlastně tu dehonestujete Seznam na bulvár, neseriózní medium, který má pětkrát větší náklad než ona seriózní media (Wikipedie by asi měla zohlednit digitální média a zapracovat na správné formulaci odpovídající dnešní době).
Umíte něco jiného? Nebo jen Ctrl+V ?
Nevím, proč jste tak posedlý celebritami a co má nějaká celebrita společného s definicí bulvárního tisku. Ano, bulvár rád o celebritách píše, ale to neznamená, že je to jejich výlučné téma. Když Vám vadí Wikipedie, tak si naleznětě jiné definice, co se všeobecně pod tím pojmem skrývá.
Seznamu všeobecně velmi fandím, ale právě proto si nemohu odpustit kritiku výběru témat. Jak jsem již několikrát opakoval výše - kdyby to byla jedna z mnoha zpráv o sousední zemi, tak se nad tím asi moc pozastavovat nebudu. Ale pokud je to ale jediná zpráva, kterou během vícero dní o Německu přinesou, tak nemohu ubránit dojmu, že ten výběr není orientovaný na objektivní zpravodajství ale motivací byla spíš senzacechtivost a touha po klikacích titulcích - a to je typický znak bulváru. A za to novinky.cz kritizuji.
Mimochodem není to zcela náhoda. Projděte si jiné články od autorky tohoto příspěvku. Samá černá kronika, nejlépe něco o imigrantech, už to vícekrát proložila i citací extrémě pravicové AfD.
O žádných zákazech se nezmiňuji. Bitka stovky lidí není běžná událost a už vůbec bulvární, to by v ní musela být zapojena nějaká celebrita. Vám se pletou pojmy.
Bulvární médium je označení masového sdělovacího prostředku, v němž hrají klíčovou roli emoce (krev atd.) a aktualita, jejíž význam postupem času klesá.[1] Vyznačují se pětkrát až desetkrát vyšším nákladem než seriózní média.[2] Dále je jejich obsah charakterizován, mimo jiné, provinčností, navozováním paniky, skandalizací, personalizací, populismem, povrchností, negativismem, jednoduchostí, jasností, vytvářením celebrit a prací s nimi, předstírání autoritativnosti a blízkosti konzumentovi. Provádí interpretaci jevů na základě zákulisních informací a drbů....
Pokud musí zakročit zásahová jednotka ve rvačce stovky lidí a někomu to připadá jako bulvár, tak to připomíná bolševické zvyky z dob totality, kdy jakékoliv velké nepokoje prošly zprávami jako marginální a ty skutečně marginální byly zase velice zdatně ideologicky dehonestovány. 😉
Bolševická cenzura zakázala, co se jí nelíbilo. Porovnávání z dneškem je dost hrubé zlehčování komunistického režimu. Nevolal jsem po zakazování. Ale podivoval jsem ze nad tím, že je to jediná zpráva o Německu. Honba za tím, kde byla nějaká bitka, je jen bulvár a divím se, že ho novinky mají zapotřebí.
Často se snažím bránit média před osočováním, že nereportují správně, objektivně či neúplně. Ale dělají mi to zatraceně těžké. Příklad: Když dnes kouknu na seznam resp. na novinky a hledám, jaké zprávy z Německa se na nich objeví, tak je to až na malé výjimky předvším jakási černá kronika v podobě tohoto článku. To se opravdu v Německu nestalo nic důležitějšího než nějaká rvačka? Poprava německého občana v Iráku? Lavírování komunistky Wagenknecht? Reakce odborů na sanační plány VW? Naprosto nezajímavé? Ale bulvárové titulky, na to je spoleh.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Srbsko , Maďarsko Gruzie či Rusko prý inklinují k jakési Trumpově vizi... Nikoli. Rusko a jeho vazalové si přejí maximální chaos a destrukci západních zemí. Trump je pro ně jen užitečný idiot, který USA rozbourá a rozhádá zevnitř, aby je pak mohli dorazit zvenčí. Nějaká zkušenost s postsovětským systémem nebo s autoritářskými režimy v tom nehraje žádnou roli. Naopak, Putin považuje rozpad Sovětského Svazu za největší tragédii a nastolil takový autoritářský režim, proti kterému je socialismus 80 letech málem svobodnou společností.
O jaké silné, jasně definované politice autor hovoří? Trump si zakládal na tom, jak je nepředvítatelný a nyní, na prahu 80 let to bude ještě okořeněné Alzheimerem.
Zemím preferujícím Trumpa možná vadí otevřenost a progresivismus Západu - ale ne kvůli obavám o jejich národní identitu a bezpečnost - nýbrž proto, že je to pro Západ zdroj ekonomického blahobytu a také aktraktivity. Proč masy lidí chtějí migrovat do Západních zemí a ne do Ruska či Srbska? Protože se tam prostě žije lépe.