Jo, nepotřebuji agresivní chemii. Takže si to shrnme z pohledu nenávidene chemie
1.Zlucove mýdlo, krome těch enzymu obsahuje klasické sodne soli mastných kyselin, jinymi slovy alkalicke jak prase
3.Bily ocet (nebo i ten klasický barevný, z hlediska funkce to vůbec nemá vliv), má pH pod 3,cili kyselý jak prase. A kdyby to nestačilo, ještě zvýším iontovou sílu solí. Této směsi neodolá dlouhodobě ani potr. nerez 304,
Ještě se autor zapomněl zmínit, že lze koupit rodinnou vstupenku 2+2 tuším za 300 PLN, která platí do ZOO i aquaparku, nemusí být využita tyz den. A opravdu projít místní ZOO nelze za odpoledne.
Naproti Zoo je pak park, kde je zdarma každou hodinu poustena vodotryskova show, a dále je tam japonská zahrada, tam se něco málo platí.
Sbírání trpaslíku v centru je taky zábava za ca 120 Kč za samolepky.
No já jsem četl, ale bohužel si nevzpomenu na konkrétní knihu, možná něco od Timothy Snyder, že na připojení Zakarpatí k ČSR měl zájem W. Wilson, jelikož to emigrantum v USA přislíbil. Naopak, že Masaryk a další zas takový zájem neměli, protože se jednalo o nejchudší region v bývalé monarchii a oni věděli, že budou muset hospodářsky velmi podporovat už Slovensko. Ale že nakonec to bylo, opravdu velmi zjednodušeně řečeno, "Vy si připojíte Zakarpatí a já vám vznik toho Ceskoslovenska podpořím."
Chtělo by ta čísla ještě oprostit o inflaci. Např. velebenych 152 mil. V r. 2018 odpovídá asi 216 mil. Kč v r. 2024, a to už proti dnešnímu průměru není takový rozdíl.
Samozřejmě čísla z r. 2008 budou odpovídat zhruba dvojnasobku v dnešních hodnotách a zde se nabízí otázka jak k čemu byl technický dozor investora. Možná kdyby TDI nedostal tabulkový plat, ale třeba 10M za úsek, usporil by stát v důsledku více.
Ne, nee, to není pravda, co se tady předkládá. To je zlej sen.
Ne to fakt ne :-)
Podle toho, co jsem četl já (T. Snyder a dalsi) tam jeden podstatný rozdíl byl. A sice, že ruské gulagy měly sloužit jako ekonomická síla. Tj., ačkoliv nelze popřít nelidské podmínky, že život neměl valnou cenu, v principu nebyly likvidační. To je také důvod, proč byly v 60. letech oficiálně zrušeny, protože se přišlo na to, že to moc nefunguje. Nacistické lagry ale byly vždy v konečném důsledku likvidační. Samozřejmě zvěrstvo jsou obojí.
Zrovna jsem na to dneska myslel. Ještě mi tam chybí neustále zdražování.. gulasek, tataracek, se zeleninovým salátkem..
Pak jsou ještě všechny věci řemeslné (řemeslný chleb apod)
A přitom objektivně vzato, např. průmyslově upečený chleba má k dokonalosti daleko blíže- lépe umichane těsto, konstantní poměry surovin, laboratorní zkoušky vstupních surovin, garantovaná kvalita vody, větší, a tím stabilnější pec.
Tak a teď jsem se rouhal, zítra odjíždím na dovolenou a budou nás potkávat same salatky, řemeslné chleby. Pánbůh mě ztresta.
Jenže toto téma má mít více bodů. Např. podpora rychlostních železnic. Tedy ne žvanit, že chceme, ale také proto něco udělat a hlavně začít stavet. Když z Liberce do Ostravy jedete cca 6 hodin, pořád je jednodušší nechat auto v Pardubicích a dorazit to vlakem. Čili od r. 2027 už pojedu ekologicky po železnici a úsek Liberec Pardubice (asi 150 km) nepojedu rychlikem 3 hodiny? Pak sem s tím, auto rád nechám doma.
Vždycky u těchto srovnání přemýšlím, jak do nich zapocist i ten časový odskok nezávislý na politice. Nesnažím se zpochybnit, že za minulého režimu nebyly objektivní důvody "proč to nejde". Jde mi o to, že od cca 80. až 90. let prudce zlevnila výpočetní technika. Takže PLC (průmyslový pocitac) dneska hlídá v podstatě jakoukoliv výrobu neskonale přesněji a jištěji než sebelepší zamestnanec, protože je dostupné za nižší desítky tisíc Kč. Před 30 nebo 40 lety to stalo jak půl technologie, a to i na západě. Takže jak tento technicky pokrok oddělit od politického systému?
No je to sice asi 15 let, co jsem VS po PhD. opustil, ale pamatuji se, že se furt dokola řešil impakt faktor u casopisu, tj. poměr citaci a počtu článků. Čím vyšší, tim je periodikum "lepsi". Čili nástroj hodnocení publikační činnosti máme.A opravdu také máme vůli to prosadit? Nemáme, protože chceme hodně vysokoškoláků, abychom zapadli do tabulek EU a také máme VS zákon, že bez docenta nedostane obor akreditaci. Takže to musíme po Česku o..bat při jmenování docentů a profesorů. Z druhé strany já když přijímám nového zaměstnance, většinou ho zkouším z matiky a chemingu, protože titul rozhodně není záruka, že tomu aspoň trochu rozumí. Čili stát opět přehodil svoji lenost a politickou korektnost na podnikatele a soukromý sektor. Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus. No já se neraduju a mladí už taky konci:-)
Tak jsem zvědavý, zda to zůstane u slibů nebo nějakého paskvilu. Jako profesionálního odpalovače ohňostrojů mě také vy..rá střílení co půl hodiny nějakého kompaktu ("dyť je to tak drahý, tak si to musim pošetřit"). Ohňostroj má být za pár minut vysypaný na obloze, nejlépe na hudbu, a pak je to vkusné.
Jenže naše město to vyřešilo politicky. Pyrotechniku zakázalo. Polemizoval jsem s radní, že to je blbost, jak asi budou policisté na místě, když kompakt (baterie výstřelů) trvá 20 sekund? Odpověď: to už není moje starost. Takže politické květinky připluly a víc mě nezajímá. Výsledek? Narozdíl od amatérů už doma nestřílím, protože zákazník si musí vzpomenout tak měsíc před oslavou, aby se stihla projednat na zastupitelstvu výjimka. Díky
Proti zákazu prodeje amatérům, po kterém já volám, samozřejmě budou protestovat dovozci. Takže vymyslíme kompromisní řešení => celostátní zákaz na papíře. Chce se mi říci: Svatá Barboro, ty to vidíš.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No ten zázrak oil2wax bude kyselina stearova nebo podobna nasycena mastná kyselina v ceně kolem 400 kc/kg.
Chemicky to bude podobné jako smažit jednu pánev na oleji a druhou na sádle, po smiseni to bude víceméně tuhé taky.
Akorát s tou ekologii nevím, spalenim takové svíčky vznikne necelých 340 g CO2, takže uhlikova stopa půjde kam? No půjde do p...le.