Vypadá to, že se ozvaly instituce, které čerpají podporu či dotace.
Česká filharmonie, dotace cca 57 364 974 Kč. viz. Odkaz
Pamět národa = Post Bellum, dotace cca 81 487 622 Kč. viz. Odkaz
Národní divadlo Praha, dotace cca 1 939 725 Kč. viz. Odkaz
Národní divadlo Brno, dotace cca 466 341 020 Kč. viz. Odkaz
Člověk v tísni, dotace cca 100 000 000 Kč. viz. Odkaz
Díky, že můžem, dotace cca 5 077 017 Kč. viz. Odkaz
Nejen Vodafone nabízí šanci na restart. viz. Odkaz
Ministr zahraničí Jan Lipavský dál zůstává ve funkci. Ministrem zůstává jako nestraník. Na mne to působí tak, že pan Fiala nemá v ODS k dispozici nikoho, kdo by byl jako ministr přijatelný.
Proč nepožádá premier o nominaci Pekarovou, Jurečku nebo Rakušana je otázka. Buď nechce pustit ministerstvo mimo ODS a nebo ani ostatní (KDU-ČSL, TOP ani STAN) nemají nikoho kdo by byl vhodný za ministra. To je ale velice špatný signál, pane premiere.
Se čtyřmi poslanci? Nejsem příznivcem SPD,ale v daném případě mají pravdu,že by jí měli,vzhledem ke svým 20 poslancům ve stávající sněmovně, nahradit. Piráti si ve své zoufalosti nevidí ani na špičku svého nafoukaného nosu !
SPD bude nyní mít místopředsedu sněmovny?
V roce 2021, po volbách, předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová mimo jiné uvedla, že je proti tomu, aby SPD, kterou označila za extremistickou, získala nějaký post ve vedení Poslanecké sněmovny. viz. Odkaz 1
A Tomio Okamura se tehdy proti plánu koalic SPOLU a PirSTAN, že ve vedení Sněmovny nemá být zástupce hnutí Svoboda a přímá demokracie, které má po volbách dvacet poslanců, ohradil. viz. Odkaz 2
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) opakovaně uvedl, že hledá cestu, jak státní podporu snížit. Ale on neříká že to solárníci nedostanou. On přenese platbu za soláry na občany a firmy. Loni (před rokem) byla právě proto zdražena elektrická energie. O poplatky na OZE (občasné zdroje energie). A čekám že letos to bude zas. A aby se nikdo nemohl ozvat, tak ERU vyhlásí ceny pro rok 2025 až na poslední chvíli.
Jak to bylo loni v prosinci s cenou elektriny (cena od ledna 2024) - viz. Odkaz 2 a viz. Odkaz 1
Vidím, že jste odborník na slovo vzatý !! 🙂. Mám tepelné čerpadlo vzduch voda a za dva roky se bivalence spustila 2x při déle trvající teplotě pod -16 stupňů Celsia. Za dva roky mám bivalentní spotřebu čerpadla 5,5 kWh !!! a průměrný topný faktor 3,8 ! Takže, než začnete něco plácat, vy fyziku, zeptejte se lidí, kteří to čerpadlo mají! Nebo se aspoň podívejte na nějaké video - třeba zde: Odkaz
Pro doplnění informace by mne zajímalo na kolik vytápíte prostory? Kolik stupňů máte uvnitř? Vždy mi říkají, když nevíš tak se zeptej. Dekuji za odpověď.
A co když nebudou na tepelná čerpadla dotace? Tak to vyjde jak? Jen připomenutí, v článku se píše že:
Přesně tak, navíc u kdyby pojišťovna nehradila, tak budou mit brzy “splaceno” (viz Odkaz 1 ) a můžou začít znovu někde dál od řeky.
Nejsem znalý, tak mne napádá otázka, zdali se z peněz nebude platit nějaká daň? Tak jsem hledal = daň se asi neplatí.
