Agrární komorník Doležal (a před ním všichni jeho předchůdci) si vzdor jednoznačným zprávám o ziskovosti odvětví vždy najdou nějaké zdůvodnění, že je vlastně stejně všechno špatně a že by bylo potřeba navýšit dotace a podpory všeho druhu. Jinak článek není jen o ziscích firem z Agrofertu, ale i o ziscích velkých firem jiných vlastníků, i když zdaleka ne všech. Stálo by za to zveřejnit výsledky hospodaření alespoň pětiset firem (třeba i jiných, než zemědělských a potravinářských) od největších po nejmenší, včetně oné kolonky čerpaných dotací. Po zveřejnění zprávy NKÚ s poznatkem, že je u nás nikoli tržní, ale dotační ekonomika, trvalo pár dní, kdy to spousta politiků a ekonomů souhlasně komentovala, ale nyní už vše vyšumělo do ztracena a ,,čerpání dotací,, bude probíhat vesele dál - ať jsou tržní ceny zemědělských komodit a potravinářských výrobků sebevyšší.
Tak to budou muset zvýšit dovoz těch svých oblíbených migrantů z Afriky, Blízkého a Středního východu, neboť současné počty těchto příchozích ,,makáčů,, nestačí na pokrytí pracovních potřeb, a to za využití všech dopravních prostředků - zavést pravidelné trajekty přes Středozemní moře (gumové čluny nestačí), leteckou dopravu ze vzdálenějších oblastí Afriky apod.
Že by ČNB měla zájem udržovat co nejdražší nemovitosti samozřejmě skrze koupěchtivé občany, co jsou za kdejakou zříceninu ochotni zaplatit snad cokoliv a prodávající (fyzické osoby, developeři), co okamžitě využívají poptávky a šroubují ceny ? ,,Krásně,, zafungovala ČNB v roce 2020 (probíhající coronavirová pandemie), kdy někdy v půlce toho roku snížila základní úrokovou sazbu na 0,25 % a pak následoval nárůst počtu a objemu hypoték a strmý růst cen nemovitostí. Na druhou stranu nikdo nikoho nenutí, aby šrouboval ceny podle zákonů trhu (vztahu nabídky a poptávky), protože ,,zákon,, trhu snad není něco jako za všech známých okolností platný fyzikální zákon, nebo že by ano ? Dalo by se tedy říct, že trh je o hamižnosti a tato vlastnost může v zásadě za inflaci ?
V článku je psáno, že v rámci současné legislativy nemají zemědělci při likvidaci ozimu jinou možnost než herbicidy použít. Předpokládám, že se tím rozumí legislativa související se získáním nějaké dotace, protože mě, jako záhumenkáře, co nepobírá žádné dotace, k používání nějakého herbicidu nikdo netlačí.
Volte toho, hlavně asi v prvním kole, kdo vás alespoň trochu nějakým způsobem osloví, s kým budete třeba v něčem souhlasit a neohlížejte se na trapné předvolební průzkumy a preference - já bych zveřejňování volebních preferencí tak měsíc před volbami zakázal, protože to vědomí, že má někdo málo procent, nepochybně spoustu lidí při volbě ovlivní.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jeden odstavec z článku na ePenize: Inspirovali se u vojáků a policistů
Proč mají rentu vojáci a policisté? Z jakého důvodu právě oni pobírají peníze i v době, kdy své povolání už nevykonávají? Uvádí se, že je to z důvodu nebezpečnosti jejich práce. Copak lékař není ohrožený, když přijímá feťáka nebo alkoholika, případně psychicky narušeného jedince? Nepochybně ano. Rentu by si tedy zasloužil úplně stejně jako policista, hasič nebo voják, který je vystaven nebezpečí. Na druhou stranu, policistů a vojáků, kteří nebezpečí vystaveni nejsou a nebyli, ale rentu pobírají, je mraky. To je právě neskutečné! Jak může pobírat rentu člověk, který pracoval jako policista celý život v kanceláři a do terénu se nedostal? V tomto světle bych rentu vybraným lékařům nepochybně přál.