Tady je vidět, jak nynější propaganda funguje. Pro státy, se kterými režim nesouhlasí, se vymyslí handliva přídavná jména a ovce je potom začnou používat. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.
Není každý Novák pro rovnoprávnost. Rád byste asi byl nad ženami vládce jako ruský mužik nebo muslimský fousáč. Kazíte nám jméno zabedněnče.
Rada ČT pomalu začíná být pod taktovkou ANO. Bureš potřebuje poslední medium, na které nezaklekl ovládnout. A daří se mu. Již má nadpoloviční většinu a proto ti schopní budou potichu vytlačováni.
Poslední bude donucen zavřít Moravec.
Ten obézní soudruh v radě se neštítí ničeho, je za to placen.
Rukopis Fica jak přes kopírák.
Quo Vadis ČT? 😢😢😢
Máte krátkou paměť pani Marcelo.Je všem známo,že Staré bolševické
programy jak jste je nazvala, uváděla ČT i za doby generálního ředitele
Dvořáka, a to stále ve větší míře.Doplňovaly manko nových pořadů ČT.
Starší diváci si je dokonce pochvalovali,poněvadž nahrazovaly některé nové nevydařené seriály.Na ty ,dle vás bolševické programy se nedívejte,
přepněte jinde,kde máte dostatek programů,který vám budou názorově
vyhovovat. Píšete také o BABIŠISTÁNU.,nového ředitele Součka
nezvolil Babiš,ale rada ČT.
Zvolila ho rada, kde Babiš díky tlustoprdovi získal již převahu!
Páni Marcelo, ty staré věci vysíla- la ČT i za Dvořáka. To není Babišova televize ale Pjotra Fialenka a pěti žumpy. A Moravec v debatách nenechá nikoho domluvit a skáče lidem do řeči. Vždyť se na ČT nemusíte dívat a soudě dle vašeho příspěvku, jste určitě čtenářka Blesku.
Vy jste přijela z daleka a nebo byste měla létat jako holubička!
Pamatuji si jak mnozí před tuto válkou se vysmívali v cele s politiky, že co zmůže rusko když UA vstoupí do NATO. Putin řekl, že to je červená linie a udělal to. Takže dál výsměch a pochyby a budeme vítat atomový. Už se všichni těší až tu nebude život?
Vy byste byl první, kdo by dal Hitletovi Sudety, aby byl zachován mír diplomacií. Kdo nezná historii, nemá budoucnost. Už prosím nic nepište, jste hlupák.
To je zvláštní, že se nelíbí Američanům, že v Rusku jsou vojáci KLDR, když vojáci USA jsou od roku 2022 na Ukrajině a válčí proti Rusku. A jestli si říkají žoldnéři nebo né, jsou to Američané !! Až bude Ukrajina v NATO, tak se můžou čířit, ale takto jsou na UA načerno !!!
Teda to muselo hodně bolet nenapsat hrubku s tvým IQ 🤣
Nejlepší a nejideálnější stavba je svépomocí. Člověk dělá na svém, snaží se vše udělat poctivě a dobře zná, kde co jak má. Samozřejmě nevýhodou je dlouhá doba (2-3roky) a velká dřina, ale trpělivost růže přináší. Hezky vybágrovat zeminu a začít pořádným sklepem pod domem, pokud možno i s garáží a vjezdem do zahrady. Teprve nad sklep stavět podlaží z pálených cihel hezky pomaloučku s odborným dozorem. Domek řešit pokud možno bezbariérový, ekonomicky estetický a nízkoenergetickým způsobem. Využít každý koutek včetně podkroví.
Hezký den.
Znám pár domů, které stavěli lidé svépomocí a jsou super. Jsou to bohužel výjimky. Dnes je to jako v jiných oborech, všude. Kdo neví, seká chyby. Stavbu svépomocí ano, protechnicky velmi velmi zdatné a mající „nápovědu“. Kamaráda TDI nebo stavbyvedoucího, který jim chodí pořád radit a kontrolovat. Když vezmete termokameru na stavby, ty svépomocí poznáte hned... v zimě jim hoří detaily (ne všem, jak píši). Čili dobrý projektant, jednoduché řešení bez složitostí (typu obdélník, sedlovka) a dobrý stavbyvedoucí se vzděláním na blízku, pak ano. Jinak znám zedníky, kteým dám základy, zdít a pošlu je dál. Jiné, co umí omítky, další SDK atd. Tamhleten je na detaily, ale podlahu by nevylil, kdyby do něj mlátili a teodolit s nivelákem umí jen támhleten. Prostě přehnaně budete sami sobě zubaři, automechaniky, programátoey v moderní složitější době?