Finanční a jiné dary přijaté v souvislosti s živelní pohromou jsou osvobozeny od daně z příjmů fyzických i právnických osob. To platí nejen pro dary přijaté z veřejných sbírek, ale i přímo od fyzických a právnických osob nebo například prostřednictvím zaměstnavatele. - § 4a písm. k) a § 19b odst. 2 písm. c) zákona o daních z příjmů. viz. Odkaz 1
A narazil jsem i na toto: Obcím zbývá na úpravu koeficientů daně z nemovitých věcí už jen 20 dní. Úpravy koeficientů ovlivňujících daň z nemovitých věcí pro rok 2025 se provádí obecně závaznou vyhláškou, která musí nabýt platnosti do 1. 10. 2024. viz. Odkaz 2
Zkusím to jen trochu vysvětlit případným čtenářům Vašeho příspěvku.
Části populace nevysvětlíte, že v nájmech je zakalkulovaná jakási "riziková prémie", která je tím vyšští, čím déle obecně trvá vystěhovat problémového nájemníka (neplatič či osoba poškozující byt). Je nutné mít mechanismus, který zajistí vystěhování těchto problémových nájemníků skutečně rychle, tedy fakticky v týdnech (přitom by stačilo udělat typ řízení, kde musí soud jednat ihned - někdo neplatí, tak pokud nedoloží platby, tak rozhodnutí o vystěhování a v případě poškozování rychle soudní obhlídka bytu a opět případné rychlé rozhodnutí). Samozřejmě to musí provázet revize příspěvku na bydlení a pro dlouhodobé pobírání to více omezit co do výše a optimálně povinnost hradit nájemné jen na účet, aby se snáze řešila otázka placení či neplacení nájemného.
Rozhodnutí soudu musí být nejen rychlé, ale také rychle vykonané. To by měla zajistit vláda, spravedlnost vymožitelnou.
Může mi někdo říci jak to vše funguje tam kde je dostatek bytů ?! Ceny jsou v podstatě odvozeny od všech nákladů a potřebného zisku. U nás nejsou byty a tak náklady jsou stejné, ale zisky jsou obrovské. Dříve fungovala bytová družstva a ta v podstatě fungovala tak, že se nájemník finančně podílel i na výstavbě a pak to ve formě nájmu splácel řadu let. Třeba by to šlo udělat i dnes, ale stát by k tomu nesměl pustit lumpy.
Jak to vše funguje tam kde je dostatek bytů ?
1) Nejspíše tam mají zaručenu rychlou vymahatelnost práva (nejen pro nájemníky ale i pro pronajímatele). Nikdo se nebojí byt pronajímat, neboť dobře a rychle fungující soudní systém a asistence policie chrání práva nájemců i nájemníků.
2) Nemají ceny pokřiveny dotacemi. Příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení. Proto máme vysoké nájmy, protože je doplatí stát. A vysoké nájmy umožní splácet investiční byt pořízený na hypotéku z nájmu nájemníka. Největší státní příspěvky na bydlení dostávají nájemníci , ti je ale předají jako nájemné pronajímateli (ten si tím zaplatí hypotéku). Příspěvek na bydlení pobírá 1) nájemník nebo 2) vlastník družstevního podílu (družstevní bydleni) nebo 3) vlastník bytu nebo domku. Mediánovou výši příspěvku pro příslušnou skupinu žadatelů zveřejní úřad práce.
pozn. Jde také o dotace na zateplení, dotace na fotovoltaiku, dotace na kotle. Každá dotace umožňuje zvyšovat cenu dotovaného produktu.
No, pokud by se na nepronajaté byty a nemovitosti uvalily daně, tak by přetlak rychle ustal
Vyšší daně nic nevyřeší. Ten kdo pronajímá byt vyšší daně promítne do nájemného. A ten kdo byt nepronajímá, tak ho često nepronajímá aby neměl problémy nebo starosti. Dnes je nájemník chráněný a pronajímatel nemá ochranu skoro žádnou. Je třeba aby soudy rozhodovali o vystěhování rychle (téměř okamžitě).
A pokud existuje soudní rozhodnutí, tak by měla s vystěhováním pomoc i policie a nájemníka vystěhovat. Rozhodnutí soudu musí být nejen rychlé ale také rychle vykonané. To by měla zajistit vláda, spravedlnost ale vymožitelnou.
A čemu by to pomohlo, když už dnes je přetlak poptávky? Akorát by se ten přetlak ještě zvýšil, protože by poptávku přestala omezovat výše nájemného.
Pokud žádají příspěvek na bydlení / doplatek na bydlení od státu tak je problém, když nájmy nejsou nějak limitované. Dnes jsou často vysoké nájmy, protože nájemník ziská na nájem dotaci (a tak to zvládne platit). Dotace-příspěvek nepřímo skončí u pronajímatele (ten tak platí hypotéku). A takto splácená hypotéka, z vysokého nájmu, je motivací vzít si ještě jeden byt na hypoteku a ten pronajímat.
Podle mne je třeba:
1) Omezit výši příspěvku na bydlení /doplatku na bydlení maximální cenou nájmu dle lokality (toto ale připravovaná superdávka neřeší). Následkem toho bude tlak na nižší nájemné. A tím pádem se nedudou tolik kupovat byty (určené na pronájem) protože by se hypotéka nedala platit z nájmu (nízkého nájmu). A pokud bude menší zájem kupovat na hypotéku tak i ceny bytů nebudou tak růst. Dnes se pronájem bytu pořízeného na hypotéku vyplatí, neb je možno stanovit vysoké nájemné, na které často přispívá stát.
2) Zajistit aby bylo možno byty pronajímat bez obav. Dnes má nájemník velká práva. I ten kdo nedodržuje pravidle. Musí rychle konat soudy. Neplatíš měsíc dva tak se stěhuj. Skončila ti smlouva, tak se stěhuj. A musí pomoci i policie, aby byla vymahatelnost práva. Dnes se obyčejný člověk bojí pronajmout byt. Alespoň to tak vypadá. Kde jsou nějaké příklady toho, že nájemník je donucen dodržovat smlouvu i když nechce?
Zajímá Vás výše nájemného. Existuje cenová mapa nájemného v ČR, která výši nájemného ukazuje, detaily pro jednotlivé obce (např. Česká Ves) a nebo městské čtvrti (např. Opava Vávrovice nebo Brno Královo pole) . Resorty Zbyňka Stanjury (ODS) a Ivana Bartoše (Piráti) se takzvanými cenovými mapami zabývaly od roku 2022 a docela dobrý výsledek můžete vidět na stránkách Ministerstva financí ČR zde Odkaz
nebo zde Odkaz 1
Já v tom problém vidím, razantně zvýší pojistné.
Já teda obdivuji rychlost s jakou jednají pojišťovny. Už mi přišlo oznámení, že mi u pojistek od příštího roku zvyšují pojistné. Přesto jsem v pohodě. Dosud jsem od pojišťovny nikdy nic nemusel žádat, žádná pojistná údálost nenastala. A tak věřím, že plnění od pojišťovny bude v plné hodnotě a nahradí veškerou újmu.
Obdivuji rychlost s jakou jednají pojišťovny. Už mi přišlo oznámení, že mi u pojistek od příštího roku zvyšují pojistné. Ale cílové (maximální částky) dle pojistných smluv nechají.
Zdůvodnění pojišťovny (píšou - u Vašeho pojištění musíme navýšit pojistné):
193
Sledujících
0
Sleduje
193
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Platová tabulka pro vojáky - od 1.1.2024 Základní plat od 1.1.2024
================================
_____
To je zvrácené.
_____
Vynásobil bych tabulky x 3, tedy přidal 200 % do základu - například kolem 90 tisíc hrubého pro desátníka už by bylo adekvátní.
_____
Potřebujeme mít silnou a stabilní armádu, kór v dnešní době.
_____
Zdroj: Odkaz 1
53 odpovědí
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Koukal jsem na nabídku - inzerci Kauflandu. Odkaz 1
Mělník (po - ne: 07:00 - 22:00 hodin):
Odkaz