Nikdo se nezabýval tím, kolik odpadu obecně (nehledě na druh) je do moří a oceánů a na pláže vypouštěno. Jediné plasty se udrží na povrchu a jsou vidět. Že jsou moře a oceány zasviněny vším možným odpadem, který ale není vidět (klesne do hlubšíh vody, to nikoho nezajímá.
Vše podle hesla: co oči nevidí,srdce nebolí.
Ale proč, když se jedná o plasty, se ta víčka paušálně osazují i na papírové výrobky (mléko a mléčné výrobky)?
Neznám ve svém širokém okolí nikoho, kdo by při otevírání to víčko neukroutil. Ano, některé ženy, které nemají takovou sílu, ale ty zase požádají své mužské partnery, aby to učinili za ně.
Zkusil někdy někdo z autorů toho výmyslu pít z lahve za jízdy v autě? To nelze. A navíc to ještě více zhorší bezpečnost na silnicích.
Pojďme Evropu zakonzervovat, všechno obyvatelstvo z ní vysídlit a nechat tu jen úředníky. Pak bychom nemuseli řešit emise, plasty a pod. a Evropa by byla čistá a uhlíkově neutrální, možná dokonce i pasivní. A na silnicích by nezahynulo jediné zviřátko, jediný člověk.
To by se dalo patentovat.
A napadlo někoho si spočítat, kolik mají zaplatit?
9,5milionu rodině a 7,5milionu pojišťovně.
Když si to sečtete, je to 17milionů. Na jednoho je to 4,25milionu.
To by museli zstávat pozice velmi vysokých managerů, aby to mohli do konce svého pracovního života splatit. Tato nižší forma "živočichů" takových postů nikdy nedosáhne, takže částku nikdy nesplatí.
Neudělal tady někdo chybu v počtech?
Spíš mělo být určeno, kolik mají měsíčně platit, hybaj s nima, propuštění, na práci a z platu jim nechávat jen životní minimum a museli by být pod neustálým policejním dohledem (na co jiného pak máme "Pomáhat a chránit"?), že si nikde nepřividělávají bokem a pokud ano, 90% toho jim sebrat.
Z lidského hlediska člověk lituje a soucítí s poškozenou, ale na druhou stranu, pokud se bavíme o výši "výkupného" za takový zločin, měl by být stanoven limit, jaký je reálně dosažitelných u takovýchto tvorů.
No zkusím to z té druhé strany, třeba mě neukamenujete.
Ať už má na kouření každý svůj názor, díky prodeji cigaret (v jakékoliv podobě), stát získává nemalé peníze ze zdaněného prodeje do státního rozpočtu.
Proč asi každý stát nařizuje zdražení cen za tabákové výrobky?
Že by mu snad šlo o zdraví občanů? Nechte se vysmát. Jde mu jen a jen o peníze do státní pokladny.
Na druhou stranu, protože příjmy z tohoto prodeje pro stát jsou nemalé, může stát dotovat jiné produkty, služby, představte si pod tím cokoliv.
Tvrzení, že náklady na léčení nemocných nakažených tabákovými výrobky stojí státní pokladnu spoustu peněz je sice pravda, ale je to jen zlomek toho, co za prodej vyinkasuje.
Takže kuřáci, kuřte dál, více a radostněji. Pokud přestanete, zdraží nám něco, co nutně potřebujeme, nebo nám zvednou daně ze mzdy nebo nám ty prachy, které by v rozpočtu za prodej tabákových výrobků chyběly, vezmou někde jinde.
Přeji všem kuřákům pevné zdraví, chuť do kouření a dlouhý život.
Tvrzení že kapr trpí několikrát než ho nakonec usmrtíme, je sice, možná (jak někdo může tvrdit, že ví co kapr zažívá, když si to nemůže od daného tvora vyslechnout-jde pouze o druh fabulace), pravdou, ale když půjdeme ještě dále do historie (pokud autor tvrdí, že Vánoce dříve byly bez kapra, což je pravdou), tak kapr nebyl dříve chován v chovných rybnících, ale žil volně v rybnících a řekách, kde byl lovnou kořistí pro jiné predátory. A určitě také trpěl a "bolelo" ho to. Ale zajímalo to tehdy někoho? Je to přirozený koloběh potravního řetězce, na jehož vrcholu je, dočasně, člověk.
Co ostatní zvířata, jejichž maso jíme? Ty netrpí před porážkou? A co rostliny (obilí a pod.)? To nezažívá stres, když ho někdo seče/kosí? A když ne, tak jak to víme? A co jiné druhy ryb, co jsou loveni na mořích. Nebo chováni v sádkách na mořích? Ty netrpí stresem? A kdo o tom píše? Pouze o velrybách.
No tak. Nechte těch volovin.
A tvrzení, že kapra si můžeme koupit celoročně v supermarketu, položeného na suchém ledu a tvářícího se, že je chlazený, přičemž je každý den, pokud jej nikdo nekoupí, opětovně zmražen a druhý den zase rozmražen, je sice pravdivé, ale čerstvé maso a maso podávané až dlouho po jeho naporcování a uskladnění je chuťově něco úplně jiného.
Je zajímavé, že Slováci, Maďaři, Rakušané, Švýcaři, Němci, Francouzi, Španělé, Britové, Italové na svých tradicích lpějí a my se jim máme vzdát.
Opět české švejkovství.
Nic proti "rychlému občerstvení", ale "rychlé jídlo" je úplně jiný pojem a význam.
Občerstvení znamená, že potřebujete rychle doplnit kalorie, energii.
Ale Fast food dnes lidé berou jako základ stravy, hlavní jídlo.
Nikdy jsem úplně nepochopil, proč jídlo, které si mohu dát na talíř a rozdělit ho na jednotlivé části a mohu si uříznout a nabrat přesně to co chci a jakou porci chci, musí někdo nacpat mezi dvě poloviny rozřízlé "housky", udělat z toho "věž", která se ani nevejde do pusy a pokusit se do toho kousnout. Výsledkem je vždy to, že na to hubu nikdy nikdo tak hodně neotevře, většina obsahu mezi dvěma polovinami "housky" se protlačí na druhou stranu než kam kousneme a většinou i vypadne ven a zároveň si člověk ušpiní oblečení.
A ano, na "český" hamburger člověk asi dokáže pusu otevřít, protože síla/výška "masa" je velmi malá, ale co nechápu je, že někdo si dá tu práci, maso nebo jiný masný produkt ugriluje, a pak to nacpe mezi dvě půlky pečiva (třeba Pip Master, ale i jiní, kteří mají skvělé recepty na grilování a kteří mě inspirovali a neustále inspirují).
Proč mám složitě připravit a ugrilovat třeba bůček, trhané hovězí/vepřové, nebo kuřecí, nebo trhané koleno, a pak ho nacpat mezi dva kusy pečiva? Proč, když ho mohu sníst bez pečiva, s jinou přílohou?
Docela mě překvapuje, že ještě nikoho nenapadlo udělat "pork belly burnt ends" a nacpat ho mezi dvě půlky bulky a vydávat to za "hambáč".
U KFC je to to samé. Napadalo někoho, že ty kuřecí křídla a paličky jsou z většiny jen strouhanka? A ty hranolky, to jsou nitě a ne hranolky.
Asi jiná generace.
Já si naopak myslím, že elektřiny bude dostatek a budeme jí i vyvážet, akorát nebude komu (v rámci EU).
Zelená klika v čele EU včetně její předsedkyně zlikviduje do roku 2030 celý průmysl v EU, tím pádem ubudou velcí oběratelé a pro domácnosti a kanceláře stávající výroba, i po odpojení uhelných elektráren, bude dostatečně pokrývat potřeby.
A kdyby to náhodou nestačilo, tak Němci nastartují mazutové elektrárny a bude elektřiny dost a dost.
Vzhůru k zeleným a zářným zítřkům, vstříc zelené budoucnosti planety.
Jen nenvím co se stane až se zjistí, že ten klimatický závazek, nezvýšit oteplování planety o více než 1,5°C do roku kolik? 2035? nevyjde a on nevyjde, to se ví již dnes, tak co se bude dít pak.
Ale myslím že Putin už to má vyřešené. Bude globální termonukleární válka a po jejím skončení zmizí z planety její největší znečišťovatel člověk a vše se zase vrátí k normálu. Jen nebude nikdo, kdo by o tom psal a kdo by to četl.
Bude se prodávat i v USA:
-no nevím jestli v USA dokáže konkurovat Tesle (i když Tesla není SUV)
-pokud se zmiňují rozměry interiéru a dojezd, tak si dost dobře neumím
představit, jak moc to v USA bude prodejné, když tam 600km není žádná
velká vzdálenost (narozdíl od Evropy)
-američané mají o SUV úplně jiné představy než zbytek světa ((kromě
Austrálie) - jejich vnímání velikosti a pojetí luxusu je někde trochu jinde.
Podívejte se na jejich Lincoln Navigator model 2025. Ani Cadilac Escalade
se mu nemůže vyrovnat. A cena je nižší než za Range Rover, nebo Porsche
Cayenne, BMW X5/6, Audi Q7/8 nebo Mercedes GLS a to včetně verzí AMG.
Ano, není to elektrické auto, ale v USA tohle moc neřeší a navíc je to auto
opravdu pro rodinu a spoustu zavazadel. Navíc může tahat obří přívěsy včetně
lodí. Zvládne tohle Ioniq 9? Asi těžko.
Reagoval jsem pouze na to, že se bude prodávat i v USA. Na trh v Evropě jsem tímto příspěvkem nereagoval.
Toto je dost neobjektivní kvíz.
Pouze deset kapel. Deset legendárních? Jen deset?
To mělo být alespoň dvojnásobek a i tak by to bylo málo.
Každá dosud žijící generace to má jinak, má jiné legendární kapely.
Z místa bych v tuto chvíli vyjmenoval minimálně dalších dvacet/třicet kapel, které byly legendární a psaly historii hudby. Ale na to tu není prostor.
Problém je, že apelovat na "zdravý selký rozum" zde nepomůže, protože ho skoro nikdo už nemá, nebo ho domítá používat.
Jak jinak si vysvětlit popularitu hnutí ANO u nás a Trumpa v Americe?
Pomůže jen odstřihnout se od sociálních sítí, sledovat informace jinde a dělat si vlastní úsudek. Ale je jako u lidí na něčem nezdravém zavislých, zbavit se té závislosti. Oni už to prostě nedokáží, žijí téměř ve virtuální realitě a nevědí že venku existuje reálný svět a v něm skuteční lidé.
Je to marné, je to marné, je to marné.
Skoro všichni všechno nakupují online, platí kartou. Pak se diví, co je o nich všude všechno známo.
Zkuste alespoň na ten internet koukat v anonymním režimu, vytvořte si fiktivní e-mail a zboží, které si objednáváte přes internet a u kterého neřešíte záruku, objednávejte přes tento e-mail. Zboží si nechte zaslat do nějaké zásilkovny, plaťte ho hotově při vyzvednutí a když to prodejce neumožňuje, jdete k jinému. Sice bude o trochu dražší, ale vaše soukromí za to snad stojí.
Zdraví a soukromí je dnes to nejdůležitejší co máte. Tak si ho chraňte.
Ppromiňte ale musím se smát.
Nejdřív si tam Němci pozvou to nejhorší co lze, teď uzavřou hranice s okolním světem a letecky si tam dopraví čtvrt milionu Keňanů.
Argument že jde o křesťany neobstojí, protože za těmi lidmi se za čas natáhnou rodinní příslušníci, kterých bude několikanásobně více, ale pracovat nebudou, nebo se nedokáží integrovat.
Pak je jen krůček k jejich radikalizaci a to pak bude mazec.
Ne Green deal ale Brown/black deal, Evropo.
Sibylo ty ses mýlila v barvě nebezpečí pro Evropu. Žlutá to není.
Německo nepřijme čtvrt milionu migrantů z Keni.
Německo bude muset přijmout násobek tohoto počtu, až začnou početní rodinní příslušníci přijíždět za těmi, co tam byli přijati.
To pak bude mazec. Z několika set tisíc, snad, pracujících, se stane mnohomilionová armáda hladových krků a je jedno jestli jsou to křestani nebo muslimové (o radikalizaci raději ani neuvažovat).
Sibila neměla pravdu když varovala před žlutým nebezpečím. Je to jiná barva.
To není Green deal, ale Brown/black deal.
Promiňte mi, ale mě už to začíná připomínat Afganistán, ale naruby.
Může dnes vůbec muž, chlap, kluk pohlédnout na ženu, aby z toho nebyl sexismus?
Problém žen je, že se chtějí líbit, ale přitom jim vadí, když na ně osoba opačného pohlaví kouká. Oblékají se tak aby byly sexi, ale vadí jim, když to někdo o nich řekne.
Svatá pravda je, že ženská neví co chce, ale nedá pokoj, dokud toho nedosáhne.
Buď všechny chlapy vyvražděte a každého novorozence mužského pohlaví shoďte ze skály (jako ve staré Spartě), nebo všechny chlapy vykastrujte.
Nevím jak komu, ale mě už to všechno ohledně chudáků žen přijde hodně "přes závit".
Ano, jsou tu případy napadení, znásilnění a domácího násilí, které je potřeba tvrdě potrestat, ale už někdy někdo slyšel o případu, že by žena znásilnila muže? Asi ne, ale ono se to opravdu děje, ale i když to doputuje k soudu, nikdy není žena uznána vinou. Jak by žena mohla mohla znásilňovat a mít násilnické sklony?
Tak už žačněme být zase normální. No tak lidi, neblbněte.
Chce se mi napsat: ,,To je zase blábol.", ale nenapíši.
Je to pouze velmi povrchní článek.
Za prvé: rozlišujeme mezi grilováním a BBQ (přitom obojí je způsob grilování).
Za druhé: kromě grilů ne uhlí a brikety máme i grily na pelety.
Za trětí: není pravdou, že brily nauhlí a brikety jsou levnější alternativou. Ty nejkvalitnější jsou pěkně
drahé.
Za čtvrté: grily na uhlí a brikety se rozdělují na plechové a keramické.
Za páté: plechové se rozdělují na grily pro přímé grilování (kde lze grilovat i nepřímo) a pouze
nepřímé grilování.
Za šesté:plechové grily na uhlí a brikety jsou se dělí na kotlíkové a gravitační.
Ale to jen tak v kostce shrnutí pro, kteří se v tom neorientují a nemají představu o tom, o čem grilování je.
Potom je tu důležitý údaj: teplota uvnitř masa.
Bez její znalosti nikdy pořádně nic neugrilujete. K měření potřebujete teploměry se vpichvými sondami.
Doporučuji Youtube. Tam se každý dozví téméř vše o grilování a výběru druhu grilu pro svoje potřeby.
A ještě jedna důležitá informace: grilování na balkonu je, dle většiny řádů Společenství vlastníků (SVJ) a družstev, zakázáno ( bez ohledu na tap grilu).
Opravdu jsme se se ženou při čtení pobavili.
Připomíná nám to naše místo. Nejbližší voda 70m kolmo pod zem. Nejbližší koupaliště 8km po vlastní ose.
Do vesničky 1km po polních cestách. V ní dvě hospody a jinak nic. Stálých obyvatel je 73. Doprava: z Berouna autobusem párkrát za týden.
Nejbližší středisková vesnička 3km. Pokud jde o textil, snad jeden vietnamec, ale jestli má spodní prádlo pochybuji.
Nejbližší větši město Beroun 13km. Další nejbližší Unhošť 8km. Doprava z naší vesničky tam žadná. Pouze vlastní dopravní prostředek.
Další vesničky poblíž: Svárov a Červený Újezd (prodej textilu 0), Ptice asi to stejné. Opět dopravní spojení pouze vlastní. Naštěstí Praha Zličín 16km. Doprava: pěšky do Ptic nebo Svárova cca 4,5km a poté autobus.
Naprosto chápu pisatelku.
Přesto to tady milujeme a trávíme zde letní dovolené a každou sobotu a neděli od března do listopadu.
Díky za článek a pobavení.
Dovolte i mně přispět se svou troškou "do mlýna".
Každému se líbí něco jiného. Někumu se líbí, jiný ho potřebuje a využije.
Padla tu jedna zásadní věc: do vyššího auta se lépe dává dětská sedačka a do ní dítě.
Před rokem a půl jsem řešil dilema: potřebujeme auto čtyřkolku (důvody nerozepisuji).
Požadavky: ideál permanentní čtyřkolka, benzín 2l a více, atmosféra, šířka se sklopenými zrcátky do 205cm, výška do max 170cm, délka do 495cm, bez jakékoliv elektřiny (hybrid, plug in hybrid, mildhybrid), spotřeba nepodstatný údaj.
Volby: Superb (žena odmítá Škodovky), Mazda 6 (přestala se do Evropy dovážet 4x4), Opel Insignia 4x4 (přestala se vyrábět), Passat (admítám já), Octavia (bojím se těch TSI A TFSI motorů).
SUV jsou vyšší než 170cm.
Výsledek: Subaru Outback.
Kdyby v té době byl na trhu Ssangyong Torres (spolknul bych asi i to turbo), asi bych ho silně zvažoval. Ssangyong je tradiční dlouhodobý výrobce automobilů.
S Outbackem jsem udělal dobrou koupi. Ono to ani není SUV (tím je Forester), ale přizvedlý kombík se světlou výškou 22cm, skvělými jízdními vlastnostmi na silnici i v lehčím terénu a to mi přesně vyhovuje. Samozřejmě má i své nedostatky, ale ty nepřeváží nad klady. Spotřeba (pod 9l/100 se nevejdu) neva. Takový oldschool v moderním kabátu, mně to vyhovuje.
Rexton je dobré auto a když s ním jezdíte tzv.Na kochání, je to dobrá koupě za rozumnou cenu. Ten žebřinový rám je dnes už trochu anachronismus, zhoršuje jízdu po silnici a do těžkého terénu s tím nikdo nepojede, není to Offroad. Konkurentem pro něj je spíše Kia Sorento nebo Hyundai SanteFé, ale ty jsou dražší.
Rozeštvávání zevnitř sebe sama si způsobuje EU sama.
Ponechme stranou, jestli Green Deal je dobrá nebo špatná cesta.
Samotný fakt toho, jak tvrdě byrokraticky je vymáhán a nastolován, s nesmyslnými dílčími postupy (neoddělitelná víćka nejen plastových obalů nápojů, emisní povolenky na pohonné hmoty, atd.), vzbuzuje v obyvatelých slabších ekonomik (typicky východních států) stále větší nevoli a odpor k EU. Tímto získávají šanci prosadit se lidé a strany, které by jinak živořili na pokraji zájmu veřejnosti.
V době války s Rusy by měla EU v tomto ohledu povolit a slevit, čímž by se občané slabších ekonomik přestali cítit existenčně ohroženi a odpor k EU by polevil.
Na druhou stranu by měla daleko tvrději a radikálněji zasáhnout proti migraci (zatáhnout za záchranou brzdu), což by opět zlepšilo náladu mezi obyvateli a srazilo hřebínek proruským populistům a dezinformátorům.
V opačném případě nás Rus porazí a jsme tam, kde jsme byli před rokem 1989.
A věřte mi, já to zažil naplno a říkám: ,,Děkuji, nikdy více."
Všecko všecičko je dáno sociálními sítěmi. Vypněte je a je klikd s tímto "selfie turismem".
Každý jeden z turistů tam jede jen kvůli tomu, aby si udělal selfie fotku a dal jí na sociální sítě, kde se tím chlubí.
Lidská závist je nekonečná, takže další, aby nezůstali pozadu, tam také musí, aby si udělali jednu fotečku a nezaostávali.
Pokud se nevypnou sociální sítě, nebo se nezredukuje jiným příkazovým způsobem turismus, tohle se bude jen zhoršovat.
16
Sledujících
0
Sleduje
16
Sledujících
0
Sleduje
A sloužil zde někdo u "Pétépáků" v období počátku 80-tých let?
To byste se teprve divili.
Třeba ve Vajnorech u Bratislavy, v Jaslovských Bohunicích při výstavbě jaderné elektrárny?
Z některých kluků, když se rátili z vojny, byli invalidé fyzicky, z jiných psychicky a spousta kluků se vrátila jako nevyléčitelní alkoholici.
Šikana po odchodu lampasáků z "kasína" byla neoficiálně povolena a měla vést k utužení a zocelení mužstva.
Jak by napsal Bezruč: ,,Dva roky v "šachtě" žil, mlčel jsem. Dva roky "kopal jsem uhlí"."
K Pétépákům se rukovalo jednou za rok. Rok byl mladý kluk "nečlověkem".
Dokonce šikanovali i někteří lampasáci. A nebylo komu si stěžovat.
Povinná vojenská docházka = ztráta dvou let života, o penězích nemluvě. A po vojně ještě povolávání na cvičení záloh.
Měl jsem zdravotní klasifikaci s dovětkem ,,Schopne pouze jako písař/kreslič." Jako vojenskou odbornost mám ,,Kovář/svářeč". Stačí to takto pro pochopení toho, co se tehdy v armádě dělo?
Černí baroni a Tankový prapor byla možná černá hořkosladká komedie, ale realita byla mnohde a mnohdy taková, že i román "Motýlek", popisující život v cizinecké legii, je proti tomu ráj na zemi.
1 odpověď