Chybí mi tam upozornění, že se jedná o placený článek výrobců pálených cihel. Bylo by možná dobré vzít vzorek několika staveb postavený touto technologií a změřit skutečný tepelný prostup. Tím, že se cihla svisle nemaltuje vyjde prostup za ideálních podmínek ve zkušebně. Ve skutečnosti, je každá cihla trochu jiná a výsledek je, že některé spoje nejsou těsně na sebe. Část se sice spraví oboustrannou omítkou, ale určitě zeď jako celek nevykáže stejné hodnoty jako ve zkušebně. Když se postaví stěna z YTONG YQ, lepená ze všech stran, tak bude výsledek bližší k testům ve zkušebně. Navíc i ve článku se píše o přírodním materiál, bez chemie, ale v jiné části článku se píše o chemicky upravené hlíně, která se pálí jen na 80 st.C. To znamená už se nic nepálí, jen se UDÍ. Takže kde je ten přírodní materiál? Vypadá, že nás výrobci trochu šidí nezdá se Vám?
V peci na cihly je kolem 800-900 stC.... na střešní tašky cca 1200-1300 stC. Už Masaryk říkal: nevěřte všemu, co čtete na internetu... :-)
To jsou dřevěné domy. Nepleťte s dnešními dřevostavbami, které jsou směsí desek, latí, igelitu... masiv dřevo se musí neustále opečovávat, ale pak vydrží. Montované „sirkostavby“ jsou na cca 30 let a jako v USA, bagr a nový. Ale tam cihly nemají, severní Amerika nemá jíly a proto zde cihly používají jen milionáři a často dovezené z Evropy.
Většina stavařů dělá s tím čím se vyučila, a nové trendy a postupy moc neřeší.
Mluvíte o vesnickém zedníkovi samo domo pro souseda. Kvalita stavby není ani tolik od zedníka, jako od stavbyvedoucího. Ten lidi řídí, řídí návaznost profesí, okamžitě odhalí, že daný řemeslník neumí (nemusí vyhodit, pokud je šikovný, stačí naučit - někdy hodina a vše je jinak), takže kvalitní stavbyvedoucí je výsledek díla!
Pokud chce člověk nízkoenergetický dům, tak se to dá pomocí porothermu realizovat při síle zdiva 44 nebo 50 cm, pokud by chtěl pasivní dům, tak při tých tlouštkách s tvárnicemi kde je dutina vyplněna izolační vatou. Ale u obou metod je slabinou spára, která musí být extrémně tenká, cca. 1 mm lepidla. Zedníci velmi často staví z porothermu na klasickou ca. 1 cm vysokou vrstvu malty, a to jsou neskutečné tepelné mosty.
Já osobně stavěl ze sendvičového systému tvárnic z dřevěných štěpek, kde je vevnitř izolace (u mě 20 cm) a do dutin v tvárnicích se vkládá výztuž a lije beton. Výhodu to mělo tu, že při síle betonového jádra 15 cm a 20 cm izolace je celková síla zdiva 40 cm, do dřevěné stěny tvárnice se skvěle dělají drážky pro instalaci, a samotné tvárnice jsou cca. 10 krát lehčí než cihlová tvárnice. Vše se skládalo na sucho, a teprve po seskládání (jako lego) se dovnitř lil a hutnil beton.
Z hlediska tepelného odporu a nákladů na vytápění použiji lajckou definici, na vytopení RD o ploše cca. 200 m2 si vystačím s 2 MWh elektrické energie pro tepelnéí čerpadlo. U nízkoenergetických domů se udává spotřeba 50 kWh/m2/rok (dnes spíše 25 kWh/m2/rok), u mě to vychází na hodnotu 10 kWh/m2/rok.
Každá stavba z cihelných bloků je dnes na lepidlo nebo pěnu. Stavbu z cihel od zedníků kteří zdí spáru jak za starých časů jsem již deset let neviděl ani u amatérů. Technologie cihel s vatou je dokonalá! Máte za jednu práci zedníka ušetřeno na zateplení (lešení, práce, hmoždinky, drahé flexi lepidla, perlinka, lišty - vše je v cihle...), tím se cena této drahé cihly vlastně přehoupne na levnější a rychlejší řešení proti zateplování zdí Ytong, VPC ad. Navíc máte vnitřní i vnější omítku/fasádu na pevném střepu, což z ní činí dlouhověkou fasádu, která nemá na trhu mnoho konkurence a proti klasickému zateplení vně, nedej bože dřevostavbám (nemluvím o srubu), jste úplně v jiném století. Jediným problémem cihel plněných izolací je, že nesmíte dělat chyby v detailech (rohu, ostění, věnce, kaslíky, stoupačky atd.) a to znamená (a tady s článkem nesouhlasím, že to není moc na stavbu svépomocí bez zkušeností a znalostí. Generuje to tepelné mosty, které výsledek znehodnotí. Proto zedníka, co chce spáru maltu 1cm rovnou vyhoďte. Ten tohle nesmí použít. Vždy chtějte u takových lidí vidět stavbu, že s tím umí a zeptejte se majitelů na zkušenosti s ním...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Leze do zadele ODS, protože ví, že ji už lidé, co věřili původní topce, nechtějí.