Jsem přesvědčen a několik studií to i dokládá, že za změnami klimatu v Evropě, Špicberkách a Islandu a ochlazování Arabského poloostrova stojí zejména bariéra 150000 větrných elektráren na západě Evropy, která částečně zabraňuje, aby západní proudění od Atlantiku šlo na Evropu a posílá ho více na sever. Pak se do Evropy dostávají vlhké a studené masy ze severu nebo extrémě teplé z jihu - Sahary a drží se déle, než nastane změna. Bylo by skvělé, kdyby EU konečně svolila k vypracování velké vědecké studie o vlivu tak velkého množství větrných elektráren, které za rok odeberou převážně západnímu proudění 500TWh energie, což je již statisticky velmi významné množství pro všechny klimatickeé modely. Vliv větrníky určitě mají, viz tato starší studie z Harvardu:
Trump mimo jiné nedávno připravil příkaz k zákazu výstavby velkých větrných offshore parků na moři pro negativní vliv na klima, ví co dělá.
Jsem přesvědčen a několik studií to i dokládá, že za oteplováním Arktidy, Špicberků a Islandu stojí zejména bariéra 150000 větrných elektráren na západě Evropy, která částečně zabraňuje, aby západní proudění od Atlantiku šlo na Evropu a posílá ho více na sever. Bylo by skvělé, kdyby EU konečně svolila k vypracování velké vědecké studie o vlivu tak velkého množství větrných elektráren na přirozené proudění vzduchu a tedy i klima. Vliv určitě mají, viz tato studie z Harvardu:
Trump mimo jiné včera připravil příkaz k zákazu výstavby velkých větrných parků na moři pro negativní vliv na klima, ví co dělá.
Na základě vědeckých studií z USA je doloženo, že velké farmy větrných elektráren dokáží zpomalit proudění vlhkého oceánského vzduchu a tím snižují autoklimatizační schopnost kontinentu a způsobují sucho a oteplování. Mění proudění vzduchu, kdy staví bariéru přirozenému západnímu proudění od Atlantiku směřujícímu na Evropu ze západu. Tento vlhký normálně teplý vzduch je stočen díky barieře asi 120000 větrných elektráren více na sever, kde ale přispívá k oteplování Arktidy a Špicberků. O to více se pak do Evropy dostává z jihu extrémně teplý vzduch ze Sahary. Nebo vyjímečně velmi studený vzduch ze Severu. Větrné elektrárny ve velkém množství vytvářejí v Evropě možná více skleníkový efekt, než všechna automobilová doprava. Žádáme proto Německo o vypracování vědecké studie (snadno proveditelné díky schopnosti naklápění lopatek turbín a množství meteostanic). Také velká data by mohla posloužit ke statistickému důkazu vlivu větrníků na teplejší a sušší klima v Evropě. V roce 2002 a 2006 jsme tu měli velké povodně, pak se masivně postavily v západní Evropě větrníky a nastalo teplo a sucho. Je to jako ve skleníku: když omezíte větrání, stoupne teplota. Energiewende způsobilo oteplování v Evropě možná více, než veškeré spalovací motory.
A neovlivňuje dnes mnohem víc než pro život nutný plyn CO2 klima v Evropě a Arktidě bariéra skoro sta tisíc větrných elektráren zabraňujících přirozenému proudění vzduchu od Atlantiku, kdy tento vzduch nemůže tak jako dříve proudit na západ a tak více proudí na sever, kde otepluje Špicberky, Grónsko a Arktidu?
Studie Harvardovy univerzity tento vliv potvrdila:
Požadujme studii o vlivu větrných elektráren na klima, faunu a psychyku i zdraví člověka!
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
je zajímavé, že nárůst průměrné roční teploty, zejména jeho vzestup v posledním desetiletí velmi koreluje se vrůstajícím množstvím větrných elektráren v EU.
Na základě vědeckých studií z USA je doloženo, že velké farmy větrných elektráren dokáží zpomalit proudění vlhkého oceánského vzduchu a tím snižují autoklimatizační schopnost kontinentu a způsobují sucho a oteplování. Mění proudění vzduchu, kdy staví bariéru přirozenému západnímu proudění od Atlantiku směřujícímu na Evropu ze západu. Tento vlhký normálně teplý vzduch je stočen díky barieře asi 150000 větrných elektráren více na sever, kde ale přispívá k oteplování Arktidy a Špicberků. O to více se pak do Evropy dostává z jihu extrémně teplý vzduch ze Sahary, nebo výjimečně extrémně studený ze severu. Větrné elektrárny ve velkém množství vytvářejí v Evropě možná více skleníkový efekt, než všechna automobilová doprava. Žádáme proto Německo o vypracování vědecké studie (snadno proveditelné díky schopnosti naklápění lopatek turbín a množství meteostanic). Také velká data by mohla posloužit ke statistickému důkazu vlivu větrníků na teplejší a sušší klima v Evropě. V roce 2002 a 2006 jsme tu měli velké povodně, pak se masivně postavily v západní Evropě větrníky a nastalo teplo a sucho. Je to jako ve skleníku: když omezíte větrání, stoupne teplota. Energiewende způsobilo oteplování v Evropě možná více, než veškeré spalovací motory. Možným důsledkem je také ochlazování a více srážek na Arabském poloostrově, kam dříve proudil horký vzduch ze severu Afriky, který se ale nyní více dostává nad Evropu